Panika prije poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lilly7

    Lilly7

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Cure, ništa se ne bojte! Mi žene smo “napravljene” tako da rodimo! I ja sam bila u panici teškoj, prenijela 10 dana, do zadnjeg dana zatvorena skroz, ali kad je krenulo nemaš vremena razmišljat o ničemu nego samo da izguraš trud po trud. Da, boli užasno, ali nije to ništa šta se ne može izdržat, a ja sam rodila bez epiduralne, bez ičega za ublaženje bolova, cijelu noć prirodni trudovi i povraćanje, u 8 ujutro drip i u podne rodila! Nismo prve koje tamo porađaju, imajte povjerenja u svoje liječnike, stvarno dobijemo preveliku nagradu da bi to prošlo baš bez ikakve muke!

  • Avatar Mila7

    Mila7

    Broj poruka: 584

    Prijavi adminu

    Kod mene je blazeno neznanje posto mi je prva trudnoca pa me nije strah a i poslozila sam si u glavi (kao sto je Lilly napisala) da je zeni porod nesto prirodno i da mi to mozemo izdrzati. Ne mislim da ce biti lako, bezbolno i jednostavno, ali definitivno sam si utuvila u glavu da ja mogu izgurati prirodan porod. 

    Cini mi se da strah i panika moze samo povecati bol i donijeti negativno iskustvo, sto ne bi trebalo biti. Autosugestija i vjera u svoje mogucnosti cini cuda pa ja vec imam razradjen plan u glavi kako da budem opustena i fokusirana na svoju bebicu a ne na bol. 

    Znat cu vam reci vrlo brzo jesam li bila u pravu ili sam u velikoj zabludi hahaha 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mila, u pravu si. u prvoj trudnoći je blaženo neznanje, ali kad sve krene - nema povratka. vrlo brzo shvatiš što se događa i što trebaš raditi.

    naši strahovi su se pojavili kad se počelo uplitati u porode i kada su žene počele pričati o tome. treba se pokušati maksimalno opustiti, disati i pratiti znakove koje nam tijelo šalje. i to je to. kada smo u strahu, to pojačava paniku pa samim time i bolove. 

    to je moje mišljenje. imam jedan prirodan porod iza sebe, trudove koji su trajali 13h, malo dripa i prekrasnog mušicavog dječaka doma.  krajem listopada me očekuje drugi porod, pa ćemo vidjeti kako će to izgledati ovaj put.

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Podizem temu, nije panika, ali da ne otvaram novu…pucanje vodenjaka me zanima. 

    Citala sam negdje da moze curkati i tjednima prije?! Dajte malo pricica o tome kako i gdje je vama pukao. Mene strah da ne u skuzit da mi otice plodna voda, taj strah sam dobila kad sam isla guglat boli li pucanje.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Mislim  da se ne moze ne primjetiti puknuce vodenjaka…dopisivala sam se na drugim temama s curkama koje su rodile i rekle su da cu prepoznati kada se to dogodi,  naravno ako se uopce dogodi..isto kao i sa sluznim cepom…nikako ne smije biti svjeza krv, onda se pali alarm…ispravite me ako grijesim

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Poceli su me prat lazni trudovi cini mi se, onak zapece me jedna strana trbuha nakratko pa prestane, pa opet…neugodno.

    Jbt sto me sve ceka, kad i ovo  sranje boli..

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Puknuce vodenjaka ne mozes falit nikako.. i ne boli pucanje..ja sam i dalje sokirana koliko je te vode iz mene izaslo   al se vrlo dobro sicam da su mi se usta razvukla u jedan ogroman osmijeh kad je puka i samo mi je proslo kroz glavu: fala ti boze konacno cu se olaksat, jer sam samoj sebi bila teska! Mislin, prije svega sam bila sretna sta cu upoznat bebaca al kad se sitim tih zadnjih dana..uff.. drzi se lollypop, jos malo i gotovo :)

  • Lady@

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Trenutno sam na pola puta tj trudnoce.  Nemam neke strahove jer nisam to jos prosla pa jos nw znam kakav je osjecaj. Ali moja majka me udavi… Vidjet ces ovo, vidjet ces ono… Uzas od zene… Vec mi je sad pocela stvarat strah i nervozu. U smislu to je neizdrzivo, i tako skroz. Stvarno nznm kako da ju urazumim da mi ne stvara stres a sama ga nemam sada.

    Lady@

  • abdo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja se bojim  poroda  jer sam 4 djece rodila u bolovima  a ovo neznam   jer mi može netko pomoci  ja sam trudna 39plus dva dana nisam se još otvorila       imam secer u krvi i dajem si zolin jer mogu tražiti  od svoje doktorice  da idem  na  carski rez  molim vas  da mi pomognete jer sa drugom djecom nisam imala secer u krvi  sada sa ovim imam pa neznam

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Secer nije indikacija za carski. Da je dr mislio da si za carski uputio bi te u 36 tj u bolnicu na pregled i zakazali bi tzv hladni carski rez u 38 tj. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.