Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Rina89, ne brini radi inverzije, ona samo govori specijalistu kakvu će ti stimulaciju dati.
    Ne brini za ubiquinol/ubiquinone. Samo ako kupiš ubiquionone, moraš ga piti više. Ako baš želiš ubiquinol, morat ćeš ga naručiti online, nema baš u Hrv opcije.

    Maybebaby, dobro nam došla i još brže otišla, trudna.
    Pročitaj prve tri stranice ove teme, tamo ćeš naći i odgovor na svoja pitanja. 

    Nina92, slušam… Baš me zanima tvoje iskustvo. Možeš i usporediti sa IVFom…
    (iako, neće mi to ništa trebati jer ću sad ostati trudna).

    BjeliS, aaaww, baš ti je slatka mala štoperica. Držim fige da nabuja kao Dadina. 

    💔💔💔

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    BjeliS 💕👣

    Jutroooo
    Evo moje stoperice na kinezu koji tvdi da je osjetljivosti 10 😋 2dnš
    [ibb.co]


    Kuuul, sad neka tamni dalje i na konju si 😆🤗

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    MTB

    Nu vam liste, nezahvalnice!


    Sad ne stignem proucavat 😆

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    MTB

    MPO Trudnice

    Mila-Milica- 9tt 25.2. UZV
    Dada31- 6tt, 1.3. UZV
    miss1502- 17tt, it's a boy!! 2.3. UZV
    TiKi92/Tiki- 15tt imamo curicu 3.3. UZV
    Marinela87 - 6tt 3.3. UZV (spontana trudnoća)
    Pami- 17tt dolazi dečkić, 4.3. UZV
    Samara- 25tt dolazi nam dečko! 4.3. UZV
    Tuma- 26tt it's a girl!!! , 8.3. UZV
    *.Women_name.*- 23tt it's a girl!!!, 9.3 UZV
    Sanjich- 5tt 9.3. UZV
    Chloe18/MaloTele- 8tt, 15.3. UZV
    Ruska1986- 32tt mala gimnastičarka, 17.3. UZV
    Teja1408- 18tt, curka, 18.3. UZV
    Snivalica - 8tt, blizanci
    Rita_55 - 8tt
    malamaka - 11tt
    Any_35 - 12tt
    Lala1982 - 13tt
    vickivale- 13tt
    Teja09- 14tt
    Vučica - 14tt
    Gelica - 14tt
    Jele83 - 15tt
    točkicaa- 16tt (spontana trudnoća)
    Piccola1208 - 17tt dva jednojajčana dečkića
    ruška - 18tt
    Leptirica90- 18tt
    Nirvana2020- 20tt it's a girl!!!
    Lana3- 21tt
    ruby22- 22tt imamo dvojke
    willy/Astra - 22tt it's a girl!!!
    Olivera - 23tt dečkić
    more2309- 23tt imamo dvojke
    Simba 1989- 26tt imamo jednojajčane dečkiće
    pinkfairydust - 31tt, dečkić
    MakiST- 41tt it's a boy!!!

    Nenormalne trudnice i MPO navijačice

    Sara - 33tt, mali beban
    BAJO1 - 37tt, mala Marija

    MPO majke
    Nadalica, curica i dečko
    Dora4, blizanci
    Lilypie, blizanke
    Kengurica, dečko
    Luce, blizanci
    JECIKA, curica
    flower93curica i dečko
    Vaki dvoje djece/dvije serije postupaka
    medsr dečko
    thinkpink1 curica
    Beba dečko
    student13ica
    Skoljka
    Grizli
    vvette
    Iskra
    Luca87
    _lily_o

    Majke (posvojenje)
    Ludakopatka, curica (info Vol4 str 1605-1608)


    😍😍😍 A ja se trazim goreb😂

    Dado kud si mi pobjegla u 6tt 🧐🧐 

  • Dia85

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    MTB

    Bozma 🍀🐞

    Magnolia

    Bozma 🍀🐞

    Manemoj, nemam pojma. Strah me jos jednog neuspjeha. 12 embrija, a nikad ni biokemijske. Znam samo da kako vrijeme ide sve vise naginjem tome da idem opet privatno. Ali bi rado nasla doktora koji ima volje pogledat prijasnje protokole i nesto promijenit a ne me stavit opet na Letrozol i Menopur jer je to eto malo jeftinije.
    Magnolija, ali nije mi jasno zasto pokazuju crtu bas na 6 i 7 dan od ovulacije ili mi se to 3-4 puta slucajno potrefilo

    A sto se tice tih privatnika, ja sa svojim istrazivanjima najvise nekako naginjem repromedu, ako mi bude trebala promjena 🥴🥴🥴

    I ja. IVF i Beta su mi pali u očima sa onim uvjetima. Iako sam uvjerena da bi me primili, pogotovo kad bi im došla privatno, ali samo to da su to napisali u uvjete me odbija i nisam baš sigurna u njihovo iskustvo sa malo kompliciranijim slučajevima kad su to morali pisat u uvjete. Druga opcija je Š, jer tamo u kompu imaju upisan već protokol za mene kojeg je Vlašić sastavia, a gazda je, kad sam bila naručit se za histeroskopiju potvrdia da se slaže s tim da je taj protokol za mene. Ipak više za sad naginjem Repromedu, ali tu se o njima najmanje pisalo, a baš me zanima, sve. I sljedeći ut bi uzela i neku od onih metoda odabira najboljih spermija, MACS, PICSI…svaka klinika ima nešto drugo, ali nešto od toga bi uzela radije nego embryoglue ili hatching

    Ako ti to pomaže, moj idući izbor (ako ovdje ne upali, a mislim da ću im dati nekoliko prilika) je Podobnik.
    Repromed je navodno super za muški faktor, što mi je manje bitno. Biolog je navodno super, ali doktor navodno baš i nije - nekome sjedne, nekome ne. Nije mi se baš svidjelo ono što sam čitala o njemu, tako da ću možda otići na konzultacije tamo, ali nisam sigurna da ću i na postupak.
    Ono što sam čitala o Alebiću mi se sviđa. Kakvi su im biolozi, ne znam.
    Naravno, upalit će mi sad odmah, pa onda sve ovo gore nije ni bitno.


    Mtb, moja jako bliska frendica je prije nekoliko dana rodila curicu iz prvog pokušaja kod dr A. Cula sam puno dobrog s više strana o njima..ono sto znam da je specifično je da preferira SET..al sve te info ti neće trebati jer ce bebe biti s potpisom dr.G🥰

    Ja 36 (ok, blaža trombo),MM 35 (šetajući spermio od OAT - normo), 2 IUI neuspješno
    01/21 IVF Gonal 150-75, Orgalutran, Decapeptyl, freeze all, 3/6 oplođeno, 1 trodnevni FET; beta ❌
    05/21 Ovaleap 125-100, Cetrotyde, Ovitrelle, 10 oplođeno, 4 blastice, freeze all, FET 4 puta neuspješno

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Dobro jutro, cure! 🙂
    Samara, slikica je pre pre 🥰🥰🥰❤💜
    BjeliS, 🤗🤗🤗🤗
    Šmattan, sretno sa drugom betom! 🙂
    VM, 💜❤

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Dia85

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    manemoj

    Cure, stigli su mi nalazi iz Vinogradske napokon i čini mi se da ništa ne valja…
    Help dok se doktor ne javi

    https://ibb.co/fxYWp3b [ibb.co]

    https://ibb.co/JK05H50 [ibb.co]


    Manemoj ne mogu otvoriti fotke pa ne vidim koliko ti je ANA i kojom tehnikom rađena? Ja muku mučim s nalazom Ana 160 koji je lagano povišen jer moram u FET idući ciklus a dr.ne bi dok se ne vidi od čega je..a naći privatno imunologa koji će mi to razjasniti još nisam uspjela…na kraju sam vadila profil ANA 8 po preporuci imunologa i on je negativan..ENA još nisam radila al ispada da je ovaj prvi Ana nalaz mozda lažno pozitivan a meni je stvorio muku i strahove počevši od autoimunih bolesti..druga opcija je da je možda povišen zbog čvorova na štitnjači (iako su mi svi hormoni i antitijela za nju uredni)..uglavnom,0 nakon 10 dana googlanja, konzultacija s dva specijalista i dodatnih pretraga ne znam..ono što ti želim reći je da ne mora puno značiti, može biti trenutno povišenje ali ne i znak da se mora tretirati terapijom..moj mpo doktor predlaze da uvede Decortin od transfera al sad ću vidjet hoće li nakon sto mu pokažem da je profil Ana negativan..ima tu cura koje imaju poz anu a bez terapije za to su u postupcima.

    Ja 36 (ok, blaža trombo),MM 35 (šetajući spermio od OAT - normo), 2 IUI neuspješno
    01/21 IVF Gonal 150-75, Orgalutran, Decapeptyl, freeze all, 3/6 oplođeno, 1 trodnevni FET; beta ❌
    05/21 Ovaleap 125-100, Cetrotyde, Ovitrelle, 10 oplođeno, 4 blastice, freeze all, FET 4 puta neuspješno

  • Avatar RajaRingeMaja

    RajaRingeMaja

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, 
    Prvo isprike na ne javljanju. Trebalo mi je malo da se saberem, da ti hormoni izadju iz mene pa da se vratim u svoju normalu i racionalnost. Nisam imala nikakvih iskustava s hormonima, ovo me je razvalilo. Da ne spominjem Balasevica, tulila sam ko dijete s frendicama na chatu, ono cijeli vikend. 
    Ugl. Beta je bila 2.29 😶
    U pon bila na pregledu, pojavila se neka vođena cista, kaže doc da vjeruje da će otic sama, jedan mjesec pauze, i opet u postupak. Rekao je da bi probao s tabletama radit stimulaciji, jer sam rekla da financijski smo se dosta istrošili na ovom postupku. Jel imao itko iskustva s tabletama? Čini mi se da je MTB nešto spomenula. Još nismo odlučili ići ili odustati. Novčića bi bilo, frendica ponudila svaku vrstu podrške. Pa je lakše samo da imamo opciju. 
    Ići ću i na konzultacije u VV, ovaj tjedan, čisto da si smirim dušu. 
    Samo da znate da sam vas čitala, ali sam konstantno u zaostatku, jedno 100 stranica. Već dva dana pokušavam stići, ali ne ide. 
    Cure moje kojima nije uspjelo, plakala sam s vama 💔. Ali fakat, zbroji se i pici dalje. Život je lijep ❤️😍
    A ovim beturinama, betama i malim ❤️ radost do neba  🌌
    Pozdrav drage žene, idem čitati, ja sam na 196 str. 

    💃41, 🤺 40
    1/2021 IVF(Lucinger) simulacija-Gonal, 7 stanica, 5 oplodjenih, 2 dobra, 1 granican, 2 loša.
    4.2.2021. ET, vraćena 3 embrija
    18.2. Beta (17.2. Beta 2,29) 😢
    VV 3mj. novi postupak, polustimulirani s Klomifenom, pa se nadam makar jednoj stanici ❤️

  • Avatar RajaRingeMaja

    RajaRingeMaja

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    MTB

    Za cure koje imaju krvnu grupu 0+ ili 0-, a muž im nije 0:
    Postoje istrazivanja prema kojima u nekih 2-3% slucajeva kad je zena 0+ njeno tijelo odbije embrij. To ne sprijecava zacece vec nakon implantacije sprijecava daljni razvoj ploda. Stvar je u tome sto svi koji su krvna grupa 0+ mogu primit transfuzijom krv samo 0+ ili 0- i nista vise sve ostalo za te osobe je pogubno. Kad se embriji spoji i ako preuzme krvnu grubu oca B ili A rh - imas prisutno nepovopjnu krvnu grupu i rh faktor naspram majke. Implantacija vec u prvim tjednima dolazi do pocetka mjesanja krvi embrija i majke, otprilike kad bi trebalo krenut kucat srce embrija. Ako majka imam jak imuno sustav dolazi do otpustanja nk stanica u njenom tijelu kako bi doslovno riješilo se tog negativno tijela koje ne raspoznaje kao bebu, nego kao nametnika. Isto dijelovanje ima nas imuno kad su u pitanju paraziti npr gljivice ili nekakve bakterija tipa listerija. To je jako rijetka pojava, posebno zato je embrij moze dobiti i 0+ krvnu grupu pa da je sve ok ili ako zenin imunitet nije jak isto sve prodje super. Onih 2-3 % je udio u broju zena sa ponavljajucim pobacajima ne ukupna populacija trudnica. Tako da to na broj zena u svijetu je mozda u promilima, al eto kod nekih neutvrdjenih gubitaka ako je takva situacija pocinje se sumnjat na to i to se rijesava na nacin da se zeni srusi imunitet najmanje do 12tt nekon toga tijelo zene pocne prihvacat plod i raditi za njega bez obzira na krvnu grupu.
    Ova cura koja je ovo napisala je zato dobivala Decortin nakon ovulacije (u FETu, vjerojatno bi u svježem postupku bilo nakon aspiracije). Prije toga je imala hrpu spontanih, ovaj put je upalilo. Doduše, uzimala je i Clexane rad PAI i MTHFR, pa je pitanje koje je bilo presudno.


    Sjajno, ja sam 0-, a mm A+ 

    💃41, 🤺 40
    1/2021 IVF(Lucinger) simulacija-Gonal, 7 stanica, 5 oplodjenih, 2 dobra, 1 granican, 2 loša.
    4.2.2021. ET, vraćena 3 embrija
    18.2. Beta (17.2. Beta 2,29) 😢
    VV 3mj. novi postupak, polustimulirani s Klomifenom, pa se nadam makar jednoj stanici ❤️

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    MajaRingeRaja

    Pozdrav svima,
    Prvo isprike na ne javljanju. Trebalo mi je malo da se saberem, da ti hormoni izadju iz mene pa da se vratim u svoju normalu i racionalnost. Nisam imala nikakvih iskustava s hormonima, ovo me je razvalilo. Da ne spominjem Balasevica, tulila sam ko dijete s frendicama na chatu, ono cijeli vikend.
    Ugl. Beta je bila 2.29 😶
    U pon bila na pregledu, pojavila se neka vođena cista, kaže doc da vjeruje da će otic sama, jedan mjesec pauze, i opet u postupak. Rekao je da bi probao s tabletama radit stimulaciji, jer sam rekla da financijski smo se dosta istrošili na ovom postupku. Jel imao itko iskustva s tabletama? Čini mi se da je MTB nešto spomenula. Još nismo odlučili ići ili odustati. Novčića bi bilo, frendica ponudila svaku vrstu podrške. Pa je lakše samo da imamo opciju.
    Ići ću i na konzultacije u VV, ovaj tjedan, čisto da si smirim dušu.
    Samo da znate da sam vas čitala, ali sam konstantno u zaostatku, jedno 100 stranica. Već dva dana pokušavam stići, ali ne ide.
    Cure moje kojima nije uspjelo, plakala sam s vama 💔. Ali fakat, zbroji se i pici dalje. Život je lijep ❤️😍
    A ovim beturinama, betama i malim ❤️ radost do neba 🌌
    Pozdrav drage žene, idem čitati, ja sam na 196 str.


    ❤💜

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.