Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marlene 1

    Marlene 1

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    DarijaV trebala bi dobit 2300 kn cca. meni prijateljica koja je zaposlena bila kad je ostala trudna a nije imala 12 mj neprekidno toliko prima !

    25.12. Baby L 💜

  • Aneriso

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, od 29.12. sam na rodiljnom. Do tad sam bila na komplikacijama na 830 kn jer mi je falilo 2 mjeseca. Sad nije mi jasno isplatili su mi 502 kn rodiljnog i teta na hzzo-u mi je rekla da je to za 3 dana u 12. mjesecu. Kako god racunam ne znam od kud su dobili taj iznos. Da li mi netko moze pomoci, koliko cu ja onda dobivati rodiljne? Ja sam racunala ovih minimalnih 2300 ali za 3 dana bi bilo nekih 200 i nesto kn 

  • Nataly83

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam jedno pitanje vezano za obračun prosjeka plaće za prvih 6 mjeseci kada se isplaćuje puna plaća. Da li se u obzir uzimaju prekovremeni sati. Oni su iskazani na platnoj listi ali kada poslodavac radi potvrdu o prosjeku plaće ne uzima u obzir prekovremeni rad. Da li postoji mogućnost da mi sebu obračun uzmu prekovremeni sati. 

  • Noyes

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    Ne znam da li se neko nasao u slicnoj situaciji. Dakle, stranac sam sa privremenim boravkom u RH, gdje sam udata i treba da se porodim u 7 mjesecu. Trenutno sam u procesu zatvaranja firme u mojoj drzavi, a planiram da otvorim obrt u RH. Samim tim bih regulasala pitanje zdravstvenog osiguranja. Ono sto me zanima je, da li cu imati pravo na porodiljnu naknadu s obzirom da cu biti prijavljena u obrtu tek tri mjeseca prije porodjaja? Svaka info je dobrodosla. 

  • Mina13

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Molim odgovor; trenutno sam nezaposlena i prijavljena na hzzo -trenutno 2mj. (u meduvremenu sam ostala trudna) , kao nezaposlena osoba prijavljena na zavod trebala bi nakon rodjenja djeteta dobivat 2300kn? 
    A ako se u meduvremenu zaposlim na tipa 4-5mj, kakva su mi prava onda? 
    Hvala

    😎

  • BlahBlaH

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdav, 
    Imam pitanje vezano za porodiljni za nesaposlene. Trebala bi roditi kroz tjedan-dva, citala sam na stranici hzzoa i pod uvjetima za ostvarivanje prava na porodiljnu naknadu za nezaposlene je uvjet da treba biti prijavljen na zavod za zaposlavanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima prije rodenja djeteta, ili da sam se prijavila na zavod nakon zavrsenog skolovanja u roku od 90 dana itd… 
    Problem je sto se ja nikad nisam prijavila na zavod te me sad zanima postoji li jos neki nacin da porodiljni dobijem ili cu ga zbog toga izgubiti? Ima li netko takva iskustva 

  • marinelammm

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Ja sam apslovnet na faksu, ostao mi je mali dio diplomskog. Zanima me što ja tu mogu, ili mi je porodiljni 2300 samo. Zanima me još ako mi je dečko iz druge države postoji li mogućnost možda da se i otamo dobije bilo kakva porodiljna naknada. 

  • Avatar MarVel

    MarVel

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Niki777

    Pozdrav, mene zanima jedna informacija.
    Ukoliko sam zaposlena negdje na određeno i saznam da sam trudna, da li poslodavac ako mi produži ugovor, ima ikakve “štete” i mora mi on plaćati nešto ili mi to plaća država?


    Država ti plaća, probaj se dogovoriti s njim jer njemu to ne igra s obzirom da ništa ne plaća, a tebi je naknada bitna. Svaki normalan poslodavac bi ti trebao produžiti ugovor.

    💖 06/22 rođena naša ljubav, curica
    🙍‍♀️ (41) - amh katastrofa, ostalo sve ok
    🙎‍♂️ (38) - sve ok

  • Avatar MarVel

    MarVel

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    marinelammm

    Ja sam apslovnet na faksu, ostao mi je mali dio diplomskog. Zanima me što ja tu mogu, ili mi je porodiljni 2300 samo. Zanima me još ako mi je dečko iz druge države postoji li mogućnost možda da se i otamo dobije bilo kakva porodiljna naknada.


    Mislim da imaš pravo na tih 2.300 (koliko već točno iznosi). A što se tiče druge države, hm, ne vjerujem, osim ako možda on nije tamo zaposlen pa on ide na rodiljni dopust, ali sumnjam da si na to mislila.

    💖 06/22 rođena naša ljubav, curica
    🙍‍♀️ (41) - amh katastrofa, ostalo sve ok
    🙎‍♂️ (38) - sve ok

  • Zima

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam pitanje. Trenutno sam u ranoj trudnoći, i 7 mjeseci zaposlena u firmi sa ugovorima na određeno. Prije toga 2 i po godine u firmi. Tjedan dana razmaka sam imala između. Pišem jer ne znam je li to bitno. Kakva je situacija ako mi poslodavac odluči ne produžiti ugovor? Naknada od 2300 mi stvarno nije dovoljna,  da li se može nekako napraviti da dobivam normalno porodiljni kao zaposlena osoba? I koliko poslodavac plaća doprinose? Mogu predložiti da ja to platim samo da ostanem prijavljena. Hvala unaprijed. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.