Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1230

    Prijavi adminu

    Angel eyes, navijamo za dobru berbu 🤞🥰
    Dodo, hvala ti ❤️ koliko dugo jedeš smokve? Baš me zanima utječu li one na FSH ili se meni samo potrefio dobar ciklus 🙈
    Aria, 8dnt za trodnevne je dosta rano za test.. ja bi pričekala bar 10-11.. i nemoj na svoju ruku prekidati terapiju.. sretno 🤞🥰
    Boogie, hvala ti, divna si ❤️

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar Aria1994

    Aria1994

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Angel eyes, Donna, Jurky kao prema uputama klinike je rano sve stoji , ali iskreno mislim da treba nešto pokazat 8 dan makar malu naznaku hh ugl Napravit ću sutra ujutro s jutarnjim urinom čisto da znam na čemu sam( iskreno nisam optimistična ) 🙏🏻

    👸🏻29 god nizak Amh
    🤴🏻36 normo , sve u redu
    Naša najveća sreća iz trećeg postupka💞
    Borba za bebu broj 2🙏🏻
    08/2024 in progress ❤️

  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Aria dvodnevnog* samo smo jednog imali taj prvi put. Angel eyes za tjedan dana sam dobila termin za kontrolu u bolnici na regularnoj ginekologiji uz uputu da donesem krvnu grupu i tražim d2 uputnicu. Ne znam zašto su mi tako daleko dali termin, ali pomirila sam se s time nekako i strpljivo čekam. U dogovoru s dr gdje sam išla po drugo mišljenje sam prekinula terapiju. Imam povremeno nekakve grčeve, ne znam je li to naznaka da će krenuti možda i samo. Muče me mučnine doduše, prsa me bole malo jače nego prije pa mi se to sve igra sa psihom, evo moram priznati. Jurky ❤️

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️ bhcg 0
    7/24 FET 2❄️ 13dpt 889,15dpt1778,18dpt2738, vanishing twin, missed ab

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Cure koje ste radile kariogram u Klaicevoj, sta ste donjele od dokumentacije? Moram imat nekakvu potvrdu tko me salje i zasto 🤔🫣

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    '22. Missed ab (prir. tr.)
    '23. 2 x IUI ❌️❌️
    04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170

  • Avatar Teich56

    Teich56

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    djetelina13

    Lunolina

    Simbalijaozbiljno? Pa ne mogu vjerovati da ti nitko nije antralce brojao. Dodji ti nama u Zagreb😬
    Btw sanjala sam nocas da sam si nabavila ginekoloski UZV da mogu sama sebe pregledavati😂
    I da, stitnjaca zna biti bas zeznuta pogotovo sto pravu sliku promjene terapije vidis tek za 3 mjeseca.
    Stelaajme beba L ima vec 7 mjeseci 😮 vjerujem da uzivas s njim maksimalno🥰
    Prije nisam nosila bebace dugo i nekidan smo bili s kumovima na sajmu i nosila sam im kcerkicu od par mjeseci i iznenadila sam se koliko ruke bole od drzanja bebe😂
    Djetelinada, imam osjetljiv mjehur, ali sam zadnjih par godina uspjela prirodnim pripravcima drzati sve pod kontrolom i onda je dosao Dekortin 4 mjeseca za redom i sve razje***😅
    Također sam i prosli put prestala s velikim upalama zahvaljujuci dugotrajnoj profilaksi.
    Idemo u stimulaciju, ali sam dobila profilaksu koja se ne kosi s trudnocom ni stimulacijom😊 mislim…vidjet cemo sto ce dr. R reci.
    Sanjuskada, mozda cemo se onda druziti kroz rujan😊
    Vjerujem da ti je prijateljica u pravu i da cete biti taman razmaka da ti proslijeđuje robicu svog bebaca 😬
    Lunolina, ajde bas super da su ti uspjeli naći alternativu za postupak. Ja muku mucim s bakterijom e.coli i u cerviksu i u urinu (iako vjerujem da me vec svi s foruma znate po toj bakteriju, možda da ime promijenim iz Djetelina u E.coli 🤣).. i evo bili smo kod doktora Vlasica po drugo misljenje i rekao je da se i s mojom bakterijom moze ici u postupak ali da moram preuzeti odredenu dozu odgovornosti ako mi se neki infekt dogodi. Ali to je pricao za inseminaciju tj.prohodnost jajovoda. Mislim da cemo preskociti taj korak i da cemo ici odmah na IVF. Dogovorili smo konzultacije u poloklinici IVF pa cu vidjeti sta kaze dr.

    Sto pijes za E.coli? Meni je isto nadena neki dan u cerviksu. Dobila sam antibiotik 3 dana i ponavljam bris 17.9.
    Uzimam i d manozu na svoju ruku još. Cekam nalaz urinokulture da vidim dali je i tamo beštija.
    Imam konzultacije 10.9. pa me bas zanima sto ce nama doktorica reci.

    👸32.g. AMH - 25, jajovod✂️
    🤵 44g. oligoasthenozoospermia
    kariogrami ✔️
    11/23 missed ab 9tt💔
    1/24 - Sv.Duh - IVF - Bemfola+Ctd+Brevactid - 2❄️
    3/24 ET - missed ab💔
    6/24 FET✖️
    7/24 FET✖️

  • Avatar Ivankovići

    Ivankovići

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene🥹, iz prikrajka vas čitam već preko godinu dana i sve razmišljam kako i kada se obratiti. Prvo da vam se malo predstavim. Suprug i ja smo zajedno 9 1/2 godina, u braku 2 godine. 3 1/2 godine pokušavamo ostati trudni. Ja za svoje dijagnoze znam od 18 godine. Prošle godine u studenom sam krenula kod doktora Bolanče u Vinogradsku i krenuli smo raditi sve pretrage kao predobradu za MPO, u brisovima koji su rađeni pronašli su mi ureoplasmu 10 na 5-tu i suprug i ja smo dobili doksiciklin za piti. 10 dan odnosno 20 tableta od 25 meni je pozlilo i tu je krenula moja bitka sa gastroenterološkim problemima...u međuvremenu u siječnju ove godine suprug je prvi put napravio spermiogram i dijagnoza je kao iz potpisa. Manje od 4% morfološki ispravnih spermija. Ja sam zbog zdravstvenog stanja i činjenice da sam 6 mjeseci provela na bolovanju potpuno odustala od svega jer sam uz sve ovo imala nezamislivo tešku godinu iza sebe...ove godine u srpnju sam bila uvjerena da smo uspjeli u našem čudu ali ipak je bila lažna nada...odlučili smo se krajem listopada otići na konzultacije u Škvorc i polikniku IVF kako bi sljedeće godine krenuli u MPO preko HZZO-a. Zanimaju me vaša iskustva s dijagnozama kao naše, s klinikama i bilo što što smatrate da nam je bitno. Suprug je u Njemačkoj, ja u Zagrebu. Nikada test nije imao dvije crte u ove preko 3 godine pa se nadam da ću barem biti blagoslovljena s tim u idućih godinu dana.. oprostite na podužem komentaru i nadam se da nisam prekršila niti jedno pravilo foruma.Svima  vama koje ste u bilo kojem dijelu procesa šaljem neizmjerno puno ljubavi i podrške. Doista je tesko i cčarobno u isto vrijeme biti žena i proći kroz sve ovo.✨️❤️

    👩 '97 - PCOS, IR, okrenuta maternica, anovulacija
    🧑 '97 - TERATOZOSPERMIJA

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1334

    Prijavi adminu

    Cokoladice, da imam UZV doma, 3x dnevno bih se pregledavala😂😂
    .
    Aria i ja mislim da ti je rano jos za test i u slucaju da bude negativan, ne odbacuj mogucnost trudnoce. 
    Drzim palceve da ti je postupak uspjesan i da ti se iza ugla smijesi prekrasno zivotno razdoblje🥰
    .
    Boogie vjerujem da je tesko, zelim ti puno snage ❤️
    .
    Djetelina iako ti je e.coli u mjehuru, nista te ne pece? A jesi probala s pripravkom od one neke casne? Blenda se limun, med, korjen persina i maslinovo ulje, ima na internetu recept. Ljudi se kunu u ovo, mnogi kazu da ih je spasilo. Ja to namjeravam probati. 
    Neka krepa stoka (bakterija, ne casna😂).
    Također mi je infektologica rekla da zene super reagiraju na acidosalus, mozda da i s time probas🤷🏻‍♀️
    Teich mozda i ti mozes primijeniti ovo sto sam napisala Djetelini 😊
    .
    Ivankovići dobro dosla i cim prije otisla na ljepse teme😊
    Jeste uspjeli rijesiti ureaplasmu? 
    Je li muz pokusao popraviti spermiogram suplementima? Catafertyl for him je dobar, a uz to ima jos more suplemenata koji su dobri, među njima su cink, selen, l-arginin, omega, e vitamin, c vitamin, ubiquinol…nama spermiogram nije bio jako los, ali je u jednom trenu pao - 20x manji broj nego na inicijalnom spermiogramu, puno manje pokretnih i s ovim suplementima smo popravili stanje.

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Boogie teško je sve što prolaziš i sad još i čekanje, drži se. Šaljem ti zagrljaje podrške 🙏🤗
    Ivankovići dobrodošla, želim ti sreću na ovom teškom putu 😘

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Ivankovići

    Ivankovići

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Cokoladice, da imam UZV doma, 3x dnevno bih se pregledavala😂😂
    .
    Ariai ja mislim da ti je rano jos za test i u slucaju da bude negativan, ne odbacuj mogucnost trudnoce.
    Drzim palceve da ti je postupak uspjesan i da ti se iza ugla smijesi prekrasno zivotno razdoblje🥰
    .
    Boogievjerujem da je tesko, zelim ti puno snage ❤️
    .
    Djetelinaiako ti je e.coli u mjehuru, nista te ne pece? A jesi probala s pripravkom od one neke casne? Blenda se limun, med, korjen persina i maslinovo ulje, ima na internetu recept. Ljudi se kunu u ovo, mnogi kazu da ih je spasilo. Ja to namjeravam probati.
    Neka krepa stoka (bakterija, ne casna😂).
    Također mi je infektologica rekla da zene super reagiraju na acidosalus, mozda da i s time probas🤷🏻‍♀️
    Teichmozda i ti mozes primijeniti ovo sto sam napisala Djetelini 😊
    .
    Ivankovićidobro dosla i cim prije otisla na ljepse teme😊
    Jeste uspjeli rijesiti ureaplasmu?
    Je li muz pokusao popraviti spermiogram suplementima? Catafertyl for him je dobar, a uz to ima jos more suplemenata koji su dobri, među njima su cink, selen, l-arginin, omega, e vitamin, c vitamin, ubiquinol…nama spermiogram nije bio jako los, ali je u jednom trenu pao - 20x manji broj nego na inicijalnom spermiogramu, puno manje pokretnih i s ovim suplementima smo popravili stanje.


    Riješili smo ju srećom nadam se da je neće biti ponovno sada kada ćemo morati ponoviti sve nalaze.
    Pije suprug Catafertyl for him - bio je kod urologa s te strane je apsolutno sve u redu. 
    Vidim da ste vi kod Škvorca, jeste zadovoljni?

    👩 '97 - PCOS, IR, okrenuta maternica, anovulacija
    🧑 '97 - TERATOZOSPERMIJA

  • Avatar Teich56

    Teich56

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    Lunolina ja ju imam u cerviksu, tj čekam nalaz urina da vidim da li je i tamo. Neznam da li se u tom slučaju primjenjuje ista terapija? Uzet cu i Acidosalus vaginalete, hvala na preporuci. Napadam sa svih strana.

    👸32.g. AMH - 25, jajovod✂️
    🤵 44g. oligoasthenozoospermia
    kariogrami ✔️
    11/23 missed ab 9tt💔
    1/24 - Sv.Duh - IVF - Bemfola+Ctd+Brevactid - 2❄️
    3/24 ET - missed ab💔
    6/24 FET✖️
    7/24 FET✖️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.