Prerano otvaranje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kiki005

    kiki005

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    pozdrav!
    u 25.tjednu sam završila na sv.duhu zbog skraćenog cervixa na 22mm. ležala sam u bolnici 2 tjedna i nakon toga sam puštena kući na mirovanje nakon što je ustanovljeno da nema promjena te da su urin i brisevi ok. u bolnici i poslije doma sam pila utrogestan i magnezij. doma sam strogo mirovala, ležala sam skoro cijeli dan, jedini izlazak iz kuće su mi bili pregledi svaka 2 tjedna. vjerujem da je to puno teže ženama koje imaju malu djecu i o kojima se nema tko brinuti po cijeli dan. na svu sreću, meni je mama stvarno bila na raspolaganju i doslovno sam se preselila kod nje na mjesec i pol budući da mi muž radi i puno putuje. sada sam u 35.tjednu i nadam se da ću dogurati do kraja :)
    na početku sam bila u šoku i bilo me jako strah ali postepeno sam se opuštala kako su tjedni prolazili a moje stanje je ostajalo nepromijenjeno.
    želim sreću svim budućim mamama koje su se našle u sličnoj situaciji!

  • TONKAAS

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima…
    Ušla sam u 33tt i inače nosim jako nisko te mi je posteljica iza…zadnjih tjedan dana me beba užasno udara (ustvari se okreće) i zna me nekada jako zgrčiti u zdjelici-neovisno sjedila, stajala ili ležala…mislim da su mi počele H.kontrakcije.
    Ono što me najviše brine je to što me je sinoć probudila jaka i oštra bol na ušću (grliću)-ne znam kako da objasnim i sada ne znam dali je to simptom otvaranja ili? Bol je trajala vrlo kratko ali užasno bolno…???
    Za dva dana imam pregled…gin.mi je prije tri tjedna rekla da mi je posteljica full nisko te da se nada da mi neće preći ušće

  • TONKAAS

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pregled je super prošao , jedino je glavica skroz dole…ali nisam dobila nikakve upute za strogo mirovanje i sl. napomene….

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Ja sam kod svoje ginekologice Bokić 10. 09. dobila informaciju da sam otvorena pola cm. To je siurbo jer sam se puno saginjala u trudnoći, nisam znala da se to ne smije. U petak ulazim u 29. tjedan, sada samo ležim i šetam se po pola sata dnevno. To je jedina aktivnost. Može li žena ikako sama znati je li se otvorila? Pošto sam u 29. tjednu, je li normalno da se polagano otbaram? Sada idem u petak kod Višnje Latin pa ćemo čuti što će nam ona reći…

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Oprostite na tip-felerima, nestalo je struje.

  • lota2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ima li koga? Dakle ovo mi je prva trudnoca, i 24 tt ustanovljen skracen cerviks na 31mm, ginekolog rekao da malo usporim, danas, 4 tjedna kasnije u 28 tt cerviks jos dodatno skracen na 26 mm, narucio me za 2 tjedna, terapija utrogestani i magnezij, trebam li napomenuti da sam ocajna i prestrasena😔

  • Avatar lily13

    lily13

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    lota


    Ima li koga? Dakle ovo mi je prva trudnoca, i 24 tt ustanovljen skracen cerviks na 31mm, ginekolog rekao da malo usporim, danas, 4 tjedna kasnije u 28 tt cerviks jos dodatno skracen na 26 mm, narucio me za 2 tjedna, terapija utrogestani i magnezij, trebam li napomenuti da sam ocajna i prestrasena😔

    Vjerujem ti da si u strahu i ocajna, prozivljavam nesto slicno, cerviks mi je oko 3cm ali mi je vanjsko usce otvoreno i imam ucestale bh-kontrakcije! 
    Trudim se sto vise misliti pozitivno iako nekad upadnem u takvu krizu, ali cim promislim na svoje sunce u pupi odmah se smirim i nabacim osmijeh 
    Ja strogo mirujem od 18tt a sutra sam 31 i za sada se stanje nije mijenjalo iako su kontrakcije sada vec jace i ucestalije, iako pijem 600mg magnezija, 2-3 normabela i cordipin retard! 
    Pokusaj sto vise lezati i nemoj sjediti jer se tada vrsi najveci pritisak na cerviks pa se skracuje…

  • lota2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    31 tjedan je vec lijepa brojka… Lezim, da, izbjegavam sjedenje, zato sam i tuzna sto je cerviks skracen na 26mm uz toliko mirovanja, pit se sto bi bilo da sam nastavila radit ili jurcala uokolo, zasto si ti u bolnici i kako ti prolaze dani?

  • Avatar lily13

    lily13

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Bila sam radi kontrakcija, primila tokolizu i za sazrijevanje bebinih pluća, napravljene sve pretrage i svi nalazi su u redu (kks, urin, urinokultura i brisevi) pa su me pustili kuci na strogo mirovanje! 
    Nekad mi dan proleti, a nekad traje vjecnost… 
    Druzim se sa kceri kad dodje iz vrtica, gledam tv, citam, surfam po internetu, gledam sve za bebice pa saljem muza u kupnju i tako! 
    Krizam dan po dan, jer svaki dan vise je put ka cilju! :) 
    Nemoj previse razmišljat o tome i čitat o tim temama jer ti je tako samo gore, barem meni! Na nama je da lezimo i mirujemo i damo sve od sebe, a sve drugo je u rukama Božjim! 
    Je li ti vanjsko ušće zatvoreno? Jesi pitala ginekologa za serklažu?

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Evo i mene na ovoj temi. Jučer sam završila u bolnici jer sam otvorena 1 prst, imam kontrakcije a tek sam 26 tjedana. I u prošle dvije trudnoće sam bila rano otvorena i pila prvo prepare pa partusisten. U drugoj trudnoći sam i prokrvarila i isto završila u bolnici na tjedan dana. Poslije toga nisam strogo mirovala i rodila 4 dana prije termina. Sad se isto nisam baš čuvala i još uvijek radim i na poslu i kod kuće. Ali zadnjih tjedan dana BH kontrakcije su mi postale učestalije i bolnije i vjerojatno sam se zato otvorila. Malo me to splašilo pa ću sad malo pripaziti i idem na bolovanje. Doktor je spominjao serklažu ali nadam se da mi ju neće morati raditi. A vidjet ćemo kako će dalje biti. Uglavnom osjećala sam bolove i dolje i kao probadajuću bol s peckanjem koja mi je poznata s poroda pa sam i mislila da se otvaram i zato sam jučer i išla doktoru.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.