Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marin

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    kako se obračunava naknada za drugih 6 mj (roditeljski dopust) ako se nakon prvih 6 mj koristi godišnji odmor te koliko platnih lista treba biti?

  • Avatar INA 🧸

    INA 🧸

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Stuuuuudenticaaaaa

    Poštovani svi☺️
    Ja ću biti sada 3.godina i ostat će mi još jedna, apsolventska godina. Trudna sam 8tj. Da li mogu primati porodiljnu naknadu za nezaposlene iako studiram? Da li moram nešto obaviti ili se prijaviti negdje kako bih mogla dobiti tu naknadu?
    Hvala unaprijed!☺️


    Hej, cestitam!
    I ja sam bila apsolvent i primala sam naknadu za nezaposlene/studente tijekom prve godine djetetova zivota. To je bilo 2019.god i iznosila je cca 2300. Mislim da je sve islo automatski, al posalji mail za svaki slucaj :)

    [tickerfactory.com]

    🧔31 👩30 🧒4 👶1

  • sbkatarina

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav…imam specifičnu situaciju, ako netko zna nešto o tome, neka javi.
    Trudna sam tek 2 mj i zaposlena samo sezonski. U zadnje dvije godine nakupila bih nešto više od 12mj rada isprekidano. Međutim, ako odradim ovu sezonu do kraja i nakupim potrebne mjesece ali mi ugovor završi, hoću li ja imati ikakva prava na porodiljni? Ili bi ga trebala otvoriti dok sam još zaposena? Hvala puno

  • Avatar DaDa1224

    DaDa1224

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Zanima me, kako se obračunava naknada/placa ako odmah nakon roditeljskog dopusta, znači nakon 12 mj odem na bolovanje? 

    👩32 🧑35
    👶 2019
    👨‍👩‍👧‍👦 2022

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    sbkatarina

    Pozdrav…imam specifičnu situaciju, ako netko zna nešto o tome, neka javi.
    Trudna sam tek 2 mj i zaposlena samo sezonski. U zadnje dvije godine nakupila bih nešto više od 12mj rada isprekidano. Međutim, ako odradim ovu sezonu do kraja i nakupim potrebne mjesece ali mi ugovor završi, hoću li ja imati ikakva prava na porodiljni? Ili bi ga trebala otvoriti dok sam još zaposena? Hvala puno


    Budući da u HZZO imaju neka svoja pravila koja nisu uvijek jasna bilo bi najbolje da odeš tamo i sve lijepo pitaš njih. Oni će ti točno reći kako isplaćuju.
    Ima neka fora da ako otvoriš porodiljni kao zaposlena dobivaš prvih 6 mjeseci naknadu, ali opet, oni ti odmah u sustavu vide kad ti više nisi zaposlena, a obračun ide po broju sati rada. Uglavnom jedini točan odgovor ćeš dobiti direktno od njih i onda ćeš biti najsigurnija tako da se ne zezneš. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!  Nova sam u svemu ovome (8tt). Jucer sam bila kod svog ginekologa te mi je otvorio bolovanje od ponedjeljka (01.08.) Rečeno mi je da doznake mogu podići od 25.-og u mjesecu i predari ih najkasnije u svoju firmu i na HZZO do 05.-og u sljedećem mjesecu. Ne mogu nigdje naći točnu info što treba još od dokumentacije i kome sve odnijeti? Na dva mjesta sam naišla na dvije različite info pa me zanima od vas iz prve ruke.
    Zaposlena sam na neodređeno, bez prekida dugi niz godina.
    I kolika je točno ta naknada i koliko dugo se dobiva (piše na stranici HZZO-a 4250kn da je najviša i da se toliko dobije ukoliko plaća prelazi 5000kn što je kod mene slučaj)?
    Hvala unaprijed! 😊

  • patuljcica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    LP

    Imam pitanje vezano za porodiljnu naknadu nezaposlene majke koja nije prijavljena na zavodu za zaposljavanje. Moze li ona ostavariti porodiljnu naknadu bez da bude prijavljena? Zadnji puta je bila prijavljena u 9mj 2019 tad je rodila i poslije toga nije se prijavljivala na biro.Hvala

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2862

    Prijavi adminu

    Trkačica

    Pozdrav svima!Nova sam u svemu ovome (8tt). Jucer sam bila kod svog ginekologa te mi je otvorio bolovanje od ponedjeljka (01.08.) Rečeno mi je da doznake mogu podići od 25.-og u mjesecu i predari ih najkasnije u svoju firmu i na HZZO do 05.-og u sljedećem mjesecu. Ne mogu nigdje naći točnu info što treba još od dokumentacije i kome sve odnijeti? Na dva mjesta sam naišla na dvije različite info pa me zanima od vas iz prve ruke.
    Zaposlena sam na neodređeno, bez prekida dugi niz godina.
    I kolika je točno ta naknada i koliko dugo se dobiva (piše na stranici HZZO-a 4250kn da je najviša i da se toliko dobije ukoliko plaća prelazi 5000kn što je kod mene slučaj)?
    Hvala unaprijed! 😊


    Tako je naknada na komplikacijama iznosi 4257 kn max ….od dokumentacije e ovako prvo im pošaljite mail ide preslika zdravstvene,osobna i iban tekućeg računa te također 6 zadnjih platnih lista Al ne klasičnih ugl zna knjigovođa  i to im pošaljite odmah sad da vam daju da im pošaljete malom… kad vam ginekolog otvori bojanje doznaku vam posalje na mail i vi taj mail samo proslijedite hzzo i poslodavcu i tako svaki mj …i to je to …

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2862

    Prijavi adminu

    patuljcica

    LP

    Imam pitanje vezano za porodiljnu naknadu nezaposlene majke koja nije prijavljena na zavodu za zaposljavanje. Moze li ona ostavariti porodiljnu naknadu bez da bude prijavljena? Zadnji puta je bila prijavljena u 9mj 2019 tad je rodila i poslije toga nije se prijavljivala na biro.Hvala


    Neka se lijepi prijavi na zavod i dobit će kao ne zaposlena 2300 

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Trkačica

    Trkačica

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Mare3112

    Trkačica

    Pozdrav svima!Nova sam u svemu ovome (8tt). Jucer sam bila kod svog ginekologa te mi je otvorio bolovanje od ponedjeljka (01.08.) Rečeno mi je da doznake mogu podići od 25.-og u mjesecu i predari ih najkasnije u svoju firmu i na HZZO do 05.-og u sljedećem mjesecu. Ne mogu nigdje naći točnu info što treba još od dokumentacije i kome sve odnijeti? Na dva mjesta sam naišla na dvije različite info pa me zanima od vas iz prve ruke.
    Zaposlena sam na neodređeno, bez prekida dugi niz godina.
    I kolika je točno ta naknada i koliko dugo se dobiva (piše na stranici HZZO-a 4250kn da je najviša i da se toliko dobije ukoliko plaća prelazi 5000kn što je kod mene slučaj)?
    Hvala unaprijed! 😊

    Tako je naknada na komplikacijama iznosi 4257 kn max ….od dokumentacije e ovako prvo im pošaljite mail ide preslika zdravstvene,osobna i iban tekućeg računa te također 6 zadnjih platnih lista Al ne klasičnih ugl zna knjigovođa i to im pošaljite odmah sad da vam daju da im pošaljete malom… kad vam ginekolog otvori bojanje doznaku vam posalje na mail i vi taj mail samo proslijedite hzzo i poslodavcu i tako svaki mj …i to je to …

    Mare, hvala na info. 😊 Jučer sam dobila doznake pa u ponedjeljak idem na hzzo jer mi je na par minuta od kuće. 
    Jedino što ja nemam zadnjih 6 plaća već 5 jer sam mijenjala firmu u 3.mj. S time da NISAM imala dana prekida u radnom odnosu.  Kak se onda gleda u tom slučaju? Jel oni to mogu vidjeti ili nešto? 
Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.