Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaMarie

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Zna li netko kako se obračunava naknada za drugih 6 mj (roditeljski dopust) ako se nakon prvih 6 mj koristi godišnji odmor i dobije se jedna platna lista?

  • garfild007

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozzrav interesira me dali ste dobile iznos od 5600kn za drugi dio porodiljnog sa hzzo. Hvala

  • daddy1705

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Jedno pitanjce.
    Zena mi je trudna. Inace ima primanja oko 6500 kn.
    Koliko bi trebala dobivati sada u razdoblju dok ne rodi,a koliko nakon toga? Hvala

  • Beba220

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamama. 
    Željela bi postaviti jedno pitanje vezano za porodiljnu naknadu i kako se ona dobiva. Naime, stalno sam zaposlena u jednoj firmi u kojoj je stres nevjerojatno visok i poprilicno smo uvjereni da je taj ogromni stres i razlog zbog kojih jos nismo uspjeli začeti. I razmisljamo o tome da dam otkaz, međutim nažalost nama ta porodiljna naknada znači jako puno, presudna je uz kredit i ostale troskove..
    Znam da ukoliko sam na burzi mogu dobivati cca  2300 kuna, ali zanima me postoji li neka caka prema kojoj ako si bila zaposlena do nedavno a zatrudnis da primas porodiljnu naknadu u iznosu kao da si zaposlena? Ili nekakav drugaciji model? Nadam se da sam dobro objasnila sta zelim reci. Hvala puno

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Jedino ako mozete rjesiti da vas netko na kratko zaposli. Da dobijete barem jednu platnu listu. Ako u trenutku otvaranja komplikacija/porodiljnog niste zaposlena onda se ne gleda uopce nikakve platne liste.

    Znaci ostanete trudna, netko vas zaposli na mjesec dana i onda se gleda 6 platnih lista unazad pa bi u to spadale i platne liste prethodnog poslodavca. Mislim da za izracun tog prosijeka ne uzimaju nezaposlene mjesece vec unazad 6 zaposlenih mjeseci. 

    Ali pazite da imate dovoljni radnog staza u zadnje dvije godine. 

  • BruNa

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Ovaj mjesec jos nisu isplacwne komplikacije jel da?

  • Bubek

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Meni još nisu sjele komplikacije, jesu vama?

  • Avatar Petra982

    Petra982

    Broj poruka: 1904

    Prijavi adminu

    Meni su sjele.

  • Avatar Lorena94

    Lorena94

    Broj poruka: 601

    Prijavi adminu

    Pozdrav, trenutno sam nezaposlena, bebica ima 10 i pol mj, imam mogućnost za ići raditi, mogu li zamrznuti porodiljni ili prekidam totalno? 

    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaV

    DarijaV

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Helloou🤗 zanima me da li ima još jedna kao ja da nema 12 mj isprekidanog staza u zadnje 2 god ( korona 😒 ). Da li mi je pametna opcija prijaviti se negdje u stalni radni odnos na 2 mj pa otvoriti komplikacije, ima li smisla? Da li bih dobila onih 830kn? Ili kako to ide 🤔 hvalaaaa

    Mama 26 (Novalac) 🙋‍♀️
    Tata 32 🙋‍♂️
    Očekujemo našu prvu bebicu 👶 15.06.2021. ❤

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.