Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Meto

    Meto

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Babylove, ja nisam cijeli dan osim jutros utrice stavljala. Nezz koliko je pametno ali. . Nisi test jos radila? Zapravo, nezz je li gore raditi ga ili ne uraditi ga 🤷‍♀️
    Mimica, Ponovit cu test u svakom slucaju ako ne krene crveno 😓
    Hani, ja sam sa svim (opcim i frisko napravljenim) nalazima dosla na konzultacije i tu smo odmah ponavljali spermiogram i doktor je rekao da odmah krecemo s ivf+icsi, prepisao mi eutirox za stitnjacu i rekao da ju pratimo u hodu. Sad bi trebala ponovno ic vaditi krv. Znaci mi smo doslovno u 20 dana obavili razg, stimulaciju, punkciju i transfer. S tim da mi je aspiracija bila uzasna, bila sam pod opcom i jedva sam se uspjela ustat i otici na transfer 5i dan. Mislim da sam bila u blagom hiperu.

    👩‍🦳'90 🙋‍♂️'85
    👨 Seminom testisa/jedan odstranjen/teska oligoasthenoazz.
    1. postupak 01/19, par spermija i dobivamo 3 blastice.
    ET 🌻-neuspjesan
    Fet🐧🐧- uspjesan/spontani/kiretaza
    2. postupak 01/20, Azoospermija/mTese/ uspjesno
    ET 🌻🌻-biokemijska
    FET🐧🐧- biokemijska
    FET🐧🐧- neuspjesan
    3. postupak- 02/21
    ET 🌻🌻 - B (11dnt)-68,0; B (13dnt)-232,8
    5+6tt imamo ❤️
    Qualified pokazao baby boy, uzv potvrdio🧸

    [lilypie.com]

  • Avatar Meto

    Meto

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Kengurica, imas pravo. Danas sam se malo sokirala i  ostala izbezumljena jer sam vjerovala da cemo iz prve uspijeti. No tko to ne misli od nas ☺️ 
    Imam jos malo nade za ovaj ciklus a ako ne bude, idemo po smrzlice. Dvije blastice nas cekaju 🤗

    👩‍🦳'90 🙋‍♂️'85
    👨 Seminom testisa/jedan odstranjen/teska oligoasthenoazz.
    1. postupak 01/19, par spermija i dobivamo 3 blastice.
    ET 🌻-neuspjesan
    Fet🐧🐧- uspjesan/spontani/kiretaza
    2. postupak 01/20, Azoospermija/mTese/ uspjesno
    ET 🌻🌻-biokemijska
    FET🐧🐧- biokemijska
    FET🐧🐧- neuspjesan
    3. postupak- 02/21
    ET 🌻🌻 - B (11dnt)-68,0; B (13dnt)-232,8
    5+6tt imamo ❤️
    Qualified pokazao baby boy, uzv potvrdio🧸

    [lilypie.com]

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Meto

    Babylove, ja nisam cijeli dan osim jutros utrice stavljala. Nezz koliko je pametno ali. . Nisi test jos radila? Zapravo, nezz je li gore raditi ga ili ne uraditi ga 🤷‍♀️
    Mimica, Ponovit cu test u svakom slucaju ako ne krene crveno 😓
    Hani,ja sam sa svim (opcim i frisko napravljenim) nalazima dosla na konzultacije i tu smo odmah ponavljali spermiogram i doktor je rekao da odmah krecemo s ivf+icsi, prepisao mi eutirox za stitnjacu i rekao da ju pratimo u hodu. Sad bi trebala ponovno ic vaditi krv. Znaci mi smo doslovno u 20 dana obavili razg, stimulaciju, punkciju i transfer. S tim da mi je aspiracija bila uzasna, bila sam pod opcom i jedva sam se uspjela ustat i otici na transfer 5i dan. Mislim da sam bila u blagom hiperu.


    Samo ti stavljaj utrice ja nisam odustsla ni necu dok ne napravim betu… nisam jos radila nest niti necu… mozda da ga imam doma bi vec ja i napravila a ovako ga nisam ni kupila pa ni ne dolazim u napast..
    A i bas kako Kengu kaze nema snage gledati vise u prazan test.. pa onda jos i u betu ako je negativna…a sto se tice plakanja i ja sam jucer preplakala cijeli dan… 
    Kengu sto se tice testova za trombofiliju i opcenito svih nalaza ja sam ti tuntlo po tom pitanju… ja znam samo da mi je doktor rekao da ce mi nakon pozotivne bete uvesti heparin… ali mi je i rekao da nije dokazano da bilo kakav oblik trombofilije utjece na implataciju..

  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Meto, Blacky i Babylove navijam za vaše bete!!!!
    Kengurica i Angie Donna čestitam na lijepim vijestima… Uživajte u trudnoći!

    Ja u ponedjeljak imam dogovorenu prvu folikulometriju. Nadam se da se nekaj skuhalo u međuvremenu.
    Hrabrice kako je kod tebe? 

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Kengurice najcesce se nalaz radi kompletan. Recimo pai 1 homozigot isto bi trebao dobiti heparin jer uzrokuje bas rane spontane. Ja imam pai1 heterozigot i puno sma proucavala tu mutaciju. Kazu nije vazna, al nije ni nevazna. Ta mutacija znaci da kad se u tijelu stvori tromb, krasta ili u trudnoci hematom tijelo nema dobar mehanizam da ga razgradi vec on ostaje. Dakle u mom slucaju je sve savrseno dok se ne stvori trom onda nastaje problem. Meni nije krv pregusta kao recimo kod faktor v, nego normalne gustoće. E sad zamisli ja dobim hematom u trudnoci i ako ne postoji u tijelu nesto da ga se “rijesi” meni to ometa trudnocu. Sve znamo koja nam je drama kad krvarimo zbog hematoma, al stetnije je da on ne prokrvari nego ostane. Ako si mthfr mutacija nesmijes uzimat folnu nego aktivan folat, a vecinom dr kazu samo prenatale. Uzimajuci folnu sa tom mutacijom samo si stetimo. Tako da smatram bez obzira dal se za neku da ili ne da hepatin dovro je napraviti komplet pretragu jer onda imas drukciji pristup. Sam pai-1 mozes imat manjak plodne vode naprimjer po nekim istrazivanjima. 

    [tickerfactory.com]

  • Jenn

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Jutro cure !
    Meto i babylove nadam se da ce bete biti pozitivne.

    Ja se vratila sa folikulometrije. Kaze dr da lijevi jajnik spava i sve ce se desavati na desnom..prema tome punkcija ce biti u utorak da damo sansu ovim manjima da nadodju..
    Bas me je sada spustio, nisam se tome nadala..prof nije nista rekla za lijevi jajnik i cinio se u redu, ne kuzim kako je zaspao, kad je zaspao i sta sada sa folikulima koji su bili na lijevoj strani??
    Nastavljam danas i sutra sa menopurom i samo danas jos orgalutran, sutra navecer stoperica.

  • Avatar johan

    johan

    Broj poruka: 343

    Prijavi adminu

    Ej drage moje meni danas 10 dan ,koda je sve nestalo nista neboli,grudi jako malo na dodir nista drugo…neznam sto mislit…😣😏

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Kengurice čestitke od srca, iako nisam ni sumnjala da je sve ok, kad sam vidjela onaj tvoj test znala sam da je to to. Čuvaj se sada !

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Meto

    Meto

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Jutro 😊 Evo kod mene krenulo crveno, prava menga.
    Babylove kakvo je stanje kod tebe sada? Jel se smirilo imalo? Samo da sve bude u redu. 
    Hejbaburibu i Jenn biti ce, mozda ne odmah ali cemo svi ugledati nas + kojeg tako rado iscekujemo. Jenn, ja nemam iskustva da ti pomognem s tim ali zelim da ti folikuli budu dobitni. I jedan je dosta da bude onaj pravi 😊😊 
    Ajme kako je lakse ovdje malo izbaciti iz sebe strahove i svasta nesto. . Samo vas citajuci bez obzira i na ruzne stvari koje se dogadjaju nekako je opusteno i pozitivno. .drugacije. . 😘😘

    👩‍🦳'90 🙋‍♂️'85
    👨 Seminom testisa/jedan odstranjen/teska oligoasthenoazz.
    1. postupak 01/19, par spermija i dobivamo 3 blastice.
    ET 🌻-neuspjesan
    Fet🐧🐧- uspjesan/spontani/kiretaza
    2. postupak 01/20, Azoospermija/mTese/ uspjesno
    ET 🌻🌻-biokemijska
    FET🐧🐧- biokemijska
    FET🐧🐧- neuspjesan
    3. postupak- 02/21
    ET 🌻🌻 - B (11dnt)-68,0; B (13dnt)-232,8
    5+6tt imamo ❤️
    Qualified pokazao baby boy, uzv potvrdio🧸

    [lilypie.com]

  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Zao mi je 😔 
    Kao sto i sama kažeš: bit će! Kada možeš ponovno u postupak?

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.