Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Leptirica123

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Leptirica123

    Pozdrav cure, mi se jučer vratili iz bolnice, naravno sinoć prva neprospavana noć..
    Htjela sam pitati cure koje dojite ili ste dojile, uglavnom dok smo bili u bolnici malac je sisao obje sise, taman kad smo se vratili kući, znaći treći dan mi je nadošlo mlijeko, e sad je nastao problem, dosta nam treba da uhvati sisu, ali uspijevamo nekako.. veći je problem što malac u potpunosti odbija lijevu sisu, samo sisa desnu, za lijevu ne želi ni čuti, doslovce poćne vrištati kad mu ponudim lijevu, i onda ja tu sisu izdojim i on to uredno popije.. Povremeno mu moramo dati i adaptirano mlijeko jer mu nekad zna malo falit mlijeka kojeg posisa.
    Jel tko bio u takvoj situaciji da mu dijete ne želi jednu dojku i što je bio razlog?

    Nisam bila u situaciji, ali znam situacije di su prijateljice dojile samo na jednu dojku. Moguce da je na desnu otpust mlijeka brzi i onda mu je tako lakse sisati, ne treba se puno umoriti. Pokusaj mozda kad ga stavljas na lijevu da ti ostane na istom boku kao za desnu ( ako kuzis na sta mislim ) pa se mozda tako malo prevari 😅


    Moguće i to, pa mu je lakše iz desne. A što se tiče ideje ostavit ga na istom boku kao za desnu nije uopće loša, nisam se uopće toga sjetila baš ću probat da vidim dali će biti učinka, hvala za ideju 😅😊

  • Baby.nb.3

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Baby.nb.3

    Ja sam dobro, danas sam se uspjela obrijati, sad ću se još malo urediti popodne i spremiti neke završne stvari u kofer, jer mislim da ću sutra biti previše nervozna 😅 Baš je čudno znati točan dan carskog, onda si samo u iščekivanju 😬
    Ako se sjećate, spominjala sam da imam vanjske hemoroide. Uzimala sam neke tablete i hemopip mast i na dodir stvarno osjetim da su se smanjili, ali još su tu 😬 Probavu reguliram sa lanom, psilijum ljuskicama i puno voća tako da je stolica mekana i ne napinjem se, skroz sam zadovoljna, ali zanima me kako ide klistir uz hemoroide, je imala neka iskustva s tim, jesu oni zapreka klistiru, neće biti problema? 😬 Baš me sad pere panika od toga, više nego od carskog 🤦😅
    Aha ti si doma, ja sam mislila da si u bolnici cijelo vrijeme.
    Što se tiče klistira i hemeroida, ne vjerujem da bi smetali. Mislim, klistiranje je “ubacivanje” tople vode u debelo crijevo i onda se ono isprazni, ne vidim zašto se nebi moglo s hemeroidima.

    Ne ne, u bolnici, po čemu si zaključila da sam doma? 😅 Jer sam se obrijala ili jer spremam stvari? 😂 Ma imam 4 torbe pa sam prebacivala iz jedne u drugu, ali mislim da je sada sve spremno 👌

    💔💔💔 3 missed ab
    💙 prva mrva
    💙 šašavko
    💔💔 2 missed ab
    💙 Hrabri Palčić

  • Baby.nb.3

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine, a rodila si prirodno tad kad su ti došli hemoroidi? Znaš možda od čega su ti se pogoršali? 
    Pretpostavljala sam i ja da klistir ne smeta, i prva dva puta mi je prošao ok, zapravo super da se to odradi i očiste crijeva, definitivno je lakše kasnije ☺️
    Leptirica, probaj ovo što su ti cure savjetovale za ostanak bebe na istoj strani, za prevaru. Činjenica je da bebe imaju omiljenu dojku jer je valjda iz nje otpust brži i lakši, ali svejedno prvo nudi i drugu dok je puna, čak i ako to nije još ono masnije mlijeko, ali je otpust možda lakši, i kombiniraj hrpu položaja (dok ste na boku, na kauču da si u turskom sjedu pa ti je on u krilu na jastuku itd.) samo da nekako proba prihvatiti, a onda ju i izdajaj zbog količine.

    💔💔💔 3 missed ab
    💙 prva mrva
    💙 šašavko
    💔💔 2 missed ab
    💙 Hrabri Palčić

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    amystiqa

    Baby.nb.3

    Ja sam dobro, danas sam se uspjela obrijati, sad ću se još malo urediti popodne i spremiti neke završne stvari u kofer, jer mislim da ću sutra biti previše nervozna 😅 Baš je čudno znati točan dan carskog, onda si samo u iščekivanju 😬
    Ako se sjećate, spominjala sam da imam vanjske hemoroide. Uzimala sam neke tablete i hemopip mast i na dodir stvarno osjetim da su se smanjili, ali još su tu 😬 Probavu reguliram sa lanom, psilijum ljuskicama i puno voća tako da je stolica mekana i ne napinjem se, skroz sam zadovoljna, ali zanima me kako ide klistir uz hemoroide, je imala neka iskustva s tim, jesu oni zapreka klistiru, neće biti problema? 😬 Baš me sad pere panika od toga, više nego od carskog 🤦😅
    Aha ti si doma, ja sam mislila da si u bolnici cijelo vrijeme.
    Što se tiče klistira i hemeroida, ne vjerujem da bi smetali. Mislim, klistiranje je “ubacivanje” tople vode u debelo crijevo i onda se ono isprazni, ne vidim zašto se nebi moglo s hemeroidima.
    Ne ne, u bolnici, po čemu si zaključila da sam doma? 😅 Jer sam se obrijala ili jer spremam stvari? 😂 Ma imam 4 torbe pa sam prebacivala iz jedne u drugu, ali mislim da je sada sve spremno 👌

    Ma jer si rekla da spremaš završne stvari u kofer pa sam po tome pomislila da si doma. 

    Ja sam se isto klistira ful bojala zbog priča kako ga žene odbijaju, a na kraju nisam ništa ni osjetila. Gore mi je bilo što mi je naglo u wc-u to sve izašlo pa sam onda još taj wc išla čistiti 🙈. 

    2020. 👦🏻

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Mene pere ovaj baby blues malo jace zadnja dva dana. Danas sam cijeli dan preplakala jer mali spava. Ili se probudi sam za dojenje za 2,5 h, ili ga probudim ja. Podojim ga i on opet zaspe. Stariji nam je uvijek bio po rukama pa brinem jel to normalno za bebu od 10 dana😩

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼

  • Bananica80

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    Bananica, kvrge su ti veće i tvrđe od žlijezda. Osjetit ćeš ako bude koja jer na dodir nije kao žlijezdasto tkivo nego kad rukom prolaziš od vrha do dna dojke jednostavno vidiš ogromnu zapreku u obliku te kvrge koja stoji i koju moraš masirati.
    Što se dojenja tiče, probaj ako stigneš i možeš, izdojiti nakon podoja, da ih skroz ispraznio, tako ćeš i potaknuti stvaranje više mlijeka pa taman kad on malo ojača i bolje vuče, imat ćeš dovoljno za njegove sve veće potrebe ☺️

    hvala ti na info!! onda mislim da imam sreću da nije to u pitanju. Pokušavam se izdajati samo nekad ne stignem.. jer treba spremiti i bočicu :)

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila prije dva tjedna. Zadnja dva tri dana mi je krvarenje ajmo reci stalo imala sam malo smedkasto.. danas kroz dan mi je krenula menstrualna bol koja se prije nekih sat vremena pojacala uz svjezu krv bas kao kad menga krene onako u naletu(nista previse obilno) .. da li neko ima iskustva, jel to normlano?

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png

  • Leptirica123

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    Yellowsubmarine, a rodila si prirodno tad kad su ti došli hemoroidi? Znaš možda od čega su ti se pogoršali?
    Pretpostavljala sam i ja da klistir ne smeta, i prva dva puta mi je prošao ok, zapravo super da se to odradi i očiste crijeva, definitivno je lakše kasnije ☺️
    Leptirica, probaj ovo što su ti cure savjetovale za ostanak bebe na istoj strani, za prevaru. Činjenica je da bebe imaju omiljenu dojku jer je valjda iz nje otpust brži i lakši, ali svejedno prvo nudi i drugu dok je puna, čak i ako to nije još ono masnije mlijeko, ali je otpust možda lakši, i kombiniraj hrpu položaja (dok ste na boku, na kauču da si u turskom sjedu pa ti je on u krilu na jastuku itd.) samo da nekako proba prihvatiti, a onda ju i izdajaj zbog količine.

    Svakako ću probati ovo za ostanak na istoj strani, za preveru. Za sada ne mogu isprobavati druge položaje, osim na boku, jer sam rezana, imam šavove, i još ne mogu sjediti, ako ovo ne upali, svakako ću isprobati kasnije kad budem sposobna i ostale položaje. Hvala 😊

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Baby pogorsali su se vjerojatno od natezanja u trudovima i opcenito pritiska na debelo crijevo pri porodu. Sjecam se da su me vise bolili hemeroidi nego sav od epiziotomije koji je bio pozamasan. S obzirom da se u tebe radi o carskom rezu, sumnjam da ce ti se pogorsati stanje.  ☺️
    Sandra babyblues zna biti zeznut, pogotovo prva dva tjedna, sjecam se da je i mene krpilo dobro prvi put. To sto beba spava cijelo vrijeme ne mora znaciti da nesto nije uredu, dokle god uredno doji i puni pelene. Nije svaka beba ista. Moj prvi je isto spavao prve dane stalno tako da mislim da nema brige oko toga. 😃

  • Avatar Dunja1985

    Dunja1985

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    Ja sam dobro, danas sam se uspjela obrijati, sad ću se još malo urediti popodne i spremiti neke završne stvari u kofer, jer mislim da ću sutra biti previše nervozna 😅 Baš je čudno znati točan dan carskog, onda si samo u iščekivanju 😬
    Ako se sjećate, spominjala sam da imam vanjske hemoroide. Uzimala sam neke tablete i hemopip mast i na dodir stvarno osjetim da su se smanjili, ali još su tu 😬 Probavu reguliram sa lanom, psilijum ljuskicama i puno voća tako da je stolica mekana i ne napinjem se, skroz sam zadovoljna, ali zanima me kako ide klistir uz hemoroide, je imala neka iskustva s tim, jesu oni zapreka klistiru, neće biti problema? 😬 Baš me sad pere panika od toga, više nego od carskog 🤦😅

    Pozdrav! Što se tiče vanjskih hemeroida,pomaže sirovi krumpir. Od friškog krumpira se napravi čepić. Staviš ga u guzu,slijedeći dan sa stolicom izađe van. Je da zvuči nekome fuj i užasno,ali ja nakon trećeg poroda nisam mogla mjesec dana sjesti normalno nego na pola od bolova. Kreme i ništa mi nije pomoglo. Onda me spasio krumpir. Stvarno preporučam svima kad čujem da imaju tih problema. Čak sam na nekom forumu čitala da je mama djetetu stavljala zbog tvrdih stolica i problema sa hemeroidima i krumpir je stvarno pomogao. 
    Kad se oporaviš od carskog, isprobaj.Sretno!

    38 godina
    Ciklusi na 28 dana
    Biokemijske 1/2021, 5/2022, 8/2022
    Amh 14,97
    Nifty Standard uredan, stiže nam dečko *** stigao Vito 27.3.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.