Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji

Didi28

Broj poruka: 254

Prijavi adminu

Kariogram nisam radila, niti test na trombofiliju,mozda jos i biopsiju maternice kaj vi mislite? 

Didi28

Broj poruka: 254

Prijavi adminu

Grizli

Didi drago mi je da si dobro kad vec situacija nije mogla biti bolja za tebe. Ja mislim da ti privati moze napisat preporuku a tvoj soc. dat uputnice. Al mozda ce ti i mpo dat nesto jos dodatno da odradis. Ne znam sto si do sad radila al ako nisi trombofilija obavezno, torch, imuno, antifosfolipidna anti… Ne znam sto mi jos pada napamet.

Grizli a kakve su to pretrage bas ne kuzim te nazive koje si napisala.🤔

Grizli

Broj poruka: 5712

Prijavi adminu

Didi s obzirom da ti si imala inducirani spontani iskreno mislim da kariogram nema nekog smisla jer ne znas sto je s plodom dal je bio uredan ili ne. Al ako ti “ponude” tu pretragu ili ako pitas pa ti ju daju svakako odradi ne moze skoditi ako nista za tvoj mir. Nazalost vanmaternicne trudnoce se jedan od posljedica koje se zenama dogadjaju nakon ivf postupaka. Ono sto utjece na to koliko sam uspjela nac radova i tekstova moze biti infekcija uterusa, ozljeda nastala prilikom prijasnjeg ET, endokrilni, prebrzi razvoj zametka iz nepoznagih razloga, polipi koji su onemogucili implantaciju u uterusu. Dakle tu se izbacuju uzroci genetike i nekih sto su poznati za one koje se dese u jajovodu. TORCH je pretraga na bolesti kao sto su vodene kozice, zoster, herpes simplex, toksoplazmoza itd. Skup bolesti u principu koje mogu stvarat probleme. Mozda da ponovis i briseve. Antifosfolipidna antitijela su vezana za stitnjacu, pa ako nisi to kontorlira bilo bi dobro. Tromboflija nasljedna i stecena je vezana za zgrusavanje krvi te jos neke procese u tijelu koji su vezani za krv. To je vise zbog tvoje sigurnosti jer u nacelu ne uzrokuje vanmatericne vec spontane, al ako uterus nije dobro prokrvljen velika je vjerojatnost da se embrij nece implantirat u njega. I to sto si spomenula biopsiju maternice svakako bi bilo dobro napraviti dijagnosticku histeroskopiji da nije u pitanju kakva upala, polip ili ozljeda. 

Nikitta

Broj poruka: 2366

Prijavi adminu

Gledaj draga. To što si ti jednom rodila, doktori onda znaju odmahivat rukom i ne slati na dodatne pretrage, ali postoje slučajevi da su žene normalno zatrudnile i rodile prvo, a tek onda počele gubit trudnoće i imat problema s trombofilijom recimo. Definitivno ti preporučam konzultacije sa svojim mpo liječnikom. Inzistiraj na pretragama.

trombofilija, stečena i nasljedna, d/dimeri, antikardiolipinska antitijela, homocistein, dijagnostička histeroskopija (biopsiju maternice i mikrobiološku analizu endometrija); Kariotip tvoj i od supruga (zajednički naziv: kariogram) i HLA tipizacija.

To su neke pretrage koje sam ja napravila do sad, uz ove regularne. Odnosno početkom veljače idem na kariogram, pa ako je neuredan, onda mislim da se radi HLA tipizacija, a ako je uredan, onda ne. Ako sam krivo shvatila, neka me netko ispravi oko toga.

I NK stanice bi trebala napraviti, a bilo bi dobro napraviti i ANA profil. To su imunološke pretrage.

Ja - 1983, endometrioza IV. stupnja + adenominoza na maternici, MM - ok.
    2014. - 2015. 1 AIH, 3 stim. IVF postupka Lučinger. Nikad +, pauza.
    9/18 stim. IVF, Petrova, js loše, bez transfera.
    3/19 stim. IVF, Petrova, vraćena 2 trodnevna, 0.
    9/19 prirodni IVF, Petrova - aspirirana 1 js, bez transfera.
    10/19 konzultacije dr. Alebić - pokušavati prirodni IVF radi niskog AMH (3,2 pmol/L).
    11/19 konzultacije dr. Keckstein - dijagnosticirana ozbiljna endometrioza crijeva, stop IVF postupcima.

Nikitta

Prijavi adminu

Grizli definitivno imaš pravo, sve je moguće, teško je reći zašto se nešto događa, ali ono što je sigurno, jest da postoji neki poremećaj u tijelu koji je doveo do toga da se plod smjesti u cerviksu. Pošto je Didi imala spontani i prije ovoga, onda je stvarno već vrijeme da ide na dodatne pretrage, a ne da se čeka ono klasično 3 spontana, pa onda na dodatne pretrage.

Da se razumijemo, ja nisam ginekolog niti liječnik da te mogu slati na pretrage, ali svakako ti mogu reći što sam radila ili planiram radit, (histeroskopija me isto čeka uskoro), a ti bi svakako trebala razgovarat sa liječnikom koji te sad drži u bolnici i taj liječnik bi ti trebao na Otpusnom pismu napisati preporuku za dodatne pretrage, a onda socijalac može dati specifične upute koje bi to bile pretrage, znam da su prve trombofilja i imunologija.

10/19 konzultacije dr. Alebić - pokušavati prirodni IVF radi niskog AMH (3,2 pmol/L).
    11/19 konzultacije dr. Keckstein - dijagnosticirana ozbiljna endometrioza crijeva, stop IVF postupcima.

• marijaiva

Broj poruka: 905

Prijavi adminu

Iskreno..mozemo mi kopati i traziti uzroke…No necemo ih nazalost naci ni dobiti…Jer niti kariogram nije sveto pismo…ako je los jedino mozemo ici van pa na pgd no takodjer to nista ne znaci jer i uz los kariogram se mogu dobro spojiti kromosomi i obrnuto..imati spontane s dobrim kariogramom-puno je takvih slucajeva..
    Meni je jedan privatnik rekao na sta sam ja ispocetka poludila a sad se slazem- sve je do embrija…
    Mozete vi kopati traziti..no svee to sto vi/mi u Hrvatskoj mozemo dobiti je: andol, decortin i fragmin..i niista drugo ne postoji..
    A to se moze dobiti i na temelju vise neuspjesnih transfera ili spontanih dakle bez punjenja fascikla papirima koji nam u konacnici nazalost ne mogu pomoci..

Vaki

Broj poruka: 1500

Prijavi adminu

Baš sam i ja to htjela napisati… Doktori, kad čuju da si već rodila, mahat će rukom i reći da je s tobom sve o. k. i da samo nisi imala sreće… 
    Curke, sretno! Drago mi je da ste krenule… 😍

🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Grizli

Prijavi adminu

Didi zaboravila ja objasniti imuno al evo Nikita ti je lijepo objasnila. Od imuno jos može se anti dsDna i ne znam dal smo sto preskocile. Nazalost u mom slucaju su na neke jos dodatne oretrage isli tek nakon 3 spontanog prije tog imala sam samo trombofiliju odradjenu i torch, zato mislim da je komplet obrada vazna vec nakon 1. Marijaiva nemoj me krivo shvatiti al to nije punjenje fascikla nikako bar znas na cemu si u zivotu. Po tvome je najbolje gurnut glavu u pijesak i praviti se da problem ne postoji jer eto u RH nemozemo to rijesiti. Imam 4.spontana iza sebe i ni 1 sekunde nisam zalila sto sam odradila sve te pretrage do sad, iako su dosli uredni nalazi mi bar znam da je to u redu, mirnija sam i spremina na borbu dalje. 

Nikitta

Prijavi adminu

Slažem se da je sve do embrija, no ponekad treba pomoć embriju da se implantira, znam iz primjera u široj obitelji, da je osoba iznijela tek četvrtu trudnoću upravo zbog nedetektirane trombofilije i skraćenog cerviksa. 

Poanta je da se naprave pretrage koje bi mogle dozvoliti i opravdati uporabu Aspirina, Fragmina, Decortina i sl. Meni nijedan od tih lijekova nisu dali u 4 postupka, a možda bi nešto pomoglo, odnosno sad će mi tek uvesti Andol ili Fragmin, a bilo bi mi draže da sam to dobila odmah, s 31 godinom, ne sad tek s 35, nakon 5 postupaka. Zato preporučam i želim radit određene pretrage, iako da, slažem se, kariogram jest tapkanje u mraku i može bit ok sve s bebom, a loš kariogram i obrnuto.

Da zaključim, dobar embrij + malo sreće, to je po meni formula za uspjeh. Znam za puno slučajeva gdje parovi imaju super embrije - pa ćorak. Sreća, treba sreća, ili Bog, kako god odlučimo to zvati. 

U slučaju Didi definitivno trebaju dodatne pretrage da dobije pravo na gore spomenute lijekove koji moooožda pomognu… 

Grizli

Prijavi adminu

BackInBlack kako se osjecas od stimulacije? Meni sinoc poceli bolovi u donjem dijelu ledja i trbuha, a jutros jajnici rasturaju. Srecom pa ludila jos nema, al bas ovaj put intenzivno osjecam trbuh. Mislim da je neka od vas bila spominjala probleme sa probavom i stolicom dok je na stimulaciji bila? Sto pomaze? 
    Nikitta slazem se s tobom osim svega navedenog nama treba i nesto veca doza srece za uspjeh!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.