Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ivy19

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    Čokoladica 🍀

    Ivy19

    Čokoladica 🍀

    Kawa

    dobro jutro cure, sretno svima koje imaju nesto danas
    mislim da smo bar u ovo zadnje vrijeme mogle zakljuciti da nijansa crtice i visina bete apsolutno nista ne znaci, najbitnije je pravilno duplanje na kraju. upravo svjedocimo pocetnim betama i od 50 i od +1000 pa su oba slucaja dobila odobrenje od doktora jer su se uredno duplale.
    sanjuskatvoju betu napeto iscekujemodreamer ja bih piskila po jednu trakicu otprilike oko 15h, nakon sto najmanje 4h nisam piskila, dok ne krene bas tamniti, onda krenem cesce testirati do peaka.
    libo i meni je ponekad bilo bijelo a ponekad bijelo-zuckasto, pogotovo sad u trudnoci.
    lunolina ti jos nisi svoje simptome prijaviladjetelina ja isto mislim da si stopericu dobila u krivo vrijeme, kao sto nasa sani pise, zato sam te i pitala. svakako ti zelim puno srece dalje i obavjestavaj nas
    cure, ja se sad bas mislim, dosad sam do dobitnog feta uzimala novalac. po plusu sam se prebacila na terranova prenatal, on ima 400mcg aktivne folne i pise da se uzima 1 do 2 kapsule, tako i uzimam. sad se mislim je li to dovoljno, bih li trebala još što dodatno uzimati, folacin ili nesto ? p.s. komentirale smo kako novalac smrdi, e pa nista je naspram terranova prenatala. ne znam jesam li zbog trudnoce previse osjetljiva al meni se toliko zeludac dize kad ih pijem da je to strasno.
    Kawa to sam bas ja nedavno pitala. Meni dr uvijek prepise folacin, ali ja sam ovaj put pila novalac prenatal, a folacin nisam htjela, bilo mi glupo piti oboje. Pa se sad pitam je li mi to dovoljno 🤔🧐
    I ja sam dobila folacin nakon transfera,al nisam pila nista dodatno ovaj put…nakon poz bete dr.opce mi rekao da uzmem gravidon a uz folacin…trenutno tako pijem…
    Kako bilo na uzv jucer,nisam vidjela tvoj post,vjer.mi promakao😅…
    Sretno svimaa…
    Ivy ma joj nisam ni napisala jucer, glavobolja me rastura 😵‍💫 na uzv je bilo super, sve zasad u redu, slusali smo srceko. Jedva sam se suzdrzala od suza 🤣 znaci ako sam dobro skuzila ti pijes i folacin i taj drugi lijek?
    Sanjushka moze na listu, uzv 6.11. 🤞

    A joj,nezz sta bi ti rekla za glavobolju i mene jucer boljela,al onak podmuklo...dns ok...srceko🥰,vjerujem ti...ubiti pijem folbellu i taj gravidon a...

    👱🏻35-sve ok
    👱🏻‍♀️35-PCOS,mala kilaža,nizak secer,nesp.neplodnost🤷🏻‍♀️
    2014 u mpo vode
    2015,2016 AIH-❌
    1.IVF "17-18 oocita-4 blastice
    11.17.stim.FET-2 blastice❌
    05.18.prirodni FET-2 blastice,beta 1265,decko
    2.IVF "21.-15 oocita-6 blastica,hiper,5 dana bolnice
    02.21-stim.FET,2 blastice,spontani 5tj
    09.21-stim.FET,2 blastice❌
    04.22.-stim.FET,2 blastice,💔💔10tj.
    3.IVF "23-15oocita - 6 blastica,blagi hiper
    3xstim.FET❌
    04.24.-FET uz Femaru⏳

  • blondie_145

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Marisha - daaaa, vidi se! 🥰 drzim fige da tamni dalje! to je “obican” test ili onaj rani, osjetljiviji?   
    dreamer - ja dam trakice ful dugo i “pobozno” koristila i tak kad si blizu ovulaciji trebas barem 2x dnevno piskit, meni se najbolje vidjelo 10-11h ujutro (ne prvi urin) i oko 17-18h popodne jer trebas uloviti peak koji ne znas koliko dugo ce trajati. Kad je test tamniji od kontrole, ovulacija ide 12-36 nakon. Pazi da ne pijes puno barem 2h prije testiranja da se ne razrijedi urin…meni je recimo bilo ful blijedo i onda odjednom “pozitivan”, nisam imala postepeno tammjenje crte (kazu npr. da to znaci da je ovulacija vrlo brzo nakon). Imam ti ja nesto trakica (ako si iz zgb) pa javi ako trebas

    👱🏼 ‘89.: hipotireoza (Euthyrox 112mcg), AMH 19,6 (7.2024.)
    👱🏻‍♂️ ’85.: oligoasthenozoospermia
    06/2023 - missed ab 6tt
    12/2023 - HYS septum maternice
    09/2024 - 1. IVF @ KBSD - Ovaleap / Menopur / Cetrotide / Ovitrelle - 7🥚 -> 1 ET 4.d rBC + 3 ❄️ -> ⏳

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 554

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Cure, sretno svima 🤗❤️
    Marisha, ja vidim crticu 😘
    Moja aspiracija gotova, imamo 2 stanice od 4 folikula.
    Rekli su mi da su sve opcije otvorene - IVF, ICSI i ništa od transfera pa sad grizem nokte do sutrašnjeg poziva, znam koliko su male šanse s tako malim brojem, ali za blagu stimulaciju, mislim da je prošlo super 🙂
    ali drogeee, ajme meni.. super mi je 😅


    Sretno Dodo nadam se da će ti se obje oploditi 🤞🤞 super za drogice, i ja volim taj filing kad krene opća pa te kao onaj alkoholni val zapljusne 
    Sage hvala na savjetima, puno si mi pomogla 
    Dreamer držim fige da ne dođe do ovulacije tokom vikenda 🤞
    Cure hvala vam  nadam se da će lijepo tamniti, ne znam koliko ima smisla predvečer opet ponavljati test?

    🏈 43 sve ok + 🌷 35 endometrioza --> Jajovodi✂ AMH 11,07 pmol/L,hashimoto
    09.2023. Vinogradska IVF
    (Rekovelle+Menopur): 5🥚
    rujan ET(1)✖,listopad❄️✖,studeni❄️✖
    03.2024.Škvorc IVF
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran): 5🥚ET(1)✖ 05.2024. prirodni ciklus: 1🥚✖
    09.2024.Škvorc ICSI
    (Gonal+Menopur+Cetrotide): 5🥚ET(2)✨✨⏳

  • blondie_145

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    I sretno svima danas, bas je eventful dan! 🥰

    👱🏼 ‘89.: hipotireoza (Euthyrox 112mcg), AMH 19,6 (7.2024.)
    👱🏻‍♂️ ’85.: oligoasthenozoospermia
    06/2023 - missed ab 6tt
    12/2023 - HYS septum maternice
    09/2024 - 1. IVF @ KBSD - Ovaleap / Menopur / Cetrotide / Ovitrelle - 7🥚 -> 1 ET 4.d rBC + 3 ❄️ -> ⏳

  • Peja

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Marisha i ja vidim crticu..sretno da pravilno tamni🤗 sretno svima danas na betama i transferima ❤️
    Cure pitanje..mene je sad toliko strah...danas su me baš iz bolnice zvali i samo rekli kako mogu prestati sa cyglogestom i to odjednom. Koristila sam ga od početka 2 puta dnevno i sada trebam prekinuti, s tim da me nitko nije pregledao da vidi jel sve ok da se prekine. Bila sam u prirodnom FETu i oni kažu da je sada sve ok kao tijelo treba samo proizvoditi. Da li su vas prije toga pregledavali da vidu jel sve ok za prestanak korištenja cyglogesta ili su samo ukinuli? Btw bila sam na ultrazvuku prije tjedan dana gdje je sve bilo ok no ništa mi ni tad nisu rekli za cyglogest... please help 🥹

    👩 1988 -sve ok 👨1980- oligozoo.
    4/2023 postupak u Finskoj 8 ❄️
    1. ET 6.4.2023 ❌
    25.5.23. 1. FETtest poz->biokem
    7.8.23.-2. FET test poz, 11ti dan beta 253, 14ti beta 1059 -> UZV 6+4💔missed ab.
    9.11.23. 3. FET ❌
    5.12.23. 4. FET -> test poz-> biokem
    6.8.24.5.FET-> test poz. 13. beta 407. 17. beta 1990 6+4 ❤️ prenatal screen. low.risk

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 554

    Prijavi adminu

    blondie_145

    Marisha - daaaa, vidi se! 🥰 drzim fige da tamni dalje! to je “obican” test ili onaj rani, osjetljiviji?


    Najobičnije trakice od dm-a sam uzela za prvu ruku. Hoćeš ti onda sutra piškiti ili čekaš nedjelju? Imaš li kakve simptome?

    🏈 43 sve ok + 🌷 35 endometrioza --> Jajovodi✂ AMH 11,07 pmol/L,hashimoto
    09.2023. Vinogradska IVF
    (Rekovelle+Menopur): 5🥚
    rujan ET(1)✖,listopad❄️✖,studeni❄️✖
    03.2024.Škvorc IVF
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran): 5🥚ET(1)✖ 05.2024. prirodni ciklus: 1🥚✖
    09.2024.Škvorc ICSI
    (Gonal+Menopur+Cetrotide): 5🥚ET(2)✨✨⏳

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Kawa

    evo sam i ja trazila uputnicu za provjeru folne kiseline, cisto da vidim jel mi dosta.
    lunolina ajme preslatko, to su te slatke mukeMM je vec naucio da se radne tenisice izuvaju ispred stana, da slucajno ne bih osjetila te aromelibo kako su pisale cure na drugoj temi, to je sve normalno jer se rodnica i cisti i stiti na taj nacin. ja mucnine nisam imala ali zato me zgaravica i podrigivanje i dan danas muci, uskoro sam 12tt. samo gazirano mi pomaze.
    cokoladice super sto tako cesto imas preglede, sad si vec dobila uputnice za krvne pretrage? koliko si tt danas, mi smo nesto malo razlike ?

    Kawa ja sam 8+1 danas. Da, imam svaka dva tjedna trenutno, sad lagano ukidamo lijekove, a na sljedecem radim i nipt. Vjerojatno jer sam jos privatno kod svog mpo dr. Na koje pretrage mislis? Kad ce tvoja trakica?

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    ~ '22. Missed ab (prir. tr.) 💔
    ~ '23. 2 x IUI ❌️❌️
    ~ 04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    ~ 05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    ~ 09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170 6w0d ❤️

  • blondie_145

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Marisha

    blondie_145

    Marisha - daaaa, vidi se! 🥰 drzim fige da tamni dalje! to je “obican” test ili onaj rani, osjetljiviji?

    Najobičnije trakice od dm-a sam uzela za prvu ruku. Hoćeš ti onda sutra piškiti ili čekaš nedjelju? Imaš li kakve simptome?

    A nemam pojma, sad si mi dala misliti 😂 imam jedno 2 vrste testova doma, mislila sam uzeti i rani da se nadje (kontrol-frik). Nis posebno nemam od simptoma, sise su mi 1,5 broj vece i bole za popizdit vec preko 2tj od hormona i pikanja pa se u to ne mogu pouzdat, moooozda me tu i tamo neki grcic probode ali nista posebno ili drugacije kak bi inace u ovo vrijeme kao pred mengu 🙈 probat cu do sutra izgurat, mentalno sam si rekla ne prije 12. dana od aspiracije 🙈

    👱🏼 ‘89.: hipotireoza (Euthyrox 112mcg), AMH 19,6 (7.2024.)
    👱🏻‍♂️ ’85.: oligoasthenozoospermia
    06/2023 - missed ab 6tt
    12/2023 - HYS septum maternice
    09/2024 - 1. IVF @ KBSD - Ovaleap / Menopur / Cetrotide / Ovitrelle - 7🥚 -> 1 ET 4.d rBC + 3 ❄️ -> ⏳

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Peja

    Marisha i ja vidim crticu..sretno da pravilno tamni🤗 sretno svima danas na betama i transferima ❤️
    Cure pitanje..mene je sad toliko strah…danas su me baš iz bolnice zvali i samo rekli kako mogu prestati sa cyglogestom i to odjednom. Koristila sam ga od početka 2 puta dnevno i sada trebam prekinuti, s tim da me nitko nije pregledao da vidi jel sve ok da se prekine. Bila sam u prirodnom FETu i oni kažu da je sada sve ok kao tijelo treba samo proizvoditi. Da li su vas prije toga pregledavali da vidu jel sve ok za prestanak korištenja cyglogesta ili su samo ukinuli? Btw bila sam na ultrazvuku prije tjedan dana gdje je sve bilo ok no ništa mi ni tad nisu rekli za cyglogest… please help 🥹

    Hej ne boj se :)
    Meni je dr ukino isto nakon 12 tt, on je rekao samo: potrosi do kraja i to je to.
    Ja sam ipak, iako on to nije rekao, smanjivala postupno u smislu par dana 2x dnevno, par dana 1x dnevno i na kraju sam prestala s tom jednom dnevno par dana. Ja sam bila na Utrogestanu 3x dnevno, ali ista je stvar.
    Ne treba ti zapravo nista ni pogledati na uzv jer je pretpostavka ako je sve uredno do sada da tijelu vise nije potreban dodatni progesteron, jer ga posteljica dovoljno luci.
    Go for it bez straha :) kada ti je bio uzv? kada je iduci?

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Anda

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    molim vas za savjet/iskustvo.
    Ako imate volje pročitati, jer stvarno više ne znam jesam li to nabasala na takvu kliniku/doktora ili je moj slučaj takav ili nešto treće.
    Ukratko:
    - godinama vođena kao PCOS, redovito radila pregled i PAPA test 1/god, sve promjene koje sam počela primjećivati tumačene kao "normalno za PCOS"
    - 1/2024 - mijenjam ginekologa, odmah me šalje raditi AMH jer vidi mali broj folikula s obzirom na moju dob (AMH rađen izvan ciklusa, iznosi 0,1ug/L, LH 33.9U/L, FSH 51.1U/L), naručuje me u Kliniku u Vinogradskoj
    5/2024 - 1. posjet Klinici u Viogradskoj, rečeno mi da nisam nikad bila PCOS, već da se radi o POI, da su šanse za trudnoću male
    8/2024 - 2.posjet Klinici, drugi doktor, pita da što sam došla, da se kod mene nema što ni probati, uz riječi "jeste li ikad probali iz kamena iscijediti vodu", "znate li koliko ćete s tim pokušajem koštati HZZO, a šanse su nikakve".. Pred kraj pregleda shvaća da je krivo pročitao jedinice kod AMH i ipak daje popis pretraga i nalaza koje trebam donijeti te me upisuju na listu za lijekove IVF/ICSI
    9/2024 - 3.posjet Klinici sa svim nalazima, treći doktor, pita je li mi itko objasnio moje stanje (POI) i objašnjava da su "šanse da moji jajnici nešto naprave iste kao i da njegovi jajnici nešto naprave". Pitam zašto me onda njegov kolega slao raditi ove nalaze i stavio na popis za ljekove? Nakon toga mi vade krv (na hodniku pune čekaone) i moram doći za 4 dana na kontrolu.
    9/2024 - dolazim za 4 dana, nalazi:(isto izvan ciklusa kao i oni u 5/2024) AMH 1pmol/L, LH 12IU/L, FSH 5,6IU/L
    UZV-om zaključuju da se nešto događa, ali ne znaju što ("možda ste i trudni"), zaključuju da se izgleda jajnici oporavljaju pa će s obzirom na to probati stimulaciju, dobivam za doma Bemfolu i objašnjeno mi je da čekam menstruaciju

    👩‍💼1987., POI
    👲1988., normozoospermia

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.