Objava trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    Manich

    Joooj bas ti hvala… Nemogu vjerovati koliko si me sada smirila i utjesila.. Nitko mi od mojih nije rekao nesto slicno samo sam panicarila zbog njih. I u pravu si ako se nesto nedaj boze desi nije do mene i necu tako vise razmisljati… Dobila sam vec folnu kiselinu i pijeeem daaaa… Osjecam se super sto se tice trudnoce zasad iako lagano pocinju mucnine pa se lagano navikavam da ce uskoro biti gore.. Ako imam pitanja? 😜🤣 Imam jos sto pitanja ali tko bi se svega sjetio.. Evo jedno koje mi je sad na pameti… Inace volim puno caja piti… Najvise biljne tipa zeleni menta sipak.. Ali sad sam ih prestala piti jer nisam sigurna smijem li… I jos jedno pitanje.. Kako ste rijesavale iscjedak u trudnoci? Pojavio mi se onako blago zuti… Smiju li se koristiti vaginalete na biljnoj bazi? Inace sam protiv svih antibiotika i uvijek sam vise voljela preparate na biljnoj bazi i zapravo sam s njima uvijek bila prezadovoljna pa eto bas me zanima smiju li se i u trudnoci.. Eeeh eto sjetih se jos jednog pitanja mozda smjesnog ali ipak da pitam.. Inace sam cesto vozila biciklu i to sam isto prestala otkad sam saznala… Sto mislite moze li to naskoditi? Lagana voznja biciklom? Oprostiiii na puno pitanja vjerujem da znas koliko sam jadna sretna i zbunjena i uzbudjena… Hvalaaa ti na svakom odgovoru.. ❤️😊


    Evo tek sad vidim post 😁
    Drago mi je da sam ti pomogla 😊
    Ovako… Šta se tiče čajeva pročitaj ovo https://zivotistil.rtl.hr/roditeljstvo/trudnoca/2719573/cajevi-u-trudnoci-koje-smijete-a-koje-ne-smijete-piti-dok-cekate-bebu/ [zivotistil.rtl.hr]
    Meni je moja ginekologica preporučila da pijem čaj lista breze ili čaj od koprive jer se u trudnoći nakupi dosta vode i baš mi pomaže 🙂 ujutro naraste po jednu čašu i u danu kad se sjetim… 
    Iscjedak je normalan u trudnoći, pogotovo žuti… Ako te ne peče i ne boli pusti.. Ja ga evo i u 17. tjednu imam.. Naporan je,  znam 😂
    U suprotnom zovi ginekologa 🙂
    Znam da zelis izbjec tablete u trudnoći, ali nekad je to neophodno 😊 ginekolog ti nikad ne bi prepisao nešto šta može naštetit bebi 😁
    Ja ujutro pijem 3 tablete za stitnjacu, pa za tlak i antibiotik za zub 🙄 Al da ih ne pijem velika je sansa da bi nešto pošlo po zlu.. Inače, prije trudnoće nisam pila nikakve tablete tako da 🙂
    Bicikl mozes vozit 😁 trudne smo, nismo bolesne 😂 uzivaj, opusti se, vrijeme neces moc vratit, a 9 mj. proleti za cas 🙂 ne daj da ti itko kvari veselje 😋
    Ma pitaj slobodno još 😊 drago mi je da mogu pomoc ❤️

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 683

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 😊
    Kada sam posumnjala da sam trudna, muž je otišao u ljekarnu po test. Nakon što sam vidjela dvije crtice, samo sam proslijedila njemu test i rekla mu neka mi kaže što on vidi, budući da nisam vjerovala svojim očima 😁😁
    Tada sam rekla i svojoj kumi i još jednoj bliskoj prijateljici, a roditeljima smo rekli nakon što je ginekolog potvrdio trudnoću i otkucaje srca (to je bilo nakon drugog pregleda jer na prvom nisu bili prisutni) Svima smo im rekli na najjednostavniji način, bez nekih posebnih načina objavljivanja 🙂
    I ostalim prijateljima smo vrlo brzo rekli, nismo skrivali, iako kažu da treba pričekati ta prva tri mj. Unatoč lošem iskustvu u prijašnjoj trudnoći, odlučili smo vjerovati da će ovaj put biti sve u najboljem redu, i hvala Bogu za sada i je 😊😊

  • Avatar Ladybird2019

    Ladybird2019

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Drage buduce mame!
    Naravno, prvo je suprug saznao i jedna frendica koja je uvijek tu uz mene i ne prodje dan da se ne cujemo preko poruka. Zatim smo sutjeli do prvog pregleda, i tada rekli ujaku i ujni (zivimo blizu njih u inozemstvu,valjalo bi da znaju), a zatim smo i roditeljima (u HR). Nekako si mislis, trebaju, naravno, znati. Time da smo im napomenuli, da ne govore nikome do 12og tjedna, kada se jos i neki bitni pregledi ne naprave. Sada sam u 9.om tjednu. Sta se bas maloprije desilo, sokiralo me. Roditelji su nam pisali, kako bi bilo super, kada bismo to objavili na fejsu (!!!) I sa svima podijelili 😐. Ja sam u soku. Rekoh, da ne namjeravam nikome govoriti do 12og tjedna, a pogotovo ne na fejsu….naravno, da su priznali, da su oni vec nekim ljudima rekli… stvarno sam razocarana, ljuta, ne mogu vjerovati, i evo vec 10min neprestano placem 🤧

  • Avatar Ladybird2019

    Ladybird2019

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Ladybird2019

    Drage buduce mame!
    Naravno, prvo je suprug saznao i jedna frendica koja je uvijek tu uz mene i ne prodje dan da se ne cujemo preko poruka. Zatim smo sutjeli do prvog pregleda, i tada rekli ujaku i ujni (zivimo blizu njih u inozemstvu,valjalo bi da znaju), a zatim smo i roditeljima (u HR). Nekako si mislis, trebaju, naravno, znati. Time da smo im napomenuli, da ne govore nikome do 12og tjedna, kada se jos i neki bitni pregledi ne naprave. Sada sam u 9.om tjednu. Sta se bas maloprije desilo, sokiralo me. Roditelji su nam pisali, kako bi bilo super, kada bismo to objavili na fejsu (!!!) I sa svima podijelili 😐. Ja sam u soku. Rekoh, da ne namjeravam nikome govoriti do 12og tjedna, a pogotovo ne na fejsu….naravno, da su priznali, da su oni vec nekim ljudima rekli… stvarno sam razocarana, ljuta, ne mogu vjerovati, i evo vec 10min neprestano placem 🤧


    Razloga NE govorenja je naravno to, sto NIKAD NE ZNAS sto se moze desiti, pogotovo u prvom tromjesecju!

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Mi smo za prvu trudnocu rekli najblizima u 8tt i naravno odmah se prosirilo. U 9tt sam imala spontani. U drugoj i trecoj trudnoci smo cekali 13tt.

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Nakon potvrde ginekologa rekla muzu a poslodavcu mjesec dana kasnije.. radila sam još 2 mjeseca i otišla na komplikacije 

    Danci23

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Nakon pozitivnih testova odmah dragom, roditeljima i sestrama smo rekli nakon tj dana kad je potvrđeno od strane gin, znači u 4.tt, a ostalima su moj dragi i mama razglasili po malo :D

    [lilypie.com]

  • Avatar tinika

    tinika

    Broj poruka: 333

    Prijavi adminu

    Cure moje drage evo mene opet.jucer sam pocela piti DUPHASTONE, dal koja ima pozitivna iskustva s tabletama?cujem da je puno pomoglo curama da ostvare trudnoce.zanima me dal je to istina, i dal je koja od vas koritstila i da je urodilo plodom?pusee 😍😍

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    tinika

    Cure moje drage evo mene opet.jucer sam pocela piti DUPHASTONE, dal koja ima pozitivna iskustva s tabletama?cujem da je puno pomoglo curama da ostvare trudnoce.zanima me dal je to istina, i dal je koja od vas koritstila i da je urodilo plodom?pusee 😍😍


    Ne znam dal pomaze pri ostvarivanju trudnoce, vjerojatno da jer je to progesteron kojeg imas manjka u tijelu. Ja sam imala jedan pobacaj, i u sljedece dvije trudnoce sam oko 7tt pocela krvariti, isto zbog manjka progesterona, tada sam 30dana koristila Ultragest (to je isto kao Duphastone samo od drugog proizvodjaca) i obje trudnoce su se odrzale. Savjetujem ti da pocnes piti folnu vec sada ako radite na djetetu. Puno zena pocne piti tek kad sazna za trudnocu a to je u cca 5tt, a za plod je najvaznije uzimanje folne do 12tt. Ja ju npr uzimam dosad a sad sam 32tt

  • Avatar tinika

    tinika

    Broj poruka: 333

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru,pijem i folnu, trudimo se od 7 mj i nista 😟😟

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.