Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Anda

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    10/2024 - nakon što imam blago krvarenje, dolazim na pregled u Kliniku (isti doktor kao zadnji put), vade mi krv prije pregleda. Pregled počinje da doktor kolegicama u ambulanti prepričava kako je bio do sitnih sati na nekoj fešti i da je umoran. Ja sjedim na gin. stolici i čekam početak pregleda. Veli da je opet nešto čudno, da bi mogla biti i trudna, da će mi vaditi krv. Na kraju pregleda zaključuje da se radilo o cističnoj tvorbi i paraovarijskoj cisti, propisuje Duphaston i letrozol. Pita me za neke vrijednosti koje ja ne znam napamet pa tek tada, na kraju pregleda i svega  u kompu ide gledati moje nalaze i što smo zadnje radili. To je evo bilo jučer, sad već razmišljam dal da tražimo drugu kliniku, jer se nakon svih dosadašnjih iskustava u ovoj (tu sam izdvojila meni najšokantnije, bilo je toga još) stvarno ne osjećam kao u sigurnim rukama pa vas molim ako imate preporuku, dapače.

    👩‍💼1987., POI
    👲1988., normozoospermia

  • Peja

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    wildflower

    Peja

    Marisha i ja vidim crticu..sretno da pravilno tamni🤗 sretno svima danas na betama i transferima ❤️
    Cure pitanje..mene je sad toliko strah…danas su me baš iz bolnice zvali i samo rekli kako mogu prestati sa cyglogestom i to odjednom. Koristila sam ga od početka 2 puta dnevno i sada trebam prekinuti, s tim da me nitko nije pregledao da vidi jel sve ok da se prekine. Bila sam u prirodnom FETu i oni kažu da je sada sve ok kao tijelo treba samo proizvoditi. Da li su vas prije toga pregledavali da vidu jel sve ok za prestanak korištenja cyglogesta ili su samo ukinuli? Btw bila sam na ultrazvuku prije tjedan dana gdje je sve bilo ok no ništa mi ni tad nisu rekli za cyglogest… please help 🥹
    Hej ne boj se :)
    Meni je dr ukino isto nakon 12 tt, on je rekao samo: potrosi do kraja i to je to.
    Ja sam ipak, iako on to nije rekao, smanjivala postupno u smislu par dana 2x dnevno, par dana 1x dnevno i na kraju sam prestala s tom jednom dnevno par dana. Ja sam bila na Utrogestanu 3x dnevno, ali ista je stvar.
    Ne treba ti zapravo nista ni pogledati na uzv jer je pretpostavka ako je sve uredno do sada da tijelu vise nije potreban dodatni progesteron, jer ga posteljica dovoljno luci.
    Go for it bez straha :) kada ti je bio uzv? kada je iduci?

    Hvala ti na odgovoru..malo si me utjesila. Mene stalno strah jer uvijek kada bi prestala sa cyglogestom bi mi se desilo krvarenje i onda gotovo..kod nas je praksa da nakon pozitivnog testa prestajemo sa cyglogestom no ovaj put sam ih molila da mi ga ostave duže i eto hvala Bogu došli smo do 13tj..zato me sad malo strah. Bio je prošli četvrtak ultrazvuk i idući imam 30.10. ..i ja sam mislila od sutra jednu dnevno npr ujutro s obzirom da mi je ostalo je pola kutije pa da možda ne prekinemo naglo..nezz kako bi to moglo utjecati

    👩 1988 -sve ok 👨1980- oligozoo.
    4/2023 postupak u Finskoj 8 ❄️
    1. ET 6.4.2023 ❌
    25.5.23. 1. FETtest poz->biokem
    7.8.23.-2. FET test poz, 11ti dan beta 253, 14ti beta 1059 -> UZV 6+4💔missed ab.
    9.11.23. 3. FET ❌
    5.12.23. 4. FET -> test poz-> biokem
    6.8.24.5.FET-> test poz. 13. beta 407. 17. beta 1990 6+4 ❤️ prenatal screen. low.risk

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    cokoladica , koje si lijekove dosad uzimala ? ja isto trudnocu vodim privatno kod mpo dr, bas sam sigurna tako jer je upucen u sve. koji nipt radis ? ja sam dobila ono standardno urin, kg, tsh, zeljezo itd. trakicu nadam se iduci tjedan kad uđem u 12tj, u utorak imam miny anomaly pa bih mogla onda ako prode sve ok 
    peja i meni su na proslom pregledu u 10tt ukinuli cyclogest, dr je isto obrazlozio jer je bio prirodni fet pa tijelo samo proizvodi dovoljno progesterona. isto kao wildflower, postepeno sam ga ukidala. 
    dodo, dreamer sretno cure 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Kawa

    cokoladica , koje si lijekove dosad uzimala ? ja isto trudnocu vodim privatno kod mpo dr, bas sam sigurna tako jer je upucen u sve. koji nipt radis ? ja sam dobila ono standardno urin, kg, tsh, zeljezo itd. trakicu nadam se iduci tjedan kad uđem u 12tj, u utorak imam miny anomaly pa bih mogla onda ako prode sve okpeja i meni su na proslom pregledu u 10tt ukinuli cyclogest, dr je isto obrazlozio jer je bio prirodni fet pa tijelo samo proizvodi dovoljno progesterona. isto kao wildflower, postepeno sam ga ukidala.
    dodo, dreamer sretno cure

    Kawa prolutex ukidam, estrofem smo smanjili pa cemo ukinit valjda na sljedecem pregledu. Jos dalje koristim duphastone, cyclogest i andol. Vec sam napravila te pretrage, kg imam vec, valjda to ne moram ponavljat 🤣 sta se tice nipta odlucila sam se za nifty. 

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    ~ '22. Missed ab (prir. tr.) 💔
    ~ '23. 2 x IUI ❌️❌️
    ~ 04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    ~ 05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    ~ 09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170 6w0d ❤️

  • riamaro

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Marisha čestitam! ❤️ Kad vadiš betu? 
    Dodo87 držim fige da se obje oplode! Kakvu si stimulaciju imala? 
    O da, drogica je čudo 😍
    Ruža, Amy, Sanjushka čekamo vaše bete 🙏🏼
    Anda silno mi je žao.. svakako traži više mišljenja, nije na odmet. Ako ti je opcija inozemstvo, pogledaj Bona Dea kliniku u Sarajevu. Znam ljude kod kojih su čuda napravili. Jedino su skuplji od MPO klinika u RH (turski je doktor). -—
    Evo mene s aspiracije. Imamo devet jajnih stanica. Sada čekamo da se oplode i freeze all. 

    29 👩🏻 AMH 23,6 sve ok | 30 👱🏼‍♂️ asthenozoospermia
    - pokušavamo od 3/23
    - 10/2024 IVF/ICSI Gonal F, Cetrotide, Decapeptyl

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1076

    Prijavi adminu

    Marisha pa to je prelijepa crtica za ovaj dpt 😍, nek nastavi tamniti 🤞 . I ja najčešće vadim betu u Petrovoj, nalazi budu u roku 2-3h, samo što zna biti baš gužva 😵‍💫.
    Folacin, Folbella su folna kiselina i idu na recept pa stoga to dr preporučuju, ali zbog učestalosti mthfr mutacija kod većine i smanjene apsorbcije folne bolje je piti aktivni folat ali on ne ide na recept . Ali svakako je najbolje prvo napraviti nalaz iz krvi da se vidi stanje i jel dovoljno to što se pije i dal treba nadopuna .
    Dodo nek se obje oplode 🤞🤞
    Anda dobrodošla 🤗 I strašno mi je žao što ti je prvi susret sa specijalistom humane kome si došla na liječenje bio uz takve komentare, pretpostavljam da je to bio drT jer takva izjava prilici njemu 🤮. I slobodno napiši imena i drugih doktora nek se zna, kako pišemo i lijepe stvari nek se znaju I one koje nisu lijepe. Ja sam se liječila u državnoj bolnici ali nemam nijedno loše iskustvo, i sad sa odmakom vidim da su stvarno korektno odradili sve. Sad sa ovim iskustvom a da sam na tvom mjestu bi prvo pisala pisanu žalbu predstojniku klinike KBCSM, zatim Nacionalnom povjerenstvu za mpo i hzzo-u sve sa najsitnijim detaljima.
    Nažalost nalazi ti jesu loši ali to nije način kako se saopštava pacijentu i kako se tretira pacijent !
     Ne mogu ni zamisliti kako si se osjećala u tom trenu 😔.
    Moj ti je savjet da se makneš čim prije, plus sa tvojim nalazima vrijeme ti je najbitnije i dragocien je svaki ciklus, tj nemoj ga gubiti na tako traljav pristup doktora.

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Cure, da prijavim moju danasnju drugu betu koja iznosi 402 (11dnt) 🥰 prva je bila 119 (9dnt).
    Sada cekamo svoj prvi uzv da nam dr.ponudi termin.
    Gdje su nam ostale bete? Nestrpljivo refresham forum i nema jos nista 🙈

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️,
    🍀 9dnt beta 119; 11 dnt beta 402

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    riamaro

    Marishačestitam! ❤️ Kad vadiš betu?
    Dodo87držim fige da se obje oplode! Kakvu si stimulaciju imala?
    O da, drogica je čudo 😍
    Ruža, Amy, Sanjushkačekamo vaše bete 🙏🏼
    Andasilno mi je žao.. svakako traži više mišljenja, nije na odmet. Ako ti je opcija inozemstvo, pogledaj Bona Dea kliniku u Sarajevu. Znam ljude kod kojih su čuda napravili. Jedino su skuplji od MPO klinika u RH (turski je doktor).-—
    Evo mene s aspiracije. Imamo devet jajnih stanica. Sada čekamo da se oplode i freeze all.

    Riamaro vauuu, to je lijep broj, 9js. Neka se sto vise oplodi, dobar party u labosu ti želim 🤞🍀

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️,
    🍀 9dnt beta 119; 11 dnt beta 402

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Hvala, cure moje ❤️❤️
    Ako ništa drugo, dobila sam 2 dana s mojim najdražim mužem i malo ćemo uživati, sad smo na Netflixu i chillamo.
    Riamaro, sretno i tebi 🤗
    Ja sam ti imala Femaru 2.-6. dc i Gonal 150 6.-10. dc, Cetrotide 10.dc i Brevactid štopericu 10000 IU 10.dc
    Amh mi je kao što vidiš 2.7, jako pao u 4 godine. Mužu se u zadnji čas popravio spermiogram, bit će to ok s njegove strane na kraju, ubila ga upala pluća, strašno nešto.
    U klinici sam odabrala Zymot, Embryoglue i Time lapse (GERI) pa evo nadam se najboljem.
    Ti? Kako si?

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • riamaro

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Ruža FT hvala ❤️
    Dodo87 jednom mi je spec. humane rekao da je odlično kad je barem jedna strana odlična, jer dobre jajne stanice izvuku lošije spermije i obrnuto. Sad se nadamo da će nas sve sreća poslužiti. Iako ih je manje, da su dobre kvalitete 🤞🏽
    Ja sam dobro, malo još omamljena od anestezije i u neizvjesnosti i iščekivanju rezultata. 

    29 👩🏻 AMH 23,6 sve ok | 30 👱🏼‍♂️ asthenozoospermia
    - pokušavamo od 3/23
    - 10/2024 IVF/ICSI Gonal F, Cetrotide, Decapeptyl

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.