Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    RebekaB

    Aries85

    Rebeka B to je po defaultu tako,cisto ono poprucaju pitaju par pitanja,npr jeste li u stodstvu(!) neke podatke,event.pobacaje,nekakve druge probleme..ma nista posebno i onda idete (oboje dilazite
    Skupa)u prizemlje izvaditi krv i slobodna si.Nakon cca dva tjedna dodju nalazi.Partner isto trati uputnicu al od svoje dr opce prakse. Jako je vazno dopunsko jer je metoda skupa pa ti to oni pokrivaju.Dodju ti kromozomi na papiru i bas se vidi onako dna ,one restekuce hha nemoj samo zabrijati ko ja ,ajme vidi prazno polje,sta ni fali jedan kromozom😁🤔 a ono Y koji mi zene nemamo,haha biologija 5.osnovne al dobro haha
    Nemamo dopunsko :/ kolko je bez?

    Mislim oko 3000 kn 🤔
    Sunny jeste vi radili privatno kariogram,nesto mi to zvoni kod vas 🤔

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Ana26

    Broj poruka: 773

    Prijavi adminu

    Rebeka mm i ja smo kariogram obavili u Klaićevoj. Tamo se najkraće čeka .
    Jako brzo smo dobili termin. Kad sam nazvala rekli su mi za mjesec dana i pitali kad idemo u postupak,a ja sam rekla čim obavimo kariogram i onda su se smilovali i dali nam termin za par dana. Možeš i ti tako reći pa da ti daju termin što prije. U Klaićevoj se ne ide kod genetičara prije kariograma nego ako pokaže neke nepravilnosti onda se ide. Mi smo nalaz dobili na mail za 10-ak dana. 
    Svakako si uplatite dopunsko,sve ćeš morati plaćati i preglede i lijekove. Kad uplatiš dopunsko tek ti nakon 2 tj aktivira .
    M_G odlična betA 🎊🎉
    Ssanjass navijamo za lijepe vijesti u petak! Sretno!
    Anavi divne vijesti! Baš mi je drago,sjećam se tvoje priče! 
    Aries85 jako mi je žao zbog svega što si prošla. Da li su našli uzrok malformacije? Jel vaš kariogram u redu?

    👱‍♀️ 31 Hashimoto, hipotireoza, AMH 35.5
    👨‍💼 31 OAT
    4/2020 prirodna trudnoća, missed ab. u 8 tj. ❌
    02/2021- VV, (5 j.s.,5 blastocista)
    3/21 ET 1 blastice - ❌
    4/21 FET 🐧🐧 blastice, u 12.tj spontani 💔 ❌
    1/22 ET 2 dvodnevna-❌
    10/22 ET 2 blastice ❌ 4🐧
    12/22 FET 6+3 imamo ❤️
    9/2023 BABY BOY 💙

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2087

    Prijavi adminu

    Anči 💕

    RebekaB

    Aries85

    Rebeka B to je po defaultu tako,cisto ono poprucaju pitaju par pitanja,npr jeste li u stodstvu(!) neke podatke,event.pobacaje,nekakve druge probleme..ma nista posebno i onda idete (oboje dilazite
    Skupa)u prizemlje izvaditi krv i slobodna si.Nakon cca dva tjedna dodju nalazi.Partner isto trati uputnicu al od svoje dr opce prakse. Jako je vazno dopunsko jer je metoda skupa pa ti to oni pokrivaju.Dodju ti kromozomi na papiru i bas se vidi onako dna ,one restekuce hha nemoj samo zabrijati ko ja ,ajme vidi prazno polje,sta ni fali jedan kromozom😁🤔 a ono Y koji mi zene nemamo,haha biologija 5.osnovne al dobro haha
    Nemamo dopunsko :/ kolko je bez?
    Mislim oko 3000 kn 🤔
    Sunny jeste vi radili privatno kariogram,nesto mi to zvoni kod vas 🤔

    MM je radio na kraju privatno kariotip u Synlabu mislim da je bilo oko 2500kn. Kariogram nismo nigdje nasli da rade privatno 🤷‍♀️ 

    👩35, PCO like, blaga tromb.
    🧔34, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    2. ICSI (isti protokol) - 1 blastica
    FET 1 🐧 🔄
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar Sunny_🐣

    Sunny_🐣

    Broj poruka: 2087

    Prijavi adminu

    Nije u Synlabu nego u poliklinici Analiza. Kariotip 2078kn 😁

    👩35, PCO like, blaga tromb.
    🧔34, azoospermia - visok FSH, TESE postupak dr. H
    poliklinika Repromed
    1. ICSI (dugi protokol - sprej Suprecur, Puregon 225IU/150 IU, Brevactid) - 2 blastice
    7/21 ET 1 🌻 - vanmaterična 💔
    1/22 FET 1 🐧 (prirodni + booster), 28.01. PUPO 🍀, BETA 10dnt 259, 12dnt 741, 💉 heparin
    10/22 stigla naša sreća 👣 mala M 👧
    2. ICSI (isti protokol) - 1 blastica
    FET 1 🐧 🔄
    sunnysparkle7@gmail.com

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    GPgirl

    iris_iris

    Anči 💕

    Leky

    Rainbow_Hope

    Mariaa94

    Cure jel ima koja da je preboljela covid pa se cijepila nakon? Koliko vam je proslo od bolesti do cijepljenja? Cijepila bih se jer ocito nemam izbora, a cula sam da nije dobro cijepiti se ako jos postoje antitijela u organizmu jer mogu biti jace nuspojave. S tim da je mene covid skoro u bolnicu strpao jer sam astmaticar 🙄
    Mene isto zanimaju info jer sam isto to čula, nitko ništa službeno ne govori o tome i preboljelima imunitet navodno vrijedi toliko dugo kao cijepljenima, s time da je čak i jači prema istraživanjima koja sam ja čitala i službenim podatcima HZJZ-a. Kod osoba sa simptomatskim covidom trebao bi trajati i dulje od 16 mj i svakako štititi od težih oblika bolesti. Ja osobno vadim svakih par mjeseci antitijela, čekam da padnu da se cijepim (imala sam ih još krajem rujna, preboljela početkom prosinca prošle godine i prema stopi pada računam da sam sigurna 12 mj. od preboljenja), s tim da ako ostanem sad trudna, cijepit ću se najvjerojatnije iza 12.

    Hey,
    Ima li neki period koji mora proci od cijepljenja do transfera npr? Nisam pametna sta s tim cijepljenjem 🤢
    Cestitke svima koji su danas dobili lijepe vijesti ❤
    Neki kazu 2 tjedna, a neki dva ciklusa 🤷🏽‍♀️ mislim da ovisi od klinike do klinike 🤷🏽‍♀️
    Da se malo ubacim u ovaj razgovor 🤭 zna li tko koja je politika u Pol IVF, koliko se čeka od koje doze? I ja razmišljam o cijepljenju s obzirom na ovo sranje..
    Ja pitala prosli tjedan i nije potrebna nikakva pauza nakon cijepljenja :)

    Super! Planiraš se cijepiti ovih dana ili? Vidim u 12.mj postupak

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Sunny_

    Anči 💕

    RebekaB

    Aries85

    Rebeka B to je po defaultu tako,cisto ono poprucaju pitaju par pitanja,npr jeste li u stodstvu(!) neke podatke,event.pobacaje,nekakve druge probleme..ma nista posebno i onda idete (oboje dilazite
    Skupa)u prizemlje izvaditi krv i slobodna si.Nakon cca dva tjedna dodju nalazi.Partner isto trati uputnicu al od svoje dr opce prakse. Jako je vazno dopunsko jer je metoda skupa pa ti to oni pokrivaju.Dodju ti kromozomi na papiru i bas se vidi onako dna ,one restekuce hha nemoj samo zabrijati ko ja ,ajme vidi prazno polje,sta ni fali jedan kromozom😁🤔 a ono Y koji mi zene nemamo,haha biologija 5.osnovne al dobro haha
    Nemamo dopunsko :/ kolko je bez?
    Mislim oko 3000 kn 🤔
    Sunny jeste vi radili privatno kariogram,nesto mi to zvoni kod vas 🤔
    MM je radio na kraju privatno kariotip u Synlabu mislim da je bilo oko 2500kn. Kariogram nismo nigdje nasli da rade privatno 🤷‍♀️

    Joj meni je to stalno isto hahaha..ja nikako da skuzim razliku 🤦🏽‍♀️

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Evelina37

    Evelina37

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Aries85

    Evelina pa ja sam zadovoljna sto se tice njihovog odnosa,uspjelo je iz drugog puta(fet) prvoh ivf.i eto ogurala do 5.mj trudnoce al je plod imao defekt kraljeznice i zavrsilo se tragicno 🥺💔 mi smo isto idiopati(osim mog Hashimota)nemamo neku pametnu dijagnozu,sto znaci da su sve opcije moguce,kao kod svih ovdje :) postolje jos neke imunoloske pretrage koje npr .nisu jos napravljene al to valjda cuvaju za kraj kad sve opcije ispucamo.Sretno i samo hrabro,pozitiva i to je to ❤️


    Da, treba prihvatiti da takve stvari traju i ne se predati <3 sretno s daljnjim postupcima, nadam se svima +++ uskoro !! 

    👩 37 - 05/21 - AMH 39, TSH 2,0; subklinicka hipotir., TSH spontano snizen, prije toga 3,5 - 4,2; jedna epizoda hipertireoze prije 1,5 god. ; odradjen sono - OK
    👨43 - sve OK
    pokusavamo oko godinu dana;
    09/21 - ciljani odnosi u Beta+

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Anavi985

    Pozdrav cure!
    Ne znam sjećate li me se, ispala sam s liste slučajno pa sam odlučila odraditi malo u tajnosti 😉 vidim da to ponekad daje uspjeha… kod mene jest!
    Iz potpisa se vidi -nakon promjene bolnice odmah sam bila pozitivnija i iako nije uspjelo odmah u drugoj, jednostavno mi pristup na SD bolje odgovarao (individualniji je, pogledaju zaista detaljno nalaze za razliku od VV).
    U rujnu (14 dana nakon transfera 2 osmosatnična embrija) nekoliko dana prije rođendana sam dobila nalaz bete 815. Tri dana prije i prvi plusčina na kućnom testu iako sam mislila da to neću nikad doživjeti. Taj dobitni put jedino su jajnici bujali i dalje, umjesto da se smire nakon svega, a sise koje me uvijek bole prije menge ovaj put skroz su se ispuhale…
    Betu nisam morala ponavljati, uzv bio s punih 7 tjedana, al vidjela se jedna beba i kčs+… na uzv kod moj soc.ginekologa nakon dva tjedna -dvije bebe i dva srca!!! Tako da ni prvi uzv nije pravi pokazatelj koliko beba ima.
    Javljam vam se jer vidim pitanja oko cijepljenja. Ja primila drugu dozu 13.8., a vec 18.8.počela s pikanjem, nikakvih nije trebalo biti pauza ni testiranja u postupku.
    Inače vas pratim svaki dan, sad pogotovo kako imam vremena, cijele dane svako malo pogledam. Pratim vaše bete, simptome, uzv-e!!!
    Žao mi je zbog gubitka MTB!
    Navijam za sve vas! Pogotovo Anči, Sunny (❤️🤗 ) i ostale… ako mogu ikome pomoći, stojim na raspolaganju, bolnicu SD vam od srca preporučujem, preselili su u novi dio i izgledaju (i rade) kao neka moderna napredna privatna klinika, zaista!

    Woooow 😍 sjećam se po nadimku kad si pisala! Baš lijepe vijesti, sretno dalje ❤ 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    ma2013 🌺🌺

    Ssanjass 🧚🏻‍♀️

    Sunny ja jedva cekam da vi krenete 😍 i ja se nadam da cu moc podijelit sa vama samo lijepe vijesti u petak ❣️
    Kako sam do neki dan bila jos dosta lose nisam uspjela popratit jel ima koja cura da je bila u postupku u slicno vrijeme kad i ja 🤦‍♀️ Nadam se da mi to nece nitko zamjerit jer sam bas bila lose od svega i u šoku od same bete 😩
    Nitko tebi neče ništa zamjerit, bitno da je beta super i da nam u petak dođeš s divnim vjestima. 😊P.S.samo si nam dužna svoje iskustvo pošto si nam se tak dugo skrivala i zabrinula nas. 😉❤️❤️

    Upravo to 🙈❤️

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Ana26

    Broj poruka: 773

    Prijavi adminu

    Što se tiče cijepljenja na VV se nakon cijepljenja čeka 2 mj na postupak, ne znam jesu šta mijenjali. 
    Ja sam prebolila koronu i ne planiram se cijepiti jer sam pričala s jednim ginekologom i on nikako ne preporučuje ni trudnicama ni ženama koje planiraju trudnoću. Kaže da trudnice ne smiju nikakve lijekove piti osim Lupoceta,a ovdje trudnicama preporučuju eksperimentalno cijepivo koje još uvijek nije istraženo i za koje se ne znaju dugotrajne posljedice. Kaže da u nekim državama ne cijepe trudnice. Kaže da ima žena kojima se skroz ciklus poremetio nakon cjepiva ili da uopće nisu dobile menstruacije, i kaže da neke spontane povezuje sa cjepivom. I baš sam skeptična nakon toga. 
    Iako moja MPO dr preporučuju cijepljenje i aj sad kome vjerovati. 

    👱‍♀️ 31 Hashimoto, hipotireoza, AMH 35.5
    👨‍💼 31 OAT
    4/2020 prirodna trudnoća, missed ab. u 8 tj. ❌
    02/2021- VV, (5 j.s.,5 blastocista)
    3/21 ET 1 blastice - ❌
    4/21 FET 🐧🐧 blastice, u 12.tj spontani 💔 ❌
    1/22 ET 2 dvodnevna-❌
    10/22 ET 2 blastice ❌ 4🐧
    12/22 FET 6+3 imamo ❤️
    9/2023 BABY BOY 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.