Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aries85🐏

    Aries85🐏

    Broj poruka: 490

    Prijavi adminu

    Rebeka B,ovo je mail preko kojeg se mozes naruciti za kariogram kad dobijes uoutnicu  od svoje ginicke .Geneticarka je jako draga ,super osoba,dr Sanda Huljev Frkovic
    predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr

    👩🏻 37.Hashimoto👨🏻34.sve ok
    Poliklinika Beta +
    1.ivf.stimulirani:15js,6 blastica 2019.
    Fet :2.mj 2020,1 blastice- ✖️Fet:11.mj2020 ~2blastice ✔️Beta 493 pa 1183,1 bebica🥳
    3.mj 2021.medikam.u 20.tt💔
    Fet 1 bl.u 10.mj 2021 ✖️
    Fet 2 blastice 28.1 -beta➕10.dnt 716,12.dnt 1535 🙏
    21.2 imamo ❤️ 8.4 mini anomaly -ok🙏 Qualified test pokazao,stize nam curka Mila🌸🙏

  • Avatar GPgirl

    GPgirl

    Broj poruka: 585

    Prijavi adminu

    iris_iris

    Anči 💕

    Leky

    Rainbow_Hope

    Mariaa94

    Cure jel ima koja da je preboljela covid pa se cijepila nakon? Koliko vam je proslo od bolesti do cijepljenja? Cijepila bih se jer ocito nemam izbora, a cula sam da nije dobro cijepiti se ako jos postoje antitijela u organizmu jer mogu biti jace nuspojave. S tim da je mene covid skoro u bolnicu strpao jer sam astmaticar 🙄
    Mene isto zanimaju info jer sam isto to čula, nitko ništa službeno ne govori o tome i preboljelima imunitet navodno vrijedi toliko dugo kao cijepljenima, s time da je čak i jači prema istraživanjima koja sam ja čitala i službenim podatcima HZJZ-a. Kod osoba sa simptomatskim covidom trebao bi trajati i dulje od 16 mj i svakako štititi od težih oblika bolesti. Ja osobno vadim svakih par mjeseci antitijela, čekam da padnu da se cijepim (imala sam ih još krajem rujna, preboljela početkom prosinca prošle godine i prema stopi pada računam da sam sigurna 12 mj. od preboljenja), s tim da ako ostanem sad trudna, cijepit ću se najvjerojatnije iza 12.

    Hey,
    Ima li neki period koji mora proci od cijepljenja do transfera npr? Nisam pametna sta s tim cijepljenjem 🤢
    Cestitke svima koji su danas dobili lijepe vijesti ❤
    Neki kazu 2 tjedna, a neki dva ciklusa 🤷🏽‍♀️ mislim da ovisi od klinike do klinike 🤷🏽‍♀️
    Da se malo ubacim u ovaj razgovor 🤭 zna li tko koja je politika u Pol IVF, koliko se čeka od koje doze? I ja razmišljam o cijepljenju s obzirom na ovo sranje..

    Ja pitala prosli tjedan i nije potrebna nikakva pauza nakon cijepljenja :)

    ja 36 - nizak AMH, 🧬V Leiden i PAI; muz 44 sve ok
    KBC Ri
    1. prvi prirodni IVF - stanica stala u razvoju
    2. prvi stimulirani - M 19dc - Menopur 125
    3. drugi prirodni ivf - M 25dc
    4. drugi stimulirani -M 21dc Gonal225 /cetrotide/pergoveris150
    IVF poliklinika
    11/2021 histeroskopija
    5. treci stimulirani IVF Rekovelle 12/cetrotide/Ovitrelle/Decapeptyl/heparin/decortin - beta 0; 1🐧

  • willy

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Maria94 ja sam se cijepila prvom dozom Pfizera prije dva tjedna, drugom dozom ću se cijepiti za dva dana,  10.11.
    Covid sam imala 1.4.2021.(za vrijeme trudnoće).
    Imala sam blage simptome za vrijeme covida i zato sam vadila antitijela prije prve doze i imala sam ih jako malo. Bila bi se i ranije cijepila, ali imam malu bebu pa se malo oduzilo, a i sklona sam velikim alergijskim reakcijama pa sam se na kraju ipak cijepila na Hitnoj. Nakon cijepljenja nisam imala nikakve reakcije. 
    Svakako bi savjetovala vađenje antitijela.
    Nadam se da sam pomogla. 

  • Avatar Evelina37

    Evelina37

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Aries85

    Bok Evelina37 , da te pozdravim evo .Ja sam ti u Beti plus,al nisam isla preko hzzo a -vec privatno. Prije svega sam isla jer je tamo gostujuci dr.bio profesor Vlaisavljevic,on je pionir ivf na ovim prostorima,inace iz Maribora. Sad vise ne radi ta njih,u Mostaru i Bg je a ja sam nastavila dalje ici kod dr Dmitrovic. Pitaj sve sto te zanima,slobodno ☺️

    Bok Aries! Pa za sada si samo pokusavam posloziti cijelu situaciju u glavi, od cinjenice da nemamo pravu dijagnozu (iako bismo je mozda trebali traziti u godinama...?) pa u koju instituciju ici, koji postupak, financije itd... nemam posebnih pitanja za sada, osim strucnosti osoblja tamo, ali vidim da su mnogi zadovoljni (ja sam kod dr. Brac.)... vidim da ti FET nije uspio, zao mi je :(... Aries, stitnjaca ti je sad OK i nije ti pomoglo... ? ja cu isto prije ili poslije razviti pravi Hashimoto; Kad vam pogledam potpise, divim se svim zenama borcima ovdje!!! 

    👩 37 - 05/21 - AMH 39, TSH 2,0; subklinicka hipotir., TSH spontano snizen, prije toga 3,5 - 4,2; jedna epizoda hipertireoze prije 1,5 god. ; odradjen sono - OK
    👨43 - sve OK
    pokusavamo oko godinu dana;
    09/21 - ciljani odnosi u Beta+

  • Avatar Anavi985

    Anavi985

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!
    Ne znam sjećate li me se, ispala sam s liste slučajno pa sam odlučila odraditi malo u tajnosti 😉 vidim da to ponekad daje uspjeha… kod mene jest!
    Iz potpisa se vidi -nakon promjene bolnice odmah sam bila pozitivnija i iako nije uspjelo odmah u drugoj, jednostavno mi pristup na SD bolje odgovarao (individualniji je, pogledaju zaista detaljno nalaze za razliku od VV). 
    U rujnu (14 dana nakon transfera 2 osmosatnična embrija) nekoliko dana prije rođendana sam dobila nalaz bete 815. Tri dana prije i prvi plusčina na kućnom testu iako sam mislila da to neću nikad doživjeti. Taj dobitni put jedino su jajnici bujali i dalje, umjesto da se smire nakon svega, a sise koje me uvijek bole prije menge ovaj put skroz su se ispuhale…
    Betu nisam morala ponavljati, uzv bio s punih 7 tjedana, al vidjela se jedna beba i kčs+… na uzv kod moj soc.ginekologa nakon dva tjedna -dvije bebe i dva srca!!! Tako da ni prvi uzv nije pravi pokazatelj koliko beba ima. 
    Javljam vam se jer vidim pitanja oko cijepljenja. Ja primila drugu dozu 13.8., a vec 18.8.počela s pikanjem, nikakvih nije trebalo biti pauza ni testiranja u postupku. 
    Inače vas pratim svaki dan, sad pogotovo kako imam vremena, cijele dane svako malo pogledam. Pratim vaše bete, simptome, uzv-e!!! 
    Žao mi je zbog gubitka MTB! 
    Navijam za sve vas! Pogotovo Anči, Sunny (❤️🤗 ) i ostale… ako mogu ikome pomoći, stojim na raspolaganju, bolnicu SD vam od srca preporučujem, preselili su u novi dio i izgledaju (i rade) kao neka moderna napredna privatna klinika, zaista!

    Ja 85., amh-47, PAI, poz ANA
    MM 86. - sve ok,
    VV - neuspjeh 3X —> idemo na SD
    SD- 8/2021.-gonal, org., brevact.-decortin, andol 100-et 2 osmostan., 11.dnt+, beta 14.nt -815. 5.10.prvi uzv 7+0 - 1 ❤️
    20.10.(9+2) ❤️❤️ Blizanci - 💜💙
    Stigli na svijet 6.5.2022. (37+3)

  • RebekaB

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Aries85

    Rebeka BRebekaB kariogram imas na Rebru,na odjelu pedijatrije. Trazis uputnicu od svoje soc ginekologice i onda zoves za naruciti se. Inace se ceka oko cca 2,5 mj,i moras imati dopunsko i ti i partner.Inace je skupo,oko 2000kn su meni rekli. Moras prije toga i ja genetesko savjetovanje(to se sve narucis u isto vrijeme) i onda kad izrade kariogram te zovu ako nesto ne valja :) sretno🍀🍀🍀

    Hvala ti... zasto se mora na genetsko savjetovanje?

    👱‍♀️ 84- AMH 4.5 👦 80 sve ok. Pokusavamo 2g.
    (Split) ~1x ivf polu stimulirani/femara od 2-6d/menopur + ovaleap i orgalutran. 2 folikula. 15.5. punkcija 1js
    -transfer 18.5.
    31.5. Test negativan ❌
    Novi postupak 10/21 dr.Lucinger 🤞
    -Gonal 300/Cetrotide
    -6js/3 oplodene, jedna odustala
    -8.11 treci dan 2vracene -8stanicne ❌
    Novi postupak 7/22 Petrova.. pergoveris 150iu/gonal 150iu + orgalutran/ovulacija prije punkcije.

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    Ajme, Anavia, koja pričaaaa!!! 😊😊 Čestitaaaam!!!! ❤️❤️❤️
    Sunny, da početkom godine napadamo i idemo po svoje bebe. 😊❤️❤️ Mene muči ta korona i te potvrde i idem se rađe cijepit, jer ko zna kaj buju izmislili do prvog mjeseca!
    Ssanjass, jedva čekam petak i tvoje divne vijesti. ❤️❤️
    Anči, da baš me neće nikako, al vjerojatno se sve događa s razlogom pa da nam bude divan početak godine i najljepši poklon meni i mm za rođendane. 😊Neko je pisao o kariogramu, uputnicu traži od soc.ginekologice i možete se naručiti u Klaičevu, tamo sam najprije dobila termin za sebe i mm.
    U slučaju lošeg kariograma zovu, a inače se čeka nalaz mislim da dva tjedna il mjesec dana, nisam sigurna više (od mm je došao za tjedan dana i sva sam se prestrašila da nije uredan, ali je sve okej 😊)

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2087

    Prijavi adminu

    Anavi985

    Pozdrav cure!
    Ne znam sjećate li me se, ispala sam s liste slučajno pa sam odlučila odraditi malo u tajnosti 😉 vidim da to ponekad daje uspjeha… kod mene jest!
    Iz potpisa se vidi -nakon promjene bolnice odmah sam bila pozitivnija i iako nije uspjelo odmah u drugoj, jednostavno mi pristup na SD bolje odgovarao (individualniji je, pogledaju zaista detaljno nalaze za razliku od VV).
    U rujnu (14 dana nakon transfera 2 osmosatnična embrija) nekoliko dana prije rođendana sam dobila nalaz bete 815. Tri dana prije i prvi plusčina na kućnom testu iako sam mislila da to neću nikad doživjeti. Taj dobitni put jedino su jajnici bujali i dalje, umjesto da se smire nakon svega, a sise koje me uvijek bole prije menge ovaj put skroz su se ispuhale…
    Betu nisam morala ponavljati, uzv bio s punih 7 tjedana, al vidjela se jedna beba i kčs+… na uzv kod moj soc.ginekologa nakon dva tjedna -dvije bebe i dva srca!!! Tako da ni prvi uzv nije pravi pokazatelj koliko beba ima.
    Javljam vam se jer vidim pitanja oko cijepljenja. Ja primila drugu dozu 13.8., a vec 18.8.počela s pikanjem, nikakvih nije trebalo biti pauza ni testiranja u postupku.
    Inače vas pratim svaki dan, sad pogotovo kako imam vremena, cijele dane svako malo pogledam. Pratim vaše bete, simptome, uzv-e!!!
    Žao mi je zbog gubitka MTB!
    Navijam za sve vas! Pogotovo Anči, Sunny (❤️🤗 ) i ostale… ako mogu ikome pomoći, stojim na raspolaganju, bolnicu SD vam od srca preporučujem, preselili su u novi dio i izgledaju (i rade) kao neka moderna napredna privatna klinika, zaista!

    Ajme divnooooo 😍😍😍 pa cestiam na dva srceka 😍😍 bas mi je drago da si se javila i jos draze da ste uspjeli 🥳🍀

    👩35, PCO like, blaga tromb.
    🧔34, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    2. ICSI (isti protokol) - 1 blastica
    FET 1 🐧 🔄
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Ssanjas

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    Sunny ja jedva cekam da vi krenete 😍 i ja se nadam da cu moc podijelit sa vama samo lijepe vijesti u petak ❣️
    Kako sam do neki dan bila jos dosta lose nisam uspjela popratit jel ima koja cura da je bila u postupku u slicno vrijeme kad i ja 🤦‍♀️ Nadam se da mi to nece nitko zamjerit jer sam bas bila lose od svega i u šoku od same bete 😩

    sanjass322@gmail.com

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Anavi985

    Pozdrav cure!
    Ne znam sjećate li me se, ispala sam s liste slučajno pa sam odlučila odraditi malo u tajnosti 😉 vidim da to ponekad daje uspjeha… kod mene jest!
    Iz potpisa se vidi -nakon promjene bolnice odmah sam bila pozitivnija i iako nije uspjelo odmah u drugoj, jednostavno mi pristup na SD bolje odgovarao (individualniji je, pogledaju zaista detaljno nalaze za razliku od VV).
    U rujnu (14 dana nakon transfera 2 osmosatnična embrija) nekoliko dana prije rođendana sam dobila nalaz bete 815. Tri dana prije i prvi plusčina na kućnom testu iako sam mislila da to neću nikad doživjeti. Taj dobitni put jedino su jajnici bujali i dalje, umjesto da se smire nakon svega, a sise koje me uvijek bole prije menge ovaj put skroz su se ispuhale…
    Betu nisam morala ponavljati, uzv bio s punih 7 tjedana, al vidjela se jedna beba i kčs+… na uzv kod moj soc.ginekologa nakon dva tjedna -dvije bebe i dva srca!!! Tako da ni prvi uzv nije pravi pokazatelj koliko beba ima.
    Javljam vam se jer vidim pitanja oko cijepljenja. Ja primila drugu dozu 13.8., a vec 18.8.počela s pikanjem, nikakvih nije trebalo biti pauza ni testiranja u postupku.
    Inače vas pratim svaki dan, sad pogotovo kako imam vremena, cijele dane svako malo pogledam. Pratim vaše bete, simptome, uzv-e!!!
    Žao mi je zbog gubitka MTB!
    Navijam za sve vas! Pogotovo Anči, Sunny (❤️🤗 ) i ostale… ako mogu ikome pomoći, stojim na raspolaganju, bolnicu SD vam od srca preporučujem, preselili su u novi dio i izgledaju (i rade) kao neka moderna napredna privatna klinika, zaista!

    Bravo!! Čestitam! 🥰

    👨‍🔧 '91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️' 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.