Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    MTB kao seksi uciteljica 😂
    “A da ti pises testic danas
    naocale, pencil skirt, visoke potpetice, raskopcana kosulja

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar ANKSIMORON

    ANKSIMORON

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Mila-Milica

    BAJO1

    Mila-Milica

    Cure, pišnula!
    https://ibb.co/smbPpj7 [ibb.co]

    Čestitam bit ce to lipa beta😘🤞

    Hvala svima! 😊😊😊 I sretna sam i oprezna.
    Nadam se da hoće. 🙏🙏🙏 Samo da sve bude u redu.


    Bas super vijesti… cestitam 🥰🥰🥰

    👧33; 🧔35

    1. IVF Lucinger; 0 smrzlica; beta 300; biokemijska trudnoca
    2. IVF; Lucinger; 0 smrzlica; beta 10
    3. IVF; IVF poliklinika; 0 smrzlica, beta 2.5
    4. IVF - IVF 06/21
    17.4. GK 🌲🌲🌲

  • Avatar ANKSIMORON

    ANKSIMORON

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    A pro po price hzzo i privatnici… ja sam bila u privatnim poliklinikama i u jednom i drugom aranzmanu… u drzavnim bolnicama nisam bila nikad pa ne mogu dati komentar… ja sam imala stvarno isti tretman kad sam sve placala i kad sad nisam platila… jedina razlika je u dolazenju na red… sto ovo ipak moras cekati liste a ako platis odmah si na redu… sto je i ock… i normalan tok… 

    👧33; 🧔35

    1. IVF Lucinger; 0 smrzlica; beta 300; biokemijska trudnoca
    2. IVF; Lucinger; 0 smrzlica; beta 10
    3. IVF; IVF poliklinika; 0 smrzlica, beta 2.5
    4. IVF - IVF 06/21
    17.4. GK 🌲🌲🌲

  • Avatar little123

    little123

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    MTB

    little123

    MTB

    little123, ja sam na utrićima bila jako umorna i pospana. Je li radi utrića, ili zato što sam bila trudna, ne znam. Kad ti je beta?

    Leia2.0, sve ti je to normalno. Mislim da me tek oko 7 dana nakon aspiracije prestalo bockati/probadati/podsjećati na svoje postojanje. Imala sam jedan dan odmora. A onda je opet počelo, ali iz drugog razloga.
    Za štetu - samo se trebamo redovno kontrolirati i nadati najboljem.

    Sutra je beta. Ali uopce se ne nadam da ce bit poz. Kad dodes na uzv pa ti kazu da je ono šansa nikakav da uspje onda nista drugo ni ne ocekujem. To mi je jedina zamjerka dr u IVF poliklinici. Svjesna sam i ja sam da je uspješnost IUI jako mala, ali da mi oni tako otvoreno kazu da nista od toga i to nakon sto sam pristala na postupak to mi isto nije ok. Onda su mi trebali odmah rec da idem na IVF pogotovo jer sam sama placala. Ali sto je tu je. Zapisana sam za 4.mj za ivf preko hzzo tako da se spremam sad za to

    Rekla bih da su bili iskreni (šansa je oko 12%), ali slažem se da bi bilo bolje da su te malo više motivirali i dali ti nade. A zašto si uopće plaćala inseminacije? Mislim da bi ti sve mi ovdje preporučile da, ako već plaćaš, odmah ideš na pravu stvar. Inseminacije imaju smisla kad se ide preko HZZOa - je da su šanse manje, ali ne plaćaš i barem si ne truješ tijelo. U nekoliko inseminacija imaš šanse kao u jednom IVFu pa se isplati kockati ako si mlađa (što ti jesi).
    Samo ti nas ovdje pitaj za savjet što god ti padne na pamet, vidiš da smo doktorirale ovu temu.

    Iskreno nisam znala kako to funkcionira preko uputnice, koliko se ceka pa smo se odlucili sami platit, a dr je predložio IUI jer je navodno sve ok s nama pa zasto bi onda isli odmah na IVF idemo prvo probat s inseminacijom pa cemo vidjet dalje. A sto se tice testa, joooj muka mi je od tih testova 😂 zadnji put sam kupila test samo da ga napravim da vidim pozitivnu crticu od štoperice i kakva tragedija prekasno sam napravila, bio je negativan 🤦🏼‍♀️😂 cak ni tako nisam mogla vidjet poz test 😂😂 Mozda se predomislim pa popodne napravim hmmm 🤔

    👩 30 god/ amh 25.5 pmol/L
    🧔🏻 28 god/ sve ok
    12.11. IVF poliklinika, prve konzultacije
    1. postupak: 12/20 prirodni AIH - neuspješno
    2. postupak: 01/21 stimulirani AIH - neuspješno
    3. IVF 4/21 covid pozitivna
    4. IVF 8/21

  • Deleted user

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    little123 ako je s oboje sve uredu, ok je sta si išla na inseminaciju, iako su šanse dosta manje nego kod IVF. Prije tog pretpostavljam radila si prohodnost jajovoda? Ja se spremam za svoj prvi aih u prirodnom ciklusu, dr je rekao da bi probavali 3-4x, ukoliko spermiogram i dalje ostane odličan.
    Jesi li radila test kući ili čekaš betu? 
    Miss predivno za bebicu, bas mi je drago. A jesi li se to s dr Xy dogovorila da ti on vodi trudnoću, da li je to privatno ili isto kao da ju vodiš kod svog soc.ginica?  
    Meni je prošli put kad sam ga uhvatila sav bio ubrzan, nisam ga ništa stigla pitati:( . Inače sam tiha, ali eto barem sam ga uspila uhvatit i nešto se pokrenulo.
    Ugl trebala bih na UZV 8DC ali pada na subotu i sestra mi preporučila kad sam zvala na telefon da dodjem 7DC petak da nazovem dan prije da se dogovorimo (a predzadnji ciklus sam uhvatila LH pik na 9DC i strah me da ne zakasnimo ako ću ići 7 pa tek onda 10DC na UZV). Ma bit će kako bude.. 
    Mila Milica cestitke!!! Bas je lipo viditi takav testic. 
    MTB slušaj srce, bolje nego da na silu ideš gdje nisi osjetila pozitivno. I sama si rekla kasnije ćeš imati do kraja godine preko HZZO osigurani u IVF (nadam se da ti neće trebati svi ti postupci:) sta se tiče Feritina, vidim da si pisala, meni je bio 66 (sto je super u odnosu na to kako mi je bio prošle god u ovo doba), i dr je na tih 66 nekako zavrtio glavom, rekao da je ok al da bi moglo i malo bolje..

  • Avatar Olivera

    Olivera

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    MISS ja čekam dečkića💙. Šta se briseva tiče, dr kod kojeg sam jučer bila kaže da ih nije nužno raditi ukoliko nema neke indikacije za to, ali ako ću ja biti mirna da će mi ih napraviti i da to ništa ne škodi bebici. Naravno da sam ih ja napravila
    Ruska i ja sam skužila prateći malo Ljetne bebe da smo dva svijeta različita. One već kupuju robicu, baldahine…
    A jučer sam se skoro posvađala s frendicom koja je naravno ostala trudna čim se odlučila poseksati s mišlju možda bi mogli poraditi na dijetetu. Uglavnom, odlučila sam da nećemo više pričati na temu trudnoće jer se jednostavno ne razumijemo ni nikad nećemo. 

    🧔42 👱‍♀️39
    MPO - FET 10/2020 - vraćena jedna blastica, beta divna
    4.11. UTZ - GM s EO 9. 2 mm, kuca nam ❤️
    Mama i tata jedva čekaju upoznati svog dečkića💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Leia2.0 a iz košulje se nadimaju savršene grudi (verified by doktorica koja mi je radila UZV jučer Je da je ona mislila na nešto drugo, ali ja sam je odlučila ovako shvatiti )

    little123, ma sve razumijem. I ja sam u prvi IVF krenula ništa ne pitajući i privatno jer nisam znala kako to funkcionira. Zato ovdje skupa učimo. Nikad ne znaš, možda ti je i upalilo. A tijelo ti je za sad prošlo jako blage tretmane, tako da je i to super. Ako pišneš testić, lijepiš slikicu ovdje. Inače, sutra javljaš betu, ok? : učiteljica :

    mandarinkica - ma da, dobra je inseminacija za mlađe i sa boljim nalazima. Ali treba i biti realan i znati da su šanse u 3-4 IUI kao u jednom IVF. Što, naravno, znači da će nekome upaliti odmah u prvome, a nekome neće u sva 4. S druge strane, IVF zna imati posljedica, IUI nema. Iskreno, na plaćanje bih napravila najviše 1-2 IUI kad bi me bilo strah IVF postupka - čisto da upoznam tim i polikliniku i da se opustim. Plus, naravno, nadala bih se da će mi upaliti.
    Za feritin - bio mi je preko maksimuma kad sam bila u prošlom postupku. Budem pitala na konzultacijama uskoro trebam li ga dizati u idućih mjesec dana.

    💔💔💔

  • Avatar little123

    little123

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Mandarinkica radila sam prohodnost i nakon toga smo pokušavali jos par mj po preporuci dr pa smo se nakon toga odlucili na IUI. 
    MTB naravno javljam rezultate i hvala na savjetima, stalno vas citam i puno sam naucila. Da nisam prije citala vjerojatno bi tek sad radila sve pretrage potrebne za postupak, ovako sam zahvaljujući vama bila odmah spremna :)

    👩 30 god/ amh 25.5 pmol/L
    🧔🏻 28 god/ sve ok
    12.11. IVF poliklinika, prve konzultacije
    1. postupak: 12/20 prirodni AIH - neuspješno
    2. postupak: 01/21 stimulirani AIH - neuspješno
    3. IVF 4/21 covid pozitivna
    4. IVF 8/21

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Drage ženice, molim vas za malu pomoć! Koliko se čekaju nalazi briseva preko HZZO-a sad u ovoj situaciji? Imate kakav savjet gdje to najbrže riješiti? Radi se o Zg. 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Avatar Nada 🍀

    Nada 🍀

    Broj poruka: 403

    Prijavi adminu

    Nikitta hvala ti na podjeljenom iskustvu tvoje tete. Da, svjesna sam da put neće biti lak. Kod mene je grlić maternice drža super do 26 tt i onda samo odjednom popustio. Već sam prije godinu dana razgovarala sa najboljim stručnjakom u Njemačkoj za taj zahvat (nije klasična serklaža jer nema konaca), dogovorili smo već da se u sljedećoj trudnoći javim u 9 tt da sve pripremimo i u 12 tt bi se onda zahvat radio jer ako se radi tako rano onda su rizici najmanji. Rekli su mi da nije potrebno strogo ležati, možda tek zadnja 2-3 mjeseca a možda ni toliko u zavisnosti kako sve bude izgledalo. Ipak nisu kod mene sigurni da je grlić popustio, možda je i od infekcije došlo do otvaranja. Upoznala sam u jednoj grupi gdje se skupljaju žene sa sličnim iskustvima par njih koje su imale isto prijevremeni porod a kasnije prenijele trudnoću. Ni jedan dr. ne može sa sigurnošću reći točno šta je kada se samo jednom desi.
    Vidjet ćemo, osluškujem tijelo, gledam da ne ugrožavam zdravlje (osim trovanja hormonima koje svi ovdje prolazimo). 
    Ja sam isto za posvajanje i razmišljamo da napravimo prvi korak…. ali isto tako ne mogu ni od trudnoće još uvijek da odustanem, kod mene nema nade da će prirodno uletiti beba, nemam jajovode, ne odem li na postupak nema ni bebe 
    Ljubim te i želim sve najbolje ovog svijeta i da u buduće samo osjećaš bolove upale mišića nakon dobrog treninga ili sexa 
    Mila Milica bravo, čestitam
    Ruska hvala ti 
    Aurora došle godine, došla i pamet… Dosta sam mislila na druge, sad je red da se borim za sebe, nije baš da imam cijeli život pred sobom za ovu priču, ja sam njima samo jedna od tisuću, sebi sam jedina koju imam

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.