Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Alexica

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Baby nb 3 sretno! Uskoro je borac bebolino s tobom :) javi nam se ❤️ E da, leptirice ako na toj koju ne voli mislis da imas premalo mlijeka mozes uvijek jos dodatno izdajati pa makar i na prazno da je malo “napunis”. Ne znam sad koliko dugo bi trebala izdajati na prazno, ali nesto sam citala o tom stvaranju mlijeka tj poticanju laktacije kad beba ne zeli dojku. Ako ju ne zeli jer mu ide prejako mlijeko mozes probati polozaje u kojima si zavaljena prema iza (sila gravitacije), a ako ju ne zeli jer presporo ide mlijeko ima polozaj na sve 4 gdje se nagnes nad bebu 😂 nisam to probala, ali sam citala, jer isto gravitacija cini svoje pa lakse tece mlijeko bebi. Isto tako mozes i ti malo pomoci sa kompresama (ti istiskujes mlijeko dok on doji) ako je lijen izvlaciti to masnije mlijeko. U svakom slucaju nudi ju dok ide pa prebacuj na drugu i zavaravaj. To cesto bude i neka faza. Npr meni dan dva “ne voli” lijevu, pa onda par dana najnormalnije cica i onda opet ne voli i tako u krug 😂

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Moja nije u potpunosti odbijala, ali je u bolnici bila muka s lijevom dojkom i nikako ju uhvatiti. Nama je pomogla promjena polozaja. Na boku nije nikako uhvatila i raskrvarila me, dok je u sjedecem lijepo primila. To je bilo plakanja i plakanja. Sad lijepo cica s obje u bilo kojem polozaju 🙂

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    Alexica

    Bananice za hvat ne radimo nista previse jer cekamo pregled logopeda za frenulum, a ove standardne fore nam ne pomazu. Obicno je dublji hvat kad je on opusteniji, kad je gladan onda nije svoj. 😂 Inace za produbljivanje hvata imas sendvic tehniku i flip the nipple (googlaj, ima dobrih videa na youtubeu).
    Mi inace radimo masazice lica, masiramo jezik i obraze s unutrasnje strane ali sve to zbog frenuluma. Idemo i na emmett sto nam pomaze s opustanjem (gornji dio- ramena ima jako stisnuta pa se to vjerojatno prenosi i na celjust i zato vise grize nego da ima dobar hvat).
    Ono sto ti moze jos pomoci pa obrati paznju je da je stvarno okrenut paralelno s tobom cijelim svojim tijelom i naslonjen trbuscicem na tebe, da su mu glava, ramena i tijelo u ravnini i da mu prvo bradavicom prodjes od nosica prema ustima, tad najvise otvore usta pa mu samo gurnes cicu (stisnes mu malo glavicu u tom trenu prema sebi- meni najlakse u pozi obrnute kolijevke). Ako je stisnut, ja mu uspijem i za vrijeme podoja kad se malo opusti povuc bradicu (dok je na cici) prema dolje i jos malo pritisnut glavicu prema sebi pa produbimo hvat.

    Čestitam novim mamama. Nije me duže bilo pa dok pohavatam. Moram pitat kolko vam bebe jedu na adaptiranom po obroku. 
    Bojim se da moj ne jede previše,ima mjesec i po dana.
    Ne jede nijednom isto,i hranimo ga svaka 3 sata. 

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 609

    Prijavi adminu

    Alexica krivo sam označila tila sam pisat kako si.dobila logopedu?

    KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌
    1 u prirodnom ciklusu❌
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš F🥰

  • Avatar sophisticy

    sophisticy

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    bejbe2018

    Alexica

    Bananice za hvat ne radimo nista previse jer cekamo pregled logopeda za frenulum, a ove standardne fore nam ne pomazu. Obicno je dublji hvat kad je on opusteniji, kad je gladan onda nije svoj. 😂 Inace za produbljivanje hvata imas sendvic tehniku i flip the nipple (googlaj, ima dobrih videa na youtubeu).
    Mi inace radimo masazice lica, masiramo jezik i obraze s unutrasnje strane ali sve to zbog frenuluma. Idemo i na emmett sto nam pomaze s opustanjem (gornji dio- ramena ima jako stisnuta pa se to vjerojatno prenosi i na celjust i zato vise grize nego da ima dobar hvat).
    Ono sto ti moze jos pomoci pa obrati paznju je da je stvarno okrenut paralelno s tobom cijelim svojim tijelom i naslonjen trbuscicem na tebe, da su mu glava, ramena i tijelo u ravnini i da mu prvo bradavicom prodjes od nosica prema ustima, tad najvise otvore usta pa mu samo gurnes cicu (stisnes mu malo glavicu u tom trenu prema sebi- meni najlakse u pozi obrnute kolijevke). Ako je stisnut, ja mu uspijem i za vrijeme podoja kad se malo opusti povuc bradicu (dok je na cici) prema dolje i jos malo pritisnut glavicu prema sebi pa produbimo hvat.
    Čestitam novim mamama. Nije me duže bilo pa dok pohavatam.Moram pitat kolko vam bebe jedu na adaptiranom po obroku.
    Bojim se da moj ne jede previše,ima mjesec i po dana.
    Ne jede nijednom isto,i hranimo ga svaka 3 sata.

    Moja mala sad ima mjesec i par dana, jela je 90 ml svaka 2-3 sata, danas smo joj dali 120 ujutro pa cemo vidjeti hoce li se produljiti razmak jer su mi rekli da treba proci 3 sata iznedju obroka. Inace izdajala sam koliko je islo, ali sad nakon mjesec je sve manje mlijeka, dajte mi recite jel i tih mjesec dana ima neke koristi… sad koliko god da izdajam ima sve manje i manje, a realno nemam ni vremena satima sjediti uz izdajalicu jer sam sama… ikao ona super napreduje bas se lose osjecam sto nismo uspjeli dojiti, toliko je to tema na glasu da me cak i susjedi ispituju jel dojim. Dosta psihicki opterecujece…

    baby development in progress ~ 14.3.24.

  • Alexica

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    bejbe2018

    Alexica krivo sam označila tila sam pisat kako si.dobila logopedu?

    Kod logopeda cemo ici privatno, jer i pedijatrica i patronazna ne vide problem s dojenjem i frenulumom.
    Isli smo na savjetovanje za bljuckanje i grcice (isto privatno) kod Une (una bridged) koja je dosta strucna za takve stvari. Pogledala nas je, postavila neka pitanja i pretpostavlja da je jedan od uzroka bljuckanja los (plitak) hvat- a uzrok loseg hvata pretpostavlja da je skraceni frenulum. Osim tog je beba dosta i zgrcena pa nam je preporucila i emmett za opustanje. Emmett nam je vec puno pomogao po pitanju hvata, a za pregled frenuluma cekamo jos termin jer se jako dugo ceka kod ovih par logopeda koji su se specijalizirali za frenulume i male bebe. Druga opcija je otorinolaringolog, ali je njihov pristup cesto samo rezanje frenuluma bez vjezbica tako da nam je prvi izbor logoped.

  • Alexica

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    sophisticy


    Moja mala sad ima mjesec i par dana, jela je 90 ml svaka 2-3 sata, danas smo joj dali 120 ujutro pa cemo vidjeti hoce li se produljiti razmak jer su mi rekli da treba proci 3 sata iznedju obroka. Inace izdajala sam koliko je islo, ali sad nakon mjesec je sve manje mlijeka, dajte mi recite jel i tih mjesec dana ima neke koristi… sad koliko god da izdajam ima sve manje i manje, a realno nemam ni vremena satima sjediti uz izdajalicu jer sam sama… ikao ona super napreduje bas se lose osjecam sto nismo uspjeli dojiti, toliko je to tema na glasu da me cak i susjedi ispituju jel dojim. Dosta psihicki opterecujece…

    Svaka kap tvog mlijeka je puno znacila za bebu bilo to jedan dan ili mjesec dana, ali isto tako nista joj nece faliti ni na adaptiranom mlijeku :) 
    E a moje pitanje je zasto izdajas, a ne nudis ovako bebi dojku? Vjerojatno bi ti tako bilo lakse (nemas priprema, pranja izdajalice, i duplog trosenja vremena - hraneci i izdajajuci mlijeko). Ako joj uspijes ponuditi dojku mislim da mozes i povecati kolicinu mlijeka (sto vise nudis to ce biti vise mlijeka), samo bi onda trebala smanjiti adaptirano jer ono jako zasiti bebe pa nemaju interes za dojkom. Ima dosta o tome na internetu pa ako bas imas zelju vratit se na dojenje mislim da nije kasno buduci da jos uvijek imas mlijeka samo se smanjuje. Ima i onaj broj od roda koji mozes nazvati za savjet kako to postici.
    Ako ne, pusti selo da prica, tog da si ju hranila adaptiranim se nitko nece kasnije sjecati, a pogotovo ne tvoja beba :) 

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Mi smo na adaptiranom i mali u prosjeku ima 7-8 obroka, po 75 ml trenutno (16 dana stara beba). Jede svakih 3 sata u prosjeku, navecer produzi na svaka 4 h cca. Mi smo se prvo vodili uputama s kutije, mjere po 60, al smo skuzili da ostane gladan, pa sam nasla formulu za izracun potrebne kolicine po kilazi: tezina bebe/0.7*100. To kod nas ispadne cca 550 ml unutar 24 h, jer beba je rodjena sa 4070 gr. Nismo ga jos vagali jer ima gips na nozi zbog zalezanog stopala. 

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak -->07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Sophisticy potpuno te razumijem. Pita li me jos netko dojim li i zasto ne, poslat cu ga u rodno mjesto. Zanimljivo sto me to pitaju samo prijateljice s djecom (sto ne zamjeram, pitaju iz dobre namjere i zelje da daju savjete), nego me pitaju susjedi, prijatelji od roditelja, ujne, tetke, svekrva… zasto je ljudima bitna ta i informacija? I onda kad kazes ne, ne dojim, ide onaj pogled sa zaljenjem i ajoj bas steta

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak -->07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙

  • Bananica80

    Broj poruka: 431

    Prijavi adminu

    Alexica

    Bananice za hvat ne radimo nista previse jer cekamo pregled logopeda za frenulum, a ove standardne fore nam ne pomazu. Obicno je dublji hvat kad je on opusteniji, kad je gladan onda nije svoj. 😂 Inace za produbljivanje hvata imas sendvic tehniku i flip the nipple (googlaj, ima dobrih videa na youtubeu).
    Mi inace radimo masazice lica, masiramo jezik i obraze s unutrasnje strane ali sve to zbog frenuluma. Idemo i na emmett sto nam pomaze s opustanjem (gornji dio- ramena ima jako stisnuta pa se to vjerojatno prenosi i na celjust i zato vise grize nego da ima dobar hvat).
    Ono sto ti moze jos pomoci pa obrati paznju je da je stvarno okrenut paralelno s tobom cijelim svojim tijelom i naslonjen trbuscicem na tebe, da su mu glava, ramena i tijelo u ravnini i da mu prvo bradavicom prodjes od nosica prema ustima, tad najvise otvore usta pa mu samo gurnes cicu (stisnes mu malo glavicu u tom trenu prema sebi- meni najlakse u pozi obrnute kolijevke). Ako je stisnut, ja mu uspijem i za vrijeme podoja kad se malo opusti povuc bradicu (dok je na cici) prema dolje i jos malo pritisnut glavicu prema sebi pa produbimo hvat.Leptirice moj voli vise desnu pa na lijevoj nekad bas zabusava (a nekad jako lijepo cica, kako mu dodje). Ono sto upali u kriznim situacijama kad ju uopce nece je bas ovo sto su cure rekle- da ga stavim na desnu pa kad ju pusti (ili ga maknem s nje) samo skliznem do lijeve. Isto tako ako ga npr drzim u polozaju kolijevke i tako bas nece- prebacim ga u football hold pa onda jos malo hoce, pa kad ni tako nece onda ga vratim u prvi polozaj ili neki treci, ili ga stavim malo na desnu pa onda za par min opet vratim na lijevu. Bitno je samo da nudis i dalje tu koju ne voli kad je ona na redu pa kolko pocica pocica- da se i dalje stvara mlijeko u njoj. Ako bas mislis da je slaba s mlijekom ponudi mu je kao drugu ako zeli jos cicati , i nakon omiljene (kad je red na omiljenoj)
    Ali da, navodno se moze cisto lijepo dojiti i samo na jednu ako bas ne uspijete na obje.
    E da, i nocu obicno voli obje tako da iskoristi dok su sanjivi s ovom koji ne voli. :)

    Hvala ti na info :) pokusavam ga ja staviti sto pravilnije al on se toliko izvija i gura rukicama i baca na sisu da je nekad bitka uopce mu strpati bradavicu u usta. Trudim se i reagirati na rane znakove gladi al onda najcesce kad ga namjestim ne zeli uopce usta otvorit 😅 dok ne podivlja opet 🙃 jos mi najbolje ide po noci dok je gladan i grogi 🤣

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.