Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Meto

    Mtbda, jos tjedan dana. Cini mi se kao vjecnost🙄 samo da bude sve ok, mucnina nemam od jucer i ne prestajem jesti od tad iako je zeludac bas jako osjetljiv.🤭
    Mattanne spominji mi jagode, mmmm😋
    Da, rano je jako, drzim 🤞🤞
    Tuma, Ruskaja uopce nisam puno citala, bolilo je, jel🤦‍♀️
    Al mi je isto zubar rekao da trebam vadit zub ili tako nesto teze da se daje injekcija, a forumi kazu drugacije. Doduse, rekli su mi ako bas inzistiram da cu morat potpisati da uzimam na vlastiti rizik.. srecom imam stvarno super strpljivog dr.
    Lucy🦂😘
    Marta koliko ti inace traju ciklusi? Ako su duzi dala bi sansu jos 2-3dana, ako ne vec je 20dc i implantacijski prozor je vec na granici za promasen. Meni to izgleda kao da je anovularan ciklus i odustala bi od njega..🤷‍♀️
    Women daj sliku hlaca, mama mi htjela jucer kupiti, a ja zeljela tajice koje nisu u katalogu😅 pa sam rekla da ne kupuje. Bas me zanima kakve su😘
    Kaca dobrodosla🍀🍀
    Tanja vrlim😘


    Večer Meto, ciklus mi je 30 dana, zato se i čudim kako se tek sad odjednom pojavio vodeći folikul od 14mm,inače mi bude tad već ovulacija, na pregled idem opet za 2 dana, isto nebi tila riskirati fet ako je impl prozor promašeno, doktor vjer će to znat prepoznat pa će me pribacit idući misec. 

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • Avatar nika0302

    nika0302

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    munja

    nika0302

    munja

    nika0302

    munja

    Moram nekaj podjeliti s vama: tablete profertril za muske koji imaju los spermiogram!! Dakle ja sam svom kupila u ljekarni i pio je 2 mjeseca, bili su mu spori i dezorjentirani. Sa 2000 necega ovaj puta je bilo 10000, biologica se usokirala. Eto zenice iz prve ruke vrijedi svaku kunu…cisto da znate…

    Mojemu je sa 12milijuna nakon profertrila palo na 5 milijuna 🙄🙄

    Ma daj? Zar stvarno. A zasti je uopce pio to ak je imao 12milijuna, moj je imai 2 samo…
    Prvi spermiogram 2018 mu je bio 12milijona živih,od toga 30% progresivno pokretnih, prestao pušiti i počeo piti profertil (rekli su doktori nek uzme malo profertrila da malo poboljša jer smo onda bili u tempiranim odnosima a to je po njima bio jako loš spermiogram) a nakon toga,za godinu dana kad smo krenuli u MPO mu je bio 5 milijona živih i 10%progresivno pokretnih 🙄🙄

    No svakaj. Eto. Nama je pomoglo. Biologica je ostala ugodno iznenadena. Mozda nekome ne pase. Sto cuda raznih. Nismo svi isti, sto mi vidimo same po sebi….


    Istina,dr.se isto cudila kad je vidjela kako mu se pogorsalo. Poslje je poceo pusiti opet (izdržao je čak godinu i pol i onda na moru zapalio iz zafrkancuhe i eto,opet se navukao 😡) i prestao sa profertilom i dosao na 7milijuna ali i dalje 10% pp. 😁😁 

    👱‍♀️28god AMH 30,4👦29god , oligoasthenozoospermia
    BetaPlus
    11/2019 ICSI- 1trodnevni⛔
    11/2020 ICSI- 1 trodnevni ⛔
    2/2021 FET blastica ⛔ biokemijska
    4/2021 FET blastica ⛔
    Pol.Škvorc
    11/2021 ICSI 10js, 7 oplođeno, 15.11. vraćena 2 trodnevna
    30.7.2022. stigla naša curica Vita 💗

  • Avatar nika0302

    nika0302

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    SeniRemmus

    nika0302

    munja

    Moram nekaj podjeliti s vama: tablete profertril za muske koji imaju los spermiogram!! Dakle ja sam svom kupila u ljekarni i pio je 2 mjeseca, bili su mu spori i dezorjentirani. Sa 2000 necega ovaj puta je bilo 10000, biologica se usokirala. Eto zenice iz prve ruke vrijedi svaku kunu…cisto da znate…

    Mojemu je sa 12milijuna nakon profertrila palo na 5 milijuna 🙄🙄

    Kod mog s 15 na 1.5 nakon profertila 😅😅


    A ocito stvarno nekome pašu a nekome ne. 😁 

    👱‍♀️28god AMH 30,4👦29god , oligoasthenozoospermia
    BetaPlus
    11/2019 ICSI- 1trodnevni⛔
    11/2020 ICSI- 1 trodnevni ⛔
    2/2021 FET blastica ⛔ biokemijska
    4/2021 FET blastica ⛔
    Pol.Škvorc
    11/2021 ICSI 10js, 7 oplođeno, 15.11. vraćena 2 trodnevna
    30.7.2022. stigla naša curica Vita 💗

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    manemoj

    Ruska1986

    Inace, znate sta sam ja zakljucila? Obzirom da sam fan Ljubav je na selu(da, jesam i ne sramim se priznat 😂😂😂), moja Kate ce doc u petak. Zasto? Zato sta zeli gledat samnom Ljubav do cetvrtka, onda se odemo porodit u petak(od petka do nedjelje nema LjJNS), u nedjelju izadjemo iz bolnice, tako da od ponedjeljka opet mozemo pratit nasu najdrazu emisiju trenutno 🤭🤭

    Ahahahahahahhahhahahahahahaha vrh!!!!
    I dalje nemaš kredit? 😂 Ajde barem imaš dostojanje i karakter 🙈🙈🙈🙈

    I jos sam plesnjaca 😂😂


    🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Pami

    Tuma

    Pami

    Sunflower dvojčeki 🤩🤩 čestitam!!! 🥳🥳
    Miss baš mi je drago da dečkić lijepo napredujeni da hematoma više nema, bar se s te strane možeš opustiti. Nadam se da će i ti bolovi skroz prestati pa da možeš početi uživati u trudnoći 🙂
    Meni došli rezultati ogtt testa, u zagradu stavljam referentni interval - glukoza natašte 4.7 (<5.1), nakon 60min je 6.9 (<10) i nakon 120 min je 4.9 (< 8.5). Meni se čine dobri rezultati, ali mi je neka simpatična med. sestra u laboratoriju rekla da zanemarim te referentne intervale i da bolje pripazim 😐 plan mi je ionako paziti šta jedem barem do sljedećeg pregleda s obzirom da je bebač bio dosta velik, ali ovi rezultati mi se čine sasvim ok

    Ma rez su ti super, mislim da stvarno nemaš brige. 😊

    Tuma hvala 💜 i meni se čine ok, ali mi nije jasno zašto mu je onda obujam glavice za 3 tjedna veći 🙄 baš ću pripaziti do idućeg pregleda, da vidim kakve će onda biti mjere.


    Mislim da je rezultat dobar. Zašto bi onda bile izmisljene referentne vrijednosti za trudnice ako ih treba zanemarit, mislim da priča gluposti 🤦🏻‍♀️

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Ja znam da nikad necu vise radit u racunovodstvu 😂😂😂

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Pami

    Tuma

    Pami

    Sunflower dvojčeki 🤩🤩 čestitam!!! 🥳🥳
    Miss baš mi je drago da dečkić lijepo napredujeni da hematoma više nema, bar se s te strane možeš opustiti. Nadam se da će i ti bolovi skroz prestati pa da možeš početi uživati u trudnoći 🙂
    Meni došli rezultati ogtt testa, u zagradu stavljam referentni interval - glukoza natašte 4.7 (<5.1), nakon 60min je 6.9 (<10) i nakon 120 min je 4.9 (< 8.5). Meni se čine dobri rezultati, ali mi je neka simpatična med. sestra u laboratoriju rekla da zanemarim te referentne intervale i da bolje pripazim 😐 plan mi je ionako paziti šta jedem barem do sljedećeg pregleda s obzirom da je bebač bio dosta velik, ali ovi rezultati mi se čine sasvim ok

    Ma rez su ti super, mislim da stvarno nemaš brige. 😊

    Tuma hvala 💜 i meni se čine ok, ali mi nije jasno zašto mu je onda obujam glavice za 3 tjedna veći 🙄 baš ću pripaziti do idućeg pregleda, da vidim kakve će onda biti mjere.


    Ma mislim da nemas brige, pa nalaz je super 🙂

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Pami

    Tuma

    Pami

    Sunflower dvojčeki 🤩🤩 čestitam!!! 🥳🥳
    Miss baš mi je drago da dečkić lijepo napredujeni da hematoma više nema, bar se s te strane možeš opustiti. Nadam se da će i ti bolovi skroz prestati pa da možeš početi uživati u trudnoći 🙂
    Meni došli rezultati ogtt testa, u zagradu stavljam referentni interval - glukoza natašte 4.7 (<5.1), nakon 60min je 6.9 (<10) i nakon 120 min je 4.9 (< 8.5). Meni se čine dobri rezultati, ali mi je neka simpatična med. sestra u laboratoriju rekla da zanemarim te referentne intervale i da bolje pripazim 😐 plan mi je ionako paziti šta jedem barem do sljedećeg pregleda s obzirom da je bebač bio dosta velik, ali ovi rezultati mi se čine sasvim ok

    Ma rez su ti super, mislim da stvarno nemaš brige. 😊

    Tuma hvala 💜 i meni se čine ok, ali mi nije jasno zašto mu je onda obujam glavice za 3 tjedna veći 🙄 baš ću pripaziti do idućeg pregleda, da vidim kakve će onda biti mjere.


    A gle, možda je jednostavno veća beba. Ali i te mjere  razlikuuju od uzv do uzv. Ako dr zaokruzi samo malo šire eto ti već tj dana veće…. Budeš vidjela na idućem pregledu, ali ogtt je stvarno dobar. 😊

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    RebekaB

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    petra30

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    petra30

    RebekaB

    Hej zene jutro, kpji q10 sa kupim? Koji je best?

    Ej, ja ti pijem od Aktivala, onaj od 120 mg. Rekla je mi je žena u ljekrarni da je taj bomba. E sad jel stvarno il ga je samo htela prodat, njoj na dusu🙈😊.

    Htjela ga je prodati

    Znala sam🙈. A mislila sam valjda me ne bude zeznula obzirom da radimo ulaz do ulaza 🙈. Ma odma mi je bila sumnjiva, bila je na zamjeni, vise je nema🙈😂.

    Ma nije niš strašno. Samo bi q10 trebala biti 400-600mg
    Ja preferiram Ubiquinol, kad kupujemo Ubiquionone, onda gledam value for money - koji je najjeftiniji po gramaži. Mislim da je sve to isto.

    Gdje kupiti taj q10 od 300-600mg.. sve trazim i nikako nac!


    Možeš preko iherba

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • AnaBe

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Nemam iskustva s njima, ali na prvi pogled mogu reći što mi se ne sviđa:
    1. Ambalaža im je plastična (plastika se adsorbira na površinu kapsula) i to prozirna (utjecaj svjetla i temperature na uljnu osnovu će utjecaji na užeglost iste). Velika je vjerojatnost da se kapsule slijepe
    2. Doza od 400 mg se odnosi na kompleks “zaštićeni”, a ne dozu ubikinona ili ubikinola što znači da ne znam koja je doza čistog ubikinola
    3. Nema konzervansa, pa uz svjetlu plastičnu ambalažu, pitanje je kakav bi bio test stabilnosti. Npr njihov ubikinol 200 mg ima konzervans askorbil palmitat.
    Toliko od mene

    🧒39g 👩‍🦰34 g hormoni uredni osim prolaktina 604

    pokušavamo od 7/19

    04/21 prve konzultacije

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.