Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Mare, hvala na info. 😊 Jučer sam dobila doznake pa u ponedjeljak idem na hzzo jer mi je na par minuta od kuće. 

    Jedino što ja nemam zadnjih 6 plaća već 5 jer sam mijenjala firmu u 3.mj. S time da NISAM imala dana prekida u radnom odnosu.  Kak se onda gleda u tom slučaju? Jel oni to mogu vidjeti ili nešto? 

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2858

    Prijavi adminu

    Trkačica

    Mare, hvala na info. 😊 Jučer sam dobila doznake pa u ponedjeljak idem na hzzo jer mi je na par minuta od kuće.

    Jedino što ja nemam zadnjih 6 plaća već 5 jer sam mijenjala firmu u 3.mj. S time da NISAM imala dana prekida u radnom odnosu. Kak se onda gleda u tom slučaju? Jel oni to mogu vidjeti ili nešto?


    Uh to ti neznam svakako pitaj i izvadi bar tih 5 zadnjih ili ako možeš odi na godišnji ili nesto pa ti je po meni bolje zbog prosjeka odradit još jedan mjesec…ugl svakako naz hzzo

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Riješila sve prekjučer.  Ako ce netko imati situaciju lo moja da je prelazio iz jedne firme u drugu zadnjih 6.mj pa mu “fali” koji mjesec na doznakama od sadašnje firme - samo tražite bivšu firmu da vam pošalju taj R1 obrazac unazad onoliko mjeseci koliko vam fali do zadnjih 6.mj prosjeka plaća i zajedno s R1 obrascem iz sadašnje firme to predati. 😊 Uz sve priložiti kopiju tekućeg računa ili zaštićenog ukoliko ga koristite, 1 doznaku od ginekologa, kopiju osobne i ako imate prijavljenu adresu boravišta onda i taj papir kopirati. Uz to sve se popuni kedan kratak obrazac kaj ima tamo kod tete na Hzzo-u i to je to. 😊 

  • marina93

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Nova sam u svemu ovome pa molim vas za pojašnjenje. Naime, zaposlila sam se prije 2 mjeseca (po prvi put) i uskoro se udajem pa planiramo i dijete. Koliko dugo moram biti zaposlena da bih imala pravo na porodiljnu naknadu (9 mjeseci?), a koliko dugo bih trebala barem provesti na poslu prije nego odem na porodiljni kako ne bi posao izgubila? Hvalaaa puno. 

  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    marina93

    Nova sam u svemu ovome pa molim vas za pojašnjenje. Naime, zaposlila sam se prije 2 mjeseca (po prvi put) i uskoro se udajem pa planiramo i dijete. Koliko dugo moram biti zaposlena da bih imala pravo na porodiljnu naknadu (9 mjeseci?), a koliko dugo bih trebala barem provesti na poslu prije nego odem na porodiljni kako ne bi posao izgubila? Hvalaaa puno.


    Mozes pročitati moj post odmah iznad.
    Najmanje 6.mjeseci.

  • marina93

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Trkačica

    marina93

    Nova sam u svemu ovome pa molim vas za pojašnjenje. Naime, zaposlila sam se prije 2 mjeseca (po prvi put) i uskoro se udajem pa planiramo i dijete. Koliko dugo moram biti zaposlena da bih imala pravo na porodiljnu naknadu (9 mjeseci?), a koliko dugo bih trebala barem provesti na poslu prije nego odem na porodiljni kako ne bi posao izgubila? Hvalaaa puno.

    Mozes pročitati moj post odmah iznad.
    Najmanje 6.mjeseci.

    Super, ja sam mislila barem godina dana, znači radila si 6 mjeseci, otišla na porodiljni i zadržala posao. Odlično. 

  • Barbi95

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Pitanje.. Tri dana sam bila na bolovanju zbog mučnine i povraćanja (7.tj, sve uredno s trudnoćom). Uredno sam dostavila doznake za ta 3 dana od ginekologa. Čitala sam na netu da bolovanje u svezi trudnoće iznosi i dalje 100%, a meni je plaća bila uredno smanjena za ta 3 dana. Dakle nisan otvarala komplikacije nego samo za 3 dana. 

  • proljetnica1

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    100 posto osnovice, ne 100 posto place. Naravno da će ti biti umanjeno, zašto bi dobila punu placu na bolovanju. Ako je doznaka od ginekologa znaci da su to “komplikacije trudnoće” koje ne isplaćuje poslodavac nego HZZO

  • Barbi95

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru! Jer kad sam imala vodu u koljenu i nisam radila dobila san punu plaću pa mi zato nije bilo jasno.. 

  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    marina93

    Trkačica

    marina93

    Nova sam u svemu ovome pa molim vas za pojašnjenje. Naime, zaposlila sam se prije 2 mjeseca (po prvi put) i uskoro se udajem pa planiramo i dijete. Koliko dugo moram biti zaposlena da bih imala pravo na porodiljnu naknadu (9 mjeseci?), a koliko dugo bih trebala barem provesti na poslu prije nego odem na porodiljni kako ne bi posao izgubila? Hvalaaa puno.

    Mozes pročitati moj post odmah iznad.
    Najmanje 6.mjeseci.
    Super, ja sam mislila barem godina dana, znači radila si 6 mjeseci, otišla na porodiljni i zadržala posao. Odlično.


    Radim u komadu već zadnjih 13.god.😂 samo sam u zadnjih 6.mj. promijenila firmu i s obzirom da sam u novoj firmi primila 5 plaća  i otišla na čuvanje trudnoće, falio mi je jos 1.mj na papiru za Hzzo pa sam morala tražiti da mi iz bivše firme pošalju isti tah R1 samo s njihovom zadnjom plaćom tako da kad sam predala oba R1 obrasca za izračun naknade imala sam ukupno tih 6.mj.koliko su tražili unazad. 😉 
    Tako da u tvom slučaju trebaš imati 6.mj ukupno (ne mora biti isti poslodavac.)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.