Mame poslije poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bigica

    bigica

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    ostala trudna s 54 kg, osla roditi sa 74 kg, nakon poroda sam imala 56 kg a sada tri mjeseca kasnije imam 52 kg. od nove godine samo padam s kilazom a jedem non stop. pijem vitamine za dojilje, zdravo se hranim, puno ugljikohidrata i sl ali kile samo idu dolje. vadila sam krv i zeljezo mi je 2 i dobila sam heferol kapsule (koje su me btw zatvorile i svaki odlazak na wc mi je muka :(  i za tri mj kontrola krvi. uskoro idem vaditi hormone stitnjace jer doktorica sumnja da se mozda poremetila tokom poroda. kupila sam kupinovo vino (pijem ga navecer kad bebu nahranim i kad zaspi jer me nece traziti papati narednih 5 sati pa da alkohol ishlapi), pijem caj od koprive, sok od cikle, zvacem sve sto ima zeljeza u sebi ali kile i dalje ne idu gore. ima koja kakav savjet kako da dignem to zeljezo? i kako da pocnem dobivati na kilazi jer kad se gledam u ogledalo izgledam si osuseno i ispijeno. znam da je majcinstvo iscrpljujuce, pogotovo dojenje iscrpi organizam ali ja se ne osjecam iscrpljeno jer imam dobru bebu uz koju mogu i skuhati i pospremiti i odmoriti preko dana i spavati preko noci…
    i dobila sam hrpu madeza po cijelom tijelu…imam osjecaj da se svaki dan probudim s novim madezom…

    Misica je stigla 17.10. 2014. :)
    Frajer je stigao 30.12. 2016. :)

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    bigica


    ostala trudna s 54 kg, osla roditi sa 74 kg, nakon poroda sam imala 56 kg a sada tri mjeseca kasnije imam 52 kg. od nove godine samo padam s kilazom a jedem non stop. pijem vitamine za dojilje, zdravo se hranim, puno ugljikohidrata i sl ali kile samo idu dolje. vadila sam krv i zeljezo mi je 2 i dobila sam heferol kapsule (koje su me btw zatvorile i svaki odlazak na wc mi je muka :(  i za tri mj kontrola krvi. uskoro idem vaditi hormone stitnjace jer doktorica sumnja da se mozda poremetila tokom poroda. kupila sam kupinovo vino (pijem ga navecer kad bebu nahranim i kad zaspi jer me nece traziti papati narednih 5 sati pa da alkohol ishlapi), pijem caj od koprive, sok od cikle, zvacem sve sto ima zeljeza u sebi ali kile i dalje ne idu gore. ima koja kakav savjet kako da dignem to zeljezo? i kako da pocnem dobivati na kilazi jer kad se gledam u ogledalo izgledam si osuseno i ispijeno. znam da je majcinstvo iscrpljujuce, pogotovo dojenje iscrpi organizam ali ja se ne osjecam iscrpljeno jer imam dobru bebu uz koju mogu i skuhati i pospremiti i odmoriti preko dana i spavati preko noci…
    i dobila sam hrpu madeza po cijelom tijelu…imam osjecaj da se svaki dan probudim s novim madezom…

    Znam da je jedan odznakova hipertireoze nagli gubitak tezine. Kad su mi se tek pojavili problemi s njom sam u mjesec dana izgubila vise od 20 kila, ako je u pitanju stitnjaca, kad se hormoni vrate u normalu pocne se dobivati kilaza.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    kimito


    Meni je prošlo 2 i pol mjeseca od poroda, ostalo mi je 6-7 kg viška, najviše guza i noge.. svaki dan mislim kako ću pazit šta jedem, izbacit slatko i počet vježbat, ali eto ništa od toga se još nije dogodilo! 
    Friške mame, jedan savjet.. ja u trudnoći nisam dobila nijednu striju, kad sam počela dojit tako sam i prestala sa mazanjem, pogotovo sise nisam uopće mazala, najviše zbog nje da osjeti moj miris i evo prije par dana dobila strije na sisama 

    Neznam kakva si bila prije trudnoće al ona dva tjedna nakon poroda tad si mi izgledala mršavo, nisi ti uopce buca. Hehe  
    Ja sam se zbucala 20kg cca, skinula od poroda nekih 10tak al ima me jos trbuh i noge.. Napisala sam si djetu na frizder i spremam se svaki dan Počet ali nikako

    zebrica

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Dali je koja nakon poroda imala cistu na maternici? Promjenila sam ginekologicu, pa mi je kod nove na zamjeni bio doktor i tako mi rekao, ali mene muci sto mene zna iz cistog mira naglo zgrciti u trbuhu i drzi par sekundi i popusti, i tako vise puta na dan. Nekad kad ustajem ili sjedim a nekad stojim i iz cistog mira, malo me brine sad to 

    zebrica

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Zebrica


    Dali je koja nakon poroda imala cistu na maternici? Promjenila sam ginekologicu, pa mi je kod nove na zamjeni bio doktor i tako mi rekao, ali mene muci sto mene zna iz cistog mira naglo zgrciti u trbuhu i drzi par sekundi i popusti, i tako vise puta na dan. Nekad kad ustajem ili sjedim a nekad stojim i iz cistog mira, malo me brine sad to 

    Kolika ti je cista? Je li ti sto jos rekao. Te ciste znaju izazvati grceve, bolove, pogotovo kad porastu.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    joj vidim da vas ima koje ludite s kilama.. e pa ludim i ja..
    peti dan nakon poroda sam se prvi puta vagala, i palo mi je 12 kg, što i ne čudi jer sam bila doslovno puna puna vode, i evo već je prošlo mjesec i nešto a ja još uvijek ni kile dolje.. također stalno planiram kako se bacam na laganu dijetu ali nikako, stalno imam želju za slatkim i žedna sam.. ništa mi nije problem kao to slatko.. a trebala bi skinut jedno 10 kg, jer sam se ko za vraga prije trudnoće udebljala par kila..

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Evo da se nadovezem i ja na temu o kilicama. Na porodu izgubila 15 kg iako je puno od toga bila voda. Ostalo mi jos 10 i evo misec dana kasnije ni grama dole. Jos me tjedan dana satrala gripa i opet nista. Trbuh nakon carskog mi je ostao odvratan. Nije toliko cak mlohav koliki mi je bio u trudnocu ali se onako prelijeva preko reza da je to uzas. Mame koje ste rodile na carski kad ste pocele vjezbat? Jeli se vama povukao ovaj preklop s vremeno.?  Citala sam da trbusne ne smijemo  6 mjeseci radit????
    Ne bih na dijetu jer pokusavam sačuvati i ono malo mlijeka sta mi je ostalo iako mi se i to cini izgubljena bitka.  I zbog toga sam isfrustrirana željela sam dojit a situacija od starta nikakva, izgledam kao mlohavi slon i ne da mi se nigdi kad se vidim u ogledalo. Jedino je moj maleni jako dobra beba koja samo ponekad maltretira nocu i za njega se sve isplati. Ali na dane  mi je bas puna kapa kuce, same sebe, frustracija, neispavanosti, strahova da ja to ne mogu i da sam losa mama jer nemam mlijeka….. A onda mi se on samo nasmijesi i ja sam na vrhu svijeta.

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    crnamala


    Evo da se nadovezem i ja na temu o kilicama. Na porodu izgubila 15 kg iako je puno od toga bila voda. Ostalo mi jos 10 i evo misec dana kasnije ni grama dole. Jos me tjedan dana satrala gripa i opet nista. Trbuh nakon carskog mi je ostao odvratan. Nije toliko cak mlohav koliki mi je bio u trudnocu ali se onako prelijeva preko reza da je to uzas. Mame koje ste rodile na carski kad ste pocele vjezbat? Jeli se vama povukao ovaj preklop s vremeno.?  Citala sam da trbusne ne smijemo  6 mjeseci radit????
    Ne bih na dijetu jer pokusavam sačuvati i ono malo mlijeka sta mi je ostalo iako mi se i to cini izgubljena bitka.  I zbog toga sam isfrustrirana željela sam dojit a situacija od starta nikakva, izgledam kao mlohavi slon i ne da mi se nigdi kad se vidim u ogledalo. Jedino je moj maleni jako dobra beba koja samo ponekad maltretira nocu i za njega se sve isplati. Ali na dane  mi je bas puna kapa kuce, same sebe, frustracija, neispavanosti, strahova da ja to ne mogu i da sam losa mama jer nemam mlijeka….. A onda mi se on samo nasmijesi i ja sam na vrhu svijeta.

    otišla si sa teme o kilicama ipak heheh… :) :) ako jako, jako, jako želiš dojit možeš itekako… SNS

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Meni kile nakon poroda samo dole. Prije trudnoce 55, prije poroda 70, nakon poroda 65, nakon 2 mjeseca 57. Kile samo idu dole, a ja papam ko luda. Kak ja velim svojoj mami da sam na spek dijeti. Samo mi se spek jede. A slatko isto da i ne spominjem, samo da je zdjela s keksima kraj mene :D mala cica ko luda, cca svakih sat i pol a mlijeka na izvoz, tako da bolje nisam mogla pozeljet, ni ne vidi mi se da sam bila trudna…

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    ja sam mislila da nebum više tak gladna dok rodim, a kad ono vraga -.- 
    Stalno bi jela nekaj, slatko pogotovo. Ja se još nisam vagala, strah me xD

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.