Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar marimare

    marimare

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Žene, uzasno me zanima kome ste rekle da ste u postupku?
    Prvi mi je, cekam transfer i za sada se sve nekako ok poklopilo. Iziskivalo je samo jedan dan kašnjenja na posao nakon punkcije, smuljala sam nesto. Sve ostalo su mi u podobniku izlazili u susret, a transfer je u subotu.
    Ali kome ste rekli od najblizih? I jeste li? 
    Ja nisam apsolutno nikome, vjerojatno kuze da nesto nije ok, jer smo 10 godina zajedno, ali za IVf nikome.
    Pomiješan strah od neuspjeha, sram i uzasna tjeskoba oko toga.
    Je li lakse reci i dijeliti? Kuze li ljudi ista?

    💃🏻 34 - visok prolaktin
    👨🏻‍💻35 - OLIGOASTHENOZOOSPERMIA
    Previše godina truda 5+
    9/21 Elonva, Menopur, Orgalutran, Ovitrelle…✨
    13.9.punkcija - 4 oplodjene js
    18.9.transfer - 1 js ET - 0 🐧
    29.9. 543 bHCG
    25.11. Nifty uredan, dečko!
    33. tjedan

  • mashkica

    Broj poruka: 368

    Prijavi adminu

    Miss Ivy za eserihiju naravno nastavi antibiotik i D manozu. Smije se skupa. Ja sam je imala vaginalno, sto predstavlja problem bas. 
    7 noci zaredom, uzmi glavicu bijelog luka(svaku noć novu) oguli ga i onako razdvoji one komade. Zatim pritisni malo nožićem da krene kao sok krene iz luka. U solju (2dcl) stavi taj luk i prelij vrelom vodom(ne kipućom, samo neka je vruca). Ostavi 15 minuta da stoji procijedi i popij to. 7 noci zaredom. Mnoge znam koji posle tih 7 dana su riješili problem eserihije a patili su se godinama.  

    🙋🏻‍♀️ 33 godine bez desnog jajovoda, na lijevom jajniku endometriom 28mm,

    🙋🏻‍♂️ 33 sve ok

    1.trudnoća nažalost vanmaterična, operisana 03/21 (uklonjen desni jajovod) i sa lijevog jajnika endometriom koji se vratio za dva mjeseca
    08/21 prve konsultacije za IVF
    09/21 pocetak postupka IVF
    Gonal 300, cetrotide, decapeptyl
    7 ❄️
    22.11.21 FET dvije blaste, biokemijska
    20.01.22 FET dvije blaste, 5dpt +,
    Beta 11dpt 247, 13 dpt 740 ☀️

  • Tess88

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Anči 💕

    Tess88

    Anči 💕

    E sad cure jedino me muči probava 😖 već danima imam problema s tim..bas mi je tvrda stolica i moram se puno naprezat…zanima me jel to moze sta stetit ovako nakon trsnsfera…ne znam sta sve nisam probala ali jednostavno ne pomaze nista..

    I ja sam sa zatvorom imala problema, Dulcolax je pomogao kao čepić. Od ostalih stvari, veeelika preporuka čisti sok od šljive u dm, košta 15/17kn i stoji di je zdrava hrana. Doslovno čaša tog soka i na wc moraš

    Jel se smije dulcolax nakon transfera? Pitala san ginićku al ona bas nema puno iskustva s mpo pa ne zeli pametovat…mislim ima pacijenata ali ne zna sta se smije, a sta ne…


    E nisam sigurna može li se nakon transfera stavljat, ja sam imala FET tri mjeseca nakon aspiracije. Taj period tijekom pikanja i nakon aspiracije imala sam ogromnih problema sa stolicom 😵 Nadam se da će ti barem nešto pomoći

    MPO: ICSI Čekamo curku i dečka 💙❤️
    Sluzbeni termin 13.05. 🤩

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    marimare

    Žene, uzasno me zanima kome ste rekle da ste u postupku?
    Prvi mi je, cekam transfer i za sada se sve nekako ok poklopilo. Iziskivalo je samo jedan dan kašnjenja na posao nakon punkcije, smuljala sam nesto. Sve ostalo su mi u podobniku izlazili u susret, a transfer je u subotu.
    Ali kome ste rekli od najblizih? I jeste li?
    Ja nisam apsolutno nikome, vjerojatno kuze da nesto nije ok, jer smo 10 godina zajedno, ali za IVf nikome.
    Pomiješan strah od neuspjeha, sram i uzasna tjeskoba oko toga.
    Je li lakse reci i dijeliti? Kuze li ljudi ista?


    Ovisi…mi smo rekli svojima i uzem krugu prijatelja…onda sma ja morala reć na poslu, a isto je i on morao prvenstveno zbog svoje operacije…onda se to lagano krenulo širit medu rodbinom i eto…meni ide na zivce kad ljudi dodu i kazu nam jaoo jadniii…a joooj…ne volim to zaljenje…drugi dio se dosta raspituje jer im je to sve novo pa ih zanima…ali najgori je ssd ovaj period čekaanja jer svi očekuju da čim dobijem rezultate bete da to svi vide 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ zato sam rekla ako sad ne uspije ne govorimo nikooom….mir i gotovo….

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Tina292

    Tina292

    Broj poruka: 232

    Prijavi adminu

    marimare

    Žene, uzasno me zanima kome ste rekle da ste u postupku?
    Prvi mi je, cekam transfer i za sada se sve nekako ok poklopilo. Iziskivalo je samo jedan dan kašnjenja na posao nakon punkcije, smuljala sam nesto. Sve ostalo su mi u podobniku izlazili u susret, a transfer je u subotu.
    Ali kome ste rekli od najblizih? I jeste li?
    Ja nisam apsolutno nikome, vjerojatno kuze da nesto nije ok, jer smo 10 godina zajedno, ali za IVf nikome.
    Pomiješan strah od neuspjeha, sram i uzasna tjeskoba oko toga.
    Je li lakse reci i dijeliti? Kuze li ljudi ista?


    Ja sam skuzila sto vise govorim o tome, to sve vise i vise cujem da toliko ljudi u okolini je imalo problem ili ima nekog vrlo bliskog s problemom. Ja sam odlucila govoriti onima s kojima dijelim i loše, mali krug meni velikih ljudi 😉

    👱🏻‍♀️ 32, neprohodni jajovodi, PCOS, inzulinska rezistencija, AMH 26, FSH 6.5, LH 4.4.
    👨🏻‍🦲 41, sve ok
    05/2020: heterotopična trudnoća, 6.tt spontani.
    07/2021: 1. IVF (Suprecur, Gonal 225 IU, Ovitrelle): 8 zrelih jajašca, 7 oplođenih, 5 blastica, 2 vraćene - biokemijska 🥺
    09/2021: 1. FET 2 blastice 🙏
    6 dnt: ➕ 9 dnt: 435 🥳 11 dnt: 835 🙏 15 dnt: 3695 🥰
    1.UZV (6+2): imamo 2 srčeka ❤❤🙏🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar Roxy ✨

    Roxy ✨

    Broj poruka: 1053

    Prijavi adminu

    marimare

    Žene, uzasno me zanima kome ste rekle da ste u postupku?
    Prvi mi je, cekam transfer i za sada se sve nekako ok poklopilo. Iziskivalo je samo jedan dan kašnjenja na posao nakon punkcije, smuljala sam nesto. Sve ostalo su mi u podobniku izlazili u susret, a transfer je u subotu.
    Ali kome ste rekli od najblizih? I jeste li?
    Ja nisam apsolutno nikome, vjerojatno kuze da nesto nije ok, jer smo 10 godina zajedno, ali za IVf nikome.
    Pomiješan strah od neuspjeha, sram i uzasna tjeskoba oko toga.
    Je li lakse reci i dijeliti? Kuze li ljudi ista?


    Hej moje ti je iskustvo takvo da sam ja rekla sve obitelji. I bilo bi mi bolje da nisam, em sam im puno stvari morala objasnjavat. Onda svaki dan pozivi pa kako si pa sta si. Pa iza svakog pregleda se svakom javit a najgore od svega kad mi je bila prvi put beta 0 svi zove ne mozes se u miru ni pomiriti sa tim da nije upalilo nego ispada ko da jos moram druge tjesit. Nije mi tada bilo do nicega i onda jos one sve glupe stvari koje ljudi koji to nisu prošli i ne znaju kako je to govore. Mozda sam ja samo takva ja nisam osoba koja voli da sad neko tritra oko nje svatko je drugaciji pa je meni to bilo ipak previše. Da idem ponovo nebi nikom rekla i da ostanem trudna nebi nikom rekla barem do 12 tjedana. 

    💃35( AMH 20,31 pmol/L) 🕺 33normo.
    Histeroskopija,Laparoskopija+HSG sve ok.
    1. IVF 02/21.( Gonal F, Fyremadel, Ovitrelle, Brevactid. 7js 6 oplodjenih. 2 trodnevne vracene.❌ 4 🐧🐧🐧🐧.
    2.FET/20.05.21. 2 dvodnevna-missed ab.💔
    3.FET/09.10.21. 2 dvodnevna ❌
    Poliklinika CITO:
    4. IVF 07/22( Pergoveris, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) 8js
    ET. 02/08/22. 2 blastice ❌
    4 🐧🐧🐧🐧
    5.FET(stimulirani) 01/23 🐧🐧❌
    6.FET(stimulirani)07/23 otkazan transfer ❌
    7.FET(prirodni) 08/23 🐧🐧❌

  • Upitnica_st

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Meni je nekako bilo lakše reći ljudima sa smk u mpo. Doslovno svima pa su otkačili a pitanjima kad će beba i sl.
    Ali pojedinačne postupke ne bih dijelila s njima jer je dosta stresa čekati betu, a ne još odgovarati - ne, jos nije, za par dana… bla bla

    33👩‍❤️‍👨32
    [lilypie.com]

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Dani kako si ti? Jel stalo krvarenje?

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Mila-Milica

    Mila-Milica

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Ja sam rekla samo obitelji, a nedugo nakon 2 mj trudnoće smo počeli govoriti i prijateljima jer su skužili da se nešto događa budući da na rođendanima nisam htjela nazdraviti alkoholom, a kamo li nešto popiti. Što je inače čudno jer popijem 2,3 pića na feštama. I onda nakon 10og tt i medikamentoznog pobačaja, svima objašnjavati da od trudnoće ipak ništa mi je najgori period u životu.
    Evo se pripremam na treći fet (treća sreća🙏🙏) i odlučili smo zadržati to za sebe koliko je god duže moguće. Ozbiljno razmišljam kako ni mami neću ništa reći. 
    Ekipa će vjerojatno opet početi sumnjati i skužiti da se nešto događa, opet ide period rođendana (rujan, listopad, studeni.).. Tako da budemo vidjeli šta ćemo, kako i kome reći. 

    👩40 🧔37
    Anovulatorni ciklusi, spermiogram super
    7/20 stimulacija, 2 folikula, 1 blastica 🐧
    9/20 FET, beta =0
    12/20 stimulacija, 10 folikula, 5 blastica 🐧
    1/21 FET 2 blastice.
    Beta 22.1. = 229,9 ; 25.1. = 657,1 ; 29.1.=3040,7
    11.2. Kuca nam ❤. Jedno ali vrijedno!🙏
    1.3. Missed ab - 10 tt
    10/21 FET 2 blastice, beta = 0,2
    12/21 FET 1 blastica, beta = 0
    12/21 stimulacija, 4 folikula, 1 blastica 🐧
    1/22 FET, beta=0,1
    11/22 stimulacija, 5 folikula, jedan 3dnevni

  • Ana26

    Broj poruka: 773

    Prijavi adminu

    Marimare ja sam rekla samo sestri. Ja bi možda nekome i rekla,ali moj muž ne želi da itko zna. A kad sam  razmislila i bolje je da nitko ne zna. Puno mi je lakše kad idem u postupak i nitko ništa ne zna,nitko me ništa ne pita. Ne želim da me netko žali,i kako je Roxy rekla,na kraju da ja njih moram tješiti.
    Bila sam trudna skoro 12 tj kad sam imala spontani i jako malo ljudi je znalo. Ne bi odmah rekla ni svojima da nisam prokrvarila pa sam morala strogo mirovati. Na poslu je samo šefica znala,a kad sam prvi put bila trudna svi su na poslu znali i kad sam došla na posao onda kao papagaj svima istu priču,mene to umara i bude mi još gore kad se toga prisjećam.
    A za postupak nisam ni šefici rekla, rekla sam da idem na neke pretrage. 
    Nekome je lakše da kaže najužima, netko svima kaže i  objavljuje po društvenim mrežama, sve je stvar pojedinca i svatko se nekako nosi s tim. Meni je najbolje da nitko ništa ne zna. Radim u velikom kolektivu onda bi me to psihički smorilo. Znam da ljudi ne misle ništa loše,ali mi se ne da svima sve objašnjavati, pogotovo što većina ljudi nije upućena u  MPO svijet. 

    👱‍♀️ 31 Hashimoto, hipotireoza, AMH 35.5
    👨‍💼 31 OAT
    4/2020 prirodna trudnoća, missed ab. u 8 tj. ❌
    02/2021- VV, (5 j.s.,5 blastocista)
    3/21 ET 1 blastice - ❌
    4/21 FET 🐧🐧 blastice, u 12.tj spontani 💔 ❌
    1/22 ET 2 dvodnevna-❌
    10/22 ET 2 blastice ❌ 4🐧
    12/22 FET 6+3 imamo ❤️
    9/2023 BABY BOY 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.