Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage moje cure, probala sam pročitati sve iz početka, ali jednostavno je nemoguće, pa se ubacujem kao padobranac neki..
    uglavnom priča ide ovako... 2012 g prirodna trudnoća rodila curku, 2020 prirodna ali vanmaternična i ostala sam bez oba jajovoda. rastala se, imam novog muža, prekrasnog i najboljeg na svijetu heheh, uglavnom sad bi mi našoj/mojoj curki htjeli bracu ili seku... bili kod škvorca na konzultacijama i jedini kaoo problem je moj AMH koji je 7,4, ali nakon obavljenog UZV rekao škvorc da nije vidio nalaze prije ne bi vjerovao da je amh tako nizak, folikula bilo 15ak, on zadovoljan i rekao nam da misli da smo mi jedan od parova koji bi trebao poboljšati prosjek s prvim pokušajem. Inače mužev spremiogram odličan. Ja sam godinama na eutyroxu i škvorc mi povečao dozu, TSH mi je bio 3,7, uz povećanje terapije lijepo pao na 0,60, javila mi se mailom dr.Lana da još u 8mj ponovim nalaz i dogovor je bio 27.8. doć na dogovor oko terapije i krenut s postupkom, ALIII bilo bi to sve super da meni TSH nije skočio na 3,06, javljam se telefonom i kaže ništa dok ne padne ispod 2, povećali još terapiju i 16.09. je novi termin. nadam se da će se TSH opet spustiti i da krećemo ❤️❤️

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    05/24 konzultacije škvorc
    13.9. Škvorc uzv, dobila gonal

  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    odlučila sam uz muža prolazit ovaj period i s Vama svima, ne znam što me čeka, nisam upoznata detaljno s samim postupkom, ali guramo.. Uglavnom rekao je škvorc da idemo sa stimuliranim ivf i to je to...
    e sad da Vas pitam, koliko je vas kod dr. Lane i čula sam samo najbolje do sad o doktorici, pa se nadam da i vi imate takva iskustva..
    i da li koja od vas koristi možda bolovanje od prvog dana postupka, od kad se prima terapija? koliko sam shvatila čitajući prijašnje postove, terapaija ide u određeno vrijeme svaki dan u isto doba, ili bar da se ne oduži ne znam koliko da je razmak. Ja sam pitala svog ginekologa da li bi mogla, on je rekao da nije baš za to, kao da mogu zatražit ako mi je zbog posla pa moram na folikulometrije pa da za taj dan otvorim bolovanje i onda kao nakon ET. čula sam neke cure otvarale od prvog dana, neke uspjele kombinirati posao i postupak.. kod nas je jedino još problem što nemamo ginekologa, izmijenjuje se njih 5/6 kroz mjesec, pa sam mislila valjda bi jedan od njih dao..
    inače ja sam policajka, vani na terenu, stres na najjače i ne znam kako bi uspjela piknut se u određeno vrijeme ako sam na nekoj intervenciji... pa se najiskrenije nadam da ću uspjet dogovoriti bolovanje, a uostalom budem čula šta će mi reći dr. Lana.
    eto zasad toliko od mene, to je moja/naša priča ❤️morala sam u dva dijela, bilo predugo 😁

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    05/24 konzultacije škvorc
    13.9. Škvorc uzv, dobila gonal

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu

    Sanjushka, preslatki su ti psići 🤗
    Angel eyes, najbolje da pitaš doktora za kupanje.. ja se nisam kupala, al' čisto radi opreza 😘
    Sage, nadam se da ćeš ipak ovaj ciklus krenuti.. ako ne, strpi se, vrijedno je čekanja 🤞🥰
    Dodo, ja sam uvijek imala punu stimulaciju pa nikad puno jajnih i nikad smrzlića, to je jednostavno tako kod nas sa niskim amh..može se jedino potrefiti ciklus s malo većim brojem antralnih, ali to je lutrija.. sretnoo 🤞🥰
    Plavuša, dobrodošla i sretno 🤞🥰 nadam se da ćeš sniziti tsh uskoro.. što se mene tiče tvoj amh nije uopće nizak.. doktorima je jer je ispod 8, ali antralci su tu najvažniji..

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Cure nadam se da ste žive i pod klimom ❤️ malo sam se isključila na GO sa raznih foruma.. KBC i dalje ne radi postupke, međutim istekli su mi nalazi i rekoh da ih napravim dok sam doma. Ginekologica mi je umjesto onih HIV, hepatitis stavila i sve spolne hormone. I sad, kako je moguće da mi je AMH prije 6mjeseci bio 1,73 qmol, a sad je 2,41qmol? Zar nije on stalan? Ništa ne razumijem, jel moguće da su fulali?

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 2,4 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1337

    Prijavi adminu


    Plavusa dobro dosla i cim prije otisla na ljepse teme 😊 , meni ti je dr Lana cak i bolja od Skvorca, iako su mi oboje jako simpaticni i dragi i rekla bih da imaju znanja.
    I sestre su im divne divne divne ❤️ 
    Kakva ti je doktorica opce prakse? Mozes li mozda njoj objasniti situaciju pa da ti ona da bolovanje 2 tjedna i onda od ET-a da ti ginekolog da jos 2 tjedna? Ne bih se ni ja zezala na tvom mjestu.

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1337

    Prijavi adminu

    Simbalija

    Cure nadam se da ste žive i pod klimom ❤️ malo sam se isključila na GO sa raznih foruma.. KBC i dalje ne radi postupke, međutim istekli su mi nalazi i rekoh da ih napravim dok sam doma. Ginekologica mi je umjesto onih HIV, hepatitis stavila i sve spolne hormone. I sad, kako je moguće da mi je AMH prije 6mjeseci bio 1,73 qmol, a sad je 2,41qmol? Zar nije on stalan? Ništa ne razumijem, jel moguće da su fulali?

    AMH je relativno stalan, ali pod određenim utjecajem moze rasti i padati zato je tocnije gledati antralce.
    Meni su objasnili da kad AMH naraste znaci da ga je prije nesto maskiralo i bio je prividno nizi - primjerice zene s problemima sa stitnjacom imaju cesto nizi AMH koji ne odgovara broju antralaca. Unosom određenih suplemenata koji su ranije nedostajali također mogu podici AMH odnosno tocnije bi bilo reci - tada AMH prikazuje pravu vrijednost.
    No kako god, neka je veci, jos bolje😊

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 289

    Prijavi adminu

    Hvala cure na odgovorima, baš ste me ohrabrile Vjerujem ja dr M, ali kad forum kaže, e onda je stvarno 
    Evo, ako sve bude išlo svojim tokom, moj postupak je u listopaduuuu  ima koga tada, ili ste mi sve pobjegle s kolovozom/rujnom? 
    Imam i višak Elenatala, DHEA-S i Shatavari kapsula, mijenjam za kutiju Novalaca ili Solgara 

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 636

    Prijavi adminu

    Korni hvala ti🥰tlak je za sad super hvala Bogu, školski ❤️❤️❤️❤️😘 
    Jurky hvala ti, hoću♥️ veselo tvoje dijete, sviđa mu se očito kod mame u buši🩵kako si mi?🫂❤️😘
    Sadiegreen je baš sam sretna. Žao mi je, ja sam isto mislila da ću ranije prestati s tim, trebala sam po uputama iz Praga prestati sa 12tt, pa su se predomislili na 14+6tt, ali moja ginekologica nije odustajala do evo 16+6tt. Sad ga barem pijem 😔nadam se da će i tvoj nestati ubrzo 🤞🏻🍀hvala za preporuku za Anomaly ♥️i ja sam bila sretna kad sam čula da je low risk, isto sam se osjećala kao i ti 🤗♥️
    Teich ♥️♥️♥️♥️😘
    Johicaa čestitam na dolasku dječaka, brz oporavak želim 🩵💙🎉🎉uživajte u maženju i upoznavanju🥰🥰🥰😘
    Kawa♥️♥️♥️♥️😘
    Angeleyes hvala ti🙈👣💙🩷za sad je školski♥️♥️🍀🤞🏻🤗držim ti fige za super rezultate🤞🏻🍀🎉♥️


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 636

    Prijavi adminu

    Divna sretno u postupku, neka bude dobitan 🍀 🤞🏻 ♥️ 😘 
    Aria žao mi je zbog stresa, držim 🤞🏻 da bude dobitan 🍀 🍀 🤞🏻 ♥️ 😘 
    Sanjushka hvala ti♥️♥️♥️😘 jao veselja, nadam se da će se poboljšati situacija i da neće utjecati na postupak. Žao mi je zbog glavobolje, nadam se da će uskoro zahladiti, ovo više nije normalno 🫠♥️😘možeš me staviti na listu kad ćeš ubaciti deseti mjesec, imam kontrolu 02.10. 🥰hvala ti🥰
    Hypnoticpoison hvala ti puno, hoću 🙈♥️ 🥰 😘
    Jabukice hoću, hvala ti puno🙈♥️🥰♥️
    Čokoladice super za dobar UZV, sretno dalje🍀♥️🥰
    Angeleyes super za rezultat, neka se tako i nastavi, sretno sutra🍀🤞🏻, uživaj u kupanju♥️🥰
    Sanjushka psići su ti preslatki🐶🐶❤️❤️❤️❤️
    Sage sretno 🍀🤞🏻♥️
    Lunolina super za terapiju, neka urinokultura i dalje bude čista❤️❤️😘
    Plavuša dobrodošla, držim 🤞🏻 da spustiš TSH i kreneš u postupak, sretno. Bolovanje ti stvarno ovisi o ginekologu, probaj kombinirati sa godišnjim ako možeš🍀🤞🏻❤️😘 


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Lunolina


    AMH je relativno stalan, ali pod određenim utjecajem moze rasti i padati zato je tocnije gledati antralce.
    Meni su objasnili da kad AMH naraste znaci da ga je prije nesto maskiralo i bio je prividno nizi - primjerice zene s problemima sa stitnjacom imaju cesto nizi AMH koji ne odgovara broju antralaca. Unosom određenih suplemenata koji su ranije nedostajali također mogu podici AMH odnosno tocnije bi bilo reci - tada AMH prikazuje pravu vrijednost.
    No kako god, neka je veci, jos bolje😊

    Hvala ti na odgovoru! Imam probleme sa štitnjačom, ali već 20 godina.. pod terapijom sam. Sada se probudila jer sam krenula sa nekim dodacima i tsh mi je narastao. 
    Što se tiče antralaca, znači još mi ih nitko nije brojao. Krasna moja Rijeka.

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 2,4 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.