Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Nova sreca, grizli ti je to odlicno pojasnila. To je upravo to. U svemu tome je samo problem sto su to kortici i jako zezne imunitet. A mi hasimoto cure ne smijemo nista uzimati za podizanje imuniteta. Posljedica toga je bila moja gljivicna s kojom se borim svakih par dana lol od zadnjeg postupka. 
    Grizli sta ne preporucuju vit D tijekom postupka? Ja ga bas uzimam pa me zato zanima..da smanjim unos ili nesto. Isto imam u spreju onaj od 1000 jedinica.
    Nikita drago mi je da vi to uspijevate drzati na dobroj razini. Ja sam si rekla sama sebi nakon sto ovaj postupak prodje kako god da zavrsio da cu se potruditi imat manje u glavi cijelu mpo temu. A samim time cemo i mi vise uspijevati zivjeti. Bas smo prije postupka isli na put i stvarno je bilo odlicno. Dobro nam je doslo malo odmora od svega.

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Grizli

    Jutro curke, eto ja spavalica ogromna ne mogu spavat vec danima, valjda od tih silnih hormona budim se prerano za moj gust. Al dobro! Kako ste danas cure?
    Nikita dakle s tvojim postom o zubima sam se nasmijala do suza. Mislim onaj dio da sve po vadimo i rijesimo. Tocno da pokvareni, upaljen ili tzv mrtvi zubi mogu raditi puno problema najcesce sa srcem. Problematicni su zubi koji su tamniji od ostalih, al treba se uzet u obzir da neki su tamniji i zbog onih metalnih plombi starih. I to sto kazes nekome nece utjecati ni da ima sve zube crne i pune karijesa, a nekog ce “ubiti” jedna tockica. Isto ako primjetite da je meso oko zuba tamnije ili ispupceno a ne boli odmah to treba rijesiti.
    Sta se tiče suzivota sa mpo, mi one mjesece kad nismo u tome se opustimo i trudimo se ponasat normalno kao i ranije, medjutim nerijetko mi se odgodi da mi kroz glavu prodje pa neces sad jest sushi jos da se otrujes ili napiti se ko smuk ipak drugi mj imamo postupak. Ono sto nam najteze pada kad smo u postupku je izostanak odnosa. Problem je sto meni m traje cca 5-6 dana, a vec od 7 nam najcesce kazu da se ne seksamo zbog velicine folikula, a iskreno nepada mi ni napamet jer me boli sve od vrata nanize, a da ne govorim nakon punkcije ne bi mogla ni da mi zivot o tome ovisi. Tako da je to recimo nesto gdje izgubimo onaj djelic sebe i nase povezanosti. Al opet u o vrijeme mm je nekako drukciji vise pazljiv, brizan, cesce se ljuti na mene ako ga ne zovem da mi pomogne… Mislim opcenito najvaznije je da nemamo gorcinu i da nam to nije teret koji nas previse steze, jer sve nas to iscrpljuje i okupira ti zivot htio ne htio okupira. Barwm je meni tako.
    Nova sreca decortin je kortikosteroid koji recimo kod autoimunih bolesti sprijecava da tijelo odbacuje samo sebe ili da radi protiv sebe nazovimo to tako. Opcenito umiruje simptome mnogih bolesti tako sto ajmo rec blokira nase tijelo da na te podrazaje reagira. Kod imunosustava djeluje pak da ga oslabljuje pa se ono ne brani protiv “neprijatelja” recimo kod implantacije tvoje tjelo embrij signalizira da to nije tvoje zbog muzevog dna i jendostavno tijelo se pocne boriti protiv njega i odbaci embrij. Ista funkcija kao i kod transplatacije organa. Misljenja sam da bi ti trebala to imat u terapiji.


    Hvala ti puno u četvrtak sam na prvom ultrazvuku pa cu je bas pitat za te tablete ako nije kasno ji krenit uzimati

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    nemasekirancije

    Nova sreca, grizli ti je to odlicno pojasnila. To je upravo to. U svemu tome je samo problem sto su to kortici i jako zezne imunitet. A mi hasimoto cure ne smijemo nista uzimati za podizanje imuniteta. Posljedica toga je bila moja gljivicna s kojom se borim svakih par dana lol od zadnjeg postupka.
    Grizli sta ne preporucuju vit D tijekom postupka? Ja ga bas uzimam pa me zato zanima..da smanjim unos ili nesto. Isto imam u spreju onaj od 1000 jedinica.
    Nikita drago mi je da vi to uspijevate drzati na dobroj razini. Ja sam si rekla sama sebi nakon sto ovaj postupak prodje kako god da zavrsio da cu se potruditi imat manje u glavi cijelu mpo temu. A samim time cemo i mi vise uspijevati zivjeti. Bas smo prije postupka isli na put i stvarno je bilo odlicno. Dobro nam je doslo malo odmora od svega.


    Draga meni je doktorica rekla da se preporhčiva uzimati vitamin D pogotovo u koga je snižen.ja ga trošim isto u spreju al onaj od 3000 jer meni je skroz nizak vit D.a sto se tiče gljivica ja uzimam brusnicin čisti u kapsulama i meni je ekstra on i za gljivice i za upale

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Grizli

    Jutro curke, eto ja spavalica ogromna ne mogu spavat vec danima, valjda od tih silnih hormona budim se prerano za moj gust. Al dobro! Kako ste danas cure?
    Nikita dakle s tvojim postom o zubima sam se nasmijala do suza. Mislim onaj dio da sve po vadimo i rijesimo. Tocno da pokvareni, upaljen ili tzv mrtvi zubi mogu raditi puno problema najcesce sa srcem. Problematicni su zubi koji su tamniji od ostalih, al treba se uzet u obzir da neki su tamniji i zbog onih metalnih plombi starih. I to sto kazes nekome nece utjecati ni da ima sve zube crne i pune karijesa, a nekog ce “ubiti” jedna tockica. Isto ako primjetite da je meso oko zuba tamnije ili ispupceno a ne boli odmah to treba rijesiti.
    Sta se tiče suzivota sa mpo, mi one mjesece kad nismo u tome se opustimo i trudimo se ponasat normalno kao i ranije, medjutim nerijetko mi se odgodi da mi kroz glavu prodje pa neces sad jest sushi jos da se otrujes ili napiti se ko smuk ipak drugi mj imamo postupak. Ono sto nam najteze pada kad smo u postupku je izostanak odnosa. Problem je sto meni m traje cca 5-6 dana, a vec od 7 nam najcesce kazu da se ne seksamo zbog velicine folikula, a iskreno nepada mi ni napamet jer me boli sve od vrata nanize, a da ne govorim nakon punkcije ne bi mogla ni da mi zivot o tome ovisi. Tako da je to recimo nesto gdje izgubimo onaj djelic sebe i nase povezanosti. Al opet u o vrijeme mm je nekako drukciji vise pazljiv, brizan, cesce se ljuti na mene ako ga ne zovem da mi pomogne… Mislim opcenito najvaznije je da nemamo gorcinu i da nam to nije teret koji nas previse steze, jer sve nas to iscrpljuje i okupira ti zivot htio ne htio okupira. Barwm je meni tako.
    Nova sreca decortin je kortikosteroid koji recimo kod autoimunih bolesti sprijecava da tijelo odbacuje samo sebe ili da radi protiv sebe nazovimo to tako. Opcenito umiruje simptome mnogih bolesti tako sto ajmo rec blokira nase tijelo da na te podrazaje reagira. Kod imunosustava djeluje pak da ga oslabljuje pa se ono ne brani protiv “neprijatelja” recimo kod implantacije tvoje tjelo embrij signalizira da to nije tvoje zbog muzevog dna i jendostavno tijelo se pocne boriti protiv njega i odbaci embrij. Ista funkcija kao i kod transplatacije organa. Misljenja sam da bi ti trebala to imat u terapiji.


    Grizli jesi dobila još kakvu terapiju sad nakon transfera? Osim crinone gela. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nova sreca koliko znam kortikosteroidi se postepeno uvode kao i kad ih prestajea uzimat ne smijes odjedno stat sa neke doze na 0. Barem sam ja tako za astmu morala. Al pitaj svakako dr kad ides na uzv, nemoze skoditi ako pitas. Vit D moze se uzimat i u postupcima i u trudnoci cak stovise pozeljno je u trudnoci jer zena onda treba i do 4000 ui dnevno, a to ne uspijem postic tokom dana cak ni ljeti. Meni jos nije stigao nalaz od vit D. pa nisam htjela pretjerat s njime zato sam malo na prskokce ga uzimala jer imam onaj sprej od 3000. Mjera predostroznosti, a od punkcije do et ja nikad nis ne uzimam jer jednostavno zelim se odmoriti od svega a tih par dana ne znace nista. Sad cu kombinirat vit D svaki toliko preventivno, a ako dodje nalaz los onda cu pojacati.
    Perla nista dr. M nis mi nije dao osim kao nastaviti sa crinone jer aam ga pocela stavljat 3.dc! Pitala za andol 100 koji kao je preporuka zbog trombofilije koju imam, medjutim frajer mi odbrusio tp cete pitat svoj dr kad ju vidite. Tako da se nadam da je sutra ona ili ona druga zenska dr. da ih pitam. Prenatale kako hocu. Ma bez komentara na njegove preporuke i hladnocu. Uglavnom pijem prenatale - novalac i danas cu pocet andol 100, vit D svakih 2-3 dana, i navecer si popijem sumecu Mg jer sam probala bez ovih par dana i opet dobila zatvor za poluditi. Ocito ce me. Taj zatvor pratiti do daljnjega. Terapiju bas neku extra od njega dobila nisam. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Grizli mislim da je pametno uzimati Andol ,mene je moja dr uvijek pitala jel uzimam. Šta se tiče crinona to si sad prvi put uzimala od 3.dana? Ja sam prvi put od transfera,a drugi put samoinicijativno 2 dana prije,pa me dr oprala da ne radim ništa šta mi oni ne kažu. A logično mi je da je bolje više nego manje progesterona 😀. Ja cijelo vrijeme pijem folacin,elebaby i mg od drugog tromjesečja radi grčeva,makar moja dr koja mi vodi trudnoću kaže da mi to ništa ne treba,nego kvalitetna prehrana. Nekako mislim da je u pravu,ali sam mirnija kad uzimam te vitamine.
    Šta se tiče probave ja sam to riješila sa zobenim pahuljicama + pšenične posije. A najveći problemi su bili u prvim tjednima. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Grizli

    Nova sreca koliko znam kortikosteroidi se postepeno uvode kao i kad ih prestajea uzimat ne smijes odjedno stat sa neke doze na 0. Barem sam ja tako za astmu morala. Al pitaj svakako dr kad ides na uzv, nemoze skoditi ako pitas. Vit D moze se uzimat i u postupcima i u trudnoci cak stovise pozeljno je u trudnoci jer zena onda treba i do 4000 ui dnevno, a to ne uspijem postic tokom dana cak ni ljeti. Meni jos nije stigao nalaz od vit D. pa nisam htjela pretjerat s njime zato sam malo na prskokce ga uzimala jer imam onaj sprej od 3000. Mjera predostroznosti, a od punkcije do et ja nikad nis ne uzimam jer jednostavno zelim se odmoriti od svega a tih par dana ne znace nista. Sad cu kombinirat vit D svaki toliko preventivno, a ako dodje nalaz los onda cu pojacati.
    Perla nista dr. M nis mi nije dao osim kao nastaviti sa crinone jer aam ga pocela stavljat 3.dc! Pitala za andol 100 koji kao je preporuka zbog trombofilije koju imam, medjutim frajer mi odbrusio tp cete pitat svoj dr kad ju vidite. Tako da se nadam da je sutra ona ili ona druga zenska dr. da ih pitam. Prenatale kako hocu. Ma bez komentara na njegove preporuke i hladnocu. Uglavnom pijem prenatale - novalac i danas cu pocet andol 100, vit D svakih 2-3 dana, i navecer si popijem sumecu Mg jer sam probala bez ovih par dana i opet dobila zatvor za poluditi. Ocito ce me. Taj zatvor pratiti do daljnjega. Terapiju bas neku extra od njega dobila nisam.


    Čitam da privatne klinike daju embriglue,ko zna mogu li to sama kupiti?? Kad već kupujem sve.A ja bi andol nastavila neće ti škodoti.Ja inače uzimam bromergon radi prolaktina i isto mi nije znao reći nakon transfera dali da nastavim ili ne.Ja ću dok ne dobijem uzimati sve one moje dodatke q10, vit d,, omegu .. A onda u postupku ću stati..

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Beba menk je dr rekla 3.dan kad sam dosla vidit koliki su se oplodili da krenem sa crinone. Inace sam uvijek kretala nakon et koji je bio 3dan, al sad je bio 5dan. Iako dr. M nije bas bio kao odusevljen sam imala osjecaj, tako da ocito se razlikuje i od dr do dr. Lako je dr lapedat o zdravoj i uravnotezenoj prehrani al nek mi nadje di je sad to voce, povrce koje ima bas sve sto nama treba. Danas je 90% toga umjetno i napuhano svime i svacime, a nismo svi u mogucnosti doma imat vrt. A i da imamo, zrak je ubi boze. Kakti spinat je top namjernica jako zdrava i bogata svim i svacim…slazem se svim i svacim pa i teskim metalima kojih danas u spinatu ima 50 puta vise nego prije 20 godina. Toliko o tom zdravom spinatu

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Perla u principu sve to omega, vitamine, minerale i ostalo mozes uzimati i tokom postupka to ne moze skoditi, a i doze nisu tako ogromne da se mozes predozirati. Embrio glue je dokazano najveci promasaj, dakle dokazali su da apsolutno nema nikakav utjecaj na uspjeh iznesene trudnoce. Nekoliko clanaka sam citala o tomw jer sam i ja svojevremeno razmisljala o njemu al ti radovi su me razuvjerili, jer da on ce priljepiti embrij uz endometrij no nista nece potaknut taj embrij da krene prodirat u endometrij ako on nece. A embrij koji zeli se implantirat prirodno se smjesti uz endometrij. Mislim ti mozes to kupiti i probat smo ti kazem sto sam nasla o tome. Ima dosta i publicistickih testova o tome, ako se sluzis engleskim prosurfaj malo naci ces puno toga. Jedini koji to zagovaraju su farmaceuti jer zaradjuju na tome. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Slažem se potpuno s tobom, ja muku mučim cijelu trudnoću s tom prehranom,problem je šta ne smijem ni puno voća ni ugljikohidrata,pa mi preostaje mesni ,mliječni proizvodi i povrće ,a sve ja to kupujem,odakle znam šta su stavili unutra,iako mislim da je bolje da i ne znam.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.