Panika prije poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    monika32


    Jako uživam u trudnoći,u išćekivanju bebe,kupovanju stvari….ali sama pomisaao na porod mi je strašna…inače imam niski,ma kaj niski,preniski prag boli,i zato se jako bojim. Najgore kaj se boje i ovi oko mene,jer znaju kakva sam. Nažalost,tu se nemogu kontrolirati. Ono čime ću probati to umanjiti je da krenem na trudnički tečaj,i pošto je dragi izrazio želju da bi prisustvovao porodu vodim ga sa sobom. Nadam se da će pomoći….
    Mnogi mi savjetuju epiduralnu zbog toga,neznam oko toga nisam pametna.

    Treba se raspitati da li u tom slučaju dopuštaju da odeš na carski rez? Znam da će me mnoge sad popljuvat, ali ipak mislim da je sigurnije odmah stavit karte na stol i reći doktorima da se rušiš od same pomisli na iglu, nego da se onesvijestiš na porodu u najgorem mogućem trenutku. Zna li netko šta o dogovorenom carskom rezu, a da nije u nekoj poliklinici koju ćemo masno platiti?

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Uh mene je prao strah samo takav od trenutka kada mi je trbuh poceo rasti. :-) Valjda sam tad postala svjesna da to malo cudo unutra, mora nekako izaci i van. Tako je bilo do jedno mjesec dana pred termin, tada mi je vec postalo dosta svega i samo sam htjela da izadje van, pa sam prestala misliti na strah.

    Sad si me nasmijala
    Kad malo razmislim, često sam znala čuti trudnice da se pred termin žale kako im je već dosta geganja i da jedva čekaju da mrvica izađe van. Ajde probat ću se i ja tješiti na taj naćin.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • monika32

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    da,i sam arazmišljam o carskom rezu,i mnoge su mi rekle da pitam za tu opciju(one koje me poznaju). i briga me tko će me pljuvati a tko ne,poznam svoje tijelo,svoju (ne)izdržljivost,tako da sad kad ću ići kod ginekologa pitat ću za to. Čula sam da se sad može tražiti carskinaravno sa potpisom,ali treba to provjeriti….
    VENERA HVALA!!!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    venera


    monika32


    Jako uživam u trudnoći,u išćekivanju bebe,kupovanju stvari….ali sama pomisaao na porod mi je strašna…inače imam niski,ma kaj niski,preniski prag boli,i zato se jako bojim. Najgore kaj se boje i ovi oko mene,jer znaju kakva sam. Nažalost,tu se nemogu kontrolirati. Ono čime ću probati to umanjiti je da krenem na trudnički tečaj,i pošto je dragi izrazio želju da bi prisustvovao porodu vodim ga sa sobom. Nadam se da će pomoći….
    Mnogi mi savjetuju epiduralnu zbog toga,neznam oko toga nisam pametna.
    Treba se raspitati da li u tom slučaju dopuštaju da odeš na carski rez? Znam da će me mnoge sad popljuvat, ali ipak mislim da je sigurnije odmah stavit karte na stol i reći doktorima da se rušiš od same pomisli na iglu, nego da se onesvijestiš na porodu u najgorem mogućem trenutku. Zna li netko šta o dogovorenom carskom rezu, a da nije u nekoj poliklinici koju ćemo masno platiti?

    Koliko mi je poznato carski rez mozes platiti i u drzavnoj bolnici. Mislim da je jedna mama i pisala ovdje na forumu o tome da je platila, ako se ne varam 500 eura. Raspitajte se, ako vam je to opcija i ako je strah bas toliki. Ja svakako hocu, inace ostajem na jednom djetetu hahahahaha

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Kod mene je izgledalo ovako:

    do negdje 35. tjedna samo sam razmišljala da trudnoća bude u redu, a onda je počelo razmišljanje i o porodu, pogotovo po noći kada te uhvati tjeskoba i grčevi!
    Ali, brzo bi me prošlo jer to i jest bit trudnoće, puni smo hormona koji nam daju snage, borbe i optimizma, euforije!
    Pa bi danju bila manična!
    Trudove sam dobila dva dana iza termina oko 23h i bila totalno cool, lagano spremala stvari, još nešto pojela, budila muža.
    I onda…
    Kao što je jedna mama već gore rekla, totalna frka!
    5 ujutro, mrak, zima, mi u autu, došli pred bolnicu, ajme meni, ja bi nazad doma!
    Ali, nema nazad!
    To jest i bit svega.
    Uđeš, stisneš zube i gotovo.
    Svi te salete pregledavat, ovo, ono, između trudovi, ni ne stigneš se bojat.
    Meni su bušili vodenjak i dali drip pa sam kreštala dva sata, čekala anesteziologicu za epiduralnu koja nikako nije dolazila, na kraju kad sam već i čistačicu pitala kad će doći, možete mislit u kojem sam stanju bila!
    Anestezija mi je došla kao anđeo s neba i onda sam se samo glupavo smiješila, a moj muž je tek tada došao u rađaonu jer ‘nije znao da ranije može uć’ i rekao: “Pa i nije taj porod tako strašan!”
    Onda kriza kad je trebalo obavit zadnji izgon, ono, kad vele, e sad u iducem trudu beba ide van!

    A nakon svega…malo biće, suze, smijeh, blicaju mobiteli (dok me šivaju jer sam malo popucala, ali briga me), obavještava se obitelj i samo to postaje važno.

    Jer mi smo žene, medvjedice, lavice i nitko nam ništa ne može.
    Zato hrabro i sretno!

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    venera


    ProudMomy


    Uh mene je prao strah samo takav od trenutka kada mi je trbuh poceo rasti. :-) Valjda sam tad postala svjesna da to malo cudo unutra, mora nekako izaci i van. Tako je bilo do jedno mjesec dana pred termin, tada mi je vec postalo dosta svega i samo sam htjela da izadje van, pa sam prestala misliti na strah.
    Sad si me nasmijala
    Kad malo razmislim, često sam znala čuti trudnice da se pred termin žale kako im je već dosta geganja i da jedva čekaju da mrvica izađe van. Ajde probat ću se i ja tješiti na taj naćin.

    Slažem se. I ja sam pred kraj jedva čekala da rodim jer nisam mogla ni spavati kako treba, ni sjediti, a uz to natečene noge i žgaravica.

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Slažem se. I ja sam pred kraj jedva čekala da rodim jer nisam mogla ni spavati kako treba, ni sjediti, a uz to natečene noge i žgaravica.

    Ajme ta žgaravica me ubija!! Nekad je toliko jaka da imam osjećaj da ću se početi gušiti. A soda bikerbona je u torbi, kud ja tu i ona :(
    Kažu mi da se pojavljuje zbog toga što bebica ima kosu. Ne razumijem povezanost, 
    Kukukaka je li tvoja bebica imala puno kose kad si rodila?

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    zrakasunca

    A nakon svega…malo biće, suze, smijeh, blicaju mobiteli (dok me šivaju jer sam malo popucala, ali briga me), obavještava se obitelj i samo to postaje važno.

    Jer mi smo žene, medvjedice, lavice i nitko nam ništa ne može.
    Zato hrabro i sretno!

    Hvala ti što si podjelila svoje iskustvo s nama 
    Dobro je sve prošlo, osim dijela s anesteziologicom. Čini se da se taj kojeg najviše trebaš uvijek zadnji pojavi. Ja nebi mogla izdržati. Rekla bi im da ću sama otići po nju ako mi ju ne dovedu 
    Radila sam u bolnici i po različitim odjelima, tako i na ginekologiji. I znam da se svi vole negdje izgubiti pod izlikom da nešto rade, čast iznimkama.
    Najgore je kad ostave trudnicu samu u boksu, a žena samo što ne rodi. I onda kad viće još ju dobro “operu”. 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    ProudMomy

    Koliko mi je poznato carski rez mozes platiti i u drzavnoj bolnici. Mislim da je jedna mama i pisala ovdje na forumu o tome da je platila, ako se ne varam 500 eura. Raspitajte se, ako vam je to opcija i ako je strah bas toliki. Ja svakako hocu, inace ostajem na jednom djetetu hahahahaha

    Još da im i plaćamo? Uf kako me to ljuti. Mi obićni smrtnici moramo plaćati uslugu u bolnici bez obzira na to što nam s plaće skidaju za zdravstveno svaki mjesec. A pazi ovo, negdje na netu sam čitala kako žene slavnih i poznatih (ne navode imena) idu u državne bolnice na carski besplatno (makar su pune love) kako im se ne bi slučajno prilikom poroda oštetila znaš već šta…to sam pročitala na nekom portalu ili možda čak u novinama. Iako znam da mediji svašta pišu, svi smo svjesni kako to ide kad imaš dobre veze. 

    Očito da mi hormoni divljaju, inače ne bi ovo nikad pisala jer mi se neda s tim zamarati. Ali nekako mi je sad lakše 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    monika32


    da,i sam arazmišljam o carskom rezu,i mnoge su mi rekle da pitam za tu opciju(one koje me poznaju). i briga me tko će me pljuvati a tko ne,poznam svoje tijelo,svoju (ne)izdržljivost,tako da sad kad ću ići kod ginekologa pitat ću za to. Čula sam da se sad može tražiti carskinaravno sa potpisom,ali treba to provjeriti….
    VENERA HVALA!!!

    Nema na čemu, 
    sretno kod ginekologa. Nadam se da će imati razumijevanja i biti profesionalan. Javi šta si saznala 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.