Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anavi985

    Anavi985

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    Tiki, Anči, Leia, Sunny… i ostale hvala vam svima!
    Meni danas evo završava 12.tjedan i sutra koračamo u 13., a time postepeno prestajem s decortinom, sad sam na pola tabletice (2,5 mg), od sutra ću dijelit i tu polovicu i piti četvrtinu. Andol 100 najradije ne bih prestala piti jer baš su mi konačno stopala topla (inače sam čim ljeto završi hladna ko zmija 😆)… pit cu jos neko vrijeme po pola da me grije… naštetiti mi sigurno ne moze

    Ja 85., amh-47, PAI, poz ANA
    MM 86. - sve ok,
    VV - neuspjeh 3X —> idemo na SD
    SD- 8/2021.-gonal, org., brevact.-decortin, andol 100-et 2 osmostan., 11.dnt+, beta 14.nt -815. 5.10.prvi uzv 7+0 - 1 ❤️
    20.10.(9+2) ❤️❤️ Blizanci - 💜💙
    Stigli na svijet 6.5.2022. (37+3)

  • Avatar Koka33

    Koka33

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Ja bih se ubacila, pratim vas iz prikrajka.
    Razmišljam o SD, a vidim da se javila Anavi985, koliko si čekala tamo na postupak? Možeš li mi detaljnije malo opisati svoje iskustvo, vidim da si zadovoljna ali zanima me čeka li se dugo na pregled kad dođeš, kojeg dr bi preporučila, itd.
    Čestitam ti na twinsićima i sretno svima!! 

    Ja: 30 god (PCOS, AMH 65,anovulatorni ciklusi)
    On: 33 (tvrdoglav, ostalo sve super)
    2godine pokušavanja
    AIH 10/20 -
    AIH 11/20 -
    01/21 IVF (ovaleap, cetrotide, ovitrelle) ET odgođen

  • Avatar GPgirl

    GPgirl

    Broj poruka: 585

    Prijavi adminu

    iris_iris

    GPgirl

    iris_iris

    Anči 💕

    Leky

    Rainbow_Hope

    Mariaa94

    Cure jel ima koja da je preboljela covid pa se cijepila nakon? Koliko vam je proslo od bolesti do cijepljenja? Cijepila bih se jer ocito nemam izbora, a cula sam da nije dobro cijepiti se ako jos postoje antitijela u organizmu jer mogu biti jace nuspojave. S tim da je mene covid skoro u bolnicu strpao jer sam astmaticar 🙄
    Mene isto zanimaju info jer sam isto to čula, nitko ništa službeno ne govori o tome i preboljelima imunitet navodno vrijedi toliko dugo kao cijepljenima, s time da je čak i jači prema istraživanjima koja sam ja čitala i službenim podatcima HZJZ-a. Kod osoba sa simptomatskim covidom trebao bi trajati i dulje od 16 mj i svakako štititi od težih oblika bolesti. Ja osobno vadim svakih par mjeseci antitijela, čekam da padnu da se cijepim (imala sam ih još krajem rujna, preboljela početkom prosinca prošle godine i prema stopi pada računam da sam sigurna 12 mj. od preboljenja), s tim da ako ostanem sad trudna, cijepit ću se najvjerojatnije iza 12.

    Hey,
    Ima li neki period koji mora proci od cijepljenja do transfera npr? Nisam pametna sta s tim cijepljenjem 🤢
    Cestitke svima koji su danas dobili lijepe vijesti ❤
    Neki kazu 2 tjedna, a neki dva ciklusa 🤷🏽‍♀️ mislim da ovisi od klinike do klinike 🤷🏽‍♀️
    Da se malo ubacim u ovaj razgovor 🤭 zna li tko koja je politika u Pol IVF, koliko se čeka od koje doze? I ja razmišljam o cijepljenju s obzirom na ovo sranje..
    Ja pitala prosli tjedan i nije potrebna nikakva pauza nakon cijepljenja :)
    Super! Planiraš se cijepiti ovih dana ili? Vidim u 12.mj postupak

    Druga doza 17.11 :) 

    ja 36 - nizak AMH, 🧬V Leiden i PAI; muz 44 sve ok
    KBC Ri
    1. prvi prirodni IVF - stanica stala u razvoju
    2. prvi stimulirani - M 19dc - Menopur 125
    3. drugi prirodni ivf - M 25dc
    4. drugi stimulirani -M 21dc Gonal225 /cetrotide/pergoveris150
    IVF poliklinika
    11/2021 histeroskopija
    5. treci stimulirani IVF Rekovelle 12/cetrotide/Ovitrelle/Decapeptyl/heparin/decortin - beta 0; 1🐧

  • Avatar Tina292

    Tina292

    Broj poruka: 232

    Prijavi adminu

    Mariaa94

    Cure jel ima koja da je preboljela covid pa se cijepila nakon? Koliko vam je proslo od bolesti do cijepljenja? Cijepila bih se jer ocito nemam izbora, a cula sam da nije dobro cijepiti se ako jos postoje antitijela u organizmu jer mogu biti jace nuspojave. S tim da je mene covid skoro u bolnicu strpao jer sam astmaticar 🙄

    Mariaa94 ja sam preboljela covid početkom 1.mjeseca, a u 5.i 6.mj se cijepila s Pfizerom bez da sam provjeravala antitijela. Nisam imala nikakve nuspojave, osim nakon 1.doze bol u ruci na mjestu uboda. M_G kakva betaa!! Vaaauuuuu 🥳🥳🥳🥳 i meni to miriše na 2 srčeka, ali tko zna 😊😊 mazi puno bušu!

    👱🏻‍♀️ 32, neprohodni jajovodi, PCOS, inzulinska rezistencija, AMH 26, FSH 6.5, LH 4.4.
    👨🏻‍🦲 41, sve ok
    05/2020: heterotopična trudnoća, 6.tt spontani.
    07/2021: 1. IVF (Suprecur, Gonal 225 IU, Ovitrelle): 8 zrelih jajašca, 7 oplođenih, 5 blastica, 2 vraćene - biokemijska 🥺
    09/2021: 1. FET 2 blastice 🙏
    6 dnt: ➕ 9 dnt: 435 🥳 11 dnt: 835 🙏 15 dnt: 3695 🥰
    1.UZV (6+2): imamo 2 srčeka ❤❤🙏🙏

  • Avatar Anavi985

    Anavi985

    Broj poruka: 301

    Prijavi adminu

    KOKA na SD se ne čeka uopće, ako imaš sve nalaze krećeš sa sljedećim ciklusom, ja sam na prvim konzultacijama dobila protokol i lijekove i krenula 2.dc s pikanjem. Nema kompliciranja, ovjeravanja svaki postupak kod javnog bilježnika, nema zvanja ni naručivanja na uzv. Kreneš s pikanjem i jednostavno se tamo pojaviš 6./7./8.dc u 7:30. Subotom i nedjeljom u pravilu ne rade, ali organiziraju folikulometriju kod dežurnog ginekologa na odjelu trudnica koji onda nazove tvoju dr.i dalje sve dogovori što je potrebno dalje. Uglavnom, ne prepuštaju slučaju pa kako bude… Bila sam kod dr. Turudić, jedino mi dr. Tikvica radila transfer sad u rujnu, obje su stručne i super! A sestre također, mislim ja sam oduševljena bila!

    Ja 85., amh-47, PAI, poz ANA
    MM 86. - sve ok,
    VV - neuspjeh 3X —> idemo na SD
    SD- 8/2021.-gonal, org., brevact.-decortin, andol 100-et 2 osmostan., 11.dnt+, beta 14.nt -815. 5.10.prvi uzv 7+0 - 1 ❤️
    20.10.(9+2) ❤️❤️ Blizanci - 💜💙
    Stigli na svijet 6.5.2022. (37+3)

  • Ssanjas

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    Ma2013 da,da u pravu si. 😂 
    Ne znam uopce odakle bi krenila 😩 pocelo je vec od drugog dana stimulacije,toliko su me bolile injekcije i na trbuhu su mi bile takve modrice da vise nismo znali di ce me muz piknut.zadnje dane prije aspiracije vise nisam mogla ni hodat.onda sam imala stres jer su mi rodaci javili da su pozitivni na koronu a mi smo bili u kontaktu sa njima 😩na svu srecu nismo ni muz ni ja skupili.a sama aspiracija je prica za sebe 😩 nikad smirenija nisam bila,od bolova mi je uzasno pao tlak da dr nije znao hocemo uspit izvadit sve ili ne i na kraju sam zavrsila na infuziji.bez obzira na povecane janike dr se odlucio na transfer i dan nakon transfera je poceo pakao.dr je stvarno bio super i bila sam i dva puta na kontroli i nisu me pustili da putujem doma dok nisu oni bili sigurni da mogu.evo od prije 2-3 dana mi je malo bolje.al eto na kraju se isplatilo sve.i dr me i tekefonski kontrolirao jer je stvarno bilo grubo iskustvo.ali moram i priznat da sam jako emotivna osoba i da me svaka losa prica bas potresla i malo mi je odgovaralo odmaknut se od svega jer sam samo vise bila stresom.i sorry na dugom postu,trudila sam se cim krace opisat 😂

    sanjass322@gmail.com

  • Avatar Monstera

    Monstera

    Broj poruka: 624

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!
    Ja vas uvjek vjerno čitam, ma da ne kažem koliko toga sam saznala iz vaše grupe 🙂 Javljam se samo kako bi odgovorila RebekiB u vezi kariograma, suprug i ja smo ga radili ovo ljeto u Genom-u u Zg, došli nas je 2900 kn s time da ukoliko je nalaz loš onda u to spadaju i konzultacije putem Zoom-a sa genetularkom. I pitala si razliku između kariograma i kariotipa, pa ću ti citirati odgovor koji sam direkrno dobila od njih :"Pod analizom kariograma i kariotipa se misli na isti tip analize (iako postoji mala razlika u samom značenju tih riječi, ali što se tiče analize, odnosi se samo na jednu)".
    Nadam se da sam ti pomogla, želim ti puno sreće kao i svim curama ovdje ❤️

    ♀️33 ♂️35
    Biokemijske 💔 8/19, 10/20, 04/21, 05/21
    Novalac ~ Clexane 0,4 💉
    💜

  • Avatar Monstera

    Monstera

    Broj poruka: 624

    Prijavi adminu

    *sa genetičarkom 😂🤦🏼‍♀️

    ♀️33 ♂️35
    Biokemijske 💔 8/19, 10/20, 04/21, 05/21
    Novalac ~ Clexane 0,4 💉
    💜

  • Avatar Koka33

    Koka33

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Anavi985 hvala ti na brzom odgovoru. Što ako transfer ili aspiracija budu za vikend? Kad dođeš ujutro na folikulometriju u 7.30 kad si cca bila gotova, pitam radi posla, znam da se u bolnicama dugo čeka jer nema doktora trenutno bla bla.. Jel imaju anesteziju za aspiraciju? Sry što imam 100 pitanja.

    Ja: 30 god (PCOS, AMH 65,anovulatorni ciklusi)
    On: 33 (tvrdoglav, ostalo sve super)
    2godine pokušavanja
    AIH 10/20 -
    AIH 11/20 -
    01/21 IVF (ovaleap, cetrotide, ovitrelle) ET odgođen

  • Avatar Aries85🐏

    Aries85🐏

    Broj poruka: 490

    Prijavi adminu

    Ana26 hvala ti❤️ Nas kariogram je bio u redu,kazu da nije uvjetovano genetski al svakako smo isli napraviti jer sam tako bila sigurnija. Najgore je to sto je Nifty test isto pokazao sve uredno💔 al srecom takve situavije su rijetke i ne zelim da se druge cure plase…samo zelim skrenuti paznju na unos folne prije,ja sam uzimala aktivni oblik,folat od Solgara al nije mi nitko rekao nor da se mora konzumurati uz b12 obavezno jer ne dolazi do njegove pravilne absorbcije..eto pa nije ni to na odmet znati u pripremama za ivf

    👩🏻 37.Hashimoto👨🏻34.sve ok
    Poliklinika Beta +
    1.ivf.stimulirani:15js,6 blastica 2019.
    Fet :2.mj 2020,1 blastice- ✖️Fet:11.mj2020 ~2blastice ✔️Beta 493 pa 1183,1 bebica🥳
    3.mj 2021.medikam.u 20.tt💔
    Fet 1 bl.u 10.mj 2021 ✖️
    Fet 2 blastice 28.1 -beta➕10.dnt 716,12.dnt 1535 🙏
    21.2 imamo ❤️ 8.4 mini anomaly -ok🙏 Qualified test pokazao,stize nam curka Mila🌸🙏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.