Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1035

    Prijavi adminu

    Sunce draga moja naravno da nikad ne treba izgubiti nadu i da treba misliti pozitivno ❤️. Samo ja sam ti teški realist, mene je iskustvo nažalost naučilo da uvijek budem mrvicu oprezna, tako uvijek i napišem realno i činjenično stanje svima . A tako i u tvom slučaju, držat ćemo najcvršće 🤞🙏 da bude sve uredu ali zadržat i dozu opreza. Šteta što u nedjelju nemaš gdje ponovit betu jer u pon će opet bit teško izračunati duplanje, ali i ja bih sigurno opet vadila betu koliko god puta da treba.  
    Meni je često puta drA znao reći kad sam ga nesto tako pitala, da se ne zamaram brojkama ni statistikama jer Ivf nisu brojke nit se može gledat kroz statistiku i da se u svojoj karijeri nagledao puno previše netipičnih situacija. 
    Bit ćeš mi u mislima 🙏.

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Nola_

    Nola_

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Tera vidim u potpisu da imas pco, imam i ja, u biti ja sam onaj najgori tip, mrsavi tip pco i zavrsila sam u teskom hiperu na Ovaleapu, oko 40ak f, od cega 8 js. Rekao bi netko super rez, al uz kombinaciju ne toliko kvalitetnih js i "nespretnog" embriologa i iste muske dg nama nikako nije uspjevalo. Onda sam promijenila kliniku i dr mi je rekla da Ovaleap nikako nije za pco jer daje puno stanica koje nisu bogzna sto kvalitetne. Meni je uspjelo sa rekovelle, uz tocnu dozu sa mojom kilazom. Dr je rekla da Rekovelle daje manje stanica ali zato kvalitetnih. Dobila sam 9 js, od kojih 5 odlicnih bc uz dobrog embriologa. Dvije bc su moja dva predivna sina iz dva transfera. Pa eto samo da imas tu info s obzirom na dg. Sretno. 

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1186

    Prijavi adminu

    Sanjushka, draga piši na listu 13.3 ultrazvuk 🤗😘

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36. OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 728

    Prijavi adminu

    marica36

    wildflower

    marica36

    Medena33

    Wildflower ja uzimam do aspiracije sprej po principu 1-2-1. Znaci uspricam ujutro jedan potisak, na podne 2 i navecer jedan. To pocinjem 7 dana prije ocekivane menge ali dobila sam stvari pa mi je reka da nema veze da nastavim. I 7 dan ciklusa uvodim 225 jedinica pergoverisa do aspiracije.
    Točno tako i ja, samo što ja još nisam dobila
    Sprej je 1-2-1 i u biti to je to za sada ..još koristim folnu i vitamine. Neka se nade. Ali da na istom smo principu. .jao daj bože da uspije samo 🙏🤞☀️☀️
    225 jedinica Pergoverisa je svaki dan do aspiracije ili?
    da da naravno svaki dan…..dan i pola prije aspiracije štoperica i to je u biti to

    Ok, hvala!A zanima me ukupna cijena ljekova za taj dugi postupak?
    Cilj doktora je da dobije sto vise folikula, jel?

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar Sunce12

    Sunce12

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    Saniii

    Sunce draga moja naravno da nikad ne treba izgubiti nadu i da treba misliti pozitivno ❤️. Samo ja sam ti teški realist, mene je iskustvo nažalost naučilo da uvijek budem mrvicu oprezna, tako uvijek i napišem realno i činjenično stanje svima . A tako i u tvom slučaju, držat ćemo najcvršće 🤞🙏 da bude sve uredu ali zadržat i dozu opreza. Šteta što u nedjelju nemaš gdje ponovit betu jer u pon će opet bit teško izračunati duplanje, ali i ja bih sigurno opet vadila betu koliko god puta da treba.
    Meni je često puta drA znao reći kad sam ga nesto tako pitala, da se ne zamaram brojkama ni statistikama jer Ivf nisu brojke nit se može gledat kroz statistiku i da se u svojoj karijeri nagledao puno previše netipičnih situacija.
    Bit ćeš mi u mislima 🙏.

    Rasplakala si me❤️ hvala ti na ovom komentaru. Potpisujem sve sta si napisala.
    Javljat cu vam se dalje. 🙏❤️

    🧏‍♀️30, 🧏‍♂️32
    PCOS, endometrioza
    Brisevi ✅️ papa✅️histeroskopija✅️ nk
    stanice✅️ kariogram✅️
    2024; AMH 13,5
    Fet 6/23 ⭐️ spontani-kiretaza 💔
    Fet 2/24⭐️spontani💔
    Fet 6/2024 ⭐️spontani 💔
    Čekamo novi FET 🙏

  • Avatar EasyGoing

    EasyGoing

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke drage, nije me dugo bilo, povremeno sam vas pratila, vidim punooo novih preslatkih bebica u međuvremenu, puno novih trudnica, Jurky zbog tebe mi je izuzetno drago! ❤️❤️ Čestitam svima na pozitivnim betama, zelim puno sreće svim cekalicama a i onima koje ce to tek postati i šaljem puno pozitive i dobrih vibracija 🥰😍
    Ja sam u međuvremenu imala još jedan neuspješan transfer nakon histero gdje smo vratili 2 trodnevna, međutim nije bilo sreće 🤷🏼‍♀️ Krv za kariograme smo izvadili i dok cekamo nalaz krecem u novi postupak s Letrozolom i Klomifenom. Danas je stigla M tako da od sutra krećem s terapijom 🤞🏻
    Ivka ako ti treba kakva info vezano za prolaktin, mozes mi se javit na mail iz potpisa da razmijenimo mobitele pa se mozemo cut da ti sve objasnim, ja sam radila kompletnu obradu jer mi je bio 1200.
    Curke da li je kod lošeg nalaza kariograma jedini način donacija ili možda postoji još koja opcija? 🤔 Pretpostavljam da ne postoji al moram pitat da se pripremim za sve 🙈 Hvala. 

    👩 39 AMH 5.92 🧔 Astenozoospermija
    KBCST
    1. AIH ❌
    2. IVF - nema JS ❌
    3. Prirodni IVF - ovulirala - AIH ❌
    4. Prirodni IVF - nema JS ❌
    5. IVF - ET 2 2dn ❌
    6. IVF - ET 2 2dn - missed ab 8.tt 💔
    7. IVF - ET 2 2dn ❌
    CITO
    8. Prirodni IVF - ET 1 3dn ❌
    Trombofilija ✅
    9. IVF - ET 1 3dn ❌
    Histeroskopija ✅ Scratching ✅ Kariogram ✅
    10. IVF - ET 2 3dn ❌
    11. IVF - ET 1 3dn ❌ 1 ❄
    12. Prirodni IVF - ET 1 3dn ❌
    13. Prirodni IVF - ET 1 5dn ❌
    14. IVF/FET - ET 1 5dn + 1 ❄ ❌

  • Avatar ivkaa

    ivkaa

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    Saniii

    Ivkaaaevo i ja nikad čula za takvu pretragu 😏.
    Ali moje skromno mišljenje je da ne postoji pretraga koja bi nam dala odgovor zašto ili kako reagiramo ne neki protokol . Možda da dr promjeni idući put protokol jer vidim da su oba puta bili gonali , pa ako ne reagiras jednom zasto opet isto🤷‍♀️.
    A što se tiče amh puno puta smo prožvakali tu temu, ja sam puno puta pisala i vjerujem da si pratila, i ukratko amh je samo brojka na papiru a u realnosti za postupak samo smjernica dr o tvojoj zalihi, a pravi pokazatelj su afc i oni su temelj za to koji protokol i koju dozu izabrati za protokol.
    Što bi rekla za moj primjer, 2019g amh mi je bio 18,1, a 2023g 18,9 😅, a logika nam govori da godinama starimo i zaliha js opada a ako bi gledali samo amh u mom primjeru, moja zaliha stagnira 😅, moš' mislit 😏.
    Neka stanja u organizmu jednostavno maskiraju realno stanje amh , a niti jedan naš ciklus nema isti br antrakaca pa otud ta razlika..
    Ako uspiješ pronaći više infosa o tom panelu podijeli tu s nama 🤗.
    Marisha ja sam koristila Ovaleap u jednom protokolu i nisam imala nikakve nuspojave, sretno 🤞
    Sunce teorija kaže da nije potrebno 100% duplanje već barem 70%. Ja nažalost nisam svjedocila takvim primjerima sa pozitivnim ishodom ili su oni takve iznimke da ih se i ne sjećam. Beta moze biti mala ali je bitno pravilno duplanje. Od srca ti želim da budeš taj iznimak i da sve bude uredu dalje 🙏. Što kaže drA?


    To sam i ja rekla jucer dr, da postoji carobni stapic koji moze odredit sta je, ne bi bila tu di jesam.. 
    Sigurno cu jos istrazit to prije nego se odlucim, podosta kosta. Poliklinika se dosta dala u te pretrage, u fazi su uvodjenja mpo pretraga (ako sam dobro razumila i era testa, sto je Sreca radila).. U svakom slucaju pisem cim novo saznam🥰 hvala ti puno! 

    🙋‍♀️ 29 god, AMH 18 pmol/L, kariogram ✅️
    💁‍♂️ 37 god - normozoospermia, kariogram ✅️
    -pokusavamo od kraja 2020. god.
    KBC Split
    7/23 IVF 💉 gonal 150 i cetrotide
    8/23 ET ❌️
    9/23 FET ❌️
    12/23 IVF 💉 gonal 300 i cetrotide
    12/23 ET ❌️
    8/24 IVF 💉pergoveris 150 i cetrotide 3❄️

  • Avatar ivkaa

    ivkaa

    Broj poruka: 367

    Prijavi adminu

    EasyGoing

    Pozdrav curke drage, nije me dugo bilo, povremeno sam vas pratila, vidim punooo novih preslatkih bebica u međuvremenu, puno novih trudnica, Jurky zbog tebe mi je izuzetno drago! ❤️❤️ Čestitam svima na pozitivnim betama, zelim puno sreće svim cekalicama a i onima koje ce to tek postati i šaljem puno pozitive i dobrih vibracija 🥰😍
    Ja sam u međuvremenu imala još jedan neuspješan transfer nakon histero gdje smo vratili 2 trodnevna, međutim nije bilo sreće 🤷🏼‍♀️ Krv za kariograme smo izvadili i dok cekamo nalaz krecem u novi postupak s Letrozolom i Klomifenom. Danas je stigla M tako da od sutra krećem s terapijom 🤞🏻
    Ivka ako ti treba kakva info vezano za prolaktin, mozes mi se javit na mail iz potpisa da razmijenimo mobitele pa se mozemo cut da ti sve objasnim, ja sam radila kompletnu obradu jer mi je bio 1200.
    Curke da li je kod lošeg nalaza kariograma jedini način donacija ili možda postoji još koja opcija? 🤔 Pretpostavljam da ne postoji al moram pitat da se pripremim za sve 🙈 Hvala.

    Evo teeeee, stvarno te nije bilo. Zao mi je cut da nije uspilo😪
    Drago mi je sta imas plan za dalje, mora jednom uspit🤗

    🙋‍♀️ 29 god, AMH 18 pmol/L, kariogram ✅️
    💁‍♂️ 37 god - normozoospermia, kariogram ✅️
    -pokusavamo od kraja 2020. god.
    KBC Split
    7/23 IVF 💉 gonal 150 i cetrotide
    8/23 ET ❌️
    9/23 FET ❌️
    12/23 IVF 💉 gonal 300 i cetrotide
    12/23 ET ❌️
    8/24 IVF 💉pergoveris 150 i cetrotide 3❄️

  • marica36

    Broj poruka: 308

    Prijavi adminu

    wildflower

    marica36

    wildflower

    marica36

    Medena33

    Wildflower ja uzimam do aspiracije sprej po principu 1-2-1. Znaci uspricam ujutro jedan potisak, na podne 2 i navecer jedan. To pocinjem 7 dana prije ocekivane menge ali dobila sam stvari pa mi je reka da nema veze da nastavim. I 7 dan ciklusa uvodim 225 jedinica pergoverisa do aspiracije.
    Točno tako i ja, samo što ja još nisam dobila
    Sprej je 1-2-1 i u biti to je to za sada ..još koristim folnu i vitamine. Neka se nade. Ali da na istom smo principu. .jao daj bože da uspije samo 🙏🤞☀️☀️
    225 jedinica Pergoverisa je svaki dan do aspiracije ili?
    da da naravno svaki dan…..dan i pola prije aspiracije štoperica i to je u biti to
    Ok, hvala!A zanima me ukupna cijena ljekova za taj dugi postupak?
    Cilj doktora je da dobije sto vise folikula, jel?

    Vjerojatno 
    Sprej je oko 90eura jedna bočica

    4x sv.duh bezuspješno
    Ja. Sve ok
    On OAT
    ET-29.03./ 1-8stanica i 1 morula
    Beta 10i 12.04.
    Uzv 26.04.
    Imamo 1 ♥️
    It's boy 🙏

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Marisha joooj, ja sam dobro, hvala na pitanju. 😁 Ma sve me nesto bocka i zateže ali ne želim ni razmišljat da to ima neke veze sa simptomima jer si ne želim davat lažnu nadu tako da sam to sve pripisala progesteronu.
    Jurky zapisano 🥰❤️ Čekam tvoje uzv-e kao da čekam svoje 🤣

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.