Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Perla elonvu si das izmedju 17-19h. Nije komplicirano nista. Ne moras kao puregon pen odrediti dozu nego namjestis do kraja i to je to. A kad istisnes sve i pustis spricu onda ti se igla sama povuce prema natrag i ne mozes ju vise niti taknut. Tako da stvafno nije problem, al vidi kako se budes osjecala. Ja sam zadovoljna imala sam relativno malo nuspojava naspram onog sto znam imat, folikuli ravnomjerno rasli. Meni je amh 1.68 ug/l. Nadam se da ce i vama cure dobro djelovat i biti uspjesno.
      Nikita draga kako te razumijem… Ponekad mi dodje da popucam po savovima od tuge slusajuci neke oko sebe. Isplaci se, izbaci to iz sebe. Ja jedno vrijeme nisam uopce nikud isla doslovno na posao i doma, sve prijatelje s djecom nisam vidjala, a prijatelji bez djece su mogli doc k meni i to je bilo to. Trebalo mi je okruzenje bez tih poticaja tuge i jedva iskreno nekako to izgurala. Drzi nam se!
    Tko je ono sve cekalica trenutno osim mene? Kako se osjecate curke? Ja sam skroz prestala biti napuhana sta mi je vec malo i neobicno jer sam obico od ovulacije do m napuhana bez prestanka, nemam ni one tezine i pritiska u trbuhu vise. Malo tu i tamo strcne dole i malo grudi i to je to. Meni ko da ovulaciju cekam, a ne ishod ET! 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Super Nika! Daj da te pitam još, jel taj uzv pred mengu plaćam još pa onda kasnije na D1?
     Ja sam danas vadila tsh, sutra ću znati jel ok i nadam se u pon na ultrazvuk! Meni je isto Škvorc baš sjeo, zasad sam zadovoljna, samo da još bude plus :) 
    Žao mi je Nikitta i Grizli. Puno je mojih prijateljica baš sad trudno, ali mi smo tek u početku pa mi to ne pada baš tako teško. Prijatelji znaju za našu situaciju, pa se zezamo da ćemo mi odmah trojčeke i prešišat ih 😂
    A ja vjerujem da će ovdje biti pravi baby boom uskoro 😍

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar vitta

    vitta

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nika5555

    vitta

    Hvala na odgovoru
    Ako smijem pitat gdje ste išli na postupk?
    Mi 04.02 idemo na kozultacije u polikliniku Škvorc, ima li tko kakvih iskustava???

    Mi smo kod Škvorca,za doktora i sve ostalo imam samo pohvale,jos da bude i plusic ovaj put i to je to,za razliku od VV ja sam se preporodila


    E super Nika 5555 možd cu ti biti dosadna sa pitanjima… Sve me zanima, nist mi to nije poznato u vezi MPO, posto si kod doktora Škvorca, a mi idemo… Zvali smo i sad idemo na konzultacije 04.02 tas bi mi trebo biti 4. dan ciklusa… Jesi li i ti platila konzultacije, i sta je sve potrebno napravit od nalaza???

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Nikitta moj AMH je 7 i nesto
    Sunshine prvi uzv prije menge placas da a ostalo sve na uputnicu,ali sad mu obavezno poneses tu uputnicu
    Vitta da,konzultacije se svugdje placaju a radit ce ti i prvi uzv tako da znas,imas cijenik na njihovim stranicama tako da si pogledaj,i ako nisi prikupi ako stignes neke nalaze,hormoni,papu,briseve,krvnu grupu svoju i partnerovu,spermiogram ako ga imas,markere na spolne bolestine(hiv,hepatitis,sifilis),to sve trazis svog ginekologa tako da dok cekas bar nesto skupis a onda ce i doktor mozda jos nesto zahtjevat,e da i vjencani list ili potvrdu o izanbracnoj zajednici,ako sam sta zaboravila neka cure dodaju 😁😘

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermia

    Pokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    HarryPotter razumijem te, stalno osluškujemo svoje tijelo, kad boli ne valja, kad ne boli ne valja. Mene ništa posebno nije bolilo danima kad sam se pikala Gonalima, a kad sam primila štopericu, tek sutra dan navečer je počelo takvo žarenje u trbuhu i bolovi, da cijelu noć nisam spavala od straha da su folikuli pukli. Sluzi sam imala na izvoz. Naravno, nisu pukli.
    Nika5555 sretno s Elonvom, i tebi Perla, možete li vas dvije napisati koliki vam je AMH?
    Cure, ja sam dosegnula vrhunac moje frustracije. Išla sam sinoć u darivanje bebe od frendice, to joj je druga beba u dvije godine, sretna sam zbog njih, ali jednostavno kad sam otišla od njih, plakala sam satima. Glava me i danas boli od plakanja. Očito mi se skupilo jer je ovo treće darivanje bebe u ovom mjesecu, dvije frendice i jedan bratić dobili dijete. Uglavnom, valjda mi je bilo previše ovo jučer, kad netko ne zna ni kaj je inseminacija, kad njen muž govori joj htjeli smo praviti i treće, ali sad kad vidimo kako je teško s dvoje, onda nećemo. Kakva lakoća, “oni” kontroliraju sve, jer znaju da mogu sutra imati još jedno. Bilo je tu još nekih neugodnosti koje su mi izrekli, zaista ne bih to ponovila. Baš sam u komi danas. Želim obitelj kao i svi drugi, svoju obitelj. Dođe mi da vrištim to, vrištim. Definitivno sam na vrhuncu frustracije, jer ovako dno nisam osjetila od početka. Napunilo se 5 godina neplodnosti ovih dana pa me to valjda dotuklo. Moram na još jedno darivanje bebe ali to ću prolongirati za idući mjesec, jednostavno ne mogu.


    Draga Nikitta prije svega, predugačko je pa moram u dva komentara :D pa evo…čitam i u potpunosti kužim <3 mi nismo toliko u tome a opet boli. I kad ti se vrišti - vrišti, kad ti se plače - plaći. Svaka emocija je dozvoljena jer nitko ne razumije taj feel osim nas koji vodimo istu borbu. Još pogotovo kad krenu sa savjetima da se opustiš, ili ako ne znaju pa pitaju šta čekaš, ili kad i najmanja sitnica pomakne postupak a oni kažu pa to je samo mjesec dana a ne razumiju da je nama mjesec dana kao godina. Ta neizvjesnost i konstantno čekanje, oni to ne mogu razumijet. I zato je u redu udaljit se, povući i okružiti ljudima koji izvlače najbolje iz nas. Koji neće reći da će sve biti ok nego će nas zagrlit i reći bori se. Imaš svako pravo izabrati ljude koji te prate i bodre na tom putovanju,a kad malo pogledaš - onda je ovo i situacija u kojoj vidiš tko je stvarno uz tebe i to je vrijeme za selekciju. 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    HarryPotter razumijem te, stalno osluškujemo svoje tijelo, kad boli ne valja, kad ne boli ne valja. Mene ništa posebno nije bolilo danima kad sam se pikala Gonalima, a kad sam primila štopericu, tek sutra dan navečer je počelo takvo žarenje u trbuhu i bolovi, da cijelu noć nisam spavala od straha da su folikuli pukli. Sluzi sam imala na izvoz. Naravno, nisu pukli.
    Nika5555 sretno s Elonvom, i tebi Perla, možete li vas dvije napisati koliki vam je AMH?
    Cure, ja sam dosegnula vrhunac moje frustracije. Išla sam sinoć u darivanje bebe od frendice, to joj je druga beba u dvije godine, sretna sam zbog njih, ali jednostavno kad sam otišla od njih, plakala sam satima. Glava me i danas boli od plakanja. Očito mi se skupilo jer je ovo treće darivanje bebe u ovom mjesecu, dvije frendice i jedan bratić dobili dijete. Uglavnom, valjda mi je bilo previše ovo jučer, kad netko ne zna ni kaj je inseminacija, kad njen muž govori joj htjeli smo praviti i treće, ali sad kad vidimo kako je teško s dvoje, onda nećemo. Kakva lakoća, “oni” kontroliraju sve, jer znaju da mogu sutra imati još jedno. Bilo je tu još nekih neugodnosti koje su mi izrekli, zaista ne bih to ponovila. Baš sam u komi danas. Želim obitelj kao i svi drugi, svoju obitelj. Dođe mi da vrištim to, vrištim. Definitivno sam na vrhuncu frustracije, jer ovako dno nisam osjetila od početka. Napunilo se 5 godina neplodnosti ovih dana pa me to valjda dotuklo. Moram na još jedno darivanje bebe ali to ću prolongirati za idući mjesec, jednostavno ne mogu.


    Ja imam frendicu s kojom sam bliska al ona ne kuži..ima dijete a ne razumije borbu. I onda kad mi u jednom razgovoru milion puta kaže “moje dijete ovo..moje dijete ono..” ili još bolje kad joj se požalim na umor ili nešto slično a ona odrapi “čekaj da vidiš kad dođe dijete..”. Što ja nemam pravo na umor jer nemam dijete? I jednostavno sam ju počela isključivati (smanjila odlaske i o toj temi općenito ne pričam s njom toliko) i iskreno ne fali mi. 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    HarryPotter razumijem te, stalno osluškujemo svoje tijelo, kad boli ne valja, kad ne boli ne valja. Mene ništa posebno nije bolilo danima kad sam se pikala Gonalima, a kad sam primila štopericu, tek sutra dan navečer je počelo takvo žarenje u trbuhu i bolovi, da cijelu noć nisam spavala od straha da su folikuli pukli. Sluzi sam imala na izvoz. Naravno, nisu pukli.
    Nika5555 sretno s Elonvom, i tebi Perla, možete li vas dvije napisati koliki vam je AMH?
    Cure, ja sam dosegnula vrhunac moje frustracije. Išla sam sinoć u darivanje bebe od frendice, to joj je druga beba u dvije godine, sretna sam zbog njih, ali jednostavno kad sam otišla od njih, plakala sam satima. Glava me i danas boli od plakanja. Očito mi se skupilo jer je ovo treće darivanje bebe u ovom mjesecu, dvije frendice i jedan bratić dobili dijete. Uglavnom, valjda mi je bilo previše ovo jučer, kad netko ne zna ni kaj je inseminacija, kad njen muž govori joj htjeli smo praviti i treće, ali sad kad vidimo kako je teško s dvoje, onda nećemo. Kakva lakoća, “oni” kontroliraju sve, jer znaju da mogu sutra imati još jedno. Bilo je tu još nekih neugodnosti koje su mi izrekli, zaista ne bih to ponovila. Baš sam u komi danas. Želim obitelj kao i svi drugi, svoju obitelj. Dođe mi da vrištim to, vrištim. Definitivno sam na vrhuncu frustracije, jer ovako dno nisam osjetila od početka. Napunilo se 5 godina neplodnosti ovih dana pa me to valjda dotuklo. Moram na još jedno darivanje bebe ali to ću prolongirati za idući mjesec, jednostavno ne mogu.


    Imam drugu divnu frendicu kojoj ću se isplakat na ramenu, koja nema dijete ali kaže upravo ono - da se borim, da je tu što god treba. Koja  se na dan pregleda sjeti i pošalje poruku da misli na mene <3 Hoću reći, okruži se ljudima koji te dižu <3 I ponovit ću, svaka emocija je dozvoljena. Suzama izbacuješ loš osjećaj i stvaraš prostora za radost <3 ja to tak gledam <3 sorry ak sam se raspisala ali stvarno sam ti imala potrebu to reći <3 I još jedna stvar, jučer si imala loš dan i ok je dozvoliti si takav dan, zato imaš današnji da bude bolji <3 

    p.s. ispalo je u tri poruke, nije išlo drugačije :D

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Grizli

    Perla elonvu si das izmedju 17-19h. Nije komplicirano nista. Ne moras kao puregon pen odrediti dozu nego namjestis do kraja i to je to. A kad istisnes sve i pustis spricu onda ti se igla sama povuce prema natrag i ne mozes ju vise niti taknut. Tako da stvafno nije problem, al vidi kako se budes osjecala. Ja sam zadovoljna imala sam relativno malo nuspojava naspram onog sto znam imat, folikuli ravnomjerno rasli. Meni je amh 1.68 ug/l. Nadam se da ce i vama cure dobro djelovat i biti uspjesno.
    Nikita draga kako te razumijem… Ponekad mi dodje da popucam po savovima od tuge slusajuci neke oko sebe. Isplaci se, izbaci to iz sebe. Ja jedno vrijeme nisam uopce nikud isla doslovno na posao i doma, sve prijatelje s djecom nisam vidjala, a prijatelji bez djece su mogli doc k meni i to je bilo to. Trebalo mi je okruzenje bez tih poticaja tuge i jedva iskreno nekako to izgurala. Drzi nam se!
    Tko je ono sve cekalica trenutno osim mene? Kako se osjecate curke? Ja sam skroz prestala biti napuhana sta mi je vec malo i neobicno jer sam obico od ovulacije do m napuhana bez prestanka, nemam ni one tezine i pritiska u trbuhu vise. Malo tu i tamo strcne dole i malo grudi i to je to. Meni ko da ovulaciju cekam, a ne ishod ET!


    Mila ja čekam s tobom…danas me malo boluckalo i povremeno osjetim pritisak tam…i u trbuhu i u donjem dijelu leđa…postajem lagano nervozna (nekontrolirano i bez razloga) i jučer sam se ubila u zelenoj salati koja me nikad prije nije privlačila. Tako sam ju zalila octom da je i mužu zasmrdilo..  :D I u pet ujutro me potjeralo na piš pauzu i onda sam još oplela po keksima i nakon tog otišla spavat  :D E sad jel to pms il šta ali slično je onom što si napisala da je feel kao pred O a ne pred M…

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • ninna1804

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Evo cure, vadila betu i potvrdila je testove…ogromna 0 😢😢 prekinula s terapijom i sad kroz koji dan cekam M….. 3. dan krecem s estrofemom….nadam se trecoj sreci.
    Grizli zelim ti sretno cekanje i velikuu betu, a znas kako je sa simptomima i kako znaju prevariti, bolje se ne opterecivati njima 😘😘
    Nikitta nitko nas ne razumije draga moja ako ne prolazi ovo, a imaju komentare za poludit. Na poslu svako malo neka na porodiljni, bebe u uzoj obitelji, prijateljice……i svi puni pametnih savjeta. Pa njihovo kukanje, zgrazavanje kad im netko spomene još jedno dijete jer bi se ubile, ne bi mogle izdrzati, zele one i svoj zivot. Ma razumijem ja i njih, ali boze moj, daj i meni barem jedno. 
    Ahahaha…..a Grizli mi je najbolja, mogu mi doci samo prijatelji bez djece 😂😂😂  ajme, nekad se pitam jel sam bezobrazna, ali izbace me iz cipela 😏😏

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Grizli ja sam se stvarno povukla od svih zadnjih mjesec dana, doslovno sam morala odraditi samo ta darivanja jer sam previše puta otkazala. Nisam ni bratove klinke još vidjela da uzmu poklone od Božića. Jedino redovno viđam naše (muževe) klince kad su mi doma, nemrem se sakrit od njih 😁Ma kad mi krene sinoć spominjat kak se samo treba opustit, uzet bocu vina, poseksat se, otputovat, itd. Isuse, kakvo blebetanje. Naravno da samo sve to napravila 100000000x u ovih 5 godina. Ma joj. Neću više komentirat. Danas mi je 22 dc, do nedjelje sam na Duphastonima i onda čekam M. Cure koje su pile do 25 dc, koliko vam je trebalo da dođe vještica od zadnjeg Duphastona?


    Meni je dolazila treći dan znači 28dc. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.