Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mili

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Jahanara

    Naknada za komplikacije je 4257kn. 45 dana prije termina pa do navrsenih 6 mjeseci djeteta dobiva se puni iznos place tj satnica sa Er1 obrasca x fond sati. Drugih 6 mjeseci je maksimalan iznos naknade 5600kn za one koji imaju vece place od tog, a oni koji imaju manje place izracun je kao sto sam gore navela.


    Pozdrav …mene su malo smotali ovi na hzzo-u.Postavit ću izravno pitanje pošto vidim da se kužiš u to.Znači ako sam ja u prvih 6 mj dobivala 100 posto od plaće 5300 ako je 31 dan pa na manje ako je manje dana naravno.Znači koliko bi meni iznosilo sad sa novim zakonom.Skužila sam da 5600 sigurno ne.Ali moj mozak si je pregrunto da bi ja i dalje dobivala isto i drugih 6 mj.Međutim jel to točno ili nije 100 posto od plaće? 🙈

  • Avatar mama_puta_1

    mama_puta_1

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Mame imam jedno pitanje, zaposlena sam. I na komplikacijama sam od 20.12.2019 a sa tim danom imam 7 mj i 21 dan staza. Zato i dobijam tih 831 kn da li mogu sada kad budem imala 12 mj staza mogu traziti u hzzo rekalkulaciju i da mi bar tih prvih 6 mj bude 100 posto od place ? Jer cu ovako imati kao nezaposlena 2300kn sto mi je bas bez veze da dobijam kao zaposlena isto kao i nezaposlene osobe … 

  • elstar769

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame
    Je li se ikome dogodilo da je rodiljna naknada isplaćena u dvije rate?
    Jer meni je sad isplaćen jako mali iznos na racun
    Sada mi kreće teći rodiljama naknada za drugih 6mjeseci?

  • luccija93

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, drage mame, pomagajte!
    Radim u školi i mijenjam curu koja je na porodiljnom. Nažalost, ona se odlučila ipak vratiti nakon 6mjeseci i vraća prije nego ja mogu službeno otići na svoj porodiljni (ona se treba vratiti kad cu ja biti u 30.tj trudnoce). Imam sve uvjete neprekinutog staža, međutim u trenutku otvaranja porodiljnig neću biti u radnom odnosu. Što napraviti da ipak nekako dobijem naknadu pa bar prvih 6mj?
    Je li koja imala iskustva da se uspjela zaposliti i naci posao u tom stadiju trudnoce? Imala bih mozda opciju zaposlenja u privatnoj skoli na odredeno, pa me zanima ako nakon otkaza ugovora, prijedem u drugu skolu kod drugog poslodavca i nedugo nakon toga odem na obvezni porodiljni, hocu li imati pravo na prvih 6mj naknade?

  • mili

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    elstar769

    Pozdrav drage mame
    Je li se ikome dogodilo da je rodiljna naknada isplaćena u dvije rate?
    Jer meni je sad isplaćen jako mali iznos na racun
    Sada mi kreće teći rodiljama naknada za drugih 6mjeseci?


    Meni se desilo …jednom….

  • mili

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    luccija93

    Pozdrav, drage mame, pomagajte!
    Radim u školi i mijenjam curu koja je na porodiljnom. Nažalost, ona se odlučila ipak vratiti nakon 6mjeseci i vraća prije nego ja mogu službeno otići na svoj porodiljni (ona se treba vratiti kad cu ja biti u 30.tj trudnoce). Imam sve uvjete neprekinutog staža, međutim u trenutku otvaranja porodiljnig neću biti u radnom odnosu. Što napraviti da ipak nekako dobijem naknadu pa bar prvih 6mj?
    Je li koja imala iskustva da se uspjela zaposliti i naci posao u tom stadiju trudnoce? Imala bih mozda opciju zaposlenja u privatnoj skoli na odredeno, pa me zanima ako nakon otkaza ugovora, prijedem u drugu skolu kod drugog poslodavca i nedugo nakon toga odem na obvezni porodiljni, hocu li imati pravo na prvih 6mj naknade?


    Pa kaj ne možeš zamoliti da te tih 3 ili 4 tjedna kolko je potrebno da uđeš u razdoblje porodiljnog stave na ispomoć .Da hoće mogu to napraviti .U državnoj službi je sve moguće..Tipa kad sam ja saznala da u komplikacijama zato kaj nisam iskoristila samo jedan dan NOVOG godišnjeg ne mogu dobiti regres…drzava ima takvo pravilo..e pa onda sam se s dr dogovorila i naravno sa svojom ravnateljicom da me samo jedan dan makne sa komplikacija i stave u jednu smjenu.I eto regresa.Pa sam nadalje kopala po zakonima pa našla da mi moja DRZAVNA firma sama mora isplatiti nakon 90 dana bolovanja jednu naknadu od 3300 kuna…naravno da nije .Nego sam isto pisala zahtjev .A kad napišeš zahtjev(zamolbu) bez ikakvog prijašnjeg komuniciranja tipa da zovem u kadrovsku jel ja to imam pravo skinuli bi me samo tako …dobila bi jezikovu juhu…i nebi se usudila nista pisati….tako da sam samo poslala zahtjev bez ikakvog propitkivanja i doslo s placom.Jednostavno ak ne probas ne znas……uglavnom a da odes 3 tjedna na bolovanje al ne na komplikacije vec da ides svojoj dr opce prakse da ti stavi dijagnozu vrtoglavice…koja je“ kao nepovezana sa trudnocom..”..mislim da ti pod bolovanjem ništa ne mogu.i nakon 3 tj se vratis i drito s bolovanja na komplikacije…..probaj se dog.s dr al ne ginekologom vec opca praksa….reci joj iskreno kakav problem imas i to je to….e da i ja sam ti ove cake pokupila od zenske iz hzzo -a. Bas sam zvala hzzo zagreb …nisam zvala svoj zupanijski jer su one nezainteresirane….tamo ti vele sva tvoja prava ….mislim meni je rekla i vise od prava..ovo kaj sam ja radila ide cak pod ilegalno😂🙊🙈🙉.Ili ak imas kaj godisnjeg pa da iskoristis i navučeš jos par tjedana.

  • Cvetek

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bokić…….ovako-imam pitanje za nas koji nemamo od prije dvije godine staža jer na crno radili i koji nemamo sad tih 9mjeseci radnog staža i koji nismo bili prijavljeni na burzi rada-što je s nama ako zatrudnimo,dal imamo pravo na kakvu naknadu porodiljnu i u kolikom iznosu!!!!????

  • Lanaklaric

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Cvetek

    Bokić…….ovako-imam pitanje za nas koji nemamo od prije dvije godine staža jer na crno radili i koji nemamo sad tih 9mjeseci radnog staža i koji nismo bili prijavljeni na burzi rada-što je s nama ako zatrudnimo,dal imamo pravo na kakvu naknadu porodiljnu i u kolikom iznosu!!!!????


    Ovako za porodiljnu naknadu jedino je bitno da si zdravstveno osiguran.Znaci dobivat ces 2300.A ako si sad prijavljena negdije i trebas na komplikacije onda dobivas 800 kuna za komplikacije,ako nemas staza dovoljno.

  • Deleted user

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Cure, molim vas pomoć, savjet, objašnjenje, bilo što 😁
    Trudna sam 5 mjeseci i računala sam da nemam pravo ni na kakvu naknadu jer sam ostala bez posla kad je krenulo sve ovo s koronom. U biti, našla sam da bih imala pravo na onu od Zavoda, za nezaposlene 2300 kn. Ima li ta naknada ikakve veze sa stažem ili je samo bitno da sam prijavljena u evidenciji nakon prestanka radnog odnosa?
    Prijatelj mi je rekaodrekao bi me mogao prijaviti kod sebe ako mi to što znači za porodiljni i za radni staž pa sam se počela raspitivati o tome. Svi kažu da se to isplati.
    Na HZZO mi je ženska rekla da me on može prijavit, ja mu platim doprinose za prvi misec, nakon 10-15 dana otvorim komplikacije i dobivam 831 kn za komplikacije te kasnije rodiljnu naknadu. 
    Ali, danas mi taj prijatelj govori da mu je knjigovođa rekao da bih trebala biti prijavljena dva mjeseca kod njega kako bih mogla otvoriti komplikacije. I sad se tu otvara pitanje staža, koliko bih staža trebala imati da bih uopće mogla otvoriti te komplikacije…netko govori u godinu dana neprekidno 9 mjeseci, netko 6, netko u 2 godine s prekidima 14…itd. a ja imam oko 6 mjeseci s prekidima od 15.5.2019. Budući da sam prije toga godinu dana radila u školi stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, to mi se ništa i ne računa. Bar mislim tako.
    Nemam pojma što sada, isplati se ili ne, moram li stvarno bit prijavljena dva miseca ili 10-15 dana, koliku bih naknadu kasnije dobivala…
    A ova na Zavodu za zapošljavanje mi je jedina rekla da mi se ne isplati 🤷‍♀️ 

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Morate imati neprekidno 6mj, ili 9mj u 2 godine za pravo na “punu placu” te morate donijeti r1 obrasce o placi od poslodavaca od zadnjih punih 6mj placa. Racuna se zadnji mjesec od otvaranja komplikacija, npr ako ste otvorili u 5mj onda se racuna od 4.mj unatrag punih 6mj placa. Meni je bila jedna placa u kojoj je bilo 4dana bolovanja pa su mi reklid r to ne uvazavaju te sam morala donijeti unatrag jod jednu placu, pa kad su i to prihvatili sam dobila razliku koju su mi prethodno maknuli

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.