Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar pozitiva

    pozitiva

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Panda123

    pozitiva

    Pozdrav svima! Evo, ja sam nova ovdje. :)
    Molila bih Vas za informaciju - bila sam na transferu u ponedjeljak, danas počela raditi. Da li ste vi doma odmarale ili ste odmah krenule na posao? Razgovarala sam sa doktorom i on kaže da slobodno mogu ići raditi i da mi to neće utjecati na to da li će do trudnoće doći li ne. Pa me zanimaju vaša iskustva. Hvala!

    Draga pozitiva, ako se ti dobro osjećaš možeš slobodno raditi. Ja sam oba puta ostala kući tjedan dana nakon transfera, ali mislim da za time nije ni bilo potrebe, već eto nisam se htjela stresirati na poslu, ali mislim da ću ako bude bilo potrebe za još jednim postupkom drugi put ići na posao.


    Panda123 puno hvala na odgovoru! :) Ovo mi je prvi transfer, 3. pokušaj umjetne pa me strah da sada nešto ne zeznem! Ne mogu dočekati 04.12. i vađenje bete! :)

  • Cvjetic

    Broj poruka: 327

    Prijavi adminu

    mono1111

    Cvjetic,
    Zao mi je stvarno ! Ali sam te zato i ispitivala neki dan….jer se to moze dogoditi…da jednostavno ne prezive…daj boze da od zamrznutih j.s.bude nesto….ako ne prezive odmrzavanje i ako ne dodje do oplodnje ni implantacije, znas da su ti bzvz racunali stim postupak i ostaje ti samo 3 jos ! Na tvoj stvarno veliki broj j.s.ocekivalo bi se da naravmo svih 12 stave u oplodnju i kod najoptimalnije situacije, dobila bi svega 6 embrija….svega samo 50 posto svih dobivenih j.s.embriji prezive…to je neka statistika, od tih 50 posto dobivenih kazu da je svega samo polovica genetski zdravo…pa kad izracunas, koji broj dobijes???
    Nadam se da ces iduci put itekako biti oprezna i da i ostale cure koje su u Ri citaju ovu temu i da se informiraju o svim pravima…ipak su u pitanju vasa buduca djeca !
    Drzi se i zelim ti svu srecu !!!


    Hvala ti,itekako mi je ovo bila dobra skola,znat cu za drugi put😩

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Cvjetic, jako mi je žao kaj ni jedna nije preživjela. 
    Nadam se da će sljedeći put biti uspješnije. 
    Panda, s0102 i ostale curke koje čekate ili betu ili mengu ili transfer kao i ja sama šaljem veliki poljubac i držite se! 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Panda123

    Panda123

    Broj poruka: 249

    Prijavi adminu

    pozitiva

    Panda123

    pozitiva

    Pozdrav svima! Evo, ja sam nova ovdje. :)
    Molila bih Vas za informaciju - bila sam na transferu u ponedjeljak, danas počela raditi. Da li ste vi doma odmarale ili ste odmah krenule na posao? Razgovarala sam sa doktorom i on kaže da slobodno mogu ići raditi i da mi to neće utjecati na to da li će do trudnoće doći li ne. Pa me zanimaju vaša iskustva. Hvala!

    Draga pozitiva, ako se ti dobro osjećaš možeš slobodno raditi. Ja sam oba puta ostala kući tjedan dana nakon transfera, ali mislim da za time nije ni bilo potrebe, već eto nisam se htjela stresirati na poslu, ali mislim da ću ako bude bilo potrebe za još jednim postupkom drugi put ići na posao.

    Panda123 puno hvala na odgovoru! :) Ovo mi je prvi transfer, 3. pokušaj umjetne pa me strah da sada nešto ne zeznem! Ne mogu dočekati 04.12. i vađenje bete! :)


    Znam, i samoj mi je bilo tako…meni je ovo treci pokusaj, drugi transfer. Betu vadim u ponedjeljak, uvijek postoji nada, ali skoro sam sigurna kako ni ovaj put nece biti nista, ne osjecam se trudno na bilo koji nacin, mislim da bih se sokirala na pozitivnu betu. Vec si slazem u glavi scenarij zivota bez djece, iako imamo jos pravo na tri pokusaja, ali vec mi sad sve to skupa strasno ide na zivce…:(

  • Minna

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Cvjetic, zao mi je. Uzasno zao!!
    Al znas za drugi put
    Panda drzim fige, mozda i super sto se ne osjecas trudno:)
    Mozda je to, to:)
    Lavice, bili smo na konzultacijama.
    Malo se raspitat i po doktoricino  misljenje
    Primjer..dal sa ovim nalazima ici na inseminaciju il umjetnu…koliko kosta itd
    Zasad kod nas sve staje, ponavljamo briseve za ureaplasmu. To nas je zaustavilo. 
    Tamo cu svakako ici na HSG jer je doktorica rekla da kod njih ne boli:)
    Pa ajde da vidimo:))
    A za dalje cemo vidjeti. U Vinogradskoj ( zgb) mi je super doktor, pa nekako, imam povjerenja u doktora, a to je najbitnije.
    :)
    Kaj ti? Odmah ces pokusat privatno?

  • Tencii

    Broj poruka: 131

    Prijavi adminu

    Hej cure!

    Vidim da je ozivjela tema malo 👍
    U mislima sam sa svima vama starima i novima kroz uspjehe i padove.
    Malo sam se povukla da pokusam sama sa sobom vidjeti sto dalje. I nisam jos skuzila i odlucila sto😂
    Prvi pozitivan test u zivotu i rast bete su me sredili vise nego nula.lakse mi je bilo podnjetii nekako tu nulu.
    Vidjela sam da beta ne raste pravilno, ali treca je pokazala pad. Na odjelu su fakat bili ok, stvarno sam vidjela da im je bilo zao, mozda zato sto smo mm i ja djelovali kao da nas je pregazio auto.
    Dr kaze da i to nesto znaci sto je prvi put doslo do t, makar ibiokemojske.
    Rekla sam da bi voljela neke dodatne pretrage, a ne da me salju tek ako opet bude negativno.
    Razmisljaju dal bi 2,3 mj kontracepcije mozda bilo ok, da se snizi jos fsh.
    Sljedeci tj cu ici da porazgovaram jos sa dr

  • Snjeska

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    malimaj

    Snjezana Cakaric

    Panda123

    Danas 6dpt počinju mi menstrualni bolovi…kao da ću svaki tren dobiti m, stalno trčim na wc da vidim je li stigla…drugih simptoma nemam nikakvih…osim blagog štrecanja u janicima koje je bilo 2dpt.
    Kupila sam test, napravit ću ga za vikend, ako prije ne dobijem m…sve u svemu, slabo spavam, strašno sam napeta, ali mislim kako je to najviše zato što se sutra vraćam na posao…

    Sretno svima..pozdrav svima ja sam nova dali ima neko saznanja ili iskustvo moze li se uopce ici u postupak ako imas miome ali ne na mjestu di smeta plodu…imam iza sebe jednu prirod trudnocu…na vv. Aih koji je uspio a zavrsii pobacajem ..jos jedan aih neuspjelo ivf jedna stanica nezrela i nakon 5 god odlucujem se opet jer nikako da dode moje meng..nisu duge kratkw su….bojim se dali je to uzrok sad bi trebala ponovo na pregled vrijwme ide imam39 god iskreno strah me dali ce uopce htjeti sto prije krenuti imala sam samo stimulaciju klomifenima i nicim drugim imali ko kakve iskustva

    Bok Snjezana
    Ja imam miom na stražnjem zidu maternice i nije mi smetao za oplodnju. Na VV se doktorica uopce nije zamarala s njime. Ali ja sam odmah isla na ivf zbog loseg spergrama. Nadam se da sam ti malo pomogla


    Hvala ti..jel si kod dokt..dorotea jukic ..ja sam bila 2011 do 2013  draga je ali ina nas puno i nema vremena puno   nadam evo sutra idem na pregled nakon 5 god sigurno cu morati skupiti svjeze nalaze i odgoditi na zalost u 1mj..s obzirom da su blagdani..a iskreno zbog god..nadam se i ja ivf  i mali broj jajnih zaliha….zelim ti srecu pa nadalje..naravno svima..

  • Avatar malimaj

    malimaj

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Snjezana Cakaric

    malimaj

    Snjezana Cakaric

    Panda123

    Danas 6dpt počinju mi menstrualni bolovi…kao da ću svaki tren dobiti m, stalno trčim na wc da vidim je li stigla…drugih simptoma nemam nikakvih…osim blagog štrecanja u janicima koje je bilo 2dpt.
    Kupila sam test, napravit ću ga za vikend, ako prije ne dobijem m…sve u svemu, slabo spavam, strašno sam napeta, ali mislim kako je to najviše zato što se sutra vraćam na posao…

    Sretno svima..pozdrav svima ja sam nova dali ima neko saznanja ili iskustvo moze li se uopce ici u postupak ako imas miome ali ne na mjestu di smeta plodu…imam iza sebe jednu prirod trudnocu…na vv. Aih koji je uspio a zavrsii pobacajem ..jos jedan aih neuspjelo ivf jedna stanica nezrela i nakon 5 god odlucujem se opet jer nikako da dode moje meng..nisu duge kratkw su….bojim se dali je to uzrok sad bi trebala ponovo na pregled vrijwme ide imam39 god iskreno strah me dali ce uopce htjeti sto prije krenuti imala sam samo stimulaciju klomifenima i nicim drugim imali ko kakve iskustva

    Bok Snjezana
    Ja imam miom na stražnjem zidu maternice i nije mi smetao za oplodnju. Na VV se doktorica uopce nije zamarala s njime. Ali ja sam odmah isla na ivf zbog loseg spergrama. Nadam se da sam ti malo pomogla

    Hvala ti..jel si kod dokt..dorotea jukic ..ja sam bila 2011 do 2013 draga je ali ina nas puno i nema vremena puno nadam evo sutra idem na pregled nakon 5 god sigurno cu morati skupiti svjeze nalaze i odgoditi na zalost u 1mj..s obzirom da su blagdani..a iskreno zbog god..nadam se i ja ivf i mali broj jajnih zaliha….zelim ti srecu pa nadalje..naravno svima..


    Da bila sam kod nje. I bila mi je dobra ali smo imale jedan neugodan i ne bas lijepi trenutak pa sam otisla kod privatnika koji radi preko HZZO uputnice i nakon drugog postupka kod njega (treceg ukupno) ostvarena je trudnoca koja i dalje traje. Vodi si racuna da na VV u 12 mjesecu imaju kolektivni godisnji odmor ali si za to vrijeme pokusaj sakupiti sto vise novih nalaza kako bi u 1 mj vec mogla u postupak

  • Avatar pozitiva

    pozitiva

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Panda123

    pozitiva

    Panda123

    pozitiva

    Pozdrav svima! Evo, ja sam nova ovdje. :)
    Molila bih Vas za informaciju - bila sam na transferu u ponedjeljak, danas počela raditi. Da li ste vi doma odmarale ili ste odmah krenule na posao? Razgovarala sam sa doktorom i on kaže da slobodno mogu ići raditi i da mi to neće utjecati na to da li će do trudnoće doći li ne. Pa me zanimaju vaša iskustva. Hvala!

    Draga pozitiva, ako se ti dobro osjećaš možeš slobodno raditi. Ja sam oba puta ostala kući tjedan dana nakon transfera, ali mislim da za time nije ni bilo potrebe, već eto nisam se htjela stresirati na poslu, ali mislim da ću ako bude bilo potrebe za još jednim postupkom drugi put ići na posao.

    Panda123 puno hvala na odgovoru! :) Ovo mi je prvi transfer, 3. pokušaj umjetne pa me strah da sada nešto ne zeznem! Ne mogu dočekati 04.12. i vađenje bete! :)

    Znam, i samoj mi je bilo tako…meni je ovo treci pokusaj, drugi transfer. Betu vadim u ponedjeljak, uvijek postoji nada, ali skoro sam sigurna kako ni ovaj put nece biti nista, ne osjecam se trudno na bilo koji nacin, mislim da bih se sokirala na pozitivnu betu. Vec si slazem u glavi scenarij zivota bez djece, iako imamo jos pravo na tri pokusaja, ali vec mi sad sve to skupa strasno ide na zivce…:(


    Panda123 znam kako ti je! I ja sam sigurna da ništa neće biti. Jedini bolovi koje osjećam su u trbuhu. :( A svi pišu kako boli maternica, cicke, muka im bude… Ja sam jedino osjetila mučninu zbog bolova u trbuhu..:) Ali treba razmišljati pozitivno! Gledaj to ovako - bar si došla do transfera, mnoge ni to ne uspiju. Tijelo se mora malo naviknuti da ima mrvicu u sebi i onda će sve biti bolje! Ako neće biti ovaj put, bude idući. Znam da si isfrustrirana jer sam i sama takva, ali neke od nas se samo moraju malo više ppotruditi i namučiti. A ja ti držim fige da ti beta pozitivna! 

  • Snjeska

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    malimaj

    Snjezana Cakaric

    malimaj

    Snjezana Cakaric

    Panda123

    Danas 6dpt počinju mi menstrualni bolovi…kao da ću svaki tren dobiti m, stalno trčim na wc da vidim je li stigla…drugih simptoma nemam nikakvih…osim blagog štrecanja u janicima koje je bilo 2dpt.
    Kupila sam test, napravit ću ga za vikend, ako prije ne dobijem m…sve u svemu, slabo spavam, strašno sam napeta, ali mislim kako je to najviše zato što se sutra vraćam na posao…

    Sretno svima..pozdrav svima ja sam nova dali ima neko saznanja ili iskustvo moze li se uopce ici u postupak ako imas miome ali ne na mjestu di smeta plodu…imam iza sebe jednu prirod trudnocu…na vv. Aih koji je uspio a zavrsii pobacajem ..jos jedan aih neuspjelo ivf jedna stanica nezrela i nakon 5 god odlucujem se opet jer nikako da dode moje meng..nisu duge kratkw su….bojim se dali je to uzrok sad bi trebala ponovo na pregled vrijwme ide imam39 god iskreno strah me dali ce uopce htjeti sto prije krenuti imala sam samo stimulaciju klomifenima i nicim drugim imali ko kakve iskustva

    Bok Snjezana
    Ja imam miom na stražnjem zidu maternice i nije mi smetao za oplodnju. Na VV se doktorica uopce nije zamarala s njime. Ali ja sam odmah isla na ivf zbog loseg spergrama. Nadam se da sam ti malo pomogla

    Hvala ti..jel si kod dokt..dorotea jukic ..ja sam bila 2011 do 2013 draga je ali ina nas puno i nema vremena puno nadam evo sutra idem na pregled nakon 5 god sigurno cu morati skupiti svjeze nalaze i odgoditi na zalost u 1mj..s obzirom da su blagdani..a iskreno zbog god..nadam se i ja ivf i mali broj jajnih zaliha….zelim ti srecu pa nadalje..naravno svima..

    Da bila sam kod nje. I bila mi je dobra ali smo imale jedan neugodan i ne bas lijepi trenutak pa sam otisla kod privatnika koji radi preko HZZO uputnice i nakon drugog postupka kod njega (treceg ukupno) ostvarena je trudnoca koja i dalje traje. Vodi si racuna da na VV u 12 mjesecu imaju kolektivni godisnji odmor ali si za to vrijeme pokusaj sakupiti sto vise novih nalaza kako bi u 1 mj vec mogla u postupak


    A sto je bilo jel bila neugodna zbog ishoda ili nedaju da se pita sve vec samo ono sto oni kazu…..hocu skupit cu sto radi a i sad radim sa fitoterapeuton da mi miome i mjesecnisce poboljsa jel mi ke jedva dva dana pa da bar to rijesim
    Oprosti za pitanje al gdje si bila i kolika je cijena postupaka i da li priznaju neke nalaze u privatnoj klinici

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.