Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Cure, nisam vas stigla detaljno pratiti ovih dana, i sad sam slabo pohvatala zaostatke… Svima vama na ovom forumu želim svu sreću ovog svijeta i da sve što prije dođemo do trudnoće ili ozdravljenja <3 Nemojte zamjeriti ako sam propustila čestitati ili bodriti…

    Mislim da Leptirica90 ide u FET, a ne u novi postupak.
    Nikitta, naletjela sam na video djevojke na youtube-u koju sam gledala početkom godine kad sam se počela sa svime oko MPO-a susretati. I kad sam to sve pogledala, počela sam plakati. Onako općenito, zbog naše situacije kao i zbog svih vas koje niste zaslužile da tako teško dolazite/imo do trudnoće. Sjetila sam se Nikitta tebe, jer ste prošle neke slične situacije- poticanje na IVF nadajući se da će endo mirovati. Vrčić ju je vodio.
    Evo linka pa ako netko želi neka pogleda…https://www.youtube.com/watch?v=g61LVCtN5ds&t=7s&ab_channel=Bonnie%26Clyde [youtube.com]
    Nadja89, na kojoj terapiji si bila i koliko stanica si dobila? Ja isto moram na UZV, imam osjećaj da bi i kod mene moglo biti još folikula i utjecaja hormona, također bila u 8mj. Iako se ja sad osjećam skroz ok…voljela bih čim prije na UZV.
    Lucija07 ako nas čitaš, javi nam se… kakva god da je situacija kod tebe. Ipak smo mjesecima bile zajedno…

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    Btw cure iz ST koje su isle na covid, di je to tocno na krizinama?


    Jesu ti dali termin? 
    Nasuprot Medikola parking, na istocni ulaz na Krizine. Vidjet ces cim dodjes red jer penzici koji su naruceni u 9 dodju vec u 5 stajat u redu 😂😂 i onda jos imaju 100 pitanja pa nikako da se maknu kad im uzmu bris 😂😂

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    MTB

    Nadja89, najbolje je provjeriti što ti kažu specijalisti. Možda te stave tokom 11. mjeseca na pilule (mene su stavili) pa se onda “pročistiš”. Što se kile tiče, provjeri isto sa specijalistom. Ono što ja znam je da mi je prijateljica imala kilu na stomaku i svejedno je išla u trudnoću i rodila bez problema. A ako treba pričekati jedan mjesec, bolje i to pa da ti se tijelo dobro pripremi, nego da odeš prerano pa da tijelo odbaci zametke. Ovo je, na žalost, igra gdje je strpljenje jako bitno.

    lotus, meni je transfer u petak, sutra ću ih samo zvati da vidim kako napreduju bebice. Još razmišljam koliko ću ih vraćati (ako ih bude više, a bit će)

    darliv, da, sjećam se kad si pisala da su zaledili bez pitanja, ali sam zaboravila koji je bio nick. Meni su rekli da se može vratiti samo jedan, a drugi opet zalediti, ali da to ne preporučuju jer je pitanje kako bi drugi preživio odleđivanje/zaleđivanje. U tvojoj situaciji ne bih ni ja riskirala, vratila bih ih oboje.

    Sanjich, zamišljam te spuštenih gaćica, kako tipkaš na forum da je došla menga čim si primijetila točkice
    Baš mi je drago da sad vaš mali čopor koji je bio zakazan krajem ovog mjeseca krećete!


    Zadnji put kad sam bila kod njih na pregledu posle IVF, rekli su mi da se javim u novembru da mi daju nesto, znaci vjerovatno su mislili na tablete te, vidjet cemo, otici cu i kod njih, ne bih voljela da zurim a opet ne znam, nekako sam vec decembar zamislila u glavi da je to taj mjesec dobitni 😊 A sto se kile tice vidim ovamo sad po forumima da ljudi godinama sa njom zive normalno, zene radjaju, pa nadam se da meni nece praviti problem

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Bozma

    Sanjich🤞🤰

    Btw cure iz ST koje su isle na covid, di je to tocno na krizinama?

    Jesu ti dali termin?
    Nasuprot Medikola parking, na istocni ulaz na Krizine. Vidjet ces cim dodjes red jer penzici koji su naruceni u 9 dodju vec u 5 stajat u redu 😂😂 i onda jos imaju 100 pitanja pa nikako da se maknu kad im uzmu bris 😂😂


    Jess u 8 manje kvarat.. Sugeriras da ne idem autom radi parkinga jel da.. 🙃

  • Avatar 🍀🐞MISS🐞🍀

    🍀🐞MISS🐞🍀

    Broj poruka: 758

    Prijavi adminu

    Ja sam isto bila u punoj stimulaciji na ivfu u 8.mj i sad idem u 11- tri mj nakon medutim nitko me nije pregledao u međuvremenu.  Jel to ok? A bila je biokemijska.  Sad ste me zabrinule s tom temom pa ne znam da li bi trebala na pregled prije novog postupka… Imala sam tad 9 folikula i pri svakoj ovulaciji nakon te osjecam da ih je vise nego inace ,tj bolnije su mi ovulacije.  

    👸32🤴36
    4god pokusavanja
    Amh21, hsg-sve prohodno,spermiogram -Normo
    *Idiopatska neplodnost*
    KBC Split ,dr.Mršić
    06/20 AIH - nesupjesno
    07/20 AIH -neuspjesno
    08/20 - IVF - biokemijska trudnoca (bemfola150,cetrotid,brevactid stop.) 10 js - nema 🐧🐧
    11/20 - 2.IVF (terapija ista kao 08.mj),13js- 2🐧🐧 14.11 transfer trodnevnih 2xosmostanicne
    11dnt beta 98.6, 13dnt beta 254, 16dnt beta 953
    UZV 05.12

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Cure, nisam vas stigla detaljno pratiti ovih dana, i sad sam slabo pohvatala zaostatke… Svima vama na ovom forumu želim svu sreću ovog svijeta i da sve što prije dođemo do trudnoće ili ozdravljenja &lt;3 Nemojte zamjeriti ako sam propustila čestitati ili bodriti…

    Mislim da Leptirica90 ide u FET, a ne u novi postupak.
    Nikitta, naletjela sam na video djevojke na youtube-u koju sam gledala početkom godine kad sam se počela sa svime oko MPO-a susretati. I kad sam to sve pogledala, počela sam plakati. Onako općenito, zbog naše situacije kao i zbog svih vas koje niste zaslužile da tako teško dolazite/imo do trudnoće. Sjetila sam se Nikitta tebe, jer ste prošle neke slične situacije- poticanje na IVF nadajući se da će endo mirovati. Vrčić ju je vodio.
    Evo linka pa ako netko želi neka pogleda…https://www.youtube.com/watch?v=g61LVCtN5ds&amp;t=7s&amp;ab_channel=Bonnie%26Clyde [youtube.com]
    Nadja89, na kojoj terapiji si bila i koliko stanica si dobila? Ja isto moram na UZV, imam osjećaj da bi i kod mene moglo biti još folikula i utjecaja hormona, također bila u 8mj. Iako se ja sad osjećam skroz ok…voljela bih čim prije na UZV.
    Lucija07ako nas čitaš, javi nam se… kakva god da je situacija kod tebe. Ipak smo mjesecima bile zajedno…


    Ja sam imala punu stimulaciju, femara, gonal, cetrotide i stoperica. Dobila sam samo 4 jajne stanice, 2 oplodjene, vracene 3 dan.. Ja danas bila na pregledu, kaze doktorica da ih ima dosta, folikula, mali su.. nije se valjda jos to procistilo, a i osjecam na sebi da sam jos uvijek pod uticajem hormona

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Avatar Nirvana2023

    Nirvana2023

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Jel temperatura normalna pojava nakon aspiracije?
    Ja sam trenutno na 37.2  

    ja: 35, sve ok // on: 34 normozoospermia
    1. IVF 10/20 Petrova
    2. Ana rođena 7/21
    3. FET 1🐧 (5dnevna blastica iz 1.postupka) 10.5.
    Beta 24.5. 🚫
    9/23 novi FET, 2 blastice 🤞
    Testovi negativni, do bete nismo ni stigli, smeđarenje
    IVF klinika - čekamo svoju šansu 😇
    AMH 4.5 (smanjena pl.), FSH povišen

  • Deleted user

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Bozma

    Sanjich🤞🤰

    Btw cure iz ST koje su isle na covid, di je to tocno na krizinama?

    Jesu ti dali termin?
    Nasuprot Medikola parking, na istocni ulaz na Krizine. Vidjet ces cim dodjes red jer penzici koji su naruceni u 9 dodju vec u 5 stajat u redu 😂😂 i onda jos imaju 100 pitanja pa nikako da se maknu kad im uzmu bris 😂😂


    Marija Husar trudna u 46. godini. Ako nisi procitala da znas, dakle moguce je sve😁😁😁😁😁😁

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Nirvana2020

    Jel temperatura normalna pojava nakon aspiracije?
    Ja sam trenutno na 37.2


    Daaa, jeste, i kod mene je prelazila 37,5 ali posle embriotranasfera… Znam da sam posle isla par dana na more, trebao mi test na covid i nisu mi dali uci jer mi je tempratura bila previsoka.. Ja objasnjavala zbog cega je, medjutim nisu me pustili 🤣

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    miss1502, napravit će ti pregled na početku tog ciklusa u 11 mjesecu pa će ti reći ako iz nekog razloga ne možeš krenuti. Sumnjam da bi te tvoj specijalist naručio za 11 mjesec bezveze.

    Nirvana2020, mislim da je ta blago povišena temperatura normalna za sve nas koji smo pod procedurama/hormonima itd. Ipak je aspiracija invazivan postupak, tijelo se oporavlja. Ako nemaš izljeve krvi i neizdržive bolove, dobro je. Samo prati situaciju dalje. Ja i danas (dan poslije) imam kroz dan grčeve svakih nekoliko sati na ovom jajniku koji je bio teže dostupan, ali baš osjećam da mi se tijelo polako oporavlja. Temperaturu ne mjerim, jer sam cijelo vrijeme uzimanja hormona imala blago povišenu. Stvarno su nam tijela čudesna.

    angribird, pročitala sam, i izgleda da je prirodno (barem tako tvrdi). To je super vijest za sve nas starije 

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.