Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    Mila Milica  cestitam na plusu! Strah je normalan, ali samo pozitiva, bit ce to dobro sigurno!!!🤞🤞🤞

    Sto se tice beteplus, slazem se sa svime sto ste napisale a i cinjenica je da ce se oni uvijek popuniti s pacijentima preko hzzo-a, ali treba privuci ove koji placaju. I zato je to tako gadljivo. Ono, doci ces odmah na red bez pilula ako caltas. Ma fuj. 

    Ja u iscekivanju poziva… 🙏🏻🙏🏻

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar Leia3.0

    Leia3.0

    Broj poruka: 610

    Prijavi adminu

    U glavi mi je od jucer sto je netko napisao, ne sjecam se tko, sto nasem tijelu rade ti hormoni 😓
    Bila sam svjesna i prije toga, ali kad ti to neki doktor tako kaze…uh 
    Mozemo se samo nadati da ti hrčci i njihovi hormoni koje trpamo u sebe nece napraviti stetu. 

    Btw mene jajnici jos uvijek probadaju. Aspiracija je bila u ponedjeljak. Svaki dan je lakse, ali ne mogu reci da sam se potpuno oporavila. To je normalno?

    💁🏻‍♀️35 g., AMH 32 PCO like
    💁🏻‍♂️40 g., astenozospermija
    1. IVF 1/21, kasni OHSS 8dpt , blighted
    2. FET 9/21 - beta negativna
    3.IVF 11/21 1 blastica - FET 12/21 = blighted
    4. sreća 🍀🌈🌟 prirodna trudnoća 🐣🌈☀️
    13dpoß116⚡️15dpoß307💫17dpoß692🌟19dpoß1566
    🍬🦄🧸🌈 nifty uredan💜🧸🐣🌈
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    little123

    Jutro cure, za pocetak cestitam svima sa pozitivnim testovima 😍😍 i nadam se da cemo i mi ostale ubrzo uspjeti 🙏🏻🙏🏻 Pisala sam vam prije da se spremam na inseminaciju, prva je bila u prirodnom ciklusu i nije bila uspješna, a sad u 1.mj bila je u stimuliranom. Ugl, pila sam femaru 3. 4. i 5. dan ciklusa, a nakon inseminacije pijem duphastone 3x1, andol i folnu. E sad meni se vec tjedan dana vrti imam glavobolje i opcenito se lose osjecam. Uzasno umorna. Kad odspavam malo sve super i cim odem negdje, pocnem nesto radit odmah umor i vrtoglavica. Pretpostavljam da je to od duphastone-a, makar nakon prve inseminacije mi nije tako bilo. Ne znam jel to Mozda prejaka doza ili mi jednostano ne odgovara?
    Sretno svima ❤️


    Ne bi rekla da je to prejaka doza.. Ja sam, uz andol i folnu, jos pila i duphaston 3 x 1 i koristila utrice 3 x 2. Mozda je i zbog vremena, a moze bit da je i utjecaj duphastona.

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    U glavi mi je od jucer sto je netko napisao, ne sjecam se tko, sto nasem tijelu rade ti hormoni 😓
    Bila sam svjesna i prije toga, ali kad ti to neki doktor tako kaze…uh
    Mozemo se samo nadati da ti hrčci i njihovi hormoni koje trpamo u sebe nece napraviti stetu.

    Btw mene jajnici jos uvijek probadaju. Aspiracija je bila u ponedjeljak. Svaki dan je lakse, ali ne mogu reci da sam se potpuno oporavila. To je normalno?


    Normalno je da ih osjecas par dana.. Neko jace, neko slabije.. Ja sam ih osjetila samo drugi dan, poslije vise ne.. Sutra ce ti vjerovatno bit puno bolje 😊

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    little123, ja sam na utrićima bila jako umorna i pospana. Je li radi utrića, ili zato što sam bila trudna, ne znam. Kad ti je beta?

    Leia2.0, sve ti je to normalno. Mislim da me tek oko 7 dana nakon aspiracije prestalo bockati/probadati/podsjećati na svoje postojanje. Imala sam jedan dan odmora. A onda je opet počelo, ali iz drugog razloga. 
    Za štetu - samo se trebamo redovno kontrolirati i nadati najboljem.

    💔💔💔

  • Avatar little123

    little123

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    MTB

    little123, ja sam na utrićima bila jako umorna i pospana. Je li radi utrića, ili zato što sam bila trudna, ne znam. Kad ti je beta?

    Leia2.0, sve ti je to normalno. Mislim da me tek oko 7 dana nakon aspiracije prestalo bockati/probadati/podsjećati na svoje postojanje. Imala sam jedan dan odmora. A onda je opet počelo, ali iz drugog razloga.
    Za štetu - samo se trebamo redovno kontrolirati i nadati najboljem.


    Sutra je beta. Ali uopce se ne nadam da ce bit poz. Kad dodes na uzv pa ti kazu da je ono šansa nikakav da uspje onda nista drugo ni ne ocekujem. To mi je jedina zamjerka dr u IVF poliklinici. Svjesna sam i ja sam da je uspješnost IUI jako mala, ali da mi oni tako otvoreno kazu da nista od toga i to nakon sto sam pristala na postupak to mi isto nije ok. Onda su mi trebali odmah rec da idem na IVF pogotovo jer sam sama placala. Ali sto je tu je. Zapisana sam za 4.mj za ivf preko hzzo tako da se spremam sad za to

    👩 30 god/ amh 25.5 pmol/L
    🧔🏻 28 god/ sve ok
    12.11. IVF poliklinika, prve konzultacije
    1. postupak: 12/20 prirodni AIH - neuspješno
    2. postupak: 01/21 stimulirani AIH - neuspješno
    3. IVF 4/21 covid pozitivna
    4. IVF 8/21

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Mila-Milica jeeej 🙏🤰🍾

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    little123

    MTB

    little123, ja sam na utrićima bila jako umorna i pospana. Je li radi utrića, ili zato što sam bila trudna, ne znam. Kad ti je beta?

    Leia2.0, sve ti je to normalno. Mislim da me tek oko 7 dana nakon aspiracije prestalo bockati/probadati/podsjećati na svoje postojanje. Imala sam jedan dan odmora. A onda je opet počelo, ali iz drugog razloga.
    Za štetu - samo se trebamo redovno kontrolirati i nadati najboljem.

    Sutra je beta. Ali uopce se ne nadam da ce bit poz. Kad dodes na uzv pa ti kazu da je ono šansa nikakav da uspje onda nista drugo ni ne ocekujem. To mi je jedina zamjerka dr u IVF poliklinici. Svjesna sam i ja sam da je uspješnost IUI jako mala, ali da mi oni tako otvoreno kazu da nista od toga i to nakon sto sam pristala na postupak to mi isto nije ok. Onda su mi trebali odmah rec da idem na IVF pogotovo jer sam sama placala. Ali sto je tu je. Zapisana sam za 4.mj za ivf preko hzzo tako da se spremam sad za to


    Rekla bih da su bili iskreni (šansa je oko 12%), ali slažem se da bi bilo bolje da su te malo više motivirali i dali ti nade. A zašto si uopće plaćala inseminacije? Mislim da bi ti sve mi ovdje preporučile da, ako već plaćaš, odmah ideš na pravu stvar. Inseminacije imaju smisla kad se ide preko HZZOa - je da su šanse manje, ali ne plaćaš i barem si ne truješ tijelo. U nekoliko inseminacija imaš šanse kao u jednom IVFu pa se isplati kockati ako si mlađa (što ti jesi).
    Samo ti nas ovdje pitaj za savjet što god ti padne na pamet, vidiš da smo doktorirale ovu temu.

    💔💔💔

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    little123, a da ti pišeš testić danas? 

    💔💔💔

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    *pišneš, ne pišeš 

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.