Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Matkiša 😎

    Matkiša 😎

    Broj poruka: 2107

    Prijavi adminu

    Woman_name mi smo uvijek imalo odnos bez zaštite ali kao pazili smo, ali ništa od toga, očito ova moja zabačena maternica ne želi na taj način bebu 🙈 još su mi rekli da je cerviks zvjezdolik i ima neke kripte 🤔 nije okrugao, navodno to može biti nakon neki prevoljenih upala za koje ne znamo ili što već… Nisam to mogla ni izguglat 

    2x IUI, prirodna asp (nema js), ICSI-🐧🐧🐧
    FET 1️⃣ biokemijska✖️ FET 2️⃣ ✖️
    FET 3️⃣ Bhcg 10dnt> 198,5 - 12dnt> 608,0 ✔️
    Uzv - 5tt+2, GV 11 mm, ŽV 3 mm
    6tt+2 imamo 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    🌺Dada🌺

    Cure bokić ❤️💟💟ja sam noćas sanjala da sam došla na transfer i doktorica mi izašla u hodnik i dala onu cjevčicu da se sama oplodim… U hodniku na stolu. Ja ju nagovaram bar da odem u wc da me svi ne gledaju… Kaže ona ne možeš jer moraš ležati a u wc nema stola 🤭🤭🤣🤣 a u drugoj prostoriji, koja dijeli čekaonicu samo staklom, naši rukometaši imaju trening, i sve se vidi… A ja jadna jednu nogu obrijala a na drugoj velike narančaste kovrčave dlake…🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Na kraju sam uspjela nagovoriti doktoricu da me ona oplodi ali izašla je u hodnik i to učinila a svi su gledali monitor kao da je utakmica. Ajme koji ludi san 🤣🤣🤣
    .
    . I opet ista stvar, estrofem mi cijelo tijelo rasturaaa, osjećam nelagodu dolje u svemu 🙄🙄 zato i sanjam gluposti.
    .
    Mila Milica čestitam ❤️
    Olivera 💙💙💙💙💟


    Znaci na ovo sam oplakala hahahahha. Ovo je definitivno najluđi san 😂😂😂😂😂

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    manemoj

    🌺Dada🌺

    Cure bokić ❤️💟💟ja sam noćas sanjala da sam došla na transfer i doktorica mi izašla u hodnik i dala onu cjevčicu da se sama oplodim… U hodniku na stolu. Ja ju nagovaram bar da odem u wc da me svi ne gledaju… Kaže ona ne možeš jer moraš ležati a u wc nema stola 🤭🤭🤣🤣 a u drugoj prostoriji, koja dijeli čekaonicu samo staklom, naši rukometaši imaju trening, i sve se vidi… A ja jadna jednu nogu obrijala a na drugoj velike narančaste kovrčave dlake…🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Na kraju sam uspjela nagovoriti doktoricu da me ona oplodi ali izašla je u hodnik i to učinila a svi su gledali monitor kao da je utakmica. Ajme koji ludi san 🤣🤣🤣
    .
    . I opet ista stvar, estrofem mi cijelo tijelo rasturaaa, osjećam nelagodu dolje u svemu 🙄🙄 zato i sanjam gluposti.
    .
    Mila Milica čestitam ❤️
    Olivera 💙💙💙💙💟

    Znaci na ovo sam oplakala hahahahha. Ovo je definitivno najluđi san 😂😂😂😂😂


    Čuj ja sam pošto poto htjela da me oplodi, pa makar pred cijelom publikom 🤣 katastrofa još stol neki mramorni hladan ko led…. , i vrtila je štapićem da nađe mjesto gdje će ubrizgati embrij i osjetila sam točno tu bol koja me i probudila…
    A rukometaši, ajme sinoć su ostavili utisak na mene, pa su mi došli i u san, ali brate i sestro u krivo vrijeme i na krivo mjesto 🤣🤣🤣🤦🏻‍♀️

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    Dragi sestre, help!!
    Zvao embriolog, 2 su se dobro podijelila, jedan ne ii na njega ne računaju da će preživjeti.
    On savjetuje da vratimo oba dobra i to sutra (treći dan), jer sam taman u godinama u kojima su blizanačke trudnoće rjeđe, a veće su šanse da maternica bude više receptivna za barem jedan ako vratimo oba.
    Muž i ja smo krenuli u ovo sa odlukom da vraćamo jedan. Međutim, sad smo potpuno zbunjeni i važemo pros and cons. Uzbuđeni i sretni i zbunjeni.
    S jedne strane ne želimo svakom od naših mališana smanjiti šanse na način da ih vraćam jedan po jedan, a s druge strane nas je strah rizika koje donose trudnoće s blizancima. Znam da vas je ovdje puno mišljenja da će vraćati dva ako za to ima priliku, pa me zanima, što vas je konkretno na to motiviralo..


    Meni bi idealno bilo vratiti jedan i smrznuti drugi. Mrzim što odbijaju smrznuti treći dan, mrzim.

    💔💔💔

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    U glavi mi je od jucer sto je netko napisao, ne sjecam se tko, sto nasem tijelu rade ti hormoni 😓
    Bila sam svjesna i prije toga, ali kad ti to neki doktor tako kaze…uh
    Mozemo se samo nadati da ti hrčci i njihovi hormoni koje trpamo u sebe nece napraviti stetu.

    Btw mene jajnici jos uvijek probadaju. Aspiracija je bila u ponedjeljak. Svaki dan je lakse, ali ne mogu reci da sam se potpuno oporavila. To je normalno?


    Ja sam napisala vezano za uzv dojki, dokrorica me bome prestravila lagano, ali to je realnost.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Lucyinthesky na kojoj terapiji si tad bila, a koju si ti dali pod zamjensku?
    Čudovište nadam se da sam te ja ponukala na potpis dok sam te pitala za godine i amh😝 Znači kod vas sve krene pa stane, to je vjerojatno zbog spermiograma… čekaš onaj pravi zametak kao i sve mi
    Nada86 super si primjer kako se treba boriti za sebe! Baš mi je drago da si uspjela pomaknuti si termin👏
    Mila Milica woohoohoho kako je lijepo vidjeti pozitivan testić 🦄🦄 Sviđa mi se taj clear blue, one trakice su za pomahnitale😂
    MTBnaravno da imaju finacijsku korist, ali vrlo malu. Više računaju da pacijentice kroz dodatne usluge ostaviti novce, kao što su konzultacije, FET-ovi, pregledi iza postupaka i sl. HZZO njima ne refundira cijenu postupaka koju oni naplaćuju privatnim pacijenticama po redovnom cjeniku, već u sniženim iznosima. Privatne klinike dobiju određeni iznos od HZZO-a koji bi trebao odgovarati određenom broju postupaka koje bi državna bolnica odradila za te novce, međutim privatne klinike ne odrade te postupke u tom broju, već puno manje, zato si mogu dozvoliti propisati Rekovelle kojeg kutija košta preko 4000kn.. Znači, ima tu svega. Gotovina uvijek svima bolje odgovara nego isplata nakon kontrole računa.


    Puregon je trebao biti do kraja, a kasnije je brzinski uveden Menopur.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Leia2.0

    Dragi sestre, help!!
    Zvao embriolog, 2 su se dobro podijelila, jedan ne ii na njega ne računaju da će preživjeti.
    On savjetuje da vratimo oba dobra i to sutra (treći dan), jer sam taman u godinama u kojima su blizanačke trudnoće rjeđe, a veće su šanse da maternica bude više receptivna za barem jedan ako vratimo oba.
    Muž i ja smo krenuli u ovo sa odlukom da vraćamo jedan. Međutim, sad smo potpuno zbunjeni i važemo pros and cons. Uzbuđeni i sretni i zbunjeni.
    S jedne strane ne želimo svakom od naših mališana smanjiti šanse na način da ih vraćam jedan po jedan, a s druge strane nas je strah rizika koje donose trudnoće s blizancima. Znam da vas je ovdje puno mišljenja da će vraćati dva ako za to ima priliku, pa me zanima, što vas je konkretno na to motiviralo..


    Ovako, ja sam oduvijek htjela vise djece. Dvoje, troje. Kad smo saznali da prirodno nikad necemo moc imat nijedno, onda mi je ideja o vracanju dva zametka i potencijalnim blizancima zvucala savrseno. Ne zalim odluku sto sam vratila dvije blastociste i sto me sad cekaju dva mala smotuljka 😍 a sto se tice rizicnosti trudnoce, ako ostvaris blizanacku, svakako odaberi pravog strucnjaka za vodjenje trudnoce. Jer ako ces od samog starta bit pod pravom kontrolom, onda po meni nema velikog straha. Imas primjera gdje zene nose jednu bebu pa moraju prelezat cijelu trudnocu, svakakve probleme imaju itd.. Ja osobno sam bila aktivna full do proslog tjedna, sto je moja greska jer sam trebala malo usporit. Ali ne usporit toliko da se ne maknes iz kreveta. Ako smatras da si dovoljno zdrava, imas snage, onda ti to nece bit preveliki problem. Meni su rekli da sam jako dugo izdrzala sa tim teretom samo zato jer sam dobrog zdravlja i jer sam mlada (meni je 28 godina). Ali da je teza trudnoca sa dvoje, to je istina, jednostavno puno prije krenes osjecat krizobolje, zgaravicu i sl. Ako si spremna podnosit ipak nesto vecu tezinu tih par mjeseci za dva mala bica, onda go for it. Ako se bojis dal ces moc to izdrzat, onda nemoj. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Matkiša 😎

    Matkiša 😎

    Broj poruka: 2107

    Prijavi adminu

    Cure sa malim grudima (veličine čvarka 😁) n koji način pregledate grudi? Samo kontrola mi nema smisla jer osjetim samo rebra, mamografija? Nisam sigurna jel ima materijala za stisnuti i zvuči bolno stisnuti tako male mandarinice 😵

    2x IUI, prirodna asp (nema js), ICSI-🐧🐧🐧
    FET 1️⃣ biokemijska✖️ FET 2️⃣ ✖️
    FET 3️⃣ Bhcg 10dnt> 198,5 - 12dnt> 608,0 ✔️
    Uzv - 5tt+2, GV 11 mm, ŽV 3 mm
    6tt+2 imamo 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar iris_iris

    iris_iris

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    iris_iris

    Drage ženice, molim vas za malu pomoć! Koliko se čekaju nalazi briseva preko HZZO-a sad u ovoj situaciji? Imate kakav savjet gdje to najbrže riješiti? Radi se o Zg.


    Curke, pliz, može samo info za koliko ste dobile rezultate briseva? 

    MOI:35g., endometrioza?/dermoid?, naznake adenomioze, nizak AMH
    MM: blaga asthenozoo
    MPO od 7/20
    10xIVF + 1xprekinut postupak zbog loše reakcije
    6xET - beta 0,
    3xneg. aspiracija,
    1xIVF>IUI popucali folikuli - beta 0
    iris676.iris@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Mattan

    Woman_name mi smo uvijek imalo odnos bez zaštite ali kao pazili smo, ali ništa od toga, očito ova moja zabačena maternica ne želi na taj način bebu 🙈 još su mi rekli da je cerviks zvjezdolik i ima neke kripte 🤔 nije okrugao, navodno to može biti nakon neki prevoljenih upala za koje ne znamo ili što već… Nisam to mogla ni izguglat


    mattan jel i tebe onda transfer boli ili nemas te probleme, jesu ti sta govorili moze li se sto napravit da bude lakse? Nisam do sada primjetila da je netko jos od čopora rekao da ima zabacenu maternicu osim mene pa sam sad sva puna pitanja

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.