Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    MTB

    miss1502

    Sanjich🤞🤰

    Ja dobila M.. Sutra racunam kao 1dc.. A sutra mi je covid… Znaci zovem ujutro humanu i u petak vadim hormone na 2dc i idem tamo donjet nalaz. Uh panikica neka me vata.. Pozitivna doduseeeeee

    Kad si dobila M? Meni je receno da do 17 h se racuna kad 1dc,a ako se dobije poslije 17h onda je sutradan 1dc

    Ovo ovisi od doktora do doktora. Neki kažu to što i ti. Neki kažu da kad krene svježa krv.
    Mislim da je u načelu svejedno 1dc ili 2dc, zato se previše ne uzrujavaju oko toga, nego nam daju nekakvo ovakvo pravilo. A menstruacija uvijek počinje s onim smeđarenjem.


    To sam baš ja htjela pitati jer ja sam danas dobila i oduvijek taj prvi dan kakav god da bude a obično je skroz bezveze računam kao prvi dan ciklusa. Nije valjda da oduvijek krivo računam 🙈

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    manemoj

    MTB

    miss1502

    Sanjich🤞🤰

    Ja dobila M.. Sutra racunam kao 1dc.. A sutra mi je covid… Znaci zovem ujutro humanu i u petak vadim hormone na 2dc i idem tamo donjet nalaz. Uh panikica neka me vata.. Pozitivna doduseeeeee

    Kad si dobila M? Meni je receno da do 17 h se racuna kad 1dc,a ako se dobije poslije 17h onda je sutradan 1dc

    Ovo ovisi od doktora do doktora. Neki kažu to što i ti. Neki kažu da kad krene svježa krv.
    Mislim da je u načelu svejedno 1dc ili 2dc, zato se previše ne uzrujavaju oko toga, nego nam daju nekakvo ovakvo pravilo. A menstruacija uvijek počinje s onim smeđarenjem.

    To sam baš ja htjela pitati jer ja sam danas dobila i oduvijek taj prvi dan kakav god da bude a obično je skroz bezveze računam kao prvi dan ciklusa. Nije valjda da oduvijek krivo računam 🙈


    Ja sam krivo računala dok mi nisu ovo objasnili. I stvarno i ispadne da ako krene ujutro smeđarenje, popodne/navečer je već svježa krv. A ako dođe popodne smeđarenje, do jutra je svježa krv. Tako da su vjerojatno obje definicije dobre, samo je ovu sa 17h lakše za pamtiti. 

    💔💔💔

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Zdravo cure, ja imam jedno pitanja za vas. Bila sam na postupku u avgustu, nije uspio, nema smrzlica, to sam vec pisala.. Sad sam planirala u decembru novi postupak medjutim danas kod ginekologa svog, znaci drugi ginekolog ne ovaj kod kojih sam radila vantjelesnu, kaze mi da imam jos malih folikula, kao da sam jos pod hormonima i da mi ne bi savjetovao opet u decembru stimulaciju, kao nije se tjelo jos smirilo.. Mada je upravu, posle IVF grudi me bole konstantno dva mjeseca…Ne znam je li ko imao taj slucaj, koliko vam je proslo vremena izmedju dvije stimulacije, koliko se tjelo treba odmarati??? Da stvar bude gora otisla sam ginekologu zbog kvrzice tacnije kvrge koju sam napipala na preponi, dr kaze da je to kila i da ne bi trebala smetati, ako bude smetala onda hirurgu, ma ludilo 

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Avatar Tinchy_07

    Tinchy_07

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    MilaSt jej konacno stigla menga🎉 Sretno s pikanjem
    Sanjich eto i tebi menge konacno. Sad nema vise mjesta panici, sad moras bit smirena za bebicu. Mada lako savjetovat, kad sam ja sama bila sva luda. 
    MTB to da ako je do 17 da se racuna taj dan, ako je iza iduci sam i ja cula od svog ginekologa i na humanoj, samo sto su uvijek rekli da si ne racunam smeckarenje vec kad bas krv krene (meni je smeckarenje do 3 dana znalo potrajat) 
    Ajmeeee, sutra ides po svoje bebice (nekako sam uvjerena da ce prevagnut mnozina😉) 

    🧔 35
    🙎🏼‍♀️32
    🤰🏼 1.trudnoca, 40. tjedan, po uzv 39.💙

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    MTB nisam napisala da nisam ja birala da mi se blastice smrznu zajedno, vec sam orije o tome pisala, u Petrovoj me nisu ni pitali zelim li odvojeno, praksa im je vjerojatno zbog ustede ovako, zato cemo vratiti obje..
    Sto se tice pikanja ja sam krenula 3dc zbog povisenog progesterona, tako da ne mozete pogrijesiti oko tog racunanja prvi dan menge, nista se nece dogoditi ako se koji sat zeznulo, jer ja sam isto krenula smeckariti u nedjelju ujutro, a svjeza krv valjda u 17:15 🤣 tako da mi se pon racunao kao 1dc, utorak sam dosla vaditi krv i odgođeno mi pikanje za 3dc..
    Nadja89 ja bih na tvom mjestu napravila jos malu pauzu, znam da je tesko cekati u nedogled, ali to su hrpe hormona koje sigurno ostavljaju trag na nama i dopusti tijelu da se ocisti.. Npr ja sam u 9mj bila u postupku, i jos uvijek imam svakodnevne glavobolje sto nisam nikad u zivotu imala, i neka probadanja na lijevoj strani ispod rebara i oko srca..mislim da svaka od nas drugačije reagira na lijekove, i mozda netko nema tegobe, ali ja nisam ta sretnica 🙈 sretno ti sto god odlucila 🥰 ovo za kilu ne znam, mozda da odes na neko snimanje da budes sigurna 🤔

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    lotus

    MilaSt jej konacno stigla menga🎉 Sretno s pikanjem
    Sanjich eto i tebi menge konacno. Sad nema vise mjesta panici, sad moras bit smirena za bebicu. Mada lako savjetovat, kad sam ja sama bila sva luda.
    MTB to da ako je do 17 da se racuna taj dan, ako je iza iduci sam i ja cula od svog ginekologa i na humanoj, samo sto su uvijek rekli da si ne racunam smeckarenje vec kad bas krv krene (meni je smeckarenje do 3 dana znalo potrajat)
    Ajmeeee, sutra ides po svoje bebice (nekako sam uvjerena da ce prevagnut mnozina😉)


    Tako su i meni rekli jer i meni smedarenje traje 2-3 dana…. pa to ne računam kao M, nego tek kad bas krene krv.

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    MTB

    manemoj

    MTB

    miss1502

    Sanjich🤞🤰

    Ja dobila M.. Sutra racunam kao 1dc.. A sutra mi je covid… Znaci zovem ujutro humanu i u petak vadim hormone na 2dc i idem tamo donjet nalaz. Uh panikica neka me vata.. Pozitivna doduseeeeee

    Kad si dobila M? Meni je receno da do 17 h se racuna kad 1dc,a ako se dobije poslije 17h onda je sutradan 1dc

    Ovo ovisi od doktora do doktora. Neki kažu to što i ti. Neki kažu da kad krene svježa krv.
    Mislim da je u načelu svejedno 1dc ili 2dc, zato se previše ne uzrujavaju oko toga, nego nam daju nekakvo ovakvo pravilo. A menstruacija uvijek počinje s onim smeđarenjem.

    To sam baš ja htjela pitati jer ja sam danas dobila i oduvijek taj prvi dan kakav god da bude a obično je skroz bezveze računam kao prvi dan ciklusa. Nije valjda da oduvijek krivo računam 🙈

    Ja sam krivo računala dok mi nisu ovo objasnili. I stvarno i ispadne da ako krene ujutro smeđarenje, popodne/navečer je već svježa krv. A ako dođe popodne smeđarenje, do jutra je svježa krv. Tako da su vjerojatno obje definicije dobre, samo je ovu sa 17h lakše za pamtiti.


    Ja san vama jako azurno javila, cim sam ugledala trag na dnevnom.. Drzala sam dnevni vec par dana da odma skontam kad dodje.. Tako da u 21h sam dobika sutra racunam 1dc 😊💃

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Znam, razmisljam sta i kako, otici cu i kod ovih sto sam radila IVF da vidim sta mi savjetuju, mada ja sam bas nestrpljiva i ovo u decembru mi dugo cekati na bebice, nikad vrijeme proci, valjda se ocisti do decembra, dovedwm se u red.. Ma meni su grudi najgore, prije me znalo boljeti samo prije mjesecnice, a sad svaki dan kao da sam u pms konstantno.. A kila ne znam otkud mi, nista teze od case podigla nisam, i to mi se pojavilo posle stimulacije, odjednom, morati cu prije postupka hirurga posjetiti, jer kako cu sa kilom iznijeti trudnocu, mozda i dvojke  🤣😊

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Btw cure iz ST koje su isle na covid, di je to tocno na krizinama? 

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Nadja89, najbolje je provjeriti što ti kažu specijalisti. Možda te stave tokom 11. mjeseca na pilule (mene su stavili) pa se onda “pročistiš”. Što se kile tiče, provjeri isto sa specijalistom. Ono što ja znam je da mi je prijateljica imala kilu na stomaku i svejedno je išla u trudnoću i rodila bez problema. A ako treba pričekati jedan mjesec, bolje i to pa da ti se tijelo dobro pripremi, nego da odeš prerano pa da tijelo odbaci zametke. Ovo je, na žalost, igra gdje je strpljenje jako bitno.

    lotus, meni je transfer u petak, sutra ću ih samo zvati da vidim kako napreduju bebice. Još razmišljam koliko ću ih vraćati (ako ih bude više, a bit će) 

    darliv, da, sjećam se kad si pisala da su zaledili bez pitanja, ali sam zaboravila koji je bio nick. Meni su rekli da se može vratiti samo jedan, a drugi opet zalediti, ali da to ne preporučuju jer je pitanje kako bi drugi preživio odleđivanje/zaleđivanje. U tvojoj situaciji ne bih ni ja riskirala, vratila bih ih oboje.  

    Sanjich, zamišljam te spuštenih gaćica, kako tipkaš na forum da je došla menga čim si primijetila točkice  
    Baš mi je drago da sad vaš mali čopor koji je bio zakazan krajem ovog mjeseca krećete!

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.