Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Grizli

    Nikita ja ti zelim da ti iduci tjedan tamo kod te gin u Petrovaj dobijes uputnicu al za vadjenje bete 😉! Malo si ja razmisljam mi stalno gledamo vit D kod sebe, a da li je kojoj od vas to muz vadio? Mislim ako imaju problema sa spermio logicno bi bilo da i oni to provjere i uzimaju terapiju.


    Moj nije vadia niti je doktorica trazila da muž izvad

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Moj isto nije vadio, ali pije. Ja danas idem kod gin po D1 uputnicu. Mi smo kraj Osijeka, ali idemo kod Škvorca. Mislite da će mi dati putne? Ne znam jel da tražim uopće

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Jutro trudilicama 💓 Grizli kako se osjecas? Jesu prosli bolovi? 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Pozdrav zenske.. evo ja sam hsg obavila.. i moram priznati da ne zelim ovu bol nikome.. unatoc dobrom doktoru i sestri koji su jako pazljivi.. i ljekovima protiv bolova.. i jajovodi su mi neprohodni

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Nikitta, nisam bila ali ću tražiti. Ali evo sad zvala dr. za urinokulturu i imam ešerihiju :( glupa beštija!! Mogu se pozdraviti s postupkom za sljedeći ciklus :(

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Babylove mogu zamisliti kakva je to bol ako su jajovodi neprohodni. Vjerojatno vrlo slično kao bolovi endometrioze 😫 Žao mi je mila. Sad znaš na čemu si, mislim već si u procesu IVF-a, to si išla radi sebe da znaš? Uf, sva sam se naježila.

    Uf punkcija stanice bez anestezije je 0 nisam se ni trznula… a sada.. joj ne zelim se prisjecati…
    Upravo tako.. u 3mj krecemo u novi postupak… 3 stimulirani.. treca sreca…  prirodne ne racunam jer nije bilo ni atanice za oplodnju….. sretno nam svima 💖

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1103

    Prijavi adminu

    Sunshine25 ja sam iz okolice Osijeka, bez problema sam dobila putni nalog, no kada sam ga predala sve mi je lijepo odbijeno uz obrazloženje da mi je kbc os primarna ustanova i ako nisam dobila prijedlog lijecnika iz kbc os da bi trebala za zg tada mi se ne priznaju..u Os nisam nikad ni bila tako da nista od putnih troskova..ali sam imala godisnji putni nalog i oko 13 dolazaka uz pratnju, sto je trebalo biti oko 5000 kn isplate, pa su mi rekli da sam trebala uzimati za svaki odlazak novi putni nalog pa da bi se onda nesto i moglo ‘provuci’, ovako ne.. Cak su kontaktirali mog ginica, i upozorili ga za ubuduce da je bilo slucajeva gdje se njima zbog takve ‘pogreske’ odbijalo od place.. Nisam pravila nikakav bauk jer mi je med. sestra dala nalog, a svjesna sam da zakon govori ovako i nisam htjela nikoga dovoditi u neugodan polozaj.. Ali ono, zasto nemamo svi pravo odabrati drzavnu bolnicu za koju mislimo da ce nam dati zeljeni rezultat? Dalo bi se raspravljati, ali bez obzira na sve jos ne odustajem od Zg…iako kazu da Os sad ima puno bolje uvjete nego prijasnjih godina.. 

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Jutrooo zene, ja sam se… Sebi usta s onim da nemam problema nikakvih. 😂 Nikako spavala nisam, naduta, i pritisak dolje uzas, ko da ce mi sve ispasti.. Jedva cekam petak, i da ide aspiracija, jos danas th i vcr. Stperica dupla i strpljenja do pwtka.
    😁 Pijem i pisam, ko protocni bojler. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Curke moje, evo nase 2 blastice uspjesno smrznute na 2 stapica! Bila moj dr pa sam s njom u tanane danas. Uglavnom kaze da sam tocno u statistikama svijeskim jer da prosjecno zene u stimulaciji dobiju 8-9 js, oplodi se oko 6 js, a prezivi od 2-4. Ima tu puno faktora na koje utjece, al to je neka srednja vrijednost. Onda sam s njom o terapiji uglavnom ona je misljenja da bi do dana kad krecemo sa pokanje trebale uzimati suplemente ukljucujuci prenatale i sve ostale dodatke. No od momenta pikanja pa do dana izostanka M ne uzimati ama bas nista od dodataka. Pa sma pitala zasto? Pa je rekla da mi dobivamo ogromne doze hormona i da to moze negativno utjecat na sintezu suplememata. Plus toga svi ti suplementi imaju pored vitamina i minerala dodatke koji kod osjetljivih zena mogu dovesti do poremecaja pH sluznica i procesa biokemijski u tijelu te onda jednostavno taj mali organizam koji je u nama je preopterecen i to ga moze unistiti i zaustaviti organogenezu njegovu. Andol je rekla da nikako ne preporuca isto tako do iza implantacije najbolje isto oko ocekivane M iako ona nije pristasa andola. Jer da prvo andol razrijedjuje krv i izaziva krvarenja prilikom punkcija, drugo moze izazvat prilikom implantacija hematome koje zene kasnije dugo vuku i trece da tek 15-tak dana iza implantacije krece zgrusavanje krvi u zena sa izrazenim trombofilijama.
    Tako ja odlucila prestat uzimat sve do dana ocekivane M, idem ovaj puta koristiti samo mozak i savjet dr! Inace jako je zadovoljna kako sam odreagirala na elonvu s obzirom na antralce i amh. A dosao mi danas i nalaz sve uredno imuno pretrage, osim naravno snizen vitamin D 55 mi je bio prije mjesec dana. Pa vjerujem da sam ga sad uspjela popraviti sa sprejem. Inace jutro se probudim nema vise napuhanosti, zatvor prestao, grudi splasnule i manje bolne, jajnik desni se nw nazire vise… Rekla bi simptomi stimulacije i stoperice ko rukom odneseni. Jedino sto osjecam dok sjedim u donjem dijelu trbuha kao da me nesto grize i bode. Reko mi muz da nam blastica ima vec zube! 🤣
    Babylove uh draga zao mi je sto si se pagila tako! Sad bar znas na cemu si! 
    HarryPotter he he he ajde izdrzat ces da nam ne puknes do petka! Samo lagano sad i puuuno tekucine! 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    HarryPotter

    Jutrooo zene, ja sam se… Sebi usta s onim da nemam problema nikakvih. 😂 Nikako spavala nisam, naduta, i pritisak dolje uzas, ko da ce mi sve ispasti.. Jedva cekam petak, i da ide aspiracija, jos danas th i vcr. Stperica dupla i strpljenja do pwtka.
    😁 Pijem i pisam, ko protocni bojler.


    Juuutrooo 😂😂😂😂😂 Usudim se reci slatke muke 😂😂 znaci da se fino kuha dolje i priprema za petak 😁😁🤞🤞 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.