Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Meto, meni je čak i draže da nude mogućnost da se uzorak uzme od kuće, samo me interesirao taj vremenski dio…
    VM, mnogima se dešava pa opet uspije transfer… Tako je i Ruska1986 imala❤💕 Bude sve kako treba biti, nemoj biti tužna! 
    Bozma, možda se možeš prebaciti kod nekog drugog? Pa da ti onda on smije promijeniti terapiju ako bude potrebno, pitaj barem to da li se može.

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    lucija07

    Bozma

    Ivanaxxx, to je neka nova doktorica? Ja sam bila u dr. Vlasica. Ma stvarno je sve tamo super. To za ljekove sam provjeravala sa svojim ginekologom i nista mi nije mogao dat na uputnicu osim Utrogestana i Decortina pa sam bar to uzimala na uputnicu. Meni je trebalo brdo tih ljekova pa bi me samo ljekovi izasli oko 9.000kn. Ali samo kod njih sam dosla do blastica, mislim da to vise nikad necu dozivit, a i ovi drugi doktori i embriolozi kod kojih sam bila nakon mi nitko ne vjeruju da sam imala blastice.

    Da da, lijekovi su UZASNO skupi za stimulaciji, ja sam isto cca 10000platila ali to sve ovisi koliko iu doze trebate na dan.. Tipa netko koristi 150iu netko 300 kao ja sto sam morala… Tako netko npr plati i duplo manje lijekove…
    A preko hzzoa ide utrogestan, decortin, estrofem i dufaston i folacin…


    Ja u postupku ni prvom ni drugom nisam platila niti jedan lijek niti ista sta sam trebala koristit! Ja sam mislila da se to uopce ne placa ako ide preko HZZOa 🤷‍♀️

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    VM

    Ja sam danas bila u iscekivanju poziva da me obraduju da su preostala 3embrija izdrzala i idu u freez ali nista, “pisi” propalo.


    Sa, i meni je isto tako bilo zao sta se nije imalo sto za zamrznut jer ko zna sta moze u buducnosti bit! Kod nas je jako losa situacija sa spermiom pa dal ce uopce uspjet iduci postupak.. Ali nema veze, treba se skoncentrirati na sadasnjost! Vracena su ti dva i nadajmo se da su se dobro smjestili! 🤗 mozda se i podijeli jedan 🙂

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    lucija07

    Piky

    Ruska1986

    Znaci, sad cekamo dvije bete u srijedu(ako sam dobro zapamtila), ne znam da li cekamo koji test jos? 🤔

    E ja sam napokon išla kupiti test i naravno imaju samo prima test za koji čitam da i nije baš najbolji??? Molim mišljenje.

    Probaj🙏🤞🤞


    Gle, nemas sta izgubit! Ako je taj jedini koji imaju…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Amaranta

    Amaranta

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Koliko pluseva ovih dana, iako nisam baš pisala, svaki vaš plusić i beta mi popravi dan 😉
    Znima me par stvari, ako mi možete odgovoriti. Jeste li dobivali Femaru na recept od svog soc. ginekologa? Daje li vam isti taj gin. i dalje crvene uputnice za pretrage iako imate otvorenu D1 ili vam mpo vade interne uputnice za ono što vam traže (tipa hormone, pa čak i betu nakon postupka). I je li nekome pravio problem oko uputnice za test na konornu? Ja sam u skupljanju papira za postupak idući ciklus i stalno nailazim na te glupe prepreke… 

    Ja 84.,endometrioza, loše stanice;
    M. M. 77., 193 cm, ali asthenozoospermia
    Pokušavamo 9 god., nikad ništa.
    3/17. AIH, 5/17. AIH;
    10/17. LPSC (endometrioza), 3/18. HYSC (polip, septum + LPSC);
    9./18. AIH, 11./18. AIH;
    9./19. ICSI-bhcg 0;
    2./20. ICSI-bhcg 0.
    10./20. IVF prirodni - otkazan (CIN)

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    lucija07

    Bozma

    Ivanaxxx, to je neka nova doktorica? Ja sam bila u dr. Vlasica. Ma stvarno je sve tamo super. To za ljekove sam provjeravala sa svojim ginekologom i nista mi nije mogao dat na uputnicu osim Utrogestana i Decortina pa sam bar to uzimala na uputnicu. Meni je trebalo brdo tih ljekova pa bi me samo ljekovi izasli oko 9.000kn. Ali samo kod njih sam dosla do blastica, mislim da to vise nikad necu dozivit, a i ovi drugi doktori i embriolozi kod kojih sam bila nakon mi nitko ne vjeruju da sam imala blastice.

    Da da, lijekovi su UZASNO skupi za stimulaciji, ja sam isto cca 10000platila ali to sve ovisi koliko iu doze trebate na dan.. Tipa netko koristi 150iu netko 300 kao ja sto sam morala… Tako netko npr plati i duplo manje lijekove…
    A preko hzzoa ide utrogestan, decortin, estrofem i dufaston i folacin…

    Ja u postupku ni prvom ni drugom nisam platila niti jedan lijek niti ista sta sam trebala koristit! Ja sam mislila da se to uopce ne placa ako ide preko HZZOa 🤷‍♀️


    Ee plaća se samo ako je i postupak cijeli privatno. Ja sam cca 8-9 tis kn na lijekove dala. A za postupak iskreno i nez, to plaćam nakon transfera. Na recept od svoje gin sam dobila utriće. Ovo drugo znam da ne može jer mi mama radi na hzzou pa nisam ni pitala ginićku. 

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    Ruska1986

    lucija07

    Bozma

    Ivanaxxx, to je neka nova doktorica? Ja sam bila u dr. Vlasica. Ma stvarno je sve tamo super. To za ljekove sam provjeravala sa svojim ginekologom i nista mi nije mogao dat na uputnicu osim Utrogestana i Decortina pa sam bar to uzimala na uputnicu. Meni je trebalo brdo tih ljekova pa bi me samo ljekovi izasli oko 9.000kn. Ali samo kod njih sam dosla do blastica, mislim da to vise nikad necu dozivit, a i ovi drugi doktori i embriolozi kod kojih sam bila nakon mi nitko ne vjeruju da sam imala blastice.

    Da da, lijekovi su UZASNO skupi za stimulaciji, ja sam isto cca 10000platila ali to sve ovisi koliko iu doze trebate na dan.. Tipa netko koristi 150iu netko 300 kao ja sto sam morala… Tako netko npr plati i duplo manje lijekove…
    A preko hzzoa ide utrogestan, decortin, estrofem i dufaston i folacin…

    Ja u postupku ni prvom ni drugom nisam platila niti jedan lijek niti ista sta sam trebala koristit! Ja sam mislila da se to uopce ne placa ako ide preko HZZOa 🤷‍♀️

    Ee plaća se samo ako je i postupak cijeli privatno. Ja sam cca 8-9 tis kn na lijekove dala. A za postupak iskreno i nez, to plaćam nakon transfera. Na recept od svoje gin sam dobila utriće. Ovo drugo znam da ne može jer mi mama radi na hzzou pa nisam ni pitala ginićku.


    Ja sam isla u privatnu polikliniku ali preko HZZOa. Kod mene je sce nevjerovatno brzo islo.. Dosla sam na prve konzultacije uopce za MPO i vec za dva tjedna krenula sa terapijom. U meduvremenu izvadila sve to sta sam od nalaza trebala. U svem tom sam samo prve konzultacije platila i eventualno da sam imala sto za zamrznut, al nisam imala.

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Amaranta

    Koliko pluseva ovih dana, iako nisam baš pisala, svaki vaš plusić i beta mi popravi dan 😉
    Znima me par stvari, ako mi možete odgovoriti. Jeste li dobivali Femaru na recept od svog soc. ginekologa? Daje li vam isti taj gin. i dalje crvene uputnice za pretrage iako imate otvorenu D1 ili vam mpo vade interne uputnice za ono što vam traže (tipa hormone, pa čak i betu nakon postupka). I je li nekome pravio problem oko uputnice za test na konornu? Ja sam u skupljanju papira za postupak idući ciklus i stalno nailazim na te glupe prepreke…


    Meni su sve pisali sta trebaju i onda bi ja s tim papirom isla kod svog socijalnog gin. i on bi mi dao uputnicu za sve to… Isto tako i za Coronu! Daju ti papir na kojem pise zasto ti treba i ti s tim odes svom gin. i on ti da uputnicu. Za betu nisam ni trazila, isla sam privatno 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Amaranta

    Koliko pluseva ovih dana, iako nisam baš pisala, svaki vaš plusić i beta mi popravi dan 😉
    Znima me par stvari, ako mi možete odgovoriti. Jeste li dobivali Femaru na recept od svog soc. ginekologa? Daje li vam isti taj gin. i dalje crvene uputnice za pretrage iako imate otvorenu D1 ili vam mpo vade interne uputnice za ono što vam traže (tipa hormone, pa čak i betu nakon postupka). I je li nekome pravio problem oko uputnice za test na konornu? Ja sam u skupljanju papira za postupak idući ciklus i stalno nailazim na te glupe prepreke…


    Ja sam Femaru kupovala na recept, a čak sam tada bila privatno u postupku. A dali su mi i uputnicu za hormone i betu, a nisu mi trebale jer su mi u bolnici ispisali na osnovu D1 uputnice. Ni oko uputnice za koronu nisu radili probleme, samo što me nije ginekolog naručio, naručila sam se sama i ni tu nije bilo problema. Treba ti samo pustit recept za Femaru, i dat D1 uputnicu i up. za Koronu, ne mogu vjerovat da ih ima kojima je to problem

  • Avatar Sreca ♥

    Sreca ♥

    Broj poruka: 278

    Prijavi adminu

    Meto, kod kojeg si doktora u cita? I koja je cijena? Sve skupa kad zbrojis. 

    🤍

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.