Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1359

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Hrabrica što je novo kod tebe draga?

    A nista 🙄 i dalje jednako stanje 🙄 cekamo petak za test al evo iskreno ne znam.. Jedan tren se nadam a drugi me baci u bed pa se onda malo okupiram i tako u krug.. Vidjet cemo 💓 Kako si ti? U kojoj si fazi? 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Cure pomoc. 
    Dosao je spermiogram s vuk vrhovca. Nigdje ne pise dijagnoza ili ja ne vidim ? 
    Zna koja detalje

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Aneri slilaj makar spermiogram pa stavi tu da vidimo. Cudno da ne pise dijagnoza ili barem uredan nalaz. 

  • Avatar Bubaaa15

    Bubaaa15

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Bubaaa15 sretno! Gdje planirate privatno? I zašto si nezadovoljna tretmanom u VV, jesi već potrošila tamo koji postupak?


    planiram ići kod dr.Škvorc dobila sam samo preporuke za njih.
    nezadovoljna sam gore njima , tj jednom doktoricom koja je bila jako neljubazna, hladna i čak bezobrazna da sam nakon konzultacija izašla plačući koliko mi je došlo muka nakon njenih riječi. po njoj sam ja trebala studirati humanu reprodukciju i znati šta je IVF, HSG i AMH i tako sve te njihove kratice za preglede/hormone.. niti malo ljudskosti i razumijevanja. osjećala sam se kao da sam sama u svemu tome. da mi nitko od dr.nije mogao napomenuti i objasniti HSG postupak, došla sam totalno nepripremljena (jer nisam niti željela čitati o tom postupku, kako me gin.savjetovala) onesvijestila se od bolova , jer eto nedaj bože da mi je netko rekao da bi bilo dobro popiti tbl protiv bolova. da ne spominjem čekanja po 2-4 sata na pregled. nismo išli dalje u postupak potpomognute, računala sam OK, sad ćemo biti psihički mirni kada znamo da smo "zdravi" ali eto, nikako se primiti... tako da sada idemo u detaljnije pretrage i kod doktora koji će imati vremena i volje sve fino objasniti. Moj novi ginić je potvrdio da na VV nakon što su otišli specijalisti (čitaj: dr. L i dr. A) manje su im uspješne oplodnje.
    zaista, u našem slučaju čini se da je stres glavni okidač nezačeća, ali idemo još jednom potvrditi i tražiti drugo mišljenje...
    znam da smo mladi (29 i 30), ali i više obeshrabreni od pokušavanja

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu
  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Buba mi smo kod Škvorca. Stvarno je super doktor. Sve ti objasni i pomogne maksimalno. Nas je poslao na sve moguće dodatne pretrage, jer nakon 6 transfer ( 2 ivf) i 4 inseminacije ništa se ne događa. 

  • Avatar Bubaaa15

    Bubaaa15

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Aneri85

    Buba mi smo kod Škvorca. Stvarno je super doktor. Sve ti objasni i pomogne maksimalno. Nas je poslao na sve moguće dodatne pretrage, jer nakon 6 transfer ( 2 ivf) i 4 inseminacije ništa se ne događa.


    Aneri, a jel vam nađena dijagnoza pa ne uspijevate?  meni je Škvorca isto preporučila curka koja je iz prvog pokušaja čini mi se inseminacije ostala trudna a imala je dijagnozu smanjene plodnosti kod muža i policistične jajnike. sve se može riješiti ako imaš koga pitati.  ja kada sam htjela pitati dr sa VV, odgovorila je bahato: Evo vam tu knjigica pa si sami pročitajte! (knjigica o neplodnosti,cca 50-ak str)

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Nemamo dijagnozu. Najgore moguće , ako se mene pita. Tapkamo po mraku. Sad radimo svakakve dodatne pretage. Po svim mogućim bolnicama. A to će trajati još barem 2 mjeseca. 

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    I meni se čini daj sve dobro sa spermiogramom. Svi su do sad bili uredni. Ali čudi me da nigdje ne piše ništa. 

  • perla

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    mimicaRI

    Perla ja uzimam na dan 200mg coenzym q10 i 1200mg omega. Naručila sam sa Iherb-a, bojala sam se da će mi zbog nižeg AMH stanice biti loše kvalitete. Sad u prvom ivf-u je stanica bila fina zrela i pravilna, dali je do toga ne znam ali nastavljam sa korištenjem. Uzimala sam neko vrijeme i wheatgrass za koji kažu da je dobar za revitalizaciju jajnika, isto nije baš fin ali bi ga pomiješala u soku da mi bude lakše popiti.
    Ajme nisam znala da se maca ne smije uzimati ako je TSH veći od 2! Ja je stalno uzimam ujutro s jogurtom, a na zadnjem vađenju hormona mi je TSH bio 2,4..
    Danas mi je 9dnt, nemam i dalje apsoultno nikakve simptome moguće trudnoće tako da se baš više ni ne nadam uspjehu u ovom ciklusu… Kad bi mogla napraviti test? Dali je sutra prerano? Koristim cijelo vrijeme crinone a neznam ako on može odgoditi menstruaciju?


    Meni je amh 21 što nije loše,ali imam puno godina pa pokušavam popraviti malo kvalitetu,ako je to moguće.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.