Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MandM

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    dddd30 ja sam odabrala kosu s 3 mjeseca u dm kupila mislim da je Respect boja. kao na prirodnoj bazi ne planiram stalno samo sam popravila jer nisam farbala 5 mjeseci i još ću za 2 mjeseca s tom bojom pramenove i mislim da više neću niš dirati. ugl pogledaj pročitaj trebala bi biti svakako zdravija verzija i za kosu i za bebice.
    AriBari i Moina slažem se u potpunosti s vama, ove najkritičnije dane sam prelezala s laptopom na pomoćnom stoliću a divni kolege preuzimali većinu na sebe odradila stvarno najnužnije. ja sam dosta rano rekla direktoru jer sam morala strogo mirovati pa da mi se odobri rad od kuće cijelo vrijeme 😊 

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Dobro jutro,opet sam u zaostatku 😅🤦 procitala sam za magnezij protiv grceva i koristim magnezij direct,jako mi je pomogao.. imam pitanjce, nisam se susrela s tim u proslim trudnocama pa se svaki put trznem.. e ovako, 18+1 smo danas i u zadnje vrijeme cesto osjetim cudan osjecaj,nelagodan i pomalo peckav osjecaj na stomaku (ja bi ga opisala,kao da netko prođe noktima po kozi i rastegne ju).. nekidan sam tri puta zazjevala i svaki put kad bi "napunila pluca" taj osjecaj me trzne, treci put kad sam zjevnula koliko me zaboljelo skocila sam s kutne.. svaki dan sve učestalije to tako bude, pomislila sam da je beba,ali mislim da je jos mala i da je nemoguce da bas tako zaboli.. jel se susrela koja trudnica s tim u proslim trudnocama ili vec sada?

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    žuži1808

    Dobro jutro,opet sam u zaostatku 😅🤦 procitala sam za magnezij protiv grceva i koristim magnezij direct,jako mi je pomogao.. imam pitanjce, nisam se susrela s tim u proslim trudnocama pa se svaki put trznem.. e ovako, 18+1 smo danas i u zadnje vrijeme cesto osjetim cudan osjecaj,nelagodan i pomalo peckav osjecaj na stomaku (ja bi ga opisala,kao da netko prođe noktima po kozi i rastegne ju).. nekidan sam tri puta zazjevala i svaki put kad bi "napunila pluca" taj osjecaj me trzne, treci put kad sam zjevnula koliko me zaboljelo skocila sam s kutne.. svaki dan sve učestalije to tako bude, pomislila sam da je beba,ali mislim da je jos mala i da je nemoguce da bas tako zaboli.. jel se susrela koja trudnica s tim u proslim trudnocama ili vec sada?

    Je li osjecaj unutra ili samo na kozi? 
    Ako je osjedcaj dublje unutra kontaktiraj doktora, za svaki sluca. Ako je osjecaj povrsinski ond amoze biti da ti se koza naglo rasteze. Mene je u prosloj trudnoci jako svrbio trbuh, mislila sam da cu poluditi. Uopce se cudim sama sebi kako mi koza nije popucala koliko je to svrbilo i peklo. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 259

    Prijavi adminu

    Žuži mene zna kao zaboliti u preponi, malo iznad, kad promijenim neku poziciju, radtegnem il kihnem il tako neš, al kužim da mi je to neki mišić il tetiva. Baš onako probode. I točno tako na neki pokret promjenu položaja il slično, kao neki grč ne znam objasniti. A ovo ako ti je na površini je možda koža kako se rasteže.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Kruškica90

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Bok cure, 
    Pratim vas iz sjene I dalje (par puta sam se javila 🫣)
    E.coli sam uspjesno rijesila od zadnjeg puta. Sad se javljam isto radi nekih cudnih 'pikanja'.
    Ponekad me u rodnici zaboli kao neki zivac..nije uvijek na istom mjestu. Jeste se susrele s tim? Za par dana mi je kontrola pa cisto ovako da vidjm s vama..nemam neke druge tegobe, a I ne osjecam (ili ne razlikujem) jos pokrete. Sada sam 17+2

    🙋‍♀️ 32 sve ok
    🙋‍♂️ 35 sve ok
    U postupku od 2022
    Sv.Duh
    2022 Inseminacije❌️
    3/23 IVF-1 js, nije oplodena
    6/23 IVF -2 js, nije oplodena
    Poliklinika Škvorc
    12/23 IVF/ ICSI 3 js, 1 oplodena, 1ET ❌️
    6/24 IVF/ICSI 5 js, 3 oplodene, 3 ET -> trudnoca 💖
    👶 ⏳️ 3/25
    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20729;121/st/20250308/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a8cd/preg.png

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Kruškica90

    Bok cure,
    Pratim vas iz sjene I dalje (par puta sam se javila 🫣)
    E.coli sam uspjesno rijesila od zadnjeg puta. Sad se javljam isto radi nekih cudnih 'pikanja'.
    Ponekad me u rodnici zaboli kao neki zivac..nije uvijek na istom mjestu. Jeste se susrele s tim? Za par dana mi je kontrola pa cisto ovako da vidjm s vama..nemam neke druge tegobe, a I ne osjecam (ili ne razlikujem) jos pokrete. Sada sam 17+2

    Jeli ti prva trudnoca? Ja sam prvi puta osjetila bebu u prvoj trudnoci u 23 tt. ko da neki baloncici zraka puknu u trbuhu. 
    Sto se rodnice tice, mene je tako znalo bolit ali stalno, i ispalo je da mi je cervix jako skracen, bila sam stavljena na utrogestan i mirovanje. Nakon samo 2-3 dana je bilo bolje. koristila sam ih do samog kraja da se to ne ponovi. Neka ti doktor to pregleda i vidi ako je sve ok. 

  • Kruškica90

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Moina

    Kruškica90

    Bok cure,
    Pratim vas iz sjene I dalje (par puta sam se javila 🫣)
    E.coli sam uspjesno rijesila od zadnjeg puta. Sad se javljam isto radi nekih cudnih 'pikanja'.
    Ponekad me u rodnici zaboli kao neki zivac..nije uvijek na istom mjestu. Jeste se susrele s tim? Za par dana mi je kontrola pa cisto ovako da vidjm s vama..nemam neke druge tegobe, a I ne osjecam (ili ne razlikujem) jos pokrete. Sada sam 17+2
    Jeli ti prva trudnoca? Ja sam prvi puta osjetila bebu u prvoj trudnoci u 23 tt. ko da neki baloncici zraka puknu u trbuhu.
    Sto se rodnice tice, mene je tako znalo bolit ali stalno, i ispalo je da mi je cervix jako skracen, bila sam stavljena na utrogestan i mirovanje. Nakon samo 2-3 dana je bilo bolje. koristila sam ih do samog kraja da se to ne ponovi. Neka ti doktor to pregleda i vidi ako je sve ok.

    Prva trudnoca da..meni su rekli da je placenta preko usca pa mozda to ima neke veze nisam sigurna..nemam neke druge tegobe da bi otisla na hitnu (krvarenje I jaki bolovi). Trudim se mirovati do pregleda ovaj tjedan..makar svaki iscekujem sa malo straha 🫣

    🙋‍♀️ 32 sve ok
    🙋‍♂️ 35 sve ok
    U postupku od 2022
    Sv.Duh
    2022 Inseminacije❌️
    3/23 IVF-1 js, nije oplodena
    6/23 IVF -2 js, nije oplodena
    Poliklinika Škvorc
    12/23 IVF/ ICSI 3 js, 1 oplodena, 1ET ❌️
    6/24 IVF/ICSI 5 js, 3 oplodene, 3 ET -> trudnoca 💖
    👶 ⏳️ 3/25
    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20729;121/st/20250308/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/a8cd/preg.png

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Kruškica90

    Moina

    Kruškica90

    Bok cure,
    Pratim vas iz sjene I dalje (par puta sam se javila 🫣)
    E.coli sam uspjesno rijesila od zadnjeg puta. Sad se javljam isto radi nekih cudnih 'pikanja'.
    Ponekad me u rodnici zaboli kao neki zivac..nije uvijek na istom mjestu. Jeste se susrele s tim? Za par dana mi je kontrola pa cisto ovako da vidjm s vama..nemam neke druge tegobe, a I ne osjecam (ili ne razlikujem) jos pokrete. Sada sam 17+2
    Jeli ti prva trudnoca? Ja sam prvi puta osjetila bebu u prvoj trudnoci u 23 tt. ko da neki baloncici zraka puknu u trbuhu.
    Sto se rodnice tice, mene je tako znalo bolit ali stalno, i ispalo je da mi je cervix jako skracen, bila sam stavljena na utrogestan i mirovanje. Nakon samo 2-3 dana je bilo bolje. koristila sam ih do samog kraja da se to ne ponovi. Neka ti doktor to pregleda i vidi ako je sve ok.
    Prva trudnoca da..meni su rekli da je placenta preko usca pa mozda to ima neke veze nisam sigurna..nemam neke druge tegobe da bi otisla na hitnu (krvarenje I jaki bolovi). Trudim se mirovati do pregleda ovaj tjedan..makar svaki iscekujem sa malo straha 🫣

    Nema to veze, jer ako posteljica nije naprijed trebala bi osjetiti ali kasnije ce se javiti. Meni je posteljica na pocetku bila 5mm od usca i povukla se gore negdje oko 28tt. Ali sam lezala cijelo vrijeme, doslovno kauc-wc.
    Tako da ako mozes, sto vise lezi jer kad ti se siri maternica, posteljica se moze povuc gore di treba. Nisam smjela ni u auto jer mi je rekao doktor da ti pokreti kako se tijelo trese moze posteljicu odvojit ili spustit nize dolje. Doslovno evo kako sam rekla, wc i kauc. To je to. Ako je prva trudnoca, sigurno mozes maximalno lezat. Ajde javi sto kaze doktor nakon prehgleda. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 259

    Prijavi adminu

    Kruskica slažem se Moinom, i tako je što je Moina i napisala, cure s posteljicom sprijeda će osjetiti kasnije pokrete od cura kojima je posteljica straga. Ja sam u prvoj imala straga i mislim da je tamo već oko 16-17 tjedna krenulo, ali već sam pisala da sam ja sitna, a beba nam je svima otprilike iste veličine u tim tjednima. Sada mi je sprijeda posteljica pa ću baš moći usporediti.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 259

    Prijavi adminu

    Cure koje ste vadile krvnu grupu i to u Petrovoj, koliko ste čekale nalaze?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.