Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Diivnaa__

    Hvala svima na podršci evo da se javim…
    Svi su bili stvarno ugodni i trudili se maksimalno, dobila sam koktelcic u venu ali sam bila budna. Desni jajnik skoro ni osjetila nisam, ali zato lijevi pakao od bolijoš sam hrabro rekla za desni da nisu ni taj koktel trebali dati 😅 ali eto izdrzalo se, čim su završili skoro ništa od bolova, sad osjećam desni jajnik samo.
    Prije aspiracije čak 25 folikula vidjeli. Sveskupa 15js. Eto držite fige za party u labosu, a ja ode nešto pojest i popit…
    E da i bit će freeze all zbog visokog rizika za ohss.
    Tak da ništa od ovog mjeseca, nadam se s idućim transfer :)

    Diivnaa bravo, svaka cast da si isla bez anestezije na 25 folikula. Drzim fige da se sta vise j.s. oplodi 🤞🤞🤞
    Luna sretno 🍀 bome kod tebe nema mira nikako.
    AngelEyes hvala ti, nekako ne osjecam nista, ne znam..daj boze, ali bojim se da opet nista.
    Nama je isto dosao kariogram, sve uredno 😊

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5
    👨‍🦳 normo
    '22. Missed ab (prir. tr.)
    Poliklinika IVF
    '23. 2 x IUI ❌️
    04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, beta ❌️
    05/24 prir. FET (Ovitrelle) - 1 blastica, beta ❌️
    09/24 stim. FET ⏳️

  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Cure mislim da cu ja danas zabiljezit prvi dan ciklusa i od sutra pikanje.. 
    Koja je od vas jos rekla da pocinje s pikanjem u cetvrtak? Da se pretimo hehe
    Ja sad ko da prvi put dobila mengu pa ne znam jer je prvi dan ili ipak mozda nije, uglavnom nije bas da kapa, ali kad se obrisem ostaje crveno.. Vidjet cu jos do cca 17h kako bude, ako ne onda ce sutra bit prvi dan, pa od petka pikanje..
    Uglavnom svakako ujutro zovem u skvorca da dogovorimo prvu folikulometriju 🤞

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    05/24 konzultacije škvorc
    13.9. Škvorc uzv, dobila gonal i čekam M

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Simbalija e2 na početku ciklusa i treba biti nizak, u donjoj polovini ref intervala, kod tebe je uredu jer nije ispod ref vrijednosti, i on se diže posljedično rastom folikula tako da neki dr vole izvaditi e2 na dan štoperice da vide jel hormoni prate rast folikula tj zrelost js i procjene tajming štoperice i aspiracije.
    Dodo MM mi trebalo prestati piti barem 3 tjedna pred postupak dakle već sad, jer jako boosta imunitet a to u postupku nije tako poželjno. I ne brini za amh tj brojku na papiru, jer samo stanje na UZVu je pravi pokazatelj rezerve js, amh je samo jedan od pokazatelja i brojka gore/ dole zaista ne igra ulogu. Možda si taj ciklus kad si vadila imala manje antralaca a već iduci možeš imati više afc i samim tim i drugačiju brojku amh. Ne vidim u potpisu koliki ti je prije bio?
    Medenko dobrodošla nazad 🤗
    Divna prava si koka 🤭, nek ih se što više oplodi 🤞🙏
    Luna kod nas se taj termin zove gestacijska vrećica a unutar se razvijaju zumanjčana i plod, na otprilike 5tt bi trebalo biti oboje formirano a na 6tt bi se trebalo cuti i srce, tako je u većini slučajeva ali naravno da postoje odstupanja, s tim da u Ivf postupku se to puno preciznije može odrediti jer se zna točan dan aspiracije i kojem je točno stadiju embrij vraćen nego u spontanom začeću kad se ne zna kad je bila oplodnja i kako se embrij razvijao.. Koliko je tebi tt?

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Lunaa93

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Saniii

    Simbalija e2 na početku ciklusa i treba biti nizak, u donjoj polovini ref intervala, kod tebe je uredu jer nije ispod ref vrijednosti, i on se diže posljedično rastom folikula tako da neki dr vole izvaditi e2 na dan štoperice da vide jel hormoni prate rast folikula tj zrelost js i procjene tajming štoperice i aspiracije.
    Dodo MM mi trebalo prestati piti barem 3 tjedna pred postupak dakle već sad, jer jako boosta imunitet a to u postupku nije tako poželjno. I ne brini za amh tj brojku na papiru, jer samo stanje na UZVu je pravi pokazatelj rezerve js, amh je samo jedan od pokazatelja i brojka gore/ dole zaista ne igra ulogu. Možda si taj ciklus kad si vadila imala manje antralaca a već iduci možeš imati više afc i samim tim i drugačiju brojku amh. Ne vidim u potpisu koliki ti je prije bio?
    Medenkodobrodošla nazad 🤗
    Divna prava si koka 🤭, nek ih se što više oplodi 🤞🙏
    Luna kod nas se taj termin zove gestacijska vrećica a unutar se razvijaju zumanjčana i plod, na otprilike 5tt bi trebalo biti oboje formirano a na 6tt bi se trebalo cuti i srce, tako je u većini slučajeva ali naravno da postoje odstupanja, s tim da u Ivf postupku se to puno preciznije može odrediti jer se zna točan dan aspiracije i kojem je točno stadiju embrij vraćen nego u spontanom začeću kad se ne zna kad je bila oplodnja i kako se embrij razvijao.. Koliko je tebi tt?

    Meni je zadnji ciklus bio 09.08., FET blastociste je bio 26.08. 
    Uglavnom vidjeli smo gestacijsku vrecicu, cak je ukljucila i boje. IVF doktor mi je rekao da je prerano da vidi embrij, a ona je rekla da ga ne vidi. Koliko sam ja kao laik mogla da primjerim, vise je danas bilo vidjivo. Samo je jos dodala ovo se upravo formira. Totalno je zbunjujuce, jer koristi i nas i njemacki jezik i ono sto bi trebala da kaze na nasem, kaze na njemackom. 😂

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 693

    Prijavi adminu

    Luna nikad mira, nadamo se da će biti sve ok 🙏
    Čokoladica super za kariogram 😘
    Plavuša sretno s pikanjem 🥰 
    Divna top ❤️ neka bude pravi party,  tebi želim brz oporavak 😘 
    Medenko i obje bez jajovoda 😂 hvala 😘

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Saniii, lani u ovo doba mi je bio 4.7.
    U prvom postupku, dakle 9/2020. mi je bio 8.4

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar 💜Medenko

    💜Medenko

    Broj poruka: 256

    Prijavi adminu

    angel eyes

    Lunanikad mira, nadamo se da će biti sve ok 🙏
    Čokoladicasuper za kariogram 😘
    Plavušasretno s pikanjem 🥰
    Divnatop ❤️ neka bude pravi party, tebi želim brz oporavak 😘
    Medenko i obje bez jajovoda 😂 hvala 😘

    nasmijala si me bas🫢😂..a mislila sam da se nikad neću smijati rečenici bez jajovoda..ali evo i to se desilo🤷🏽‍♀️..čitam,navijam i molim za sve vas da uskoro uzivamo🤰🏽

    🙋🏽‍♀️-40.g. 🙋‍♂️-43.g.
    jajovodi✂️,
    Prvi postupak ivf-2023-stigla najveća ljubav ikada❤️‍🔥

  • Avatar 💜Medenko

    💜Medenko

    Broj poruka: 256

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Saniii, lani u ovo doba mi je bio 4.7.
    U prvom postupku, dakle 9/2020. mi je bio 8.4

    Dodo87 jer znas možda kojom brzinom on opada slucajno🫢😳🤦🏽‍♀️Ili pitam glupost?

    🙋🏽‍♀️-40.g. 🙋‍♂️-43.g.
    jajovodi✂️,
    Prvi postupak ivf-2023-stigla najveća ljubav ikada❤️‍🔥

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1327

    Prijavi adminu


    Mala meni to zvuci kao dobar znak. Nadam se da ti se smijesi druga crtica za koji dan😊
    Luna ja ne znam mogu li se nazvati pusacem, pusim cca 2 cigarete dnevno🙈 doktori tvrde da to bas i ne spada pod pusace, ali ja mislim da spada 😬 i ja sam prije pusila vise, ali sam prekinula pusiti doma i na poslu i automatski sam tako srezala dosta. Ove 2 dnevno bih mogla maknuti, ali nekako ne zelim jer se bas izgustam u njima😄
    Joj citam sad dalje tvoje poruke, ti jadna nikako da odahnes. Nadam se da je sve u redu❤️
    Plavusa apsolutno te razumijem s mengom i brojanjem dana😂
    Pratimo se ti, Sanjuska i ja, a Libo nam je krenula prekjucer. 🥰

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1227

    Prijavi adminu

    Sanii ajme puno hvala na odgovoru! Ja imam kasniju ovulaciju pa je možda i to uzrok..Medenko ja sam vadila amh u veljači i bio je 1.7, sad prije par tjedana je 2.4 (govorim o ng/ml). U napomeni piše da je Rijeka promijenila način mjerenja, očito meni u korist 🤣 šalu na stranu, drži mi vodu da sam ovaj mjesec imala više antralaca pa je zato i rezultat bolji samo eto zanimljiv je skok iz smanjene plodnosti u zadovoljavajuću.

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 2,4 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.