Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Meni recimo ovi iz nase zupanije su pod laboratorij, a sa kbc po nalazima. Ocito ne upisuju svi i sve. Al bilo bi preidealno da unose sve. 😕

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Grizli meni je AMH 9,55 pmol. Drugi plod mi je bio kromosomski ispravan pa je opet došlo do zastoja srca u 7 tt. Svi su nalazi uredni pa je mozda i AMH utjecao na loš ishod. Ja imam 29 godina i rekao mi je ginek. da dobro da smo se odlucili ići u Belgiju jer po AMH vrijeme nije na mojoj strani i ne mozemo znati hoću li već za 5 godina imati neredovite cikluse i već ulaziti u menopauzu. Mislim da hormon nije baš najvažniji jer ne pokazuje kvalitetu js, ali ako se rezerva smanjuje ipak je teže doći i sa kvalitetnim js do trudnoće.. 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Oko AMH ima i malo kontroverze. On bi trebao padati, a dogadjalo se da ženama raste. Po tome bih rekla da vadjenje odnosno testiranje nije baš egzaktno. 13 pmol je smanjena plodnost medjutim nije neplodnost. Znam puno slucajeva s takvim AMH i da su bez problema dosli do trudnoce. S druge strane moj je 30 sa mojih 37 godina pa nisam bas neke bajne stanice dobivala, a nemam PCOS. Takodjer znam zenu koja ima oko 2 pmol AMH i tri puta je radjala. Trece dijete im se omaklo. Prva dva ivf. Znaci vadila je AmH prije drugog djeteta, ko zna koliko je bio prije tog treceg. 

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Grizli  vracena je morula nije blastocista. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Nikitta slažem se s tobom. AMH nije nikakva definitivna dijagnoza. Puno je važniji izgled jajnika i kvaliteta stanice. Ja sam ga prvi put vadila prošle godine privatno i iznosio je 6,2 pmol/l. Rasplakala sam se ko kišna godina kad sam vidjela nalaz jer sam mislila da to znači da neću nikad uspjeti ostati trudna jer je ostalo malo stanica i to onih loših (čitajući sve i svašta po netu). Onda sam na forumima pročitala iskustva cure koje su i sa nižim AMH ostajale trudne, a na prvom pregledu mi je doktorica rekla da joj moj nalaz AMH ne odgovara sa izgledom jajnika jer bi po broju antralaca na njima trebao biti veći. Ove godine sam ga ponovo vadila u bolnici i iznosi 7poml/l. Nije visok, spada u smanjenu plodnost ali se ne zamaram s time. Bitno je da jajnici reagiraju i da su stanice dobre. Ponavljam si uvijek da je dovoljna samo jedna i naći će se sigurno!
    DorisOs, morula super! Držim fige da nas još ove godine razveseliš sa lijepom betom :)

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Amh ako je ug/l se racuna x 7.14 za dobiti pmol/l. Meni pise ovako na nalazu 0,2 - 2, 2 vrlo nisko, 2.2 - 15.7 smanjeno, 15.7-28.6 zadovoljavajuce, 28.6-48.5 optimalno, >48.5 poviseno. Izrazeno je u pmol/l. Al vidila sam da je to razlicito od labosa do labosa. U ug/l mi je amh 1.86 pise a u pmol/l 13.2. Nikita meni je i dhea snizen, pa valjda je to povezano. Ne znam. Meni se do sad desavalo moza 2-3 put godisnje anovulacijski ciklus prpteklih 4 godine, kod stimulacije na 4js imala sam 1 losu, 1 koja se nije oplodila a radjen je icsi, 1 koja se nepravilno dijelila i 1 koja je bila ok. Dakle meni zapravo po tome 25% je rezultat bio uspjesan. Mozda zato ja nisam ni imala veci broj folikula na stimulaciji. Ne znam vidit cu sto mi mpo kaze na to. Narucila sam si dhea pa kad dodje cu probat to uzimat, a vidit cu i sto mi je sa vit d kad dodje nalaz jer sam nasla rad da se sa vit d moze usporiti opadanje amh no ne moze se bas popraviti osim ako snizeni amh nije rezultat velikog stresa, tumora, zracenja isl. Onda se zna kao dignut tj vratiti u normalne vrijednosti za tu osobu. Takodjer varira malo od ciklusa do ciklusa. Svjesna sam da to mozda nista ne znaci, ali vjerujte mi nakon toliko spontanih i stava sve je u redu osim par sitnica koje mozda eventualnu u nekoj ludoj kombinaciji sa losom srecom utjecu pusem i na sladoled da se ne opecem.
    Doris super za morulu. 
    Drzim fige da sve bude suuuuuper! 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nikita o nikako mene nista ne moze obeshrabriti i poljuljat moju zelju i ceznju. Samo drago mi je vidit da ima i ppzitivnih iskustava bez obzira na amh. Meni nikad nisu rekli kako jajnici izgledaju, a nisu ni imali cime usporediti kad amh nisam ni imala nalaz. A ocito da im je izgledalo sve ok kad nisu ranije nista spominjali.
    Rekla bi ti moja gin ako imas neke nedoumice u vezi ciklusa prvo napravi test na trudnocu bez obzira sto smatras da je apsolutno nemoguce. Onda ako je minus mozes vaditi progesteron mozda je ostao povisen pa treba cekat da padne, a to moze trajati. Ako i dalje ne dodje a progesterona je uredan onda dodjes po progesteron da izazovemo M. Ako se ni onda ne dogadja nista onda ne znam ti rec sto je. Dakle tako je meni moja gin porucila 1 kad nisam imala M duze vrijeme. Problem je bio povisen progesteron. 

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Baš sam i ja mislila napisati neka kupi test! 
    Cure, pitala sam MPO doktora (2013.) za DHEAs i on je bio protiv toga da ga uzimam, a bio je onako na sredini, nešto niži. Ne sjećam se više zašto, ali je navodio negativne strane... 

    🤞❤️🙏
    url=https://lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Vaki al bio ti je u referentnim granicama? 

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Evo ja baš čitam o dhea i dhea-s jer do svojih nalaza hormona nisam nikad ni čula za to, i više je negativnih posljedica ako su niski. Dhea usporava starenje, odnosno smanjuje se s godinama, pa po nekoj logici je bolje imati što više 🤔 barem ja tako mislim. Moji su Dhea 32.8 (3.5-41.1) i Dhea-s 7.17 (1.22-8.7). Vidjet ću što će škvorc reći, a moja soc gin kaže da je to sasvim u redu. Jedino što sam vidjela da imaju utjecaja na testosteron, a meni je on prema gornjoj granici : 1.38 (0.07-1.56). Joj samo istražujem 🙄A za amh, meni je gin rekla da nije potrebno vaditi (??) s obzirom na hormonski nalaz i izgled jajnika.

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.