Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bananica80

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    Alexica

    Sandra kako su cure rekle i stavljaj sto vise bebu na tu cicu da to izvuce (naravno nemoj zanemariti ni drugu da se ne bi i ona upalila). Znaci grijanje, masaza, podoj, hladjenje, sve super radis :) bit ce to dobro samo da se ustali ponuda i potraznja, prvi dani su najgori s tim kvrgama. Ako ti je tesko pod tusem, mozes masirati i s bademovim uljem. 💪🏻Mi se evo ne damo, dojimo i dalje uspjesno unatoc plitkom hvatu. Malac je dobio kilu u mjesec dana. 🎉
    Sto se frenuluma tice cekamo pregled kod logopeda (dugo se ceka), ali smo zato odradili jedan emmett i od tad puno bolje dojimo (malo je malca to uspjelo opustiti pa ima bolji hvat).

    a jel uspijevaš ikako popraviti hvat ili je to u vašem slučaju zbog frenuluma? mi isto imamo plitki hvat i popravak malo ide malo ne ide. ovisno koliko je malac gladan i koliko uspijem sa njim manipulirati kod stavljanja na dojku. a nije kod nas frenulum u pitanju nego krivi start

  • Bananica80

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    i htjela sam pitati curke koje doje ili su dojile prije - kako skužite te kvrge koje su početak zastoja/masititisa? jel moraju uvijek biti bolne ili je dovoljno napipati nešto u sisi? pitam jer ja imam inače "čvrste" sise tj pune su mi žlijezdastog tkiva - kad sam prije radila samopreglede dojki uvijek bi napipala nešto - a to bi bile te žlijezde. I sad nekad ne znam jel naletim opet na neku žlijezdu ili na kvrgu. A kako imamo problem sa hvatom i kako sam uvela i AD onda sigurno da maleni ne prazni te dojke baš temeljito. E sad, zbog toga tj ponude/potražnje ja i proizvodim posljedično manje mlijeka tako da bi on bez ADa bio gladan. Al ne znam jesam li isto u riziku od zastoja ili kako stvaram manje mlijeka mi se on ne može dogoditi?

  • Bananica80

    Broj poruka: 428

    Prijavi adminu

    inače, čitam vas, al većinom ne stignem pisati jer mi je beba stalno po rukama ili na sisi, i zapravo ništa ne stižem  a ima i još vrlo neredovite periode hranjenja i spavanja tako da ne znam kad što očekivati od njega.. 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Curke ima li novosti i dogadjanja? 😃

    Mene su cijelu noć mučile kontrakcije opet koje su pred jutro bile jako bolne...ali budile su me svaki sat, pola sata i opet u jutro prestale potpuno  Sad me boli onako stalno kao pred mengu i leđa me bole. Od čepa ili nekog čudnog iscjetka baš ništa...
    Jel ti imaš kakve senzacije?


  • Baby.nb.3

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Bananica, kvrge su ti veće i tvrđe od žlijezda. Osjetit ćeš ako bude koja jer na dodir nije kao žlijezdasto tkivo nego kad rukom prolaziš od vrha do dna dojke jednostavno vidiš ogromnu zapreku u obliku te kvrge koja stoji i koju moraš masirati.
    Što se dojenja tiče, probaj ako stigneš i možeš, izdojiti nakon podoja, da ih skroz ispraznio, tako ćeš i potaknuti stvaranje više mlijeka pa taman kad on malo ojača i bolje vuče, imat ćeš dovoljno za njegove sve veće potrebe ☺️

    💔💔💔 3 missed ab
    💙 prva mrva
    💙 šašavko
    💔💔 2 missed ab
    💙 Hrabri Palčić

  • Baby.nb.3

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Ja sam dobro, danas sam se uspjela obrijati, sad ću se još malo urediti popodne i spremiti neke završne stvari u kofer, jer mislim da ću sutra biti previše nervozna 😅 Baš je čudno znati točan dan carskog, onda si samo u iščekivanju 😬
    Ako se sjećate, spominjala sam da imam vanjske hemoroide. Uzimala sam neke tablete i hemopip mast i na dodir stvarno osjetim da su se smanjili, ali još su tu 😬 Probavu reguliram sa lanom, psilijum ljuskicama i puno voća tako da je stolica mekana i ne napinjem se, skroz sam zadovoljna, ali zanima me kako ide klistir uz hemoroide, je imala neka iskustva s tim, jesu oni zapreka klistiru, neće biti problema? 😬 Baš me sad pere panika od toga, više nego od carskog 🤦😅

    💔💔💔 3 missed ab
    💙 prva mrva
    💙 šašavko
    💔💔 2 missed ab
    💙 Hrabri Palčić

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Baby.nb.3

    Ja sam dobro, danas sam se uspjela obrijati, sad ću se još malo urediti popodne i spremiti neke završne stvari u kofer, jer mislim da ću sutra biti previše nervozna 😅 Baš je čudno znati točan dan carskog, onda si samo u iščekivanju 😬
    Ako se sjećate, spominjala sam da imam vanjske hemoroide. Uzimala sam neke tablete i hemopip mast i na dodir stvarno osjetim da su se smanjili, ali još su tu 😬 Probavu reguliram sa lanom, psilijum ljuskicama i puno voća tako da je stolica mekana i ne napinjem se, skroz sam zadovoljna, ali zanima me kako ide klistir uz hemoroide, je imala neka iskustva s tim, jesu oni zapreka klistiru, neće biti problema? 😬 Baš me sad pere panika od toga, više nego od carskog 🤦😅

    Aha ti si doma, ja sam mislila da si u bolnici cijelo vrijeme. 
    Što se tiče klistira i hemeroida, ne vjerujem da bi smetali. Mislim, klistiranje je “ubacivanje” tople vode u debelo crijevo i onda se ono isprazni, ne vidim zašto se nebi moglo s hemeroidima. 

    2020. 👦🏻

  • Leptirica123

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, mi se jučer vratili iz bolnice, naravno sinoć prva neprospavana noć..
    Htjela sam pitati cure koje dojite ili ste dojile, uglavnom dok smo bili u bolnici malac je sisao obje sise, taman kad smo se vratili kući, znaći treći dan mi je nadošlo mlijeko, e sad je nastao problem, dosta nam treba da uhvati sisu, ali uspijevamo nekako.. veći je problem što malac u potpunosti odbija lijevu sisu, samo sisa desnu, za lijevu ne želi ni čuti, doslovce poćne vrištati kad mu ponudim lijevu, i onda ja tu sisu izdojim i on to uredno popije.. Povremeno mu moramo dati i adaptirano mlijeko jer mu nekad zna malo falit mlijeka kojeg posisa. 
    Jel tko bio u takvoj situaciji da mu dijete ne želi jednu dojku i što je bio razlog? 

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    AMary36

    Yellowsubmarine

    Curke ima li novosti i dogadjanja? 😃
    Mene su cijelu noć mučile kontrakcije opet koje su pred jutro bile jako bolne…ali budile su me svaki sat, pola sata i opet u jutro prestale potpunoSad me boli onako stalno kao pred mengu i leđa me bole. Od čepa ili nekog čudnog iscjetka baš ništa…
    Jel ti imaš kakve senzacije?

    Ja stvarno nemam kontrakcija, i da dobijem te lazne vjerojatno nebi znala kud bi sa sobom😂 al zato mi ledja otpadaju nenormalno, malac se spustio skroz nisko, to bas osjetim i pritisak mi je bas bas. Sluznog cepa takodjer nigdje😅
    Baby ja mislim da bi mene spasilo tipa da znam kad mi je carski i to je to, ovako ne znam kad cu 😂 ne mogu ovu neizvjesnost 😂
    Sto se tice hemeroida, mislim da tu nema prepreke za klistir nikakve, s obzirom da si carski nadam se da ti nece proraditi poslije. Sam klistir ko klistir je meni bio strah veliki, a na kraju bezveze, nista specijalno, malo neugodno i to je to. Zato su me nakon poroda ubili hemeroidi😩😩

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Leptirica123

    Pozdrav cure, mi se jučer vratili iz bolnice, naravno sinoć prva neprospavana noć..
    Htjela sam pitati cure koje dojite ili ste dojile, uglavnom dok smo bili u bolnici malac je sisao obje sise, taman kad smo se vratili kući, znaći treći dan mi je nadošlo mlijeko, e sad je nastao problem, dosta nam treba da uhvati sisu, ali uspijevamo nekako.. veći je problem što malac u potpunosti odbija lijevu sisu, samo sisa desnu, za lijevu ne želi ni čuti, doslovce poćne vrištati kad mu ponudim lijevu, i onda ja tu sisu izdojim i on to uredno popije.. Povremeno mu moramo dati i adaptirano mlijeko jer mu nekad zna malo falit mlijeka kojeg posisa.
    Jel tko bio u takvoj situaciji da mu dijete ne želi jednu dojku i što je bio razlog?


    Nisam bila u situaciji, ali znam situacije di su prijateljice dojile samo na jednu dojku. Moguce da je na desnu otpust mlijeka brzi i onda mu je tako lakse sisati, ne treba se puno umoriti. Pokusaj mozda kad ga stavljas na lijevu da ti ostane na istom boku kao za desnu ( ako kuzis na sta mislim ) pa se mozda tako malo prevari 😅

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.