Prerano otvaranje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar optimist

    optimist

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    bok curke!
    trebam vasu pomoć jer ovako tražeći po netu ću poludjet jer svatko ima svoju teoriju i ne znam više što bi mislila…
    dakle, završila sam kod ginekologa sa bolovima u trbuhu  da bi on ustanovio da sam otvorena 15mm, i da je uloživost za jagodicu prsta, a ušće je u obliku U (ne znam tocno nalaz jer ga nisam ni stigla procitat) a pošto sam u tom trenutku bila 19+4 poslao me na sv.duh da obavim daljnje pretrage!
    Na sv.duhu su me naravno odma zadrzali,napravili kaj su trebali i dali neke hormonske tabletice (progesteron ak sam dobro shvatila),rekli su mi da moram mirovat al nista vise od toga,pojma nisam imala da ne smijem sjedit dok nisam na forumu procitala! nisu me ni pregledali nekoliko dana… 
    Jucer su me gledali da bi se ispostavilo da sam se jos otvorila,odnosno da cerviksa vise nema i da se vidi kanal sa  plodnom vodom, al kao unutra je jos sve ok žao mi je ne znam tocno kaj jer sam sva u soku jer sam planirala ic doma kad na kraju moram strogo mirovat sama u novoj sobi…
    Jedino me drzi to kaj malac stalno lupa i raste ko gljiva,cak je i doktorica rekla da je mangup  
    dajte molim vas nekakvu utjehu, savjet jer mi je ovo prva trudnoca i stvarno mu se veselimo i nebi htjela da se nekaj lose dogodi…

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Evo malo utjehe od mene.
    Ja sam doduše bila tek malo otvorena i cijelo zadnje tromjesečje trebala umjereno mirovati.
    Čini mi se da je kod tebe takva bila početna preporuka.
    Po ovom sada mirovanje je prešlo u strogo.
    Vjerojatno ćeš dugo morati biti u bolnici, možda i do kraja, mada ne mora značit.
    Ali, ovo sada ti je kritično razdoblje, barem do 30. tjedna da se vidi situacija.
    Grozno je, ali moraš izdržati.
    Ja sam od terapije pila samo magnezij i normabel 2 mg po potrebi.
    Nikakva naprezanja, slušati savjete liječnika.
    Otići kući na rizik i onda ne spavati od straha nije rješenje.
    Bolje trpiti ubitačnu dosadu u bolnici.
    Isplatit će se.
    Pokušaj čitati knjige o majčinstvu, kakve romane, makar bezvezne časopise, idi na internet, javi se starim prijateljima, neka te posjeti ko god može i za čas će doći mali anđeo

  • Avatar optimist

    optimist

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    ma uopće nije problem mirovat kad znam da cu to sve zaboravit kad on dode…
    jedino mi je žao sto mi  nitko u bolnici nije rekao sto smijem ,sto ne i kako da se ponašam sa tom dijagnozom jer je meni ovo prva trudnoca.
    nebi sigurno sjedila da su mi rekli a to me najvise kostalo sadasnjeg stanja…
    al ajd, mozemo mi to..bitno da je mali mangup dobro u svom balončiću   i da me luuuupa

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Žao mi je što nisi dobila detaljne informacije.
    Ovako.
    Strogo mirovanje može biti u bolnici i kod kuće.
    To znači ležanje, ustajanje samo za toalet i osnovnu higijenu, i to je to.
    Ako se stanje smiri i ideš kući pitaj dal je i onda nastavak mirovanja strog ili kako se to kaže blago mirovanje, a to znači da možes sjediti, šetati, obavljati lagane kućne poslove koji ne uključuju dizanje teških predmeta i sl., izbjegavati stepenice, saginjanje…
    Sretno!

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Nemam iskustva, ali znam da se mora svakako liječiti.
    Ako si dobila samo vaginalete vjerojatno će ti ponoviti bris cerviksa i ako upala nije prošla pojačati terapiju.
    Trebalo bi testirati i muža tj. napraviti bris uretre.
    Izbjegavati spolne odnose i velike napore, pratiti stanje vrata maternice tj. da je što dulje zatvoren jer je bitno da infekcija ne dođe do ploda.
    Izbjegavati i slatko, gazirano, kofein, piti jogurte, vodu, čajeve, cijeđene sokove, probiotike i brusnice u kapsulama, dobra je i svježa matična mliječ od pčelara i biti optimističan!

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    beba01


    Dobar dan,
    molim Vas za savjet ako netko zna.
    Jucer sam saznala da sam trudna,u  trećem tjednu sam, znači sami početak.
    Ali, taman mi je gotov bris, i imam ureoplasmu 10 na 4, dobila sam samo neke vaginalete, je li netko ima iskustva sa ureoplasmom, može li biti opasna za plod? Hvala puno

    Napisala sam odgovor na drugoj stranici.
    Pozdrav

  • Avatar optimist

    optimist

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    naravno da se sada pridrzavam svega sto bilo tko kaze…
    lezim po cijele dane i dizem se obavit naj nuznije i jest.
    mislis da ce ovim rezimom bit sve u redu i maleni ce se roditi kako treba? mislim da je nerealno ocekivat termin u ovoj fazi i dijagnozom kakva je,al bar 35+ tj.

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Nikad se ne zna.
    Znam za slučajeve gdje su žene strogo čuvale trudnoću, a onda prešle datum termina!
    Dakle, nema pravila i ova sadašnja situacija nije odraz što će dalje biti.
    No, treba paziti zbog cerviksa.
    Liječnici će ‘po putu’ određivati potrebnu terapiju ovisno kako će se situacija odvijati, a ti miruj i očekuj najbolje.
    Ja sam umjereno mirovala 7. i 8. mjesec trudnoće, a 9. navalila jurcat okolo, stepenice gore dolje, kave, jer kao nije bitno, a onda nikako rodit!
    Naravno, kod mene je problem bio manje izražen…

  • Avatar toncica2

    toncica2

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav evo da i ja napišem svoje iskustvo,ja sam se počela otvarat u 16tj,prepisano strogo mirovanje samo do stola i na wc doslovce,uz mirovanje je bilo dobro te u 22tj počelo više jedan prst do unutarnjeg ušča koje još drži,prepisane partusisten uz mirovanje i dalje,u33tj završila u bolnici zbog zastoja u rastu bebe ostala do kraja  prenesla 8dana i sve bilo ok iako porod težak beba na zadak.

  • Avatar aneitoni

    aneitoni

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage moje ako se vi dobro osjećate nemorate se brinuti  ako ste se tako rano počele otvarati, mislim naravno da treba malo pripaziti ali bez panike. Ja evo sad imam bebu od 6 mj, to mi je bila prva trudnoća i već sa 17 tjedana sam se počela otvarati unutra, ali nisam išla na serklažu (doktorica mi je preporučila radije ne ako nije kritično, da nebi došlo do situacije da kasnije teže rodim)… I tako smo se mi cijelu trudnoću pribojavali ranog poroda, a uz to ja nisam bila ni blizu mirovanja, vječito sam nešto radila, šetala itd… I tako ja dospijem do 33-34 tjedna, otvorim se 3-4 cm, doktorica mi kaže da spremim stvari za rodilište jer ću sigurno ići rodit, i tako ja iz dana u dan nosim stvari sa sobom posvoda, kud ja tu i moja trudnička torba, kad ono na kraju prenesem trudnoću 7 dana….beba živa i zdrava, ja isto super. Tako da, samo vam prporučam da ne paničarite, pratite situaciju, idite češće na preglede i sve će biti ok!!! SRETNO SVIM BUDUĆIM MAMA :-*

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.