Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Nina985

    NadimakMTB

    Nina985

    Prijavljujem 2. betu 505.5 14dpt. 1. je bila u petak i iznosila je 69.12

    Wooohoooo, savršeno!!! Sad dogovaraj prvi UZV i javi nam kad ti je termin.
    Čestitam, mama!

    Zvala sad soc.ginekologa. Sestra mi dala termin tek 19.01.2021 za prvi pregled, NO WAY JOSE. Kod Škvorca sam se naručila za 2 tjedna


    Za prvi pregled?? Taj datum??

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Ceatitam na betama i plusicima :)
    Jedno pitanje, ja sam dosta nalaza napravila privatno u BiH, hoce li mi to priznati na konzulatacijama u kbc Split?

    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨31g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023–7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023–>17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    MaloTele, nećemo sad sumnjati u malog f12.  Sutra piškiš!! 

    Nina985, pa do 19.1 stigneš roditi dvoje djece, je li ona normalna??? Kad točno imaš kod Škvorca, da pišem na listu…

    💔💔💔

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    manemoj

    MaloTele

    manemoj

    MaloTele

    LioraLiora

    Prijavljujem drugu betu 153216dnt 🥳🥳🥳

    Supeeeeeer 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳😍😍😍😍cestitaaaam 🥰🥳

    Jel nisi i ti danas trebala test? Priznaj jesi pisnula 😉😅

    Neee,sutra sam ja na redu,iako sam mislila i dns al kao aj strpiti cu se jos do sutra 🤣 zapravo skupljam hrabrost, totalno me optimizam napustio 😏 al sutra budeem, 8dnt, ako bude neg nadati cu se do cetvrtka ipak jos, kao sporije raste beta itd itd jooooj sva sam u banani, sutra cemo bit pametniji 😜 jelntebi krenuo 1.dan ciklusa il' jos smedaris samo?
    Joj znam osjećaj.. ali samo hrabro, biti će dobro.. mora biti.
    Meni je krenulo za pravo. Poslala mail i doktor rekao u srijedu ujutro pregled.. pa ćemo tad vidjeti jel idem odmah ovaj ciklus dalje 🤞🏻


    Ne zelim bit negativna ali ko da me nesto vuce u tom negativnom smjeru, neznam to objasnit, vidjet cemo sve za par dana, mozda se bas iznenadim 🤞 mm je i dalje uvjeren da nema sanse da bude negativno, a dosad je uvijek imao pravo s tim nekim osjecajima pa sam si dala jos par dana prostora za sve.. znaci ti bi odma ovaj ciklus isla? Ja opce nisam razm o tome,kao uvjerena sam bila da je to to i nema dalje 🙊🙊🙄 jao naivne li osobe🤣

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Oolive

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Nina985

    Prijavljujem 2. betu 505.5 14dpt. 1. je bila u petak i iznosila je 69.12


    Cestitam Nina, odlicna beta🥳🥳🥳

    👸33god. 🤴🏻 32.god

    *par god. pokušavanja
    *jedna uredna spontana trudnoća prije 10 god. Moja velika beba savršena sa željom za bratom ili sestrom🙏
    *7./2020 AIH
    *9./2020- cista postupak odgođen
    *10./2020 AIH
    *11./2020 prvi IVF 🙏

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    MaloTele

    manemoj

    MaloTele

    manemoj

    MaloTele

    LioraLiora

    Prijavljujem drugu betu 153216dnt 🥳🥳🥳

    Supeeeeeer 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳😍😍😍😍cestitaaaam 🥰🥳

    Jel nisi i ti danas trebala test? Priznaj jesi pisnula 😉😅

    Neee,sutra sam ja na redu,iako sam mislila i dns al kao aj strpiti cu se jos do sutra 🤣 zapravo skupljam hrabrost, totalno me optimizam napustio 😏 al sutra budeem, 8dnt, ako bude neg nadati cu se do cetvrtka ipak jos, kao sporije raste beta itd itd jooooj sva sam u banani, sutra cemo bit pametniji 😜 jelntebi krenuo 1.dan ciklusa il' jos smedaris samo?
    Joj znam osjećaj.. ali samo hrabro, biti će dobro.. mora biti.
    Meni je krenulo za pravo. Poslala mail i doktor rekao u srijedu ujutro pregled.. pa ćemo tad vidjeti jel idem odmah ovaj ciklus dalje 🤞🏻

    Ne zelim bit negativna ali ko da me nesto vuce u tom negativnom smjeru, neznam to objasnit, vidjet cemo sve za par dana, mozda se bas iznenadim 🤞 mm je i dalje uvjeren da nema sanse da bude negativno, a dosad je uvijek imao pravo s tim nekim osjecajima pa sam si dala jos par dana prostora za sve.. znaci ti bi odma ovaj ciklus isla? Ja opce nisam razm o tome,kao uvjerena sam bila da je to to i nema dalje 🙊🙊🙄 jao naivne li osobe🤣


    To je tipično, što je termin bliže, to nas više preplavljuje strah i negativa. 
    Srećom imaš super muža. Sutra ujutro samo hrabro pišni. Mi ćemo te ovdje čekati.

    💔💔💔

  • Avatar MaloTele

    MaloTele

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    NadimakMTB

    MaloTele, nećemo sad sumnjati u malog f12. Sutra piškiš!!

    Nina985, pa do 19.1 stigneš roditi dvoje djece, je li ona normalna??? Kad točno imaš kod Škvorca, da pišem na listu…


    A piskim,sta cu, moram i ja saznati na cem sam 😜 haha okej necemo sad sumnjati u njega,sutra cemo 😂😂

    Ja 31, amh 13.8, mm 38 asthenozoo
    9/20 inseminacija
    11/20 ivf, sv.duh, gonal 225,cetrotide,brevactid - neuspješno
    Fet 1/2021 2blastice, beta 13dnt 4711 🥰
    baby boy 💙🥰😊
    [lilypie.com]

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    🦋Anitram1982🦋

    Evo da se i ja javim. Moj ginekolog kaze da nema potrebe za betom jer vidi ono sta treba vidit i bit tu kod trudnoce i da to odgovara tjednima. Kao usla u 5. tjedan (4+4) Sljedeci tjedan je opet u ponedjeljak kontrola. Znaci ovo je stvarno rano za ultrazvuk ali eto kod nas je tako ispalo nekako. Za dalje drzimo 🤞🤞
    Ja sam valjda jedina sa MPO koja nije vadila Betu 🤣.


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨31g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023–7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023–>17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️

  • Avatar Monkica24 🍀

    Monkica24 🍀

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky

    Monkica24

    Pozdrav, vratila se s kontrole sa svim nalazima… Sad sam službeno vaš dio ekipe, dobili smo potvrdu da idemo na IVF/ICSI postupak. Predbilježeni za početak ožujka. Ni u najluđim snovima se nisam nadala da ću prolaziti kroz ovo, sva sam još nekako u nevjerici. Još moram obaviti kontrolu endokrinologa zbog povišenog prolaktina, vidjet će hoće li me staviti na neku terapiju. Što me sad čeka dalje? Što znače sad ta dva puta koja idem ‘'u prirodnom ciklusu’'? Počinjem se isto bockati kao i u ‘'umjetnom’ ciklusu?

    Ivf/Icsi u prirodnom ciklusu ti se radi bez lijekova, prati se tvoja prirodna ovulacija i dobiješ štopericu radi krajnjeg sazrijevanja stanice. Ja sam bila 2 puta i nisam uzela anesteziju iako sam mogla(izdrži se to, nije jako strašno 💪). Ovdje se zapravo uglavnom radi o tome da li će dr uspjet “uloviti” taj folikul prije pucanja.
    U kojoj si klinici?


    U Vinogradskoj :-) Ako sam dobro shvatila, taj prirodni ciklus se radi obavezno, ne može se preskočiti pa odmah ići na full stimulirani? Mislim da sam tako pročitala negdje u zakonu…?

    @MTB - odgovara mi termin za ožujak, jer se u međuvremenu moramo vjenčati :-D (još nismo to obavili, a odmah su nam napomenuli da prije postupka MORAMO biti vjenčani …) i plus jedan od naših roditelja ima operaciju, pa da se to se riješi prije. A za privatno nismo baš financijski u mogućnosti, bar ne dok ne ispucamo sve besplatne šanse preko HZZO-a

    ja-38 g., AMH 10.1; inzulin. rez.; on-39 g. dg. oligoasthenozoosp;
    14.2. prirodnjak; 22.2. ❌ ovulacija
    06.3. 1. stim. - Rekovelle, Menopur, Cetrotide; 18.3. asp. (4 js); 21.3. ET -1 trodnevni; ❌
    02.6. - prirodnjak; 06.6 neg. asp. ❌
    04.9.21 - 2. stim.: Bemfola, Cetrotide; AMH 15.6; asp. 17.9.- 5 js; 🐧🐧🐧 🐧- ET 22.9 1 blastica-❌
    13.11. FET 🐧; b- 96,9; b-259,2; b-677; 21.12. UZV 7+6 imamo 💙 Baby Viktor 19.07.22.

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Hvala Nikitta i Lucyinthesky 😊
    MTB , da kako Ruska kaze, moj socijalni hoce povisit zbog tog roskastog iscjedka u petak, a moja privatna gin kaze da bi smanjila i da smatra da sam se ogrebla… ja znam slucajeve di su ukinuli i u 8.tt, a gdje su zene koristile i do poroda… kao ne steti nicemu…. al nemam pojma. Koristit cu sad 1 tj jos ovako 2*2 pa vidjet za tjedan dana dal da smanjujem.  I smanjit cu nokte i koristit rukavice😊
    Pami divan ti je test!! To je to!😍
    Nina cestitam na beti! Lijepo je narasla!😊😍

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.