Prerano otvaranje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Ja sam bila otorena 2 prsta od 6 mj., pretpostavka prisutnost Ureaplasme, popila sam sumamed i nalaz je bi uredan. Morala sam mirovati tj usporiti i što više odmarati, također zabranjeni odnosi, nije to bilo strogo mirovanje. Do kraja je ostalo tako, rodila sam 5 dana prije  termina. Isto sam bila u panici al evo sve je ok.

  • Avatar optimist

    optimist

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    cure,hvala…stvarno ste me umirile..iako sam se ja vec pripremila na to da cemo ic na prijevremeni,glavni cilj nam je dogurat do 35 tj.,a sve preko toga nam je lutrija jer sam se pocela otvarat u 19 tj.,a sada u 21 sam skroz otvorena bez cerviksa…sad samo lezim i idem n WC i tako ce bit do kraja jer sam u bolnici!!!! vjerujem da ce sve bit u redu i da ce nam nas malac doc ziv i zdraav

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    ivchy1989


    cure,hvala…stvarno ste me umirile..iako sam se ja vec pripremila na to da cemo ic na prijevremeni,glavni cilj nam je dogurat do 35 tj.,a sve preko toga nam je lutrija jer sam se pocela otvarat u 19 tj.,a sada u 21 sam skroz otvorena bez cerviksa…sad samo lezim i idem n WC i tako ce bit do kraja jer sam u bolnici!!!! vjerujem da ce sve bit u redu i da ce nam nas malac doc ziv i zdraav

    Uh, nije ti lako.
    Sretno od srca i da se svo ležanje isplati!

  • malena_m

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Vezano uz ovu temu ja imam jedno pitanje.

    Koliko često vas ginekolog pregledava? Ja na kontrolu idem svakih mjesec dana, međutim pregled je obavljen samo prvi puta… svaki drugi put kad sam odlazila radio mi je ultrazvuk, mjerio tlak, vagao i to sve, ali bez pregleda… sada sam u 24. tjednu…
    Hvala…

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Ja sam pregledavana svaki put kad sam dosla, dakle otprilike svakih mjesec i pol…

  • Avatar optimist

    optimist

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    mene je moj ginekolog pregledavao svaki put kad sam dosla do 19 tj. jer sam tad zavrsila u bolnici na  mirovanju!

  • malena_m

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Krasno ponedjeljak idem na kontrolu pa ga pitam kad me namjerava pregledati…

  • dragana_gaga

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zdravo na site,
    jas sum od Makedonija i se nadevam deka ke me razberete.
    Sakam da go spodelam moeto iskustvo na temata. Bev oplodena so invitro i nosev bliznaci. Na pregledot vo 21 nedela mi bese kazano deka cerviksot mi e skraten na 0,8mm i mi bese preporacano strogo miruvanje, magnezium i progesterot. Lezev i se pridrzuvav do site preporaki. Na pregledot vo 24 nedela mi kazaa deka cervikost e 16mm i povtorno mi bese preporacano da miruvam. I toa go pravev lezev, ne odev na rabota, jadev vo krevet, stanuvav samo za vo wc i za kapenje. I vo 26 nedela bez nikakvi simptomi prokrvarev, otidov odma na bolnica, mi kazaa deka se otvaram 6 prsti i me porodija, Ednoto bebe pocina naredniot den a drugoto posle 28 dena. Sega ne su mi trudna ni imam bebe, a sega ke vlezev vo deveti mesec, namesto toa jas godobiv mojot mesecen ciklus. Sto sega jas da gi sovetuvam zenite so ovoj problem? Eve ima nekoi sto bile otvoreni i ne miruvale i ja izdrzale do kraj bremenosta. Mozebi samo Gospod znae.

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Nesretna, nadam se da će što prije tvoje ime biti ‘sretna’.
    Žao mi je što si se toliko namučila, ali kao što si napisala, samo Bog zna svoje razloge.
    Nema pravila, ima žena koje u jednoj trudnoći budu otvorene, u drugoj ne.
    Ako opet zatrudniš, a ja ti to od srca želim, najbolje je da odmah ležiš u bolnici, iako znam da si činila sve što si mogla…
    Ja nemam velikih iskustava na ovu temu, nisam morala jako mirovati, najbolje da se javi neka trudnica sa sličnijim iskustvima ili mlada majka, pogotovo ako je netko prošao što i ti, a poslije je sve bilo u redu…

  • Kristina2102

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mislim da je to s otvranjem individualno i nikad se ne moze znati sto  ce se dogoditi do samog kraja. Prvu trudnocu sam bila otvorena 1,5 cm jos od sestog mjesecaa i bez mirovanja na koje su me tjerali dosla na porod u 37+4 otvorena 3cm. Druga trudnoca zatvorena do 32 tjedna kad sam se otvorila 3cm uz strogo mirovanje i terapiju u 34 tjednu 4 cm u 35+3 dosla na pregled otvorena 5cm ginekolog me poslao u bolnicu na lezanje dok sam dosla do tamo otvorena 7 cm i rodila za dvadeset minuta…… naravno sve bez da sam osjecala ikakve trudove do samog poroda tj. Zadnjih 20 minuta…
     Nikad neznas, pazite se i slusajte doktore.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.