Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Kaća

    Ruska pratim vas malo ovde zadnjih dana, puno pišete pa vas je teže pohvatati. Tebe sam zapamtila, držim 🤞🤞🤞 da tvrdoglava Kate dođe što prije. Ja sam svojoj mami kasnila 3 dana, mi Kate baš junimo po svome 😂


    Vidis kakve ste vi, grrrrrrr 😡😡 al ajd, nek vam bude! 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Ruska ja se iskreno nadam da ce ovaj pregled bit zadnji 🤞 i da nece bit bolan i neugodan..a mozda te i Kate iznenadi noćas pa izbjegnes pregled 🤭

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    stani

    Meto kako je lipo kad se javis, drago mi je da nemas mucnine vise, koliko si tocno sad?
    Jos sam u bolnici, mislim da cu jos dan/dva, klasican rez pa duze traje oporavak….ok je sve!
    Ruska oce li Kate, ima li sta novog? svako malo izvrtim jesi krenila 🤗😘
    Bjelis samo da posaljem 🤗

    I btw ne znam jesam li propustila ali izvjestaj iz GK je ocito tajni🤔


    Ma kakvi! Nista ona ne planira, ocito.. Nije bilo izvjestaja, sta da ti kazem…. 🙄  Bog dragi zna sta su tamo izvodile 🤭🤭 jesi ti ok? 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar SeniRemmus

    SeniRemmus

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    nika0302

    munja

    Moram nekaj podjeliti s vama: tablete profertril za muske koji imaju los spermiogram!! Dakle ja sam svom kupila u ljekarni i pio je 2 mjeseca, bili su mu spori i dezorjentirani. Sa 2000 necega ovaj puta je bilo 10000, biologica se usokirala. Eto zenice iz prve ruke vrijedi svaku kunu…cisto da znate…

    Mojemu je sa 12milijuna nakon profertrila palo na 5 milijuna 🙄🙄


    Kod mog s 15 na 1.5 nakon profertila 😅😅

    Ja 1991., PCO, trombofilija
    MM 1992., teški OAT
    1.IVF/ICSI + FET 🐧🐧 ✅
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    MISS

    Evo i mene s pregleda!
    Sve je hvala Bogu prošlo ok, beba je super, nije mi dao novu sliku je stalno drzi ruke kod glave i sakriva se ,danas se i jednu nogu drzao rukom blizu glave pa se nista nije vidilo 🤣 hematom je nestao, upala mjehura je prošla,danas sam radila i kontrolu urina i kks. iduca kontrola tek za mjesec dana.,tj.18.5.. sta se bolova tice kaze da je to individualno, nekome trudnoca prođe glatko ,a neko pola prelezi jer nismo svi isti..mene to sirenje maternice ocito bas boli pa de da se ponasam u skladu s tim kako se osjecam,ali kao dr tu ne vidi nikakav problem i rekao mi je da se ne usporedujem s nikim jer da nicija trudnoca nije ista . Mene i danas i jucer bas boli i prelezala sam oba dana.,kad me manje bude bolilo setat cu. Nadam se da ce bit više takvih dana.
    Iduci tjedan moram napraviti i ogtt test. (27.04)
    Sunflower cestitam na blizancima!! Malotele i tebi na malom pišonji 💪 Ruska mala Kate bas voli mamin stomak,lijepo njoj unutra !


    Pa pregled je bio super onda 🥳🥳🥳🥳🥳🥳 bas mi je drago, sad se mozes malo opustit 🤗🤗🤗🤗❤❤❤❤❤

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    SofiSofi, ti si imala submukozne čini mi se? Ako su rasli u maternicu? Da, ti uvijek moraju vani, oni uzrokuju spontane.
    Ovaj moj u načelu ne radi probleme, ali je velik i na glupom mjestu i MOŽDA uzrokuje spontani, a možda ne. Siva zona. Ni liječnici nisu sigurni vaditi ga ili ne. Zato je odluka teža.
    I meni će vjerojatno morati raditi carski rez za operaciju i izrezati veliki dio maternice, ako budem imala sreću bit će laparaskopija. Vidjet ćemo još.
    Idem na histeroskopiju idući mjesec da ga pogledaju izbliza i da svi skupa budemo pametniji.

    RebekaB, već sam ti odgovorila. Da, trebaš piti. Doza je 25, 50 ili 75, ovisno od slučaja do slučaja. Ja bih pitala specijalista za savjet.

    Magnolia, znam ja što je mini anomaly. Ja znam za slučaj gdje je NIPT bio uzoran, a mini anomaly loš i žena je morala na inducirani radi toga. Zato je i dobar mini anomaly dobra vijest.

    ribic, ja se slažem, meni je klinika tak. Da nema dr, ne bih išla tamo. I biolozi su skroz ok, barem meni, tako da je i to plus.

    💔💔💔

  • Avatar SeniRemmus

    SeniRemmus

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    munja

    nika0302

    munja

    nika0302

    munja

    Moram nekaj podjeliti s vama: tablete profertril za muske koji imaju los spermiogram!! Dakle ja sam svom kupila u ljekarni i pio je 2 mjeseca, bili su mu spori i dezorjentirani. Sa 2000 necega ovaj puta je bilo 10000, biologica se usokirala. Eto zenice iz prve ruke vrijedi svaku kunu…cisto da znate…

    Mojemu je sa 12milijuna nakon profertrila palo na 5 milijuna 🙄🙄

    Ma daj? Zar stvarno. A zasti je uopce pio to ak je imao 12milijuna, moj je imai 2 samo…
    Prvi spermiogram 2018 mu je bio 12milijona živih,od toga 30% progresivno pokretnih, prestao pušiti i počeo piti profertil (rekli su doktori nek uzme malo profertrila da malo poboljša jer smo onda bili u tempiranim odnosima a to je po njima bio jako loš spermiogram) a nakon toga,za godinu dana kad smo krenuli u MPO mu je bio 5 milijona živih i 10%progresivno pokretnih 🙄🙄

    No svakaj. Eto. Nama je pomoglo. Biologica je ostala ugodno iznenadena. Mozda nekome ne pase. Sto cuda raznih. Nismo svi isti, sto mi vidimo same po sebi….


    munja a da, kod mog muža je napravilo kontraefekt jer on i uz profertil je uzumao hrpu drugih suolemenata pa se sve pošemerilo, a i on ima mehanički problem tako da u našem slučaju ne pomaže profertil. Ali super mi je da ja vama pomogao juhuuu 🤗🤗

    Ja 1991., PCO, trombofilija
    MM 1992., teški OAT
    1.IVF/ICSI + FET 🐧🐧 ✅
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Inace, znate sta sam ja zakljucila? Obzirom da sam fan Ljubav je na selu(da, jesam i ne sramim se priznat 😂😂😂), moja Kate ce doc u petak. Zasto? Zato sta zeli gledat samnom Ljubav do cetvrtka, onda se odemo porodit u petak(od petka do nedjelje nema LjJNS), u nedjelju izadjemo iz bolnice, tako da od ponedjeljka opet mozemo pratit nasu najdrazu emisiju trenutno 🤭🤭

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Inace, znate sta sam ja zakljucila? Obzirom da sam fan Ljubav je na selu(da, jesam i ne sramim se priznat 😂😂😂), moja Kate ce doc u petak. Zasto? Zato sta zeli gledat samnom Ljubav do cetvrtka, onda se odemo porodit u petak(od petka do nedjelje nema LjJNS), u nedjelju izadjemo iz bolnice, tako da od ponedjeljka opet mozemo pratit nasu najdrazu emisiju trenutno 🤭🤭


    Ahahahahahahhahhahahahahahaha vrh!!!! 
    I dalje nemaš kredit? 😂 Ajde barem imaš dostojanje i karakter 🙈🙈🙈🙈

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    SofiSofi, ti si imala submukozne čini mi se? Ako su rasli u maternicu? Da, ti uvijek moraju vani, oni uzrokuju spontane.
    Ovaj moj u načelu ne radi probleme, ali je velik i na glupom mjestu i MOŽDA uzrokuje spontani, a možda ne. Siva zona. Ni liječnici nisu sigurni vaditi ga ili ne. Zato je odluka teža.
    I meni će vjerojatno morati raditi carski rez za operaciju i izrezati veliki dio maternice, ako budem imala sreću bit će laparaskopija. Vidjet ćemo još.
    Idem na histeroskopiju idući mjesec da ga pogledaju izbliza i da svi skupa budemo pametniji.

    RebekaB, već sam ti odgovorila. Da, trebaš piti. Doza je 25, 50 ili 75, ovisno od slučaja do slučaja. Ja bih pitala specijalista za savjet.

    Magnolia, znam ja što je mini anomaly. Ja znam za slučaj gdje je NIPT bio uzoran, a mini anomaly loš i žena je morala na inducirani radi toga. Zato je i dobar mini anomaly dobra vijest.

    ribic, ja se slažem, meni je klinika tak. Da nema dr, ne bih išla tamo. I biolozi su skroz ok, barem meni, tako da je i to plus.


    Znam da znas nego sam samo htjela napisati da to uglavnom bude ok, osim ako organi vire vanka i svakakve izrasline, kao sto je belaaa imala. A npr. mozak, srce, jako pre rano. Iako bi mi htjeli znati sve odmah. Prosli put mi je to viđeno tek u 25tt, iskusniji lijecnici su mi rekli da je neko optimalno vrijeme za primjetiti takve anomalije između 16tt i 20tt jer stvarno ih ima koje nisu prije vidljive. Npr srce koje se ne podijeli dobro i slicno. Zato mi taj mini nije neki sad faktor koji ce mi olaksati, jer i prosli put su te mjere bile ok tada, a kasnije sve katastrofa.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.