Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    Marta mjesec dana prije je bio 5,3, dignuli smo dozu sa 100 na 150 pa sam se nadala da je pao, ali nije trazio da ponovim nalaz, samo mi je dodao decortin u terapiju ( citala sam da pomaze sa stresom i kontrolira tsh prilikom stimulacije, pa valjda zato? ) ali nije mi nista objasnio zasto! Radili su i ICSI ovaj put, takoder mislim zbog proslog neuspjeha i nisam imala estrofem a stavio mi je fragmin umjesto aspirina, i 2x sam primila choragon…

    Svakako cu srediti sebe i zdravlje si, vjerujem i da su me postupci sad iscrpili…. 

  • Mrva1986

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Vuky citala sam ti puno o jadrankinoj otopini za neplodnost. Preporucaju ju za snizavanje tsh. Sadrzi jod. Ako hoces proguglaj malo. Ja ju nisam uzimala jer mi je tsh bio 2,5 a kad sam krenula u mpo su mi uveli eutirox 25. Sad mi je zadnje bio 1.48 pa se ne usudim da se ne snizi previse

  • Avatar Marta...

    Marta...

    Broj poruka: 895

    Prijavi adminu

    Mrva kad je beta kod tebe, jesi i dalje i na eutiroxu meni je bio 2.4 a prije tog 4.5 nisam ništa uzimala 

    ❤️Bogu ništa nije nemoguće ❤️

  • Deleted user

    Broj poruka: 1379

    Prijavi adminu

    vuky

    avamsja sam sad imala fragmin u terapiji i cirkulacija mi je super, nisu mi hladne ruke i noge… zato bi kod hematologa… vidjeti cu sa gin… jer sa mpo nikskav razgovor nisam jos vodila, tako da ne znam i dal ce mi sad ista predloziti kad mu sutra javim betu!

    JECIKAmi kao nemamo nekih zapreka za trudnocu, problem
    su malo godine, malo hipotireoza, malo suprugov setajuci spermiogram, no ko moglo bi se i prirodno dogoditi… mislim da sam pod uzasnim stresom zbog ovoga… pa moram na tome raditi, ne znam dal ikad bude lakse… i kako se istrenirati da nista ne ocekujem…


    Koliko vidim ti si takodjer manje vise dobila sve sto se moze od terapije, fragmini, decortin=on se daje eto jer kao smanjuje imunološki odgovor zene da embrij ne smatra kao strano tijelo i odbaci ga, eventualno ti mogu povisiti progesteron proluton injekcijama no buduci da nisi rano procurila (kao sto sam ja znala) tako da ne vjerujem da ti je on bio nizak…
    Mozes traziti jos provjeriti stitnjacu i antitijela stitnjace, secer i guk profil, histeroskopiju s biopsijom endometrija te oboje kariograme, i to ti je manje vise sve… To nepismeno dobijes preporuku od mpo doktora i doc gin ti da uputnice…. 

  • Avatar Vita26

    Vita26

    Broj poruka: 1298

    Prijavi adminu

    Cure ni slucajno Jadransku otopinu uzimati ,to ce vam skroz hormone pobrkati,Ja sam se sama cula sa zenom u veze te otopine jer i meni malo tsh povišen pijem Eutyrox ali ona mi sama rekla ako ne budem isla na postupak onda mogu te kapi..
    Poslala mi je linkove Za prehranu .stime mozete balansirati svoj tsh .ali na svoju ruku kupovati ne mojte,moj savjet

    https://lmtm.lilypie.com/WHczp2.png [lmtm.lilypie.com]

  • Avatar Simba 1989

    Simba 1989

    Broj poruka: 430

    Prijavi adminu

    Sunshine25 ti si koristila Shavatari? A suprug Gokshura?? Jesi možda imala kakvu reakciju??? Heeelp 

    1.postupak vinogradska beta 0
    2.postupak molarna trudnoća
    3.postupak beta 0
    4.postupak jednojajčane trojke
    Muž ima izrazito loš spermiogram, kod mene sve uredu
    Jednojajčane trojke 💙💙💙

  • Mrva1986

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Marta...

    Mrva kad je beta kod tebe, jesi i dalje i na eutiroxu meni je bio 2.4 a prije tog 4.5 nisam ništa uzimala


    Beta u utorak. Jesam, vec 2 godine. Uveli su mi ga u petrovoj. DrA je rekao da mi ga on nebi davao na tu vrijednost ali sad kad ga koristim moram i dalje jer bi tsh mogao skociti preko 3 a to bi onda bilo previse

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2330

    Prijavi adminu

    Ja sam danas sva nikakva. Pred par dana prosla prva ovulacija nakon operacije i prva ovulacija bez jajovoda. Uzasno mi je cudno biti u ovoj drugoj fazi ciklusa i iscekivati menstruaciju, a znajuci da ne postoji ni 0,01% sanse da sam trudna jer je to sada bez jajovoda skroz nemoguce, naravno. Bas mi je tesko, a do sad sam se osjecala vise manje ok. Strah me da ne padnem u neku depresiju zbog svega. Bas mi fali to iscekivanje i maaaaala bar nada da sam mozda ovaj ciklus trudna. Uklanjanjem jajovoda oduzeli su mi tu nadu i eto, takav mi je dan pa da se vama bar malo pozalim. Jasno mi je da postoje puno gore situacije i da imamo sanse u postupcima i sve je meni to jasno, ali ja se danas ne mogu razveseliti nicime nikako.

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Mrva1986

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Slee

    Ja sam danas sva nikakva. Pred par dana prosla prva ovulacija nakon operacije i prva ovulacija bez jajovoda. Uzasno mi je cudno biti u ovoj drugoj fazi ciklusa i iscekivati menstruaciju, a znajuci da ne postoji ni 0,01% sanse da sam trudna jer je to sada bez jajovoda skroz nemoguce, naravno. Bas mi je tesko, a do sad sam se osjecala vise manje ok. Strah me da ne padnem u neku depresiju zbog svega. Bas mi fali to iscekivanje i maaaaala bar nada da sam mozda ovaj ciklus trudna. Uklanjanjem jajovoda oduzeli su mi tu nadu i eto, takav mi je dan pa da se vama bar malo pozalim. Jasno mi je da postoje puno gore situacije i da imamo sanse u postupcima i sve je meni to jasno, ali ja se danas ne mogu razveseliti nicime nikako.


    Draga zao mi je sto se tako osijecas. Tako i ja svaki mjesec ocekujem da necu dobiti makar znam da je i u teoriji nemoguce s obzirom na spermiogram. Cesto imam osjecaj da mi se zivot sveo na postupke i pripreme za iste i nadanja. Ja vjerujem da cemo na kraju ipak biti nagradene za svu ovu muku 🥰

  • Mrva1986

    Broj poruka: 406

    Prijavi adminu

    Slee

    Ja sam danas sva nikakva. Pred par dana prosla prva ovulacija nakon operacije i prva ovulacija bez jajovoda. Uzasno mi je cudno biti u ovoj drugoj fazi ciklusa i iscekivati menstruaciju, a znajuci da ne postoji ni 0,01% sanse da sam trudna jer je to sada bez jajovoda skroz nemoguce, naravno. Bas mi je tesko, a do sad sam se osjecala vise manje ok. Strah me da ne padnem u neku depresiju zbog svega. Bas mi fali to iscekivanje i maaaaala bar nada da sam mozda ovaj ciklus trudna. Uklanjanjem jajovoda oduzeli su mi tu nadu i eto, takav mi je dan pa da se vama bar malo pozalim. Jasno mi je da postoje puno gore situacije i da imamo sanse u postupcima i sve je meni to jasno, ali ja se danas ne mogu razveseliti nicime nikako.


    Probaj misliti na nacin da imas ovulacije i zdrave js i da ce u iducem postupku biti beba u busi. Grlim🤗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.