Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Ja imam povijest pucanja folikula zbog žestog seksa, i danas mi je dr. zabranila neke žešće odnose jer imam taj rupturirani fucking folikul. Sve ovisi kako se osjećaš. Btw. Zato što ta cista žutog tijela luči progesteron, smanjila mi se endometriom na lijevom jajniku, iha.. povećao mi se na 2,5 cm uslijed stimulacije, a sad je pao nazad na 1,4 cm. Jedina dobra vijest danas.
    Babylove meni za mir, izmjeri temp. I samo lagano, uz puno tekućine i mirovanja. Za tebe NO SEX 🔞

    Evo mjerila sam temperaturu 36.9 tako inace imam
    Uhh nema za mene sexsa jos od prvog uzv 😂😂 
    Kako sam imala dosta folikula zadnji sex nije bio opustajuc 😥 a nakon punkcije zbog boli nije mi ni palo na pamet.. sad mi vec pada na pamet.. ali isto nema sanse 😂😂 jadan muz strpljiv a jos ga i ja zezam ako uspije da narednih 9 mj zaboravi 😂😂
    A i tekucinu pijem inace puno a sad poslije punkcije sam cajeva popila kao nikad prije 😂😂 i nakon svakog mokrenja sam obavezno casu popila..

  • Deleted user

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Nikitta ti si stvarno riznica znanja😳 pila sam 2tj belaru.ja sam 1.put u mpo vodama i odmah na ivf, tako da pola toga ni ne znam. Vidis nitko mi ni danas na uzv nije rekao jel to dobro, nije i dal se da kako popraviti nego moram sve ovdje saznati🤦🏻‍♀️

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Nikitta drago mi je da se smanjio i drzim fige i molim se da ti se skroz smanji, da nestane i da se nikad vise ne vrati! 🤞❤ Meni ga danas na uzv uopce nije bilo i sad sam opet u soku, nakon one silne tuge prosli tjedan sad ga odjednom nema ali necu se prerano veseliti da je nestao da se ne bi razocarala. Rekli su da bi po njihovoj procjeni u subotu trebala biti aspiracija, u srijedu cu valjda tocno znati. Uplasilo me sad to da moze doc do pucanja folikula od seksa i sad nekako mislim da nista od toga 😂

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Decapeptyl 0.1mg 1x dnevno od 21 dc i Menopur 75 IU dvije ampule 1x dnevno od 3dc

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Ok, to je uobičajena tempica za drugu fazu ciklusa zbog djelovanja progesterona. Obično ako je 36.9-37.0 pod pazuhom, bazalna (ona koja se mjeri vaginalno ili analno odmah po ustajanju ujutro ili nakon mirovanja dužeg od 5 sati) bude oko 37,4-37.5. Utrogestani kao sintetički progesteroni izazivaju ovo povišenje. Ako ikad budem imala temp. pod pazuhom višu od 37.2 u drugoj fazi ciklusa - znat ću da sam trudna. Jer moja normalna temp. u prvoj fazi ciklusa je 36,5…Mojesve a kaj bi oni govorili, pogledaju nas kao na traci i kažu dođite sutra… sve se može preokrenuti u roku dan, dva, a i cure su pisale da su znale imati zrele stanice u malim folikulima u odnosu na velike koji su bili prazni ili s neupotrebljivim stanicama. Koliko sam se načitala foruma, portala i članaka o mpo, ne samo ja, mnoge cure ovdje, godine neuspjeha te na to natjeraju. Dao Bog da nove cure niš ne nauče, neka što prije ostvare trudnoću i zaborave igle, aspiracije, folikule, stanice, i ostale tuge 😂

    Bazalnu nisam nikad ni mjerila.. a pod pazuhom mi je uvijek od 36.4 do 36.9 kad god sam se sjetila mjeriti... vidjet cu sutra kako ce mi biti.. ali smiruje se situacija lagano

  • baby26

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, majke, kraljice, odlucila sam krenuti u postupak potpomognute, odlucila sam se za polikliniku Spatac, dr Vlasic. Jel ima koja iskustva i ako mi mozete rec ukratko sta me ceka.  :)

  • winter

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Cure sa VV, molim vas iskustva i dozivljaje s dr.Jukić sto se tice samog postupka. Ako je koja upoznata s informacijom koliki je postotak uspjesnosti kod nje u ivf-u i opcenito lijecenje neplodnosti. Hvala na svakoj info.

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1359

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Hrabrica meni sve ovo zvuči kao implantacijsko, slušaj doktoricu, odi na bolovanje, i laganini. Dam ruku da si trudna. 😁
    Mojesve a gle, ako nisi bila na kontracepciji da se jajnici malo smire, pa da jednako rastu, ovo je prilično normalno. Naravno da je idealno da svi rastu jednakom brzinom, ali često to nije tako. Samo hrabro dalje.
    Mtk39 zato su meni u Petrovoj rekli da ne zovem sutradan, već za 48 sati, jer prvi dan se vidi samo jesu li se stanice oplodile, no dioba se odvija tek nakon 48 sati. Tako da sam ja recimo imala punkciju u četvrtak, a zvala u subotu. Nažalost nisam imala transfer, ispizdila sam.Uglavnom, ja sam bila jutros na uzv 10 dc, i dalje nema novog folikula, samo nerupturirani folikul žutog tijela tako da 0 bodova i ovaj ciklus. Nix od prirodnjaka. Again. Treći put zaredom. Ne znaju ni kad će menga sad doći uopće, endometrij mi je 7,7 mm sekrecijski. Well great. Just great. 😏

    Draga moja iz tvojih usta u Bozje usi 💓 Bila sam danas na kontroli, sve na uzv izgleda ok al se nis ne vidi jer je rano a ni betu nije htjela vadit jer kaze da je i za to rano.. a danas je 12. dan nakon inseminacije. Doktorica je bila dosta suzdrzana oko komentiranja, samo da sutra odradim urinokulturu jer sumnja na pocetak upalice pa mi je dala i neke tablete prevencije radi i da cekam petak za test.. Grcevi su se cak i malo smirili, dok mirujem je super jedino kad se pocnem kretati me krene grcit ...

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Cure ima li koja iskustva sa DHEA, tzv hormonom mladosti 😊,naime bila sam zadnji put u sobi sa curkom u svojim 40tim,imala je tada punkciju i imala je duplo vise jajnih kvalitetnih stanica od mene,rekla mi je tad da uzima DHEA par mjeseci i da joj se broj i kvaliteta js znatno poboljsala,taj hormon obnavlja stanice i djeluje povoljno na cijeli organizam,pa eto mislim da cu probat to pa sta bude 💪😆

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermiaPokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    Cure, trebam pomoć
    17.11. je bila inseminacija, danas je beta 1141,68 IU/L,
    po nekim tablicama što sam gledala na netu bi trebala biti nešto iznad 100, pa sam totalno zbunjena zašto je tako velika??
    U četvrtak idem ponovo vaditi, da se vidi kako raste..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.