Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • T_Ivy

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    iris_iris

    TirelessIvy

    Hej curke evo mene konacno. Bas je nekoliko teskih nedelja bilo iza mene. Posao svaki dan minimum 12 sati rada dnevno plus i vikendima. U Nemackoj IVF sa donacijom komplikovaniji neko odleteti na Mars. Na sve to notar kod kojeg smo overavali dokumente je pogresio ime, pa smo sve morali da ispravljamo ispocetka. Premorena sam, jedva na oci gledam koliko malo spavam, ali konacno olaksanje. Sva birokratija je zavrsena. U ponedeljak 08:45 UZ, tada (nadajmo se) cu dobiti i protokol stimulacije, prestajem sa kontracepcijom i od 08.03. onda bockanje.
    MTB mozes me prebaciti na postupke u 3. mesecu.
    Uglavnom, muz je izuzetno ponosan kakvog smo donora nasli. Po svim opisima bas lici na njega. Visoki skandinavac, trenutno na doktorskim studijama. Nije ni cudo sto je bio duplo skluplji od vecine ostalih, ali MM tu nema kompromisaJesam li vec rekla koliko ja njega obozavam?
    Izvinite zbog odsustvovanja, tu sam ja stalnom pratim vas, ali sad obecavam cu i malo aktivnije. Posebno sto vidim da ima jos novih sa dijagnozom azoo.
    IrisI tebi je DHEA 14? I meni isto tako, videla da je povisen, ali mi doktor to nista nije kometarisao. Bas cu da ga pitam sada u ponedeljak.
    Dada jedva cekam da cujem tvoje sledece novosti. Tvoja prica je predivna. Nadam se da ce prema meni biti isto tako dobri kao prema tebi.
    Sve vas grlim, heroji i lavice

    Da, malo sam se presuplementirala , uzimala sam jedno 2 mj DHEU jer kao s mojim AMH je sigurno niska, a ja nisam provjeravala nego sad mj dana nakon prestanka uzimanja.


    Ja nikakve suplemente nisam ni uzimala. Tako mi prirodno  al pretpostavljam da nije nista za dramaticnu brigu, posto se doktor na to nije ni osvrnuo. Svejedno cu ja da pitam, da znam na cemu sam 

    👩44, low AMH 🤵44, azo
    2015-2022 biospsija testisa nista, 14x IVF/ICSI donor semena, 2x missed ab, ostalo 0
    2022 microTESE, top rezulta (3 slamke), IVF/ICSI donorka j.s., 3 odlicne blastociste, transfer 2xBC; 1. BETA 13dpt 440, 2. BETA 17 dpt 4,520; UZ 6w1d 2x❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    iris_iris

    erica pa ja bih rekla da je to isto, on je biolog po struci, u službi embriologa u klinicion sve bira, kod mene ovaj put nije imao puno za birati jer je bila jedna stanica, ali dobro je očito izabrao spermić jer smo zajedno dogurali do morule


    ima logike, hvala  Svašta ću naučiti 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Bozma da, mene je malo uplašilo to biranje na početku, ali sad sam se pripremila i imam neku ideju što bih, pa ću to prokomentirat s njim. Ali ponavljam, biolog me oduševio, na SD sam imala 5 stanica koje su mi brže bolje vratili 2. dan, ostale su na kraju propale jer je vikend pao na 3./4. dan, u ponedjeljak 5. dan kad sam zvala su mi samo rekli “nisu preživjele” i to tonom kao da sam pitala nešto nebulozno. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • rita7

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    iris_iris kažeš da si bila na sv.duhu nisi zadovoljna gore bila?  meni je daljnji plan ako ne uspije prek hzzo.a isto u repromed zbog muskog faktora …znam da imaju cjenik ali  sve segmentirano pa ako nije problem da mi kazes koliko te dosao sad ovaj postupak u repromedu ukupno kad sve zbrojis da znam pocet punit kasicu ….

    ♀♂ 30 g.
    nadanja za + cca. 3 god
    ja- visok prolaktin, on- oligoasteno.

  • Avatar Nina92

    Nina92

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

    SBjelis u ponedjeljak cu piskit 🙈
    Ericaa ja sam ti u ivf i zadovoljna sam jako, bila sam i u Petrovoj kod dr. Baldani i super je ali je cesto nema pa je to malo problem ali sam 2 puta ostala trudna ali nazalost spontani, sestre su mi u Petrovoj koma ali to je druga prica
    Meto sutra imas transfer jesu to trodnevni? 🤞🤞

    2016 laparaskopija endometrioza
    2017. Petrova, izvanmaternicna, spontani u 6 tjednu
    2019. Podobnik, 4 transfera beta 0
    2020. Poliklinika Ivf 🤞
    10mjesec Beta 10 dan 141- biokemijska 😭
    11. mjesec-histeroskopija
    29. 12 beta- 56(11dan), 101(13dan), 135(15 dan)
    2/2021- 10 dan-55, 12 dan-193 14 dan-452
    5+4 GO 6x5 ŽV 2mm vidi se ❤️
    22.11.2021. rođena curica 👧
    [lilypie.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    TiredlessIvy mislim da je to svakako bolje! Manjak je loš koliko sam ja shvatila  baš je jučer MBT pisala da joj je dr rekao da je super da joj je blago povišen, ona ima 11. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Majaringeraja žao mi je zbog niske bete. 😔 A ja sam išla u prvi postupak s femarom i na kraju dobila 2-3 injekcije gonala, to je blagostimulirani. Imala sam 3 folikula-1 stanica. Idući postupak sam išla s pikanjem menopuri a od početka i tad je bilo 4 folikula-opet 1 stanica…. Samo je u prvom postupku bila nezrela, ali to nije bilo zbog simulacije, već prehrane stoperice. Kažu da je femara bolja od klomifena jer ne utječe na endometrij i ne stanjuje ga… E sad…. 
    Šmattan žao mi je zbog neuspjeha u ovom postupku al mi je drago da je biokemijska a ne gora opcija 🥰
    Vm javi nam rezultate. Želim ti da sve dobro prođe i da ti se što prije beta spusti na 0 i da možeš što prije u novi postupak. ❤️
    Bozma ja sam bila Repromedu na konzultacijama i na folikulometrijama. Dr mi je bio jako simpatičan, dobre volje, pokušavao me oraspolozit (prvo sam kod njega išla kad sam saznala za amh i bila sam baš loše). On je meni sam predložio da idem u VV besplatno u postupke a kod njega u tempirane odnose pomoću folikulometrija između postupaka. Bila sam 1, onda sam imala neuspješna postupak, pa sam išla u Dansku, pa na more i onda opet u postupak koji je uspio tako da nisam više poslije toga dolazila, ali da kojim slučajem nije uspio postupak, nastavila bih i kod njega ići. Meni osobno se svidio on i njegov pristup. 

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Tuma

    Majaringeraja žao mi je zbog niske bete. 😔 A ja sam išla u prvi postupak s femarom i na kraju dobila 2-3 injekcije gonala, to je blagostimulirani. Imala sam 3 folikula-1 stanica. Idući postupak sam išla s pikanjem menopuri a od početka i tad je bilo 4 folikula-opet 1 stanica…. Samo je u prvom postupku bila nezrela, ali to nije bilo zbog simulacije, već prehrane stoperice. Kažu da je femara bolja od klomifena jer ne utječe na endometrij i ne stanjuje ga… E sad….
    Šmattan žao mi je zbog neuspjeha u ovom postupku al mi je drago da je biokemijska a ne gora opcija 🥰
    Vm javi nam rezultate. Želim ti da sve dobro prođe i da ti se što prije beta spusti na 0 i da možeš što prije u novi postupak. ❤️
    Bozma ja sam bila Repromedu na konzultacijama i na folikulometrijama. Dr mi je bio jako simpatičan, dobre volje, pokušavao me oraspolozit (prvo sam kod njega išla kad sam saznala za amh i bila sam baš loše). On je meni sam predložio da idem u VV besplatno u postupke a kod njega u tempirane odnose pomoću folikulometrija između postupaka. Bila sam 1, onda sam imala neuspješna postupak, pa sam išla u Dansku, pa na more i onda opet u postupak koji je uspio tako da nisam više poslije toga dolazila, ali da kojim slučajem nije uspio postupak, nastavila bih i kod njega ići. Meni osobno se svidio on i njegov pristup.


    Prerane stoperice * ovaj moj mob stalno ispravlja što pišem 😅

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Ludakopatka

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    MTB

    VM

    MTB

    Nina92, za dva sata. Grickam noktiće, do laktova sam skoro došla.

    VM, moraš toliku pauzu nakon čišćenja? Ja sam čula da se nakon tableta može krenuti odmah sa idućom menstruacijom. Bilo kako bilo, to će ti biti dobra prilika za malo odmora i bildanja stanica.

    MTB - mislim da je rekao injekcija, ali valjda ako je isti lijek onda je to to. Pa ja se tako nekako naduckam da je mala beta, pa možda manja doza, brži oporavak itd. Možda stignem još u 6.mj., poč. 7.mj. na postupakBumo vidli, ja nisam još ni ovo završila, a već imam plan za čitavu godinu
    Hvala cure kaj mislite na mene

    Ne znam za injekciju, ali znam kad se čisti tabletama da se može nakon prve menstruacije (ako je sve OK).
    Pa meni su nakon vakuumske u 12 mjesec, odmah u siječnju pitali želim li na postupak (to je bila druga menstruacija) a ja sam odbila jer mi je trebalo još malo vremena da se odmorim. Tako da mi zvuči čudno da trebaš toliko čekati. Opet, možda te injekcije imaju neku specifičnost.
    Ja navijam da ti je beta sad nikakva
    I pih, plan za cijelu godinu. Ja sam si već i iduću isplanirala


    Nakon metroteksata poželjno je pauzirati 6 mjeseci… To je kao neka vrsta kemo koja ubija plod, ali ubija i tijelo. To se daje u slučaju vanmaternične kad je plod još malo i kad je moguće izbjeći laparsskopiju. Kod mene to nije bio slučaj i mene su operirali, ali su rekli tada pauza od 6 mjeseci minimalno. 

    10 godina borbe, 15 postupaka, 15 transfera, nikad FET, dvije prirodne vanmaternične trudnoće, jedna IVF biokemijska trudnoća. Mpo odustanak, tijelo je reklo svoje. Ipak na kraju dolazi sunce i postajem mama najljepšeg anđela na svijetu❤️
    Korisni info za posvojenje na str 1575 do 1577,i dodatno od 1581 do 1584 vol. 4

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    Nina92

    SBjelis u ponedjeljak cu piskit 🙈
    Ericaa ja sam ti u ivf i zadovoljna sam jako, bila sam i u Petrovoj kod dr. Baldani i super je ali je cesto nema pa je to malo problem ali sam 2 puta ostala trudna ali nazalost spontani, sestre su mi u Petrovoj koma ali to je druga prica
    Meto sutra imas transfer jesu to trodnevni? 🤞🤞


    Hvala ti!! Priznaju li nalaze iz druge klinike/grada? I je li se na folikulometrije mora kod njih budući nisam iz Zg? Koliko čitam šta pišete, čine se dragi i da ti se posvete. 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.