Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Curke, nisam na pilulama već dva mjeseca. Otkako pijem tablete za štitnjaču ne trošim kontracepciju jer mi je endokrinolog rekao da ih ne smijem piti u isto vrijeme.
    Ninna - žao mi je, baš šteta. To je bio FET ili sad slijedi? 

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Nikitta

    HarryPotter razumijem te, stalno osluškujemo svoje tijelo, kad boli ne valja, kad ne boli ne valja. Mene ništa posebno nije bolilo danima kad sam se pikala Gonalima, a kad sam primila štopericu, tek sutra dan navečer je počelo takvo žarenje u trbuhu i bolovi, da cijelu noć nisam spavala od straha da su folikuli pukli. Sluzi sam imala na izvoz. Naravno, nisu pukli.
    Nika5555 sretno s Elonvom, i tebi Perla, možete li vas dvije napisati koliki vam je AMH?
    Cure, ja sam dosegnula vrhunac moje frustracije. Išla sam sinoć u darivanje bebe od frendice, to joj je druga beba u dvije godine, sretna sam zbog njih, ali jednostavno kad sam otišla od njih, plakala sam satima. Glava me i danas boli od plakanja. Očito mi se skupilo jer je ovo treće darivanje bebe u ovom mjesecu, dvije frendice i jedan bratić dobili dijete. Uglavnom, valjda mi je bilo previše ovo jučer, kad netko ne zna ni kaj je inseminacija, kad njen muž govori joj htjeli smo praviti i treće, ali sad kad vidimo kako je teško s dvoje, onda nećemo. Kakva lakoća, “oni” kontroliraju sve, jer znaju da mogu sutra imati još jedno. Bilo je tu još nekih neugodnosti koje su mi izrekli, zaista ne bih to ponovila. Baš sam u komi danas. Želim obitelj kao i svi drugi, svoju obitelj. Dođe mi da vrištim to, vrištim. Definitivno sam na vrhuncu frustracije, jer ovako dno nisam osjetila od početka. Napunilo se 5 godina neplodnosti ovih dana pa me to valjda dotuklo. Moram na još jedno darivanje bebe ali to ću prolongirati za idući mjesec, jednostavno ne mogu.


    ☹️ Totalno te kuzim. Mojoj sestri se dijete ‘zalomilo’ treba roditi u 3.mj. Onak, koji k 🤦🏻‍♀️Ove godine cu po 5. put biti krsna kuma. I koliko sam sretna toliko sam i ono ‘kad je moj red’. Gdje je to nase dijete iz prave ljubavi? Muz i ja imamo toliko ljubavi za dati, a kad vidim tko sve ima djecu i kako se ponasaju prema njima dode mi da vristim. I ima dana kad me izjeda talva ljubomora na sve. I ne mogu si pomoc koliko god to ruzno bilo, al eto. 

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    vitta

    Nika5555

    Nikitta moj AMH je 7 i nesto
    Sunshine prvi uzv prije menge placas da a ostalo sve na uputnicu,ali sad mu obavezno poneses tu uputnicu
    Vitta da,konzultacije se svugdje placaju a radit ce ti i prvi uzv tako da znas,imas cijenik na njihovim stranicama tako da si pogledaj,i ako nisi prikupi ako stignes neke nalaze,hormoni,papu,briseve,krvnu grupu svoju i partnerovu,spermiogram ako ga imas,markere na spolne bolestine(hiv,hepatitis,sifilis),to sve trazis svog ginekologa tako da dok cekas bar nesto skupis a onda ce i doktor mozda jos nesto zahtjevat,e da i vjencani list ili potvrdu o izanbracnoj zajednici,ako sam sta zaboravila neka cure dodaju 😁😘

    Hvala ti puno na informacijama… Ma muči me to sto ma je brisom nađena ureaplasma, sad se valja nje prvo riješiti.. Daj mi molim te reci, koliko se ceka cca od konzultacija do samog postupka??

    Pa cim izlijecis ureoplasmu i prikupis nalaze ides u postupak e sad sve ovisi o tome

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermia

    Pokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • ninna1804

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Vaki

    Curke, nisam na pilulama već dva mjeseca. Otkako pijem tablete za štitnjaču ne trošim kontracepciju jer mi je endokrinolog rekao da ih ne smijem piti u isto vrijeme.
    Ninna - žao mi je, baš šteta. To je bio FET ili sad slijedi?


    Bemti cistu, igra zivcima…nista drugo, vjerujem da ona odlazi s prvom M i da kreces u postupak 😉  Bio je 1. FET, sad bi trebao 2., imam još 2 blastice 😇😇

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Vaki ako si sad sredila TSH, ne bi li bilo dobro da sad uzmeš pilule do kraja ciklusa, ili Duphiće od ovulacije, pa da se ta cista počisti i da nema onda pauze, nego da odmah nakon završetka s pilulama kreneš u postupak? Iskreno, mene mjesecima zeza vodena cista na desnom jajniku, tako da je isto pitanje da li je sad s Duphastonima otišla. Tko zna što mene čeka idući tjedan…


    Joj, draga… zaboravila sam napisati da od 16. do 25. dana trebam piti Duphastone 2x1. Eto, sve znaš… 😉
    Hrabrice, Grizli - čekamo pišanja po testovima… 

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Vaki

    Nikitta

    Vaki ako si sad sredila TSH, ne bi li bilo dobro da sad uzmeš pilule do kraja ciklusa, ili Duphiće od ovulacije, pa da se ta cista počisti i da nema onda pauze, nego da odmah nakon završetka s pilulama kreneš u postupak? Iskreno, mene mjesecima zeza vodena cista na desnom jajniku, tako da je isto pitanje da li je sad s Duphastonima otišla. Tko zna što mene čeka idući tjedan…

    Joj, draga… zaboravila sam napisati da od 16. do 25. dana trebam piti Duphastone 2x1. Eto, sve znaš… 😉
    Hrabrice, Grizli - čekamo pišanja po testovima…

    E da. Tak sam ti i ja pila. Ma ne sekiraj se draga. Puknut ce cista na M i kreces!! Bit ce sve ok..samo glavu gore 😍

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Nadam se… Stalno nešto čekamo. 😁
    Sretno… bliži se punkcija… 😘

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ninna zao mi je da je beta negativna! 😕 Nadam se da sad ovaj fet bude uspjesan, a one 2 blastice za bracu i/ili seku budu ostale.
    Vaki cista?! 😡😡😡 Sranje! Ajde drzim fige da ode sa mengom pa da krenete u postupak! A za testove necu ti ja tako skoro krenut s pisanjem po njima, a ne ne… (to danas kazem, vidit cemo za 12h sta ce biti) 
    Hrabrica ta tvoja jutarnja prozdrljivost mi je simpaticna! Ja se budim u 5 svako jutro ko glupaca, da bar sto pametno, nisam uopce navikla rano ustajat a da ostaje doma to radim samo ako negdje moram na put krenut rano. Sva sam smrdana od tih hormona.
    Za ekipu oko nas mozda sam ja bila i bezobrazna i sebicna i smijesna ekipi kad sam rekla da ovi bez djece dolaze, a ovim drugima govorila da nismo doma. Ma na kraju krajeva nama treba ostat zdrav razum kad jedon dobimo dijecu trebat ce imat pameti za njih odgajati, a ne da budemo sve lude. Lako je s*** ovima sto ni ne trepnu i opaaa evo trbuha i recenice mi to sad bas i nismo planirali. Imam jednu u blizini na koju mi se bljuje, napustila 2 djece, sa nekim klincem 10 godina mladjim napravi si 3.dijete i onda za docek odu njih dva uzivat van a bebu od 20 dana pusti njegovoj mami. Fuuuj… I ona meni soli pamet da bog daruje zene koje su sposobne biti majke. Inace ne zna nasu situaciju, al ako ju nisam zadavila nakon toga mislim da nikad necu nikoga. Nazalost svijet je prepun takvih! Ja se iskreno nadam da cemo sve mi ovdje ugledat plus u skorije vrijeme i umanjiti svoju bol koju nosimo na srcima. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Nova sreca

    Evo da se i ja javim.moj je amh 17 .Bila sam danas na prvom ultrazvuku i imam zasad 4 folikula na lijevoj i 3 na desnoj neki su 11 veličine neki 10.i od danas mi je pristekala i perguveris koji je ajme i centrotide večeras znači tri boce dnevno ću primati.a boli me doli i blagi grčevi.ajme mi je,nikada mi nije bilo ovako.neznam jel mi to od ove nove inekcije

    Dobar ti je amh i br. folikula,
    sretno draga.. bolove ćeš preživjeti, samo hrabro!
    Ja tek početkom travnja krećem ako mi s hormonima bude sve ok.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Na te ljude “bez duše” kako kažete cure treba sagledati i iz drugog kuta..oni jednostavno ne znaju što parovi koji se spremaju za mpo prolaze i iz neznanja lupaju gluposti. Naravno ima i onih koji to lupetaju iz čiste zlobe. Takvih se treba kloniti, a ove prve ignorirati. Ljudi su po prirodi zavidni a time štete samo i isključivo sebi. Nitko od nas ne zna što se u nekoj obitelji stvarno dešava. Imamo fiksaciju da su ovi s djecom sretni, zadovoljni i divno žive. Oni opet s druge strane zavide onima bez djece na slobodi, pažljivom i brižnom mužu, kreativnoj ženi, dobrom poslu, putovanjima, stomku bez strija itd. Poznajem ženu koja je izgubila dijete i koja je nadišla svoju bol i sada je zadovoljna svojim životom. Isto tako znam za muža i ženu koji su izgubili dvoje djece i nastavili su živjeti.. Odlučili su posvojiti troje djece. Zamislite tu hrabrost. Ja ne mogu. Samo im mogu skinut kapu do poda i nakloniti se. Možda su u najdubljoj boli i oni zavidjeli nama koji takvu bol nismo doživjeli, a možda smo mi ispred takvih ljudi lupetali gluposti iz pukog neznanja. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.