Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    I ja koja sam bila na Vuk Vrhovcu u postupcima mogu samo reci da su uvjeti kao da zivimo u 78. godini proslog stoljeca. Petrova gdje sam bila na konzultacijama je ipak bolja, al sve je to daleko od ikakvog super.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    EUROCET navodi da je u 2014. godini bilo ukupno 4897 započetih postupaka izvantjelesne oplodnje (IVF i ICSI) u svježem ciklusu, te da je iz tih postupaka bilo 803 poroda, samo 16,4% svih započetih postupaka u svježim ciklusima IVF-a rezultiralo je porodom živog djeteta/djece. Za usporedbu, prema izvješću središnjeg regulatornog tijela za MPO u Ujedinjenom Kraljevstvu - HFEA (Human Fertilisation and Embryology Authority), 26,5% svih započetih postupaka u svježim ciklusima IVF-a rezultiralo je porodom živog djeteta/djece. 

    Podaci EUROCET-a za Hrvatsku navode i da je u 2014. godini bilo 677 transfera odmrznutih embrija (engl. frozen embryo transfer - FET) nakon kojih je bilo 126 poroda, znači da je svega 18,6% svih transfera odmrznutih embrija rezultiralo je porodom, istovremeno taj postotak u Ujedinjenom Kraljevstvu iznosio je 24,8%

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Kengurica malo si me zatekla sa ovim podacima, vjerovala sam da je malo bolje stanje! Nekako ovaj nas problem niko ne doživljava kao bolest, a jeste bolest i psihička i fizička! To je ono sto mene nervira i ona rečenica mi smo dali sve od sebe, učinili smo sve šta smo mogli sad čekajte pa meni se kosa na glavi diže , a ja nikad ne vjerujem da su učinili sve šta su mogli! Zapravo ovo je jedno vrlo osjetljivo područje na kojem zarađuju dobre pare, jer svi smo mi spremni dati sve šta imamo samo da postanemo roditelji i po mom mišljenju je ovo jedno jako plodno tlo za zaradu, bar ovdje kod nas jer kome je u interesu da moj postupak uspije iz prve, kad oni mogu još bar 3 puta kasirati od mene! Užasno sam skeptična prema svemu 

  • Avatar soyseka

    soyseka

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Nikitta

    MalaMartina1990 svaki postupak ide nova D1, a pošto ti nisi još nikakav postupak imala, vrijedi ti ova. Bolovanje možeš dobiti. Šifra z31 7 dana za postupke vezane uz oplodnju, šifra n97 14 dana i šifra 98 21 dan.
    Soyseka jel nam možeš uslikati njihov nalaz? Morali su ti nešto napismeno dati? Izraz da se “ne vidi ništa” bi me prenerazio i uvjerio da je riječ o vm, a već si imala vm 2x. Beta ti je sky high. Svakako na takvu vrijednost je morao vidjeti plod u maternici. Sutra pravac hitna kako su te cure već i savjetovale.


    Nista nisam dobila nikakav nalaz,ovdje je sve po meni previse labavo,nemamo hitnog dr kao vi u Hr
    Ima bolnica odes bez uputnice i smore te maximalno sto si dosla i zasto,2017 sam tako dosla bez uputnice u bolnicu cekala 2h da se smiliju da me neko primi da bi hitno bila operirans jer je bilo puklo u meni i op trajala 3h sta reci
    Znam da se ne smijem nervirati al ne moguce
    Jos imam migrenu i vjerujte nisam oka sklopila citavu noc,pisem a ne vidim majke mi mile
    Sve znaju a pojma nemaju 😒

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Kengurice slazem se s tobom da kod nas su uvijeti u drzavnim klinikama na nizem standardu i da kod nas dr koliko god zeljeli nemaju sve mogucnosti koje imaju razvijenije zemlje, al malo je nezahvalno usporedjivati HR 2014. i koliko unam ovi podaci za UK su friski iz 2017 ako je to iz iste studije kojeg sam ja lani citala. Takodjer UK je vec 1990 imala razvijen sustav ivf, a mi do kraja 2005 ili 2006 nismo imali mogucnost ivf u RH. Tako da tesko je usporedjivat crno na bijelo tako nesto. Posebno ako se ne zna dal su u oba slucaja isti parametri uzeti. Znam da Ceska za postotak zatrudnjivanja uzima apsolutno sve trudnoce i biokemijske, u HR statistici se one ne uzimaju u obzir. Takodjer kod nas jos uvijek najveci dio ivf obavljaju hzzo klinike, a pitanje dal je tako vani. Zato se ja ne bi po tome uporedjivala sa niti jednom drzavom jer u kos stavljamo razliciste pozicije. Ja sam se svojevremeno raspitivala o ivf u Kaliforniji jer u jednoj klinici radi mamina prijateljica i zena mi je rekla da imaju uspjeh 70%. Oci su mi ispale kad sam procitla mail i usporedila s nama. Al onda sam proucila i shvatila da postupak tamo kosta duplo, cak i troduplo nego tu kod privatnika, da te nakrcaju sa 10 puta vise svega nego kod nas i vracaju do 4 embrija. U toj klinici je pgd cak onako i normalna stvar. Al ta zena mi je sama rekla radje idi vise puta nego ovako kako mi radimo u toj klinici. Mislim zena je mamina prijateljica i tamo radi u laboratoriju i kad je rekla koliko naruse zenama hormone, zdravlje i koliko viseplodnih trudnoca imaju na kraju 100 komplikacija od prijevremenih poroda do malformacija al je rekla mi ne uzimamo u statistiku kakvo dijete se rodilo nego da se rodilo. Naravno da sam odustala jer za te novce ovdje privatno mogu ici najmanje 3-4 puta. Mislim iskreno da nigdje nije bajno i da svaki sustav ima neki nedostatak i nesto super. Savrseno bi bilo kad bi mogli kombinirat sve to na 1 mjesto al… 
    Nada oproati znam da se pisalo al koliko postupaka vama u DE financira zdravstvo, i koliko cca dodju privatni postupci ako znas? Nazalost svi oni u jednom momentu kazu napravili smo sve ili sto da mi s vama radimo 😏

    [tickerfactory.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    3 pokušaja nam plaća zdravstveno ali samo 75%, s tim da FET plaćaš sve sam i evo mene je sad sa lijekovima izašao 1100 eura! A prvi postupak smo platili oko 2000 sa lijekovima, ostatak je preuzelo zdravstveno! Jakoooo jakoooo skupo

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    O to je bas skupo. Kod nas koliko znas privatno dodje 2000 € bez ikakve subvencije hzzo postupak. Ako nemas fetova. 

    [tickerfactory.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Grizli da poprilično je skupo, a ovo sto si rekl za šopanje hormonima u Kaliforniji , ja mislim da i ovdje to rade vise nego sto je potrebno! A nisam znala da se tolike količine hormona mogu odraziti i na plod, ufff sad si mi zadala nove brige i ovako nisam normalna 😂😂😂

  • Deleted user

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Soysek ne mogu ni zamisliti kako ti je, ako vec nisi odi na hitnu sto prije i neka te pregledaju, mislim ako je sve u redu od tolike brige i stresa mogu isto biti posljedice ali to njih uopće nije briga, bezosjećajna stvorenja

  • Hani

    Broj poruka: 886

    Prijavi adminu

    Ma koje ste vi izdajice, gledate strana istrazivanja, a ne pitate svoju statisticarku U prosloj godini na ovom forumu  javljeno je 40, 9 % plusica, od cega 26,5% urednih trudnoca, posve jednako kao UK. Heeelllllooooo!! Ajmo malo pozitive! Doduse, ja necu dignit statistiku, javljam minus na testu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.