Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1266

    Prijavi adminu

    ericaa

    Ina85



    Meni dok sam bila u italiji dijagnoza endometrioza. U hrv kaze dok. adenomioza. Nemam pojma razliku izmedu ta 2 . Al vidim da mi utjece na zacece i implantaciju. Nn stop sakupljam spontane 😕 . Krajem 3 mj imam razgovor i pregled s jednom dobrom ginekologicom u puli. Dr. Markanović pa cemo vidjeti kako dalje. A i naravno cekam da me ubace na listu kod Smiljan na ivf rijeka. Dali znate kakav je postupak potpomognute ako ja imam redovne ovulacije a on normozoo?

    I ja imam potvrđene ovulacije a muž normalni spermiogram. Neznam jel to kratica normozoo znači? Mi smo probali sa prirodnim IVF ali je bio prazan folikul i sad idemo na stimulirani krajem ožujka. Nisam još vidjela šta imam od lijekova. I ja sam kod profesoricePokušavamo 3 godine i nikad nisam ostala trudna tako da kod nas je možda problem u implantacije ili u lošim stanicama. Zato želim vidjeti na stimulaciji kakve će biti stanice, ako su dobre, onda preostaje implantacija. Mislim da je adenomioza koliko znam ako je endometrioza u mišićnom tkivu maternice a ja imam endometriom, to je endometrioza na jajniku. Jedno i drugo je endometrioza ali ovisno gdje je lokalizirana. Ako sam dobro shvatila. Profesorica je rekla da na mom jajniku ne bi trebala smetati i ako mora biti negdje () da će tamo s njom lakše na kraj. Ali svako tijelo je drugačije i ne znamo kako ćemo reagirati.


    I zaboravila sam reći da taj moj jajnik proizvodi vjerojatno lošije stanice, tako su mi rekli. Ali ta bolest je još zaista neistražena i nekome jako oteža trudnoću a netko jako brzo uspije i s njom. Svakako, SRETNO  i žao mi je zbog tvojih spontanih, nadam se da će iduća trudnoća biti školska i trajati 9 mjeseci 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Bozma Mi smo krenuli lagano, vidio je da ima malo antralaca i da sam u nekom “lošijem” periodu pa da ne navalimo “topom na muhu” smo krenuli s Klomifenom 2.-6. dan. Kao, ako ne bude dobra reakcija, nije mi bilo skupo, samo Klomifen. Ja sam dobro odreagirala, tj 3 folikula su bila što je ok s obz na moj amh i na tu blagu stim. Pa smo pojačali s Ovaleapom, Orgalutranom i štoperica Brevactid. Štoperica išla na 18 mm, od 3 folikula, jedan se nije dobro razvijao, na kraju punktirana 2 folikula od kojih je 1 bio prazan. Dobili 1 stanicu koju su promatrali svaki dan i pustili do 4. dana (!) - došla je do stadija morule. Vratili, ali nažalost beta negativna. Za punkciju daju lokalnu anesteziju unutra, kao kod zubara  
    Ono što se već spominjalo ovdje kao “loše” - dr. je svejedno koju stimulaciju uzmeš, odnosno on da par opcija koje su iste po sastavu. Ja sam odabrala Ovaleap jer sam na tom bila na SD i bilo mi ok. Razmišljam sad ako ću ići u punu stimulaciju odabrati Elonvu. Ne znam što bi mislila oko toga što nas pušta da biramo, ali zasad mi se čini fora da mogu utjecati na to. Vidjet ćemo. 
    Ali biolog me oduševio - pustio je tu jednu stanicu da se razvija do stadija morule, nije bilo ono vraćaj brže bolje nego je htio da se kompaktira. Iako je to bila igra živaca i rizik, ali on je bio siguran. Prije transfera smo došli kod njega i sve nam je prokomentirao i dobili smo sliku svoje mrve. Tako da kad razmišljam o sljedećem postupku, nadam se da će biti više stanica i možda prilike da koja dogura do blastice. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    ericaa

    Jutro cureeeee
    Samo da vas pozdravim
    Vezano za klinike, nama nije problem muški faktor nego moja endometrioza. Sad razmišljam, moram prvo vidjeti kakve ću kvalitete stanice i koliko ih dobiti u stimulaciji i onda hoće li biti problem implantacija, ali po meni, nama je bitnije da tražimo dobrog embriologa? Ili čarobnjaka? Čudomixa?
    Po onom što ste vi pisale ovdje nekako mi se svidjela IVF klinika, ako dođe do tog a zaista se nadam da neće i da ću jako brzo ostat trudnaCure sa endometriozom, imate koji savjet oko klinika? Voljela bi preko HZZO-a. Istražujem za daljnju (nepotrebnu) budućnostTo je ono dok čekaš postupak pa istražujem malo svašta


    jutro  evo ja sam napisala Bozmi za Repromed, mi smo odabrali zbog biologa, nema opciju preko HZZO-a, ali vidjet ćemo sad malo dok ne presušimo 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • T_Ivy

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Hej curke evo mene konacno. Bas je nekoliko teskih nedelja bilo iza mene. Posao svaki dan minimum 12 sati rada dnevno plus i vikendima. U Nemackoj IVF sa donacijom komplikovaniji neko odleteti na Mars. Na sve to notar kod kojeg smo overavali dokumente je pogresio ime, pa smo sve morali da ispravljamo ispocetka. Premorena sam, jedva na oci gledam koliko malo spavam, ali konacno olaksanje. Sva birokratija je zavrsena. U ponedeljak 08:45 UZ, tada (nadajmo se) cu dobiti i protokol stimulacije, prestajem sa kontracepcijom i od 08.03. onda bockanje.
    MTB mozes me prebaciti na postupke u 3. mesecu.
    Uglavnom, muz je izuzetno ponosan kakvog smo donora nasli. Po svim opisima bas lici na njega. Visoki skandinavac, trenutno na doktorskim studijama. Nije ni cudo sto je bio duplo skluplji od vecine ostalih, ali MM tu nema kompromisa  Jesam li vec rekla koliko ja njega obozavam?
    Izvinite zbog odsustvovanja, tu sam ja stalnom pratim vas, ali sad obecavam cu i malo aktivnije. Posebno sto vidim da ima jos novih sa dijagnozom azoo.
    Iris I tebi je DHEA 14? I meni isto tako, videla da je povisen, ali mi doktor to nista nije kometarisao. Bas cu da ga pitam sada u ponedeljak.
    Dada jedva cekam da cujem tvoje sledece novosti. Tvoja prica je predivna. Nadam se da ce prema meni biti isto tako dobri kao prema tebi.
    Sve vas grlim, heroji i lavice

    👩44, low AMH 🤵44, azo
    2015-2022 biospsija testisa nista, 14x IVF/ICSI donor semena, 2x missed ab, ostalo 0
    2022 microTESE, top rezulta (3 slamke), IVF/ICSI donorka j.s., 3 odlicne blastociste, transfer 2xBC; 1. BETA 13dpt 440, 2. BETA 17 dpt 4,520; UZ 6w1d 2x❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1266

    Prijavi adminu

    iris_iris

    ericaa

    Jutro cureeeee
    Samo da vas pozdravim
    Vezano za klinike, nama nije problem muški faktor nego moja endometrioza. Sad razmišljam, moram prvo vidjeti kakve ću kvalitete stanice i koliko ih dobiti u stimulaciji i onda hoće li biti problem implantacija, ali po meni, nama je bitnije da tražimo dobrog embriologa? Ili čarobnjaka? Čudomixa?
    Po onom što ste vi pisale ovdje nekako mi se svidjela IVF klinika, ako dođe do tog a zaista se nadam da neće i da ću jako brzo ostat trudnaCure sa endometriozom, imate koji savjet oko klinika? Voljela bi preko HZZO-a. Istražujem za daljnju (nepotrebnu) budućnostTo je ono dok čekaš postupak pa istražujem malo svašta

    jutroevo ja sam napisala Bozmi za Repromed, mi smo odabrali zbog biologa, nema opciju preko HZZO-a, ali vidjet ćemo sad malo dok ne presušimo


    Hvala na osvrtu  Znači biolog je tamo dobar?  I može pitanje, ne znam je li glupo  je li biolog i embriolog isto? Jer sam ja mislila da je biolog bitan kod muškog faktora, ako je spermiogram problem pa da izabere najbolji spermić  a embriolog ako jajne stanice nisu naj ili je problem implantacija? 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Ina85 adenomioza je kao endometrioza samo unutar maternice, ona zadebljava tkivo i otežava rastezanje maternice, mislim da sam pročitala i da uzrokuje nekakve kontrakcije, u svakom slučaju, mogla bi biti uzrok ponovljenih spontanih. I ja imam neke naznake moguće adenomioze. Ajde baš me zanima što će ti dr. u Puli reći. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    iris_iris

    BozmaMi smo krenuli lagano, vidio je da ima malo antralaca i da sam u nekom “lošijem” periodu pa da ne navalimo “topom na muhu” smo krenuli s Klomifenom 2.-6. dan. Kao, ako ne bude dobra reakcija, nije mi bilo skupo, samo Klomifen. Ja sam dobro odreagirala, tj 3 folikula su bila što je ok s obz na moj amh i na tu blagu stim. Pa smo pojačali s Ovaleapom, Orgalutranom i štoperica Brevactid. Štoperica išla na 18 mm, od 3 folikula, jedan se nije dobro razvijao, na kraju punktirana 2 folikula od kojih je 1 bio prazan. Dobili 1 stanicu koju su promatrali svaki dan i pustili do4. dana(!) - došla je do stadija morule. Vratili, ali nažalost beta negativna. Za punkciju daju lokalnu anesteziju unutra, kao kod zubara
    Ono što se već spominjalo ovdje kao “loše” - dr. je svejedno koju stimulaciju uzmeš, odnosno on da par opcija koje su iste po sastavu. Ja sam odabrala Ovaleap jer sam na tom bila na SD i bilo mi ok. Razmišljam sad ako ću ići u punu stimulaciju odabrati Elonvu. Ne znam što bi mislila oko toga što nas pušta da biramo, ali zasad mi se čini fora da mogu utjecati na to. Vidjet ćemo.
    Ali biolog me oduševio - pustio je tu jednu stanicu da se razvija do stadija morule, nije bilo ono vraćaj brže bolje nego je htio da se kompaktira. Iako je to bila igra živaca i rizik, ali on je bio siguran. Prije transfera smo došli kod njega i sve nam je prokomentirao i dobili smo sliku svoje mrve. Tako da kad razmišljam o sljedećem postupku, nadam se da će biti više stanica i možda prilike da koja dogura do blastice.


    Meni ovo čak super zvuči, da pušta da odabereš stimulaciju. Ja jesam malo neodlučna, ali Elonva i kasnije nešto što je kombinacija FSH i LH (Pergoveris) mi se čini OK. I paše mi i to da pušta stanicu pa makar i samo jedna bila. sad sam u fazi da bi radije ostala bez transfera nego se još danima šopala hormonima i pazila se, a embrij vjerojatno propao čim su ga vratili u mene

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    TirelessIvy

    Hej curke evo mene konacno. Bas je nekoliko teskih nedelja bilo iza mene. Posao svaki dan minimum 12 sati rada dnevno plus i vikendima. U Nemackoj IVF sa donacijom komplikovaniji neko odleteti na Mars. Na sve to notar kod kojeg smo overavali dokumente je pogresio ime, pa smo sve morali da ispravljamo ispocetka. Premorena sam, jedva na oci gledam koliko malo spavam, ali konacno olaksanje. Sva birokratija je zavrsena. U ponedeljak 08:45 UZ, tada (nadajmo se) cu dobiti i protokol stimulacije, prestajem sa kontracepcijom i od 08.03. onda bockanje.
    MTB mozes me prebaciti na postupke u 3. mesecu.
    Uglavnom, muz je izuzetno ponosan kakvog smo donora nasli. Po svim opisima bas lici na njega. Visoki skandinavac, trenutno na doktorskim studijama. Nije ni cudo sto je bio duplo skluplji od vecine ostalih, ali MM tu nema kompromisaJesam li vec rekla koliko ja njega obozavam?
    Izvinite zbog odsustvovanja, tu sam ja stalnom pratim vas, ali sad obecavam cu i malo aktivnije. Posebno sto vidim da ima jos novih sa dijagnozom azoo.
    IrisI tebi je DHEA 14? I meni isto tako, videla da je povisen, ali mi doktor to nista nije kometarisao. Bas cu da ga pitam sada u ponedeljak.
    Dada jedva cekam da cujem tvoje sledece novosti. Tvoja prica je predivna. Nadam se da ce prema meni biti isto tako dobri kao prema tebi.
    Sve vas grlim, heroji i lavice


    Da, malo sam se presuplementirala , uzimala sam jedno 2 mj DHEU jer kao s mojim AMH je sigurno niska, a ja nisam provjeravala nego sad mj dana nakon prestanka uzimanja. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Nina92

    MTB

    Nina92

    MTB jos sto mi se nije svifalo ja sam ga molila da mi smanji stimulaciju da nezelim u hiper i da zelim taj mjesec u transfer on je mene uvjeravamo da ne da ce to bit super da necu upast u hiper i na kraju ja u hiperu bez transfera i od 20 stanica ja dobila samo 4, ovdje dobila od 14 - 6

    Da, to je stvarno gadno kad završiš u hiperu, “platiš cijenu” velikog broja stanica, a na kraju malo rezultata.
    Primijetila sam da neki specijalisti naša tijela ne gledaju kao ljudska tijela, nego kao igralište za svoje eksperimente. To mi se ne sviđa.
    Budem otišla na konzultacije tamo (da stavim kvačicu) ako dođem do te faze, ali zapisala sam si u tekicu tvoje iskustvo.

    Ja sam s konzultacija otisla odusevljena ali to je odusevljena samo padalo


    Ja te skroz kužim, ja sam isto tako. Iako, meni pregledi nisu bili “kao na traci”, prijateljski odnos i ima vremena za pitanja. Kada su se zaredali neuspjesi, promijenilo se u smislu da ne dozvoljava mogućnost da je pogriješio, sve se svodi na metodu pokušaja i pogrešaka i čekanje “pravog embrija”.Ne voli sugestije niti da mu se netko miješa u posao. Bili smo mu jedni od onih “s vama ćemo lako”.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    erica pa ja bih rekla da je to isto, on je biolog po struci, u službi embriologa u klinici  on sve bira, kod mene ovaj put nije imao puno za birati jer je bila jedna stanica, ali dobro je očito izabrao spermić jer smo zajedno dogurali do morule 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.